Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar gene geçen senekı gıbı cıkmıs aorular paklar mı bızı ?
  • yardımcı kitap alan var mı yoksa aöfden aldıgımız ktiaplardan mı calısıyorsunuz

geçmiş yılların cıkmıs sorularınada bakmalımıyız yine gelir mi tamamen mi değişik sorular gelir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatanga.1988

arkadaslar gene geçen senekı gıbı cıkmıs aorular paklar mı bızı ?

Hayır. Çünkü çoğu ders yeni konulara göre düzenlenmiş. Ama bazı derslerde faydası olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 18 Kasım 2012; 23:19:11 >
  • 3 kitap aldım konuların hepsi aynı yardımcı kitaplara bakmaya devam ......konular çok uzun aof kitaplarında sadece sorularıyla yetincez yine ...

her konu başlığında anathar kavramlar var ordan soru gelebilir :) ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

3 kitap aldım konuların hepsi aynı yardımcı kitaplara bakmaya devam ......konular çok uzun aof kitaplarında sadece sorularıyla yetincez yine ...

hangi dersler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb,
    eşim 2 yıllık böüm bitirdi. dikey gçiş olarak kamu yönetimine kaydını yaptık. şimdi 3. sınıf oluyor kendisi değil mi?
    bu dönem aldığı derslerle alakalı sorulara, çalışması gereken konulara falan nereden ulaşabiliriz. nereyi ya da nereleri takip etmek lazım. birkaç foruma üye olduk ama.. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

mrb,
    eşim 2 yıllık böüm bitirdi. dikey gçiş olarak kamu yönetimine kaydını yaptık. şimdi 3. sınıf oluyor kendisi değil mi?
    bu dönem aldığı derslerle alakalı sorulara, çalışması gereken konulara falan nereden ulaşabiliriz. nereyi ya da nereleri takip etmek lazım. birkaç foruma üye olduk ama.. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/kamuyon/dersler/Sayfalar/default.aspx <<<<<dersler burada

http://trtokul.anadolu.edu.tr/?q=dersler <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <ayrıca burada da konu anlatımları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEK ADAM

quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

mrb,

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/kamuyon/dersler/Sayfalar/default.aspx <<<<<dersler burada

http://trtokul.anadolu.edu.tr/?q=dersler <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <ayrıca burada da konu anlatımları var.

çok teşekkür ederim. peki kitap olarak neler kullanıyorsunuz. soruları tutturan kitaplar var mı? tekrar konu anlatımlı kitap almya gerek var mı? sizin bu yola yeni girenlere önerebilecekleriniz nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

quote:

3 kitap aldım konuların hepsi aynı yardımcı kitaplara bakmaya devam ......konular çok uzun aof kitaplarında sadece sorularıyla yetincez yine ...

hangi dersler?

türk dili 1
    türk vergi sistemi
    maliye politikası 1

konular aynı içerik aynı mı bilemem çok uzun okumaya değmez :(
  • Karacan dan 2013 baskılarını sipariş verdik bakalım. 4 Ders.
  • Derslere girecek olan var mı? Dersler başlıyor bu hafta
  • Arkadaşlar kayıt yenileme için ders seçimi ve paramı yatırdım. Sınavlara kadar bandrol için zamanım var değil mi? Gidemedim çünkü Aöf e sıkıntı çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaHire

Arkadaşlar kayıt yenileme için ders seçimi ve paramı yatırdım. Sınavlara kadar bandrol için zamanım var değil mi? Gidemedim çünkü Aöf e sıkıntı çıkar mı?

yok , sıkıntı olmaz.
  • Kitaplar hala gelmemiş 1 tanesini alabildim. Vergi Hukuku Oda.
    Kitabı inceledim hatta 1. üniteye çalıştım bitti. Kitap hakkında yorum olarak; her ünite ortalama 12 sayfa.bu 12 sayfa dolu dolu, boşluk resim v.s yok yani. Eğer kitaba çalışacaksanız, ünite sonundaki özet kısmını okumanızı tavsiye ederim. 1- 1,5 sayfalık ünite sonu özetler var. üniteyi genel anlamında özetliyor. yararlı olurmu derseniz olacağını düşünüyorum. birde 10 tane ünite sorusu var onuda es geçmeyin.

Nasıl bir çalışma yolu izleyelim derseniz.45 gün kadar bir süre kaldı. Her gün 1 ünite bitirmeye çalışın.Yukarıda dediğim şekilde. Bu en fazla 1 saati alır ama bir süre sonra sıkıntı oluyor 5 sayfa da bir mola verin tavsiyem olarak :)
    ortalama 4 günde 1 ders bitirirsiniz.( benim 4 ders var bu hesapla 16 gün sürer.fakat 9-10 ders alan arkadaşlar için zor olacağını umuyorum.) Dersleri bitirdikten sonra yukarıda belirttiğim konu sonu özetleri ve sorulara iyi çalışın.çünkü bu kadar ünite tekrardan tekrar etmek zor olacağını düşünüyorum. 12*4ünite*kitap sayısı= En azından 200 sayfa.
    Bunlardan sonra Eğer aldıysanız soru bankası veya nokta atışı soruları çözün.Bu soruları çözerken günlük çözüm aralarına en azından özetleri tekrar inceleyelim.

Tavsiye olarak bunları söyleyebilirim. Çıkmış sorulara güvenmeyin.Ters köşe olunabilir. Yazarlar v.s değişmiş çünkü.Bu şekilde artık ara sınava gireceğim. sonucuna göre final e duruma bakabiliriz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

quote:

hangi dersler?

türk dili 1
    türk vergi sistemi
    maliye politikası 1

konular aynı içerik aynı mı bilemem çok uzun okumaya değmez :(

Özellikle Türk Dili 1--ni inceledim...

Konular aynı fakat içeriği çok geniş kapsamlı olduğu için çıkacak sorular farklı olabilir... Bu şekliyle basit olan bir ders çok çetrefilli bir duruma dönüşmüş... Şu kredili sistemi bir sene sonra çıkarsaydılar olmaz mıydı... 7 ders çıktı 12 derse... Ