Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (248. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AÖF DEKANI AÇIKLAMA YAPMIŞ BÜT YOKMUŞ ARKADAŞLAR:(:(:(:(:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

AÖF DEKANI AÇIKLAMA YAPMIŞ BÜT YOKMUŞ ARKADAŞLAR:(:(:(:(:(

http://gundem.milliyet.com.tr/acik-ogretim-ogrencilerine-buyuk/gundem/detay/1721990/default.htm

malesef :((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kötü oldu bu.. :(
  • dekan efendi biraz bön galiba 1 ayda final yaparken iyiydi büte gelince yetişmezmiş ..
  • ne kadar saçma sapan çocuk kandırmaya yönelik bir açıklama olmuş.yok kayıt tarihleri yetmezmişte bilmem neymiş.ulan zaten vize final aran 1 ay.haziranı ele alalım şimdi 15 inde sınavları açıkladın bir hafta sonrasına koy bütü edermi 22 haziran zaten herkes girmicek sayı az olacak okursun bir haftada en geç haziran sonu sonuçlar çıkar temmuz 15 e de verirsin diplomaları bu kadar zor değil.veya şunu yaparsın her sınıfa değilde mezuniyete yaklaşmış 4. sınıflara koy 1 de 2 de 3 te zaten adamın önünde okuyacağı bir kaç sene var adam orda alttan alır üstten alır kurtarır ama 4. sınıfa gelmiş adam bir dersten bile kalırsa bir senesi boşa gider.bunları düşünüp uygulamaları lazım yok yapamıyoruz imkansız 12 ay yetmez demekle işin içinden çıkamazlar işlerine gelmiyor ap açık ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

ne kadar saçma sapan çocuk kandırmaya yönelik bir açıklama olmuş.yok kayıt tarihleri yetmezmişte bilmem neymiş.ulan zaten vize final aran 1 ay.haziranı ele alalım şimdi 15 inde sınavları açıkladın bir hafta sonrasına koy bütü edermi 22 haziran zaten herkes girmicek sayı az olacak okursun bir haftada en geç haziran sonu sonuçlar çıkar temmuz 15 e de verirsin diplomaları bu kadar zor değil.veya şunu yaparsın her sınıfa değilde mezuniyete yaklaşmış 4. sınıflara koy 1 de 2 de 3 te zaten adamın önünde okuyacağı bir kaç sene var adam orda alttan alır üstten alır kurtarır ama 4. sınıfa gelmiş adam bir dersten bile kalırsa bir senesi boşa gider.bunları düşünüp uygulamaları lazım yok yapamıyoruz imkansız 12 ay yetmez demekle işin içinden çıkamazlar işlerine gelmiyor ap açık ortada.

Özellikle son seneler için bütünleme şart... Diğer sınıflarda sene kaybı olmadan bir sonraki dönemde telafi etme şansı var fakat son senede bunun telafisi yok ve ama bir ders ama beş ders sonuçta senesi uzuyor...
  • yatacak yeriniz yok be, haram zıkkım olsun o aldığınız paralar.

zamanları yokmuş, hangi organımla güleyim bilemiyorum yahu. 400 tl para veriyor her bir öğrenci aldıkları en büyük hizmet de kitap. onları da 3 hafta kala alsak iyi.

bahar dönemi final sınavını unutmadık, 3 hafta ara yetti o zaman.
  • Bir ders için bir yıl beklemek koskoca bir yıl. Adaletsizlik mi desem,sistemsizliğin kurbanı mı desem. Yazıklar olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arresst

quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

merakla bekliyorum.
    geçen dönem onur belgesi aldım bu dönem babayı alcam :D

çünkü asılmadım çan eğrisine kalan derslerimde var.

onur belgesini eline aldınmı hocam eger almadıysan onur belgesi aldıgını nerden ögrendin

kapıda bir zarf vardı baktım içine onur belgesi aldım yani
  • en azından son sınıflar için tek ders sınavı olmalı..boku bokuna okulun uzaması zaten moralman çok çok kötü birşey..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arresst

quote:

merakla bekliyorum.
    geçen dönem onur belgesi aldım bu dönem babayı alcam :D

çünkü asılmadım çan eğrisine kalan derslerimde var.

onur belgesini eline aldınmı hocam eger almadıysan onur belgesi aldıgını nerden ögrendin

kapıda bir zarf vardı baktım içine onur belgesi aldım yani

baa niye vemediler acaba ben alamadım elime daha
  • quote:

Açıköğretim öğrencilerine şok!

Yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin merakla beklediği, 'Bütünleme sınavları yeni sistemde yapılacak mı, yapılmayacak mı?' sorularına Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar yanıt verdi. Banar, kredili sistemde bütünleme sınavlarının yapılmasının imkansız olduğunu, yapılmayacağını belirtti.

Banar, yeni sistemde bütünleme sınavlarının yapıldığında birçok kişinin mağdur olacağını belirterek, açık öğretim öğrencilerinin birçoğunun yeni sistemden memnun olduğuna dikkat çekti.
    Açık öğretim öğrencilerine yönelik senede 4 sınav yaptıklarını, bütünlemeler olduğu takdirde sınav sayısının 6’ya çıkacağını ve bu durumda da 12 ayın kendilerine yetmeyeceğini aktaran Banar, kredili sistemde bütünleme sınavlarının neden yapılmadığını şöyle ifade etti:

“Baktığınızda tüm bunlar için 2-2,5 aylık bir süreç gerekiyor. Şuanda bizim 4 sınavımız var, 8-10 ayımız böyle gitti. Bizim bir de kayıtlarımız var. Örneğin geçen sene yıllık sistemdeydik, bütünleme yaptık. Bütünlemeyi yaptık ondan sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirdik. Bir bütünleme dediğiniz de bir hafta sonu değil, güz baharı olduğu için bize 2 hafta gerekiyor. Sınav sayısını 6’ya çıkarttığınız zaman bunun organizasyonu adına 12 ay size yetmiyor. Çok sıkıntılı, yani yapılması gerçekten imkansız bir iş. Hani yapılmaz, ama hayal edelim ki bunu yaptığınızda kayıt takviminin kasım, aralık aylarının ortasına gelmesi, sınavın ocak, şubat ayına gitmesi bahar dönemi kaydının mayıs ayına gitmesi, sınavın temmuz, ağustos aylarında yapılması ve sınav sürelerinin kısalması. Biz de şöyle bir şey var örneğin haziranda sınavı yapacağız, bizim çok hızlı bir şekilde çalışıp Haziran’ın 24’ünde diplomamızı vermemiz gerekiyor. Çünkü bizim öğrencimiz askere gidecek, KPSS sınavına girecek, terfiler var, yükseltmeler var, tayinler var ve bunların hepsi birer faktör. Siz sınavı haziranda değil de Temmuz’un 20’sinde yaparsanız bu sefer diplomalar sarkacak, bu sefer birçok mağduriyetlere sebep olacağız. Yani şuanda öğrencimizin çok büyük bir bölümü böyle bir sistemden mutlu.”

“ÇALIŞAN ÖĞRENCİNİN ARTIK SİSTEMDE TAKILMA ŞANSI YOK”
    Banar, yeni sistemin öğrenciler için bir fırsat olduğunu ve çalışan öğrencinin sistemde çok rahat başarıyı yakalayacağını anlatarak, “Nasıl bu başarı da arttı? Koşullu geçmeyle birlikte. Yani çalışan bir öğrencinin artık sistemde takılma şansı yok. Eskiden alttan 2-3 dersi olan öğrenci, üstten ders alamazdı. Bu şuanda kalktı. 1-3-4 barajı devam ediyor. Bu sınav organizasyonu için olmazsa olmaz bir kuraldır. Ama öğrencinin 'alttan dersim var, ben üstten ders alamayacağım' diye bir sıkıntısı yok. Ama bu sistem öğrenciyi çok rahatlatan, çalışan öğrencinin başarısını takdir eden bir sistemdir. Açık öğretim sistemini örgüne yaklaştıran bir sistemdir ve özellikle yatay geçişler için bir fırsattır. Eğer siz sistemde zorlayıp bütünlemeyi koyduğunuzda bu sefer bağıl değerlendirmeden vazgeçeceksiniz, çeşitli projeler geliştirilebilir. Ama en azından diyeceksiniz ki geçme notu CC’dir, CC’nin altı FF’dir koşullu kaldırmayı, çünkü öbür takdirde geçmişe yönelik not aktarımında uyarı tekrarlar değişecek. Bu teknik olarak çok mümkün olan bir şey değil. O zaman bu bağıl değerlendirme sistemini değiştirmemiz gerekiyor. Bu da öğrencinin büyük ölçüde mağduriyetine neden olacak” dedi.

