Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: genelsek

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

arkadaşlar gecer not kaç.butunlemeler kalktımı.bilene varmı teşekkürler

50-55 arası geçer.30-50 arasıda koşullu yani ortalamaya bakar.

hocam benim tek dersim matematik bu şartlarda 30 la gecmem mumkun olurmu

vizenın %30unu, finalinde %70ini alıp ikisini topladığınde 30 ustu ise ve genel ortalama 2 ve ustu ise geçersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parali degilmi, burodaki kadin parali dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: ommix

quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

5-6 ocaktaki sınavlar kaç tane üniteyi kapsayacak belli mi?

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf
    Bu linkten hangi bölümdeysen onun derslerine bak.AS başlığı altındaki sayılar ara sınavdaki ünite sayısıdır.

1-4 ARASI ISE COK IYI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Parali degilmi, burodaki kadin parali dedi

Açıköğretimin verdiği kitaplar bürodan ücretsiz alınıyor. Ancak "ücretsiz" derken bankaya yatırılan harcı saymıyorum onu sayarsak ücretli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar gecer not kaç.butunlemeler kalktımı.bilene varmı teşekkürler

50-55 arası geçer.30-50 arasıda koşullu yani ortalamaya bakar.

hocam benim tek dersim matematik bu şartlarda 30 la gecmem mumkun olurmu

Hah bende aynı durumdayım ve bunu merak ediyorum. 2.sınıf derslerini tamamladım ama matematik yüzünden üst sınıfa da geçemedim ders de alamadım. Ortalama işi nasıl olacak. Geçen senlerin ortalaması mı alınacak yoksa kredili sisteme geçtiği için sıfırdan mı başlayacak.?

Bu durum başıma hiç gelmedi ve böyle biraçıklamada okumadım .
    Edit: inverness in dediği mantıklı. Çünkü sonuçta GNO ya bakılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 22 Kasım 2012; 23:13:49 >
  • Arkadaşlar sınava fazla kalmadı, moraller nasıl , ben ne yapacağımı bilemiyorum. Kurstan 5 ders alıyorum, cepte 2 ders var, çalışmam gereken 4 ders kalıyor = 11 Ders , ALLahım ben naaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kitaplar hala gelmemiş 1 tanesini alabildim. Vergi Hukuku Oda.
    Kitabı inceledim hatta 1. üniteye çalıştım bitti. Kitap hakkında yorum olarak; her ünite ortalama 12 sayfa.bu 12 sayfa dolu dolu, boşluk resim v.s yok yani. Eğer kitaba çalışacaksanız, ünite sonundaki özet kısmını okumanızı tavsiye ederim. 1- 1,5 sayfalık ünite sonu özetler var. üniteyi genel anlamında özetliyor. yararlı olurmu derseniz olacağını düşünüyorum. birde 10 tane ünite sorusu var onuda es geçmeyin.

Nasıl bir çalışma yolu izleyelim derseniz.45 gün kadar bir süre kaldı. Her gün 1 ünite bitirmeye çalışın.Yukarıda dediğim şekilde. Bu en fazla 1 saati alır ama bir süre sonra sıkıntı oluyor 5 sayfa da bir mola verin tavsiyem olarak :)
    ortalama 4 günde 1 ders bitirirsiniz.( benim 4 ders var bu hesapla 16 gün sürer.fakat 9-10 ders alan arkadaşlar için zor olacağını umuyorum.) Dersleri bitirdikten sonra yukarıda belirttiğim konu sonu özetleri ve sorulara iyi çalışın.çünkü bu kadar ünite tekrardan tekrar etmek zor olacağını düşünüyorum. 12*4ünite*kitap sayısı= En azından 200 sayfa.
    Bunlardan sonra Eğer aldıysanız soru bankası veya nokta atışı soruları çözün.Bu soruları çözerken günlük çözüm aralarına en azından özetleri tekrar inceleyelim.

Tavsiye olarak bunları söyleyebilirim. Çıkmış sorulara güvenmeyin.Ters köşe olunabilir. Yazarlar v.s değişmiş çünkü.Bu şekilde artık ara sınava gireceğim. sonucuna göre final e duruma bakabiliriz.

