Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kayıt Yenileme - Ders Seçme

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programlarda kayıt yenileme işlemleri 1.aşama ders ekle-sil, 2.aşama kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilmektedir.
    Dönemlik-kredili sistemde; öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.
    Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.(burası önemli)
    Kayıt yenileme tarihlerini anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim”, “Akademik Takvim” linkinden takip etmeniz gerekmektedir.

DERS EKLE-SİL İŞLEMİNE AİT VİDEO

AÖFnin geçen seneye ait kayıt yenileme duyurusu

Kayıt yenileme işlemlerine yeni düzenleme

KATKI PAYI DERS SEÇİMİNDEN SONRA ÖDENECEK

kayıt yenileme işlemlerinin yeniden yapılandırılmasının ardından Anadolu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, sisteme girip ders seçimlerini tamamlayan öğrenciler, danışmanları ile irtibata geçecek. Danışmanın ders seçimine onay vermesinden ardından derslerin kabul edildiği öğrenciye bildirilecek ve öğrencinin yatırması gereken ücret sistem tarafından bankaya gönderilecek. ‘Danışman kabulü tamam’ işlemi yapılan öğrenci sisteme girdikten sonra bankaya yatırması gereken öğrenci katkı payı ve ya öğrenim ücretini görecek. Bankaya ücretini yatırmasının ardından sisteme girecek olan öğrenci, ‘Onay’ düğmesine bastıktan sonra ders seçme ve kayıt yenileme işlemini tamamlamış olacak.

KATKI PAYLARININ DERS SEÇİMİNDEN SONRAKİ 2 GÜN İÇİNDE YATIRILMASI GEREKİYOR

Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini ‘Danışman kabul tamam’ işleminden sonra en geç 2 gün içerisinde bankaya ücretini yatırması gerekiyor. Yatırmadığı takdirde öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülecek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak. Ayrıca, Öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretini Son gün Saat 24:00 ‘ a kadar yatırmayan öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülerek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak.

Öğrenci ve Danışman arasındaki iletişim kayıt yenileme sistemi içerisindeki mesaj modülü ile haberleşebileceği gibi danışmanı ile yüz yüze, e-posta, dahili veya harici telefon vb. iletişim yollarını da kullanılabilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 4 Mart 2018; 10:51:16 >
  • Bir AÖF öğrencisi olarak, çevremden de gördüğüm kadarıyla biz AÖF öğrencilerinin beyni şöyle çalışıyor arkadaşlar:

Sınavdan 2 ay önce: -Daha çok var yaa, çalışırız.
    Sınavdan 1 ay önce: -Konuları bir okurum, çıkmış sorulara bakarım.
    Sınavdan 3 hafta önce: -Çıkmış sorulara baksam yeter.
    Sınavdan 2 hafta önce: -Soruların çıktısını alacam.
    Sınavdan 1 hafta önce: -Bu saatten sonra çalışsam bile neye yarar ki.
    Sınavdan 1 hafta sonra: -Ne zaman açıklayacaklar yaaa...

Ben de şu anda o son aşamadayım Açıklansın da bilelim.
  • yine başlıyor stresli günler
  • bilgimiz dahilinde :) hele sınav sonuçları açıklansın ona göre yol izlerim artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

yine başlıyor stresli günler

Orası öylede, geçmek istiyorsak bu 1 aylık sürede biraz sıkmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

kesinlikle katılıyorum, yeni başlayan arkadaşlar var "3 yanlış 1 doğruyu götürmüyormuş sallayarak geçeriz biz bu dersleri" diyorlar öyle birşey yok aöf de çalışmadan sınıf geçen adam nadirdir hem işi şansa bırakmak tamamen mantıksız stone2627 arkadaşın dediği gibi 1 ay sıksak yeticek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizabardakci239

quote:

quote:

kesinlikle katılıyorum, yeni başlayan arkadaşlar var "3 yanlış 1 doğruyu götürmüyormuş sallayarak geçeriz biz bu dersleri" diyorlar öyle birşey yok aöf de çalışmadan sınıf geçen adam nadirdir hem işi şansa bırakmak tamamen mantıksız stone2627 arkadaşın dediği gibi 1 ay sıksak yeticek.