İHA

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufaner -- 12 Haziran 2013; 16:04:47 >
  • Bu onur belgesi bana da niye hala gelmedi acaba ilk dönem ortalamam 3.24 onur belgesi alma hakkım var değil mi?Gerçi çokta önemli bişey değil ama onca sene okul oku bu ikinci üniversiteden olsun bu zamana kadar alamayıp şimdi alabilmek güzel bi duygu yoksa çokta tın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstwrc

Bu onur belgesi bana da niye hala gelmedi acaba ilk dönem ortalamam 3.24 onur belgesi alma hakkım var değil mi?Gerçi çokta önemli bişey değil ama onca sene okul oku bu ikinci üniversiteden olsun bu zamana kadar alamayıp şimdi alabilmek güzel bi duygu yoksa çokta tın

kaç kredi aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frekans33

quote:

Bu onur belgesi bana da niye hala gelmedi acaba ilk dönem ortalamam 3.24 onur belgesi alma hakkım var değil mi?Gerçi çokta önemli bişey değil ama onca sene okul oku bu ikinci üniversiteden olsun bu zamana kadar alamayıp şimdi alabilmek güzel bi duygu yoksa çokta tın

kaç kredi aldın?

Bu sene son senem zaten alttan genel muhasebem vardı o artı 4.sınıfın dersleri toplamda 6 dersim vardı ama şu an toplamda kaç kredi yapıyo hatırlamıyorum.Ama yanlış olmasın sanırım 29du
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frekans33

quote:

kaç kredi aldın?

Bu sene son senem zaten alttan genel muhasebem vardı o artı 4.sınıfın dersleri toplamda 6 dersim vardı ama şu an toplamda kaç kredi yapıyo hatırlamıyorum.Ama yanlış olmasın sanırım 29du

30 kredi olmadığı takdirde göndermiyorlar....

Benim de not ortalamam 3.71 idi... Kaç yeri arayıp sordum... Adamlar göndermemeye kararlı...
  • bütünlemenin kalkması mağdurluk olarak tepki veriyorsak o zaman yeni sistemin aşırı kolay oluşunada karşı çıkalım olmaz mı?? bizim yurdum insanı işine geleni cımbızlar.meseleleri bir bütün olarak algılayamazsak 3.dünya ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusion.

bütünlemenin kalkması mağdurluk olarak tepki veriyorsak o zaman yeni sistemin aşırı kolay oluşunada karşı çıkalım olmaz mı?? bizim yurdum insanı işine geleni cımbızlar.meseleleri bir bütün olarak algılayamazsak 3.dünya ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz

adam hakli beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusion.

bütünlemenin kalkması mağdurluk olarak tepki veriyorsak o zaman yeni sistemin aşırı kolay oluşunada karşı çıkalım olmaz mı?? bizim yurdum insanı işine geleni cımbızlar.meseleleri bir bütün olarak algılayamazsak 3.dünya ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz

kredili sistem de açıköğretim öğrencilerinin hakkıydı, dekan beyin bize armağanı değil.
    öğrenci sayısı çok daha düşük bölümlerde kredili sistem vardı, fazla sınav yapacaklar diye gözleri korkuyordu bunca sene.
  • confusion. kullanıcısına yanıt
    Dostum iyi hoş demişsinde tek değişkene bağlı eleştiri yapmışsın. Ben 16 dersten sınava girdim bu sene 4.sınıfım ve tek dersim ff olduğu için mezun olamayacağım. Kitapları sınavlardan 1 ay önce alabildim. Sana sorum şu 16 dersi 6 ay içerisinde çalışıp verecek bir tanıdığın var mı?
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.