Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.acikogretim.me/anadolu-universitesi-acikogretim-ogrencilerinin-gaspedilen-hakki-olan-butunleme-sinavlariinin-yapilmasi-icin-kampanya

LÜTFEN BU KONUNUN LİNKİNİ FACEBOOK’TA TWWITTER’DA LINKEDIN’DE VE DIGER BULUNDUĞUNUZ HER PLATFORMDA PAYLAŞIN VE DAHA ÇOK AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNİN DESTEK OLMASINI SAĞLAYALIM ARKADAŞLAR.

KREDİLİ SİSTEM ÖĞRENCİSİ OLAN TÜM ARKADAŞLARIMIZIN BU DİLEKÇEYİ MAİL YADA FAKS YÖNTEMİ İLE GÖNDERMESİNİ RİCA EDİYORUZ.

ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ DİLEKÇEYİ OLABİLDİĞİNCE ÇOK ARAÇLA ( MAİL, FAKS, POSTA ) GÖNDERELİM.

—————————————————

T.C.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI’NA

ESKİŞEHİR

- Ben Anadolu Üniversitesi …………………..Fakültesi ……………….. bölümü … sınıf öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibari ile tüm açıköğretim bölümleri dönemlik-kredili sisteme geçmiş fakat 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. Bir çoğumuz Aöf Bürolarına gelmeyen, eksik gelen veya sınava sadece bir kaç gün önce gelen kitaplar yüzünden derslerimize çalışamadan sınavlara girmiş bulunuyoruz. Bir çoğumuzun evinde bilgisayar bulunmadığı ve aynı zamanda e-öğrenme portalında halen yıllık sistemden kalma bilgiler olduğu veya e-öğrenme portalının yavaş güncellenmesi neticesinde verimli olarak kullanamamaktayız. 2012-2013 Eğitim yılı itibari ile Açıköğretim yayıncılarının hazırladığı yardımcı kitaplara Anadolu Üniversitesi’nin telif vermemeniz yüzünden de bir çoğumuz derslerine çalışamadan sınavlara girmek zorunda kalmış ve ara sınavlarda istemediğimiz sonuçlar almak zorunda bırakılmış olduk. Bu sorunların lütfen Mart ayında kayıtları yapılacağı Bahar Dönemi’nde ve daha sonraki yıllarda tekrarlanmamasını rica ediyoruz.

- Aynı zamanda YÖK’ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat görülen üzre Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Aöf öğrencileri olarak bizler, bir çoğumuz maddi imkansızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zoranmaktayız. Bunun üstüne Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK’ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkanlarımızı daha çok zorlamaktadır.

Bu sebeplerden ötürü YÖK’ün “Tüm Üniversitelerde Bütünleme sınavı yapılması” hususunda aldığı karardan Anadolu Üniversitesi Senatosunun zorluluğu gerekçe göstererek vazgeçmemesini temenni ediyoruz. İlgili ve Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu haakımızzdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK’ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz.

Saygılarımızla.

TC Kimlik No:
    Adı Soyadı:
    Adresi :

—————————————————————————–

Dilekçeye kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi girin.

Aşağıdaki Bilgilerden Yararlanarak İadeli Taahhütlü Olarak Posta – Faks ve Mail ile Gönderelim Arkadaşlar.

Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK)

Adres:
    Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
    06539 Bilkent
    Ankara-Türkiye
    Faks : 90 (312) 266 47 59

Faks : 90 (312) 266 47 59

Mail Adresleri;

eğitim öğretim dairesi başkanlığı bilgiedinme@yok.gov.tr
    özel kalem müdürlüğü ozelkalem@yok.gov.tr

Anadolu Üniversitesi

Adres : Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunusemre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

Faks :0 (222) 320 07 58

Faks: (0 222) 335 36 16

Faks: (0222) 330 46 26

Faks: (0222) 330 93 30

Mail Adresleri;

merkezburo@anadolu.edu.tr

gensek@anadolu.edu.tr

oidb@anadolu.edu.tr

mrkburo@anadolu.edu.tr

Ayrıca Başbakanlık’a Şikayet Olarakta Aşağıdaki Adresten Gönderelim…

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: hancii05

beyler cevap anahtarımı bulamadım bi yardım edin :)

http://yillik.eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: zelica

quote:

Burada sadece sorular var. Benim işaretlidiğim şıkları öğrenmenin bi yolu yokmu acaba ?
  • quote:

quote:

quote:

Burada sadece sorular var. Benim işaretlidiğim şıkları öğrenmenin bi yolu yokmu acaba ?

20 gün sonra sonuçlardan bahsedıyorsun sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: evinda

quote:

quote:

quote:

Yok oda değil, neyse :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar bu klavuzda ki yazı ne anlama geliyor çözemedim

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve
    programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dö-
    nüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılarak not
    durum belgesinde (transkript) gösterilir ve Genel
    Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu
    ile gösterilir.

Yani önceki senelerdeki aldığın derslerden 50 nin altındakiler. Yeni sistemde FF olarak geçecek. O dersleri yeniden alacaksın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadas sorularin dogru cevaplarini soruyor sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hocam sol taraftaki bölümde e kitap yazıyo onu tıklayınca karşına 3 tane sekme açılacak orda 01:Açıklama sekmesine tıkla nasıl yapman gerektiği yazıyo ders kodunla,cevap anahtarı kodlarını eşleştirerek ortalama alman gereken notu üç aşşa beş yukarı hesaplayabilirsin.tabi sınavda işaretlediğin şıkları hatırlıyorsan.
  • Arkadaşlar okulun sitesini karışık bulup anlayamadıysanız eğer aşağıdaki linkten gayet basit bi şekilde sorularla cevap anahtarlarına ulaşabilirsiniz kolay gelsin.

http://aofisletme.biz/cikmis-sorular/45-2013-guz-donem-cikmis-sorular-4-sinif.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

Arkadaşlar bu klavuzda ki yazı ne anlama geliyor çözemedim

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve
    programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dö-
    nüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılarak not
    durum belgesinde (transkript) gösterilir ve Genel
    Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu
    ile gösterilir.

Yani önceki senelerdeki aldığın derslerden 50 nin altındakiler. Yeni sistemde FF olarak geçecek. O dersleri yeniden alacaksın.

Adamların açıklaması kafa karıştırıyor , kaldığın dersi tekrar göreceksin deseler olacak
  • badem bıyıklıların hazırladığı sınavlar bu kadar olur. çoğu doğru şık bile eksik verilmiş soru cevap usulü çalışanları çok kolay yanıltıyor. iktisat 3 ten girdim resmen rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 11 Ocak 2013; 15:01:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tizar

badem bıyıklıların hazırladığı sınavlar bu kadar olur. çoğu doğru şık bile eksik verilmiş soru cevap usulü çalışanları çok kolay yanıltıyor. iktisat 3 ten girdim resmen rezalet.

+1
  • Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kızlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skyforge

Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor kızlar?

kızlar !!

sonuçlar ne zaman açıklanıyor beyler
  • Dostlar, 4.sınıf (7-8.yarıyıllar) Güz Dönemi kayıdını kaçıran kardeşim bahar döneminden kayıdını yeniletebilir mi, güz dönemi derslerini bahar döneminkiler ile birlikte alabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

Dostlar, 4.sınıf (7-8.yarıyıllar) Güz Dönemi kayıdını kaçıran kardeşim bahar döneminden kayıdını yeniletebilir mi, güz dönemi derslerini bahar döneminkiler ile birlikte alabilir mi?

bahar döneminde kaydını yeniletir sorun olmaz, ancak güz dönemi dersleri bahar döneminde alınmıyor. Seneye güz döneminde 45 krediye kadar alabilir.
  • arkadaşlar seneye açıköğretim 4 yıllık bir fakülteye yazılmayı düşünüyorum. Örgünde okuyorum aynı zamanda.

Sormak istediğim seneye aöf 4 yıllığa kayıt olabilmem için ygs'ye girmem gerekir mi ? ygs başvurusunda bulunayım mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

arkadaşlar seneye açıköğretim 4 yıllık bir fakülteye yazılmayı düşünüyorum. Örgünde okuyorum aynı zamanda.

Sormak istediğim seneye aöf 4 yıllığa kayıt olabilmem için ygs'ye girmem gerekir mi ? ygs başvurusunda bulunayım mı ?

Ygs filan lazım değil. İkinci üniversite kapsamında örgünden bir öğrenci belgesi alıp büroya gidip kayıt oluyorsun. Gerekli bilgi bu sitede var.

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/
  • maliye politikası ve türk dili konu özetlerini satıyorum arkadaşlar fotokopı cektırıp sıze gonderebılırım ...toplam 20 sayfa bır ders kıtaba ıhtıyac duymuyorsunuz...
  • quote:

maliye politikası ve türk dili konu özetlerini satıyorum arkadaşlar fotokopı cektırıp sıze gonderebılırım ...toplam 20 sayfa bır ders kıtaba ıhtıyac duymuyorsunuz...

senin özetlerinin kitaptaki ünite bitimi özetlerinden farkı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.