Hocam sadece ünite sonundaki özet kısımları okusak ve sondaki 10 soruya baksak yeterli olur mu ? Yüksek not değil de sadece geçmek için yeterli gelir mi ?

ya arkadaş açık maçık lisans düzeyinde üniversite okuyorsunuz bir şeyler kapmaya bakacağınıza en kestirme nasıl paçayı sıyırırım derdindesiniz. bu zekayla okuma bence sen oh ne ala 1 er sayfa özetleri oku 10 tane kıytırık soru çöz dersi geç. alacağın not en fazla 30-40 olur. bu zeka ileride çok işine yarar aöf nin sırrını çözmüşsün tebrikler harcatma kendini....

Aynı anda hem mühendislik okuyup hem de aöf okuyunca ister istemez kısa yola kaçmak istiyorsun.
    Bilip bilmeden konuşmayalım.

5 10 satır özet okuyup, 10 soru çözmekle geçebileceğine ihtimal veren kişinin zekasından şüphe ederim. mühendislik okuyan birisinin soracağı tarzda bir soru değil bu. aöf kitapları mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kalır günde 10, 20 sayfa okuyamıyorsan neden aöf okuma zorunluluğu hissettin mühendislik okuyorsun işte amaç nedir?

Eski sistemde 5-10 satır özet okuyup 10 soru özerek geçtim ben 4. sınıfa. Sen neyin kafasındasın ? Yüksek okul okuyup, adından işletmeye başlayıp, ardından da mühendislik okuyunca böyle cinlikler arıyor insan. Aöf nin mühendislik kitapları yanında cin ali serisi kaldığını ben de biliyorum merak etme.
    Neyse polemiğe girmeye gerek yok. Zaten @stone2627'de sağolsun yardımcı oldu. İstediğim cevabı aldım.

Saygılar.

şaka mısın? istediği cevabı almışsın bravo sana adam geçersin dese çalışmayıp özet mi okuyacaktın? ben geçemezsin diyorum geçerim diyorsan eğer soruyu neden soruyorsun? sistemin yeni olduğunu bile bile sanki karşındaki adam yeni sistemin 2. senesinde imiş gibi cevap bekliyorsun bir de 4. sınıfsın e bravo zekana hayran kaldım başarılar sana.....

Bende boyle geldim 4.sinifa bi gunde cikmis sorulari ezberleyip gectigimi biliyorum fazlada abartmamak lazim lakin bu sene biraz daha zor gectigimiz yillara gore ...kimsenin ilerde isine yaramayan bilgiler olunca herkes kisa yoldan yirtmaya bakiyor en azindan benim gibi...burdaki kimse yeni bi keynesyen teorisi olusturmayacak yada arz talep egrileri isine yaramayacak...o yuzden gec gitsin dostum..

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar sınava fazla kalmadı, moraller nasıl , ben ne yapacağımı bilemiyorum. Kurstan 5 ders alıyorum, cepte 2 ders var, çalışmam gereken 4 ders kalıyor = 11 Ders , ALLahım ben naaptım

hepsinden 4 ünite çalışıyorum ama zor yani. hepsini akılda tutmak gerekiyor. vize ve final arasında 1 ay süre var o çok yoracak. aralıksız hergün 1 ünite çalışmak gerekiyor en azından..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 23 Kasım 2012; 0:44:24 >
  • işletme neye çalışacaz kaynak alan varmı yeni derslere göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar sınava fazla kalmadı, moraller nasıl , ben ne yapacağımı bilemiyorum. Kurstan 5 ders alıyorum, cepte 2 ders var, çalışmam gereken 4 ders kalıyor = 11 Ders , ALLahım ben naaptım

hepsinden 4 ünite çalışıyorum ama zor yani. hepsini akılda tutmak gerekiyor. vize ve final arasında 1 ay süre var o çok yoracak. aralıksız hergün 1 ünite çalışmak gerekiyor en azından..

Hocam birtürlü toparlayamadım kendimi, bu akşam iki dersten 1'er ünite bitireyim. Bu kadar kısa zamanda bu millet bu sınavları nasıl verecek Yazıklar olsun böyle bir sisteme.
  • quote:

quote:

Açıköğretimin verdiği kitaplar bürodan ücretsiz alınıyor. Ancak "ücretsiz" derken bankaya yatırılan harcı saymıyorum onu sayarsak ücretli oluyor

250tl bi para yatırdım ama heralde o harç oluyor.