Aöf örgün eğitimden çok daha zordur,anlatan,öğreten veya tekrar öğretmenin yok.Herşey senin elinde , bi kaç tane kitap ve sen baş başa.Gelde çalış...Sınıf geçme adına arkadaşa katılıyorum.
    Şu sınav sonucları açıklansaydı bir yaa
  • Programlı çalışana 1 ay anca yetecektir zaten.
  • İnşallah son kez sıkıcam , sonra diploma
  • 3. sınıf işletmeyim ilk sınavda konular 1-7 üniteler arası çıkmıştı bu sınavda nereye kadar sorumluyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

İnşallah son kez sıkıcam , sonra diploma

bende oyle işletme 4.yildayım 3.sınıftan türk vergi sistemi var. Bi dahaki hafta başlıyorum çalışmaya. Artık bir an önce bitirmek istiyorum. Umarım son hazırlığımız olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

3. sınıf işletmeyim ilk sınavda konular 1-7 üniteler arası çıkmıştı bu sınavda nereye kadar sorumluyuz ?

tüm kitaptan sorumlusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

quote:

bende oyle işletme 4.yildayım 3.sınıftan türk vergi sistemi var. Bi dahaki hafta başlıyorum çalışmaya. Artık bir an önce bitirmek istiyorum. Umarım son hazırlığımız olur :)

Türk vergi sistemi benide zorladı ya. Zor olacağını düşünmüyordum ama kitapçıkları sonuçlarını görünce o dersin notunun düşük olacağını anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

bilgimiz dahilinde :) hele sınav sonuçları açıklansın ona göre yol izlerim artık

Valla açıkcası bende onu bekliyom çünkü ona göre derslere ağırlık vereceğim.
  • quote:

quote:

quote:

Türk vergi sistemi benide zorladı ya. Zor olacağını düşünmüyordum ama kitapçıkları sonuçlarını görünce o dersin notunun düşük olacağını anladım.

Geçmis yıllarda çıkmış sorulara baksaydinız keşke. Bi 19-20 soru oradan geldi benim görebildiğim. Ben artık ne olursa olsun diyerekten sadece bu soruları ezberledim kitaba hiç bakmadım :) finallerde de büyük ihtimalle çıkmış sorular çıkacak. Onlara bakmanızı öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmis yıllarda çıkmış sorulara baksaydinız keşke. Bi 19-20 soru oradan geldi benim görebildiğim. Ben artık ne olursa olsun diyerekten sadece bu soruları ezberledim kitaba hiç bakmadım :) finallerde de büyük ihtimalle çıkmış sorular çıkacak. Onlara bakmanızı öneririm

Yok zaten çıkmışlara baktımda Vergi sistemi dersi biraz sakata bindi açıkcası tam olarak aklımda kalmamış.
  • Sonuclar belli olsada ona gore calissak
  • Geçmiş yılların final sorularını sipariş ettim bugün gidip alıcam. sonuçlar açıklansın,açıklanmasın artık yarın başlayacağım. Ara sınava hazırlandığım gibi hazırlanırsam sınavları geçeceğime inanıyorum veya en fazla 1-2 ders büt e kalır diye düşünüyorum.

Evet beyler Son 35 gün zaman daralıyor bir an önce başlamak lazım.
  • 2. dönem konuları baya uzun detay çok var umarım herkes hayırlısıyla atlatır herkese kolay gelsin şimdiden başarılar
  • ben başladım çalışmaya boş zamanım var biraz günde 5-6 ünite gidiyoz bakalım. Yetişecek sınava tekrarada zaman bırakmam lazım.
  • Çıkmış sorular elimde şuan. Ara sınav sorularından farklı çok soru var.
    10 ders 2 günde 1 ders bitireceğim.kalan 10 gününde son 5-4 gününde tekrar yapıcam.
    çalıştıktan sonra 2,3 gün kafayı dinlendirmek iyidir.Çünkü çok çalışmaktansa anlayarak çalışmak daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 28 Nisan 2012; 14:25:20 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.