Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalıştığım halde bazı kolay soruları karıştırmışım. Lanet olsun başka bişey demiyorum
  • arkadaşlar türk vergi sistemine giren varmı ?

bir soru vardı hatalı sanırım. 2 cevap da doğru idi...hatırlayan varsa yazıcam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasircetinkaya

arkadaşlar türk vergi sistemine giren varmı ?

bir soru vardı hatalı sanırım. 2 cevap da doğru idi...hatırlayan varsa yazıcam...

o derse girmedim lakin, 2 tane soruda, 2 şıkkında aynı olması hatası gördüm.
  • Sorular kesinlikle zordu , hazırlanmış olan sorular sanki örgün eğitim alan öğrenciler için hazırlanmış , sınavı gecmek için tüm işi gücü bırakacak örgün öğrenci gibi sabah 09:00 akşam 17:00 gibi dersleri aksatmadan çalışacaksın bu mantık doğru değil AÖF öğrencisi zaten okula gitme imkanı olmayan fakat sosyal hayata entegre olmaya çalışan bunun yanı sıra hiç olmazsa AÖF almış olduğu diplomayla kensine bir statü tanımaya çalışan insanlar kayıt yaptırıyor bu insanların zaten zorlu hayat koşullarından derslerine zar zor zaman ayırıyor üstelik AÖF bu sene kredili sistem başlattı bu sistemin başarılı olması mümkün değil kredili sisteme göre ders sayıları da arttırılmış zira bu insanlar mevcut 7 dersi zor alıyorken nerdeyse müfredat 2 katına çıkmış fakat bunu sorduğun zaman beyfendi ama üniteler kısaldı diyorlar e üniteler kısaldı ama sınav zamanları sınav süreleri de kısaldı değişen ne oldu peki AÖF insanların kafasını karıştırmaya başladı aceba maksatlı olarak bu insanları dershanelere yönlendirmeye mı çalışılıyor yada belli cemaatlerin kontrolun de olan özel üniversitelere kayıtlar yaptrılıp bu AÖF olayın dan uzaklaştırılmak mı isteniyor herşey bir kenara bu sene AÖF nin sınava tam 1 ay kala ders kitaplarını dağıtmasına ne demeli ? AÖF nin internet sitesi bile yeni kredili sistme göre ayarlanmamış testler hala eski sisteme göre ders videoları 80 lerden kalma yazık gerçekten çok yazık öğrencilerden yıllık 600 ytl fazla nasıl alırım diye yapmış olduğunuz ali cengiz oyunlarına bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslantepe-arena -- 7 Ocak 2013; 17:21:54 >
  • sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor ?
    ve sınava girmeyenlerde çanı etkiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor ?

Hesaplama yaparken sınava girmeyen öğrenciler hesaplanmıyor, o zaman gereksiz yere ortalama düşük çıkır
  • Sınava 32 gün var arkadaşlar işi sıkı tutmak lazım ertelerseniz yanarsınız ona göre
  • Elimde tertemiz kamu yönetimi 7. dönem soru bankası var. 20 TL. Ankara içi elden teslim edebilirim. Ben yeterince çalıştım, başkası da faydalanabilir. Üstüne işaretleme yapmazsanız sonra satabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yavaş yavaş çalışmaya başladım. Kasmadan çalışmak istiyorsanız hergün 1 ünite çalışın yeter. Tabi ilk 4 üniteyi çalışmış olduğunuzu varsayarsak
  • Bahar dönemi 6 kitap daha????? 1 senede 2 üniversite okuyacağız.....
  • hangi yayın evinin kitabını alıp çalışmak lazım işletme okuyorum
  • hangi kitaba çalışacaz arkadaş çıldıracam yeni kitapmı alıcaz ne zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

quote:

Hesaplama yaparken sınava girmeyen öğrenciler hesaplanmıyor, o zaman gereksiz yere ortalama düşük çıkır

benim anlamadığım nokta 33 ile 49 arası kendi ortalaman 2 ve üzeriyse o dersten koşullu geçmiyormu daha niye milletin ortalamasına bakılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

quote:

quote:

benim anlamadığım nokta 33 ile 49 arası kendi ortalaman 2 ve üzeriyse o dersten koşullu geçmiyormu daha niye milletin ortalamasına bakılıyor

Dersi geçme ortalaması 50 üzerine çıkmayacak, ama düşebilecek. Örneğin CC notu 40 ile 45 arası olabilecek bu sayede puanlar düşük çıksa bile ortalama yüksek çıkabilecek Sınavda loto oynayanlar sayesinde geçme şansımız yüksek olacak aslında iyi bir sistem Çan eğrisi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dersi geçme ortalaması 50 üzerine çıkmayacak, ama düşebilecek. Örneğin CC notu 40 ile 45 arası olabilecek bu sayede puanlar düşük çıksa bile ortalama yüksek çıkabilecek Sınavda loto oynayanlar sayesinde geçme şansımız yüksek olacak aslında iyi bir sistem Çan eğrisi

çan eğrisini biliyorum benim okuduğum üniversitede de çan vardı
    benim merak ettiğim soru dersin ortalaması 33 olsa sınıf ortalamam 2 veya üzeri olsa o dersten geçiyorum değil mi
  • AÖF'ün canı BÜT yapmak istemiyor ama bu BÜT'ü yapmak zorunda YÖK'ün kredili tüm Üniversiteler BÜT yapmak zorundadır şeklinde kararı var. Benim örgün üniversite de BÜT yapmıyordu ama bu karardan sonra yapmaya başladı.

AÖF bu kararı uygulamamak için diretiyor. Senato kararı alarak YÖK'e tavsiye niteliğinde "BÜT yapmayalım" şeklinde bir yazı gönderdiler. Bu yazıya YÖK'ün ne cevap verdiğini bilmiyorum. Ama olumlu cevap vereceğini zannetmiyorum.

AÖF'ün talebini kabul ederse, tüm üniversiteler BÜT yapmak zorunda diyerek aldığı kararı ve çıkardığı yasayı kendi çiğnemiş olacak.

Bütünleme konusunda sadece üniversitenin almış olduğu bir senato kararı ve YÖK'e göndermiş olduğu bir yazı var.

Bunlar BÜT olmayacak anlamına gelmez. Sadece üniversite yapmamak için direniyor ama mevcut yasalar gereği yapmak zorunda.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çan eğrisini biliyorum benim okuduğum üniversitede de çan vardı
    benim merak ettiğim soru dersin ortalaması 33 olsa sınıf ortalamam 2 veya üzeri olsa o dersten geçiyorum değil mi

0 ile 32 arası yani FF almadığın sürece ortalama 2 üzeri çıkarsa o dersten geçiyorsun
  • Benim merak ettiğim, acaba her dersin her bölümün ders ortalaması ayrı ayrı mı hesaplanıyor? Yoksa örneğin "matematik" dersi çok bölümde var. Hepsinin de içeriği, sınavları aynı.

Misal Yerel Yönetimler bölümündeki matematik ile maliyedeki matematik işletmedeki matematik hepsinin ortalaması ortak mı alınıyor yoksa her bölümün ayrı ayrı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

Benim merak ettiğim, acaba her dersin her bölümün ders ortalaması ayrı ayrı mı hesaplanıyor? Yoksa örneğin "matematik" dersi çok bölümde var. Hepsinin de içeriği, sınavları aynı.

Misal Yerel Yönetimler bölümündeki matematik ile maliyedeki matematik işletmedeki matematik hepsinin ortalaması ortak mı alınıyor yoksa her bölümün ayrı ayrı mı?

Aynı sınıfta olduğunu düşün mesela işletme 2.sınıftasın bu sınıfı okuyan öğrencilerin aldığı notların ortalaması ile hesaplama yapılıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

Benim merak ettiğim, acaba her dersin her bölümün ders ortalaması ayrı ayrı mı hesaplanıyor? Yoksa örneğin "matematik" dersi çok bölümde var. Hepsinin de içeriği, sınavları aynı.

Aynı sınıfta olduğunu düşün mesela işletme 2.sınıftasın bu sınıfı okuyan öğrencilerin aldığı notların ortalaması ile hesaplama yapılıyor

Şimdi anladım, teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.