Şimdi Ara

AÖF 4 yıllık sosyal hizmet bölümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
26.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar açıköğretimden tercih yapmak istiyorum. 4 yıllık sosyal hizmet bölümüne ygs140 puanın üstü alan herkes başvurabilir gibi bir ibare gördüm. bu doğru mudur? bildiğimiz 4 yıllık sosyal hizmetler bölümüyle aynı bölüm müdür?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. bir de sosyal hizmetler ve sosyal hizmet var arasındaki fark nedir? sosyal hizmetler önlisans mı oluyor ?

anadolu üniversitesi aöf sosyal hizmet : 101011208
    anadolu üniversitesi aöf sosyal hizmetler : 101050572

• AÖF lisans Sosyal Hizmetler yalnızca Atatürk Üniversitesi' nde mevcuttur. 319 du galiba puanı tabi iyi bir para da istiyor.
  • Sosyal hizmet lisans programı Atatürk üniversitesinde zaten vardı ve geçen sene 316 ile kapattı.Bu yıl Anadolu üniversitesi 500 kişilik kontenjanıyla bu bölümü açtı.Bakalım o bu yıl kaç puanla kapatacak?Ben de sosyal hizmet istiyorum.Puanım 310.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacimentalimcokyorgun

AÖF lisans Sosyal Hizmetler yalnızca Atatürk Üniversitesi' nde mevcuttur. 319 du galiba puanı tabi iyi bir para da istiyor.

Yanlış bilgi vermişsiniz.Anadolu da açtı bu bölümü.
  • 101011208 -> Anadolu Ünv. sosyal hizmet lisans
    101050572 -> Anadolu Ünv. sosyal hizmet önlisans
  • bird. B kullanıcısına yanıt
    .

Tercih zamanında öğrencilerin karşısında bir çok seçenek mevcut.
    Bunlardan birisi de sosyal hizmet eğitimi.
    Sosyal hizmet eğitimi nedir? Sosyal hizmet uzmanı kimdir, sosyal hizmet öğrencileri mezun olunca nerede çalışır, maaşı ne kadardır gibi soruların cevabının da verildiği yazıda Sosyal hizmet eğitimini tercih etmek için ayrıntılı ve faydalı bir çok bilgi bulunmakta.

http://sosyalhizmet.academy/sosyal-hizmet-egitimini-neden-tercih-etmeliyim/#axzz3f8fYJjOM
  • ikinci üniversite kapsamında lisans sosyal hizmete kayıt olmucakmış ben tercih yaptım kazanırsam örgünle aynı anda okuyabilir miyim ?
  • mehmettttttt M kullanıcısına yanıt
    Ben okunuyor diye biliyorum. Acik ogretimde universite okumak orgunden universite okumaya engel degil. Sadece uzaktan egitim orgun ogretim statusunde kabul edildigi icin ayni anda okunamiyor.YÖK ü arayip sorman daha iyi olur yine de ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÜZÜM BUĞUSU Ü kullanıcısına yanıt
    kazanamadım zaten sorun yok cok yuksek olmus taban puan bu kadar beklemiyordum
  • Selam arkadaslar, ben simdi turizm fakültesinde okuyorum ve hic memnun değilim. Hem sehri sevmiyorum hemde okudugum bolum bombos bir bolum. sosyal hizmet bölümü nasıldır, okumaya deger mi? Açıköğretimde okuyacagim. Su an 2. Siniftayim okulu birakicam, yani fazla secenegim yok. O yuzden bu bolumu de bosa okumus olmak istemiyorum, lutfen görüşlerinizi soylerseniz cok iyi olur.

• mehmettttttt M kullanıcısına yanıt
    okuyomuymuş? @mehmettttttt @mehmettttttt @mehmettttttt

merak ettim oluyosa bende sınıf öçğretmenliğinin yanında okumayı düşünüyorum
  • Araştırdım ama hicbiyerde bulamadım. Puan türü yazmıyor bu bölümde (sosyal hizmet). En yüksek ygs puanını mi baz alıyor açaba tercihte ? En yüksek puanim 344. geçen sene 353 ile almış gelir mi sizce ? Ata aof yi yüksek harç nedeniyle yazmadım, o da 307 ile almış yazmalı miyim sizce ? 2 yillik örgün sağlık bölümü mezunuyum. 2015 mezunu olduğum için sağlıkta lisans tamamlamaya basvuramiyorum bize hak verilip verilmeyeceği bile belli değil. Verilirse 2 yılda lisans tamamlayacagim o yüzden kararsızim

• Zorunlu staj var

• Bu bölümü okuyan veya okuyanı tanıyan var mı ?

Önerir misiniz? Açık öğretim ile örgün arasında meslek hayatında fark olur mu ?

• kontenjanı ve puanı var 300 çivarı bir not almanız lazım.
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    ben varım okuyorum tavsiye ederim açıköğretim ile örgün arasındaki fark sadece kendi kafanız da olabilir.
    kendinizi yetiştirip hangi alanı istiyorsanız o alan için uzmanlaşma kapsamındda sertifikalarınızıı alıcaksınız.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Hocam kendim için demiyorum kardeşim bu bölümü örgünde okuyor özelde. Ben açıköğretimde de olduğunu öğrenince boşuna mı para veriyoruz acaba diye düşündüm.

Sizce Vakıf üniversitesinde %50 burslu olarak okumak mantıklı mı bu bölümü yoska açıköğretime mi geçelim?

Ayrıca bahsettiğiniz sertifikalar vs nedir açar mısınız? Kardeşim 2. Sınıfta sadece okula gidip geliyor bu tip şeylerle uğraştığını görmedim daha.

• hakim bey kullanıcısına yanıt
    sertifikalar mesela aile danışmanlığı sertifikasını sosyal hizmet mezunlarına veriyorlar yaşlı bakım merkezleri için sertifikasyon verilebiliyor.
    çocuklarla ilgili alanda sertifikasyon ama bu çocuk gelişiminden ayrı bir sertifika belli yerlerde veriliyor. adolesan lar için bile verilen sertifika var.

vakıf üniversitesi veya devlet diye ayırmadan örgün üniversite okumak her zaman iyi sosyal hizmet okuyacak 315 puanınız varsa ben örgün yazarım. açıkçası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.