Şimdi büroya gitsem kitapları alabilirim, bende paralı diye almamıştım
  • Kitapları daha alamadık ki çalışmaya başlayalım.. 1-10 Aralık arasında gelin diyorlar. Aof'e mail attım, verdikleri cevap saçma sapan..

Benim attığım mail:
    quote:

Sayın İlgili,

2012 - 2013 dönemi açıköğretimde yeni sisteme geçildi. Bu sistemden dolayı kitaplar değişti ve yardımcı kitap olarak satılan bir çok yayın evinin kitaplarını da telif hakkından dolayı yasaklattırdınız. Ama biz öğrencileri aşırı derece de mağdur ettiniz. Yaklaşık 20 gündür 6 tane kitabı almak için uğraşıyorum. Tabi benim gibi binlerce mağdur olan öğrenci var. Anadolu Üniversitesi yaptığı düzensiz sistem değişikliği yüzünden öğrencilerini mağdur etmiş ve güvenirliğine de gölge düşürmüştür. 5-6 Ocak 2013 de ara sınavlar olacak ve bizim çalışabileceğimiz hiç bir materyal yok. 1 ay da ne kadar ders çalışılabilir, ne yapılabilir göreceğiz. E-öğrenme aracılığı ile kitapların.pdf halini indirdim ama ben bilgisayar üzerinden çalışmak istemiyorum. Lütfen bu sorunu çözün ve bizi mağdur etmeyi artık bırakın.

Saygılarımla,

AÖF'ün gönderdiği cevap maili:
    quote:

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin bölüm ve programlarının tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
    Bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile dersler ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda ders kitaplarının tamamı değiştirilmiş olup ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere verilmek üzere AÖF Bürolarına gönderilmektedir.
    Öğrencilerin hangi AÖF Bürosunda kayıt yenileteceği belli olmadığından belirli sayıda kitap AÖF Bürolarına gönderilmektedir.
    Eksik olan kitapların AÖF Bürolarına gönderilme işlemi devam etmekte olup eksik kitaplarınızın AÖF Büronuza gelip gelmediğini takip etmeniz gerekmektedir.
    Ayrıca, ders kitaplarıhttp://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde PDF formatında yayınlanmaktadır. PDF formatında ders kitaplarınızı adı geçen siteden alarak çalışabilirsiniz.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dilerim.

Anadolu Üniversitesi

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi
  • quote:

quote:

quote:

250tl bi para yatırdım ama heralde o harç oluyor.

Şimdi büroya gitsem kitapları alabilirim, bende paralı diye almamıştım

Evet harcı yatırmışsınız, büroya gidip kitaplarınızı alabilirsiniz(tabi kitaplar gelmişse) tekrar ücret ödenmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renegade Havoc -- 23 Kasım 2012; 18:34:28 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatanga.1988 -- 23 Kasım 2012; 19:47:58 >
  • Burolarda kitap yok vizeden 2 gun once gelirse sasirmayin

• yav ben bu maliyet muhasebesinden bi halt anlamadım çok karışık anlatmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Aöf adalete kaydolduk ikinci üniversite kapsamında.vizeleri ne zaman olacak şimdi? Başlıkta yazan günlerde olacaksa iki günde 8 sinav nasıl olacak? Biri sistemini açıklayabilirse çok makbule gecer.yabancıyım henüz bunlara...

????

• Arkadaşlar İşletme 1 sınıfım 2 senem bu yıl :( sınavlar artık ocakta mı olcak ilk sınavlar ? ocakta olmasının amacı nedir ? .bayadır uzak kaldım bu konulara pek bilgimde yok...
    kaynaktan calışmayın diyorsunuz sadece aöf'den alcamız kitablara mı çalışmamız gerek artık pek anlamadım biri anlatsa lütfen :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo38 -- 24 Kasım 2012; 2:20:00 >
  • 123
  • Arkadaşlar sınav yeri değişikliğini en son ne zaman yapabiliyoruz acaba, bu konuda bir bilginiz var mı?

Bir de internetten yapabiliyor muyum sınav yeri değişikliğini.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.