Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: evinda

maliye politikası ve türk dili konu özetlerini satıyorum arkadaşlar fotokopı cektırıp sıze gonderebılırım ...toplam 20 sayfa bır ders kıtaba ıhtıyac duymuyorsunuz...

senin özetlerinin kitaptaki ünite bitimi özetlerinden farkı nedir?

Murat dersanesinin verdigi.ozetler kendim hazirlamadim yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

arkadaşlar seneye açıköğretim 4 yıllık bir fakülteye yazılmayı düşünüyorum. Örgünde okuyorum aynı zamanda.

Sormak istediğim seneye aöf 4 yıllığa kayıt olabilmem için ygs'ye girmem gerekir mi ? ygs başvurusunda bulunayım mı ?

Ygs filan lazım değil. İkinci üniversite kapsamında örgünden bir öğrenci belgesi alıp büroya gidip kayıt oluyorsun. Gerekli bilgi bu sitede var.

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/

saol dostum.teşekkür ederim
  • ne zaman açıklanacak
  • Evet arkadaşlar nezaman açıklanacak hakkaten, notları merak ediyorum . Dershanede aynı sınıfta bulunduğum bir büyüğüm ile sınav günü karşılaştım. Geçen seneki sorulara benzer çıktığını ve evde çalışarak 4.sınıfa kadar geldiğini söyledi. Kendimi acayip kötü hissettim, sadece sayısal derslerde kurs almaya karar verdim, sözelleri artık evde ve iş yerinde çalışacağım. Kursa okadar para ödedim ama sınavda döküldüm resmen, bundan sonra maliyet politikasını kendi cebimde uygulamaya başlıyorum
  • sınav sonuçları ne zaman açıklanır bacılar..

İktisattan alacağım düşük notu merak ediyorumda..
  • şu linktekı bılgılere bır goz gezdırın arkadaslar dogruluk payı nedır sizce mantıklımı 6 şar adet olması eğer açıkladığı şekildeyse bırcok kısının ısıne yarar gıbı...

http://www.fotokopion.com/
  • quote:

şu linktekı bılgılere bır goz gezdırın arkadaslar dogruluk payı nedır sizce mantıklımı 6 şar adet olması eğer açıkladığı şekildeyse bırcok kısının ısıne yarar gıbı...

bende sınavda buna benzer bi yöntem uyguladım bakalım ne olacak
  • quote:

şu linktekı bılgılere bır goz gezdırın arkadaslar dogruluk payı nedır sizce mantıklımı 6 şar adet olması eğer açıkladığı şekildeyse bırcok kısının ısıne yarar gıbı...

30 soruda 6 20 soruda 4
  • birçok soruya ve cevaplarına yanlıs dıyorlar varmı ıcınızde su soruda yanlıs dıyen son sınıflardan ?

http://kpssrehber.com/kpsshaber-3176-aof-ara-sinavlarinda-fiyasko-.html
  • arkadaşlar nasılsınız ben sınavdan sonra daha yeni toparlanabildim sonuçları görmeden paçaları sıvamayalım.yukarda bir arkadaş dilekçe örneği vermiş bütünleme sınavı için o önemli mümkünse hepimiz gönderelim.nasılsa normal zamanda kalcaz bari bütünlemeyle kurtarırız belki.
  • Yukarıdaki dilekçeyi yök postayla başbakanlığada e mail olarak attım sizde lütfen 2 dknızı ayırıp gönderin etkili oluruz belki.
  • ARKADAŞIN TEKİNE GELEN CEVAP: KONU BU LİNKTE :http://resim.donanimhaber.com/tm.asp?m=6335084&mpage=311

YUKARIDAKİ MAİL E CEVAP OLARAK AÇIKÖĞRETİMİN BÜTÜNLEME SINAVLARIYLA İLGİLİ BUGÜN ATTIĞI MAİL;
    BÜTÜNLEME SINAVLARI YOKMUŞ ARKADAŞLAR..

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin bölüm ve programlarının tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile dersler ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda ders kitaplarının tamamı değiştirilmiş olup ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere verilmek üzere AÖF Bürolarına gönderilmektedir.

Dönemlik-kredili sistemde ders ekle-sil işlemi bulunduğundan, öğrenciler kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi yaparak alacağı dersleri belirlemektedirler. Dolayısıyla kayıt yenileme döneminden önce hangi öğrencinin hangi dersleri alacağı belli olmadığından, kayıt ve kayıt yenileme döneminde tahmini bir sayıda kitap AÖF bürolarına gönderilmiştir. Kayıt ve kayıt yenileme döneminden sonra da eksik kitaplar tespit edilerek AÖF bürolarına gönderilmektedir. Eksik kitaplarınızı AÖF büronuzdan takip ederek alabilirsiniz.

Ayrıca, ders kitaplarıhttp://eogrenme.anadolu.edu.tr vehttp://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde PDF formatında yayınlanmaktadır. PDF formatında ders kitaplarınızı adı geçen sitelerden alarak çalışabilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verdiğimiz konudur. Üniversitemiz açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Bunun yanında açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu takvim içerisine bütünleme sınavlarının eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bunun yanında bütünleme sınavı uygulamasının sistemdeki ders geçme, uyarı ve tekrar durumları gibi başarı süreçlerini de olumsuz etkilediği ve öğrencilerimizin bütünleme sınavları ile aslında dezavantajlı duruma geldikleri yaptığımız ayrıntılı çalışmalarda görülmüştür. Bu açıdan bu öğretim yılından itibaren açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir.

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi
  • O zaman final sınavına iyi hazırlanmak lazım ben bütünleme vardır diye fazla kasmıyordum
  • 3 hafta var arkadaşlar boş vermeyin. üstelik %70 etkisi var. inşallah hepimiz geçeriz
  • Geçer not nasil 50 olur.can egrisi yok muydu aof te ?

• quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Geçer not nasil 50 olur.can egrisi yok muydu aof te ?

çan eğrisi var geçme notları belli değil kim dedi 50 diye.genel ortalamaya göre geçme notları belli olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

quote:

çan eğrisi var geçme notları belli değil kim dedi 50 diye.genel ortalamaya göre geçme notları belli olacak.

Yukarıda yazmışlar ya o yuzden dedim

• vizelerden sonra tembellik çöktü. daha hiç finallere çalışmadım. var mı benim gibi olan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

quote:

Yukarıda yazmışlar ya o yuzden dedim

genel ortalama atıyorum 42 şimdi 42 ilemi gecicez ?
  • Çan ortalaması 30 ise geçme notu 30'dur arkadaşlar , olay bu.

Şahsen 35'ten yüksek çan ortalaması beklemiyorum ben bilgisayar gibi dersler hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 14 Ocak 2013; 19:07:33 >
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.