Şimdi Ara

Aöf Azami Ögrencilik Süresi Ve Tecil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
4.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.meslek yüksek okulundan mezun olup direk aöf 3.ncü sınıftan başlayan kişi toplam azami ögrenim süresi olan 7 yıl içerisinde aöfden mezun olamazsa askerlik tecil işlemi yapabilirmi?

Askeriye yani Asalın sitesinde böyle bir bilgi mevcut: Yurt içi veya yurt dışında (öğrenciliklerinin tanınmasını müteakip) öğrenim görenlerin askerlikleri, EK-C2 öğrenci durum belgesi ile önce okulun azami öğrenim süresi kadar,Bu süre sonunda mezun olamayanlar ise yıllık olarak 29 yaş sonunun 31 Aralık tarihine kadar ertelenmektedir.

ancak aöfnün sitesinde 7 yıl sonunda mezun olamayanlar ögrencilik haklarından yararlanamaz denmekte.Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCKLeSS17 -- 20 Ocak 2015; 22:14:46 >

• net bilgi kaydı yenilediğin müddetçe 29 yaş sonuna kadar devam eder tecilin,öğrencilik hakkından yararlanamaz olayı şu gss,otobüs öğrenci indirmi sinema öğrenci indirimi gibi...fakat 2 ay evvel falan 7 senede bitirme zorunluluğu yine geldi o yasa taslağını net incelemiştim aöf bu süre kapsamına dahildeğildir notu vardı yinede muallakta bir durum dediğim gibi 2 ay evvel olsa sana kesin ve kesin tecil devam eder cevabını veriridim ama şuan için bilemiyorum...çünkü ben 10 senelik ve tecilli biri olarak yazıyordum bedelliden yararlandım kurtuldum şükür:)
  • umarım dediginiz gibi tecil durumu vardır.Açıkcası 1 ders yüzünden askere uzun dönem gitmek istemiyorum.
  • ben 10 senelik ve tecilli biriydim,ama tekrarlıyorum bu 2 ay evvelki olay tam incelememe rağmen metni çözemedim çünkü şuda var senin verilmiş hakkın var yasadan önce onu geri alamazlar en kötü sıfırdan başlamış gibi olursun ama bence sen şubeyi bir ara hem 1 dersinde kaldıysa biraz salla bitir öyle git
  • evet askerlik şubesini aramak en iyisi olucak sanırım.Eskiden olsa yoklama kaçagı yada bakaya olanlar yırtabiliyorduda şu anda gözüm yemiyor açıkcası evim belli yurdum belli tutar kolumdan götürürler.Çok sıkıntı oldu açıkcası yüzdük yüzdük kuyruguna geldik bitti bitecek okul ama işte bu tecil işi sıkıntı.Hayırlısı olsun artık.
  • kolundan tutup nereye götürüyorlar para cezasını yersin okadar ben şubede 77 doğumlu bedelli yapan gördüm 30 milyar olsaydı yıne kacardım dıyordu adam,sen benı dınle aofu bıtır dıplomanı gotur 2 senede tecılını yap pasalar gıbı..
  • bu konuda bilgi almak için Aöf'ye bilgi için mail atmıştım bugün mailde 0222 330 93 22(3929-3932 bu numaralar baglantı numaraları) aramam gerektigini söylediler. arayıp görüştüm durumu anlattım.29 Yaşına kadar askerligin tecil edilebildigini söylediler.29 Yaşında iseniz böyle bir durum yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nano16

net bilgi kaydı yenilediğin müddetçe 29 yaş sonuna kadar devam eder tecilin,öğrencilik hakkından yararlanamaz olayı şu gss,otobüs öğrenci indirmi sinema öğrenci indirimi gibi...fakat 2 ay evvel falan 7 senede bitirme zorunluluğu yine geldi o yasa taslağını net incelemiştim aöf bu süre kapsamına dahildeğildir notu vardı yinede muallakta bir durum dediğim gibi 2 ay evvel olsa sana kesin ve kesin tecil devam eder cevabını veriridim ama şuan için bilemiyorum...çünkü ben 10 senelik ve tecilli biri olarak yazıyordum bedelliden yararlandım kurtuldum şükür:)

bişey soracaktım ben 2 yıllık bölümü hazırlıkla birlikte 3 yıl şeklinde okuyorum 2. senem, bu yıl 4 yıllık bölüme geçeceğim, acaba 4 yıllığa geçitiğim zaman sorun cıkartırlar mı ? daha 22 yaşındayım

• yok kardeş ne sorunu çıkartacaklar 4 yıllığa tamamlaman gayet normal sıkıntı yok...askerlik durum belgesi isteyebilirler okadar onuda gider alırsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nano16 -- 21 Ocak 2015; 16:13:56 >
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    ozaman bir değişim olmamış ,bu arada 29 yaş şu şekil mesela 86lılar için 31 aralık 2015 87liler için 31 aralık 2016 vs.. ,ay önemli değil ona bakmıyorlar...
  • azami egitim süresi bitmis ise aöff bürosu askerliik durum belgesi vermiyor diye biliyorum ? cevap
  • yoksa kaydı sildirip yeni bölümmü secsem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk4116

yoksa kaydı sildirip yeni bölümmü secsem ?

0222 330 93 22(bu telefonu aradıktan sonra 3929-3932 bu kodlardan birini tuslayıp karsıdaki yetkilden bilgi alırsınız.
  • Aradim sordum. Kadin cikti dedim bole bole. Tc vereyim bakin dedim burdan goremem dedi. Azami ogrenclik suremi bitirdim dedim.. hersene kaydini yenilersen askerlik tecil olur dedi. Ama bunlara güven olmaz abi. Yinede son dakkaya kadar tetikte kalmak lazjm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıl 1985 li olanlar aöf de kayıt yeniletse bile yıl döndüğü andan itibaren kaçak durumuna düştüler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba bende birşey sormak istiyorum benim kaydım donuk şu an ve kayıt yenileme zamanı ben ödemesem bunu kayıt donuk kalsa tecile etki edermi 2019 a kadar tecilim var okulun bitecek gibi bir durumu yok :) bidahaki bedelliyi bekleyecegim ama içim huzursuz dogrusu kaydım dondugu içi tecil düşmüş müdür ödemezsem sorun olurmu gerçi 2 yıldır ödemedim 2013 sanırım kayıt oldugum tarih o kayıtlarda ilk harcı ödemiştim o günden beri para ödemedim bunu nereden öğrenebilirim :) ya 2 yıl olmuş birşey çıkmamış ama şu sıralar cok tedirgin oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverlion

hocam merhaba bende birşey sormak istiyorum benim kaydım donuk şu an ve kayıt yenileme zamanı ben ödemesem bunu kayıt donuk kalsa tecile etki edermi 2019 a kadar tecilim var okulun bitecek gibi bir durumu yok :) bidahaki bedelliyi bekleyecegim ama içim huzursuz dogrusu kaydım dondugu içi tecil düşmüş müdür ödemezsem sorun olurmu gerçi 2 yıldır ödemedim 2013 sanırım kayıt oldugum tarih o kayıtlarda ilk harcı ödemiştim o günden beri para ödemedim bunu nereden öğrenebilirim :) ya 2 yıl olmuş birşey çıkmamış ama şu sıralar cok tedirgin oldum

bu konuda net bir bilgim yok,ancak 2 senedir kayıt yenilemiyorsanız bence teciliniz düşmüştür.Genede 444 10 26 yani aöf büroyu arayın durumunuzu net olarak anlatın.Hatta en garanti yöntem baglı bulundugunuz askerlik subesini telefon ile arayarak tc numaranızı verirsiniz sistemden kontrol ederler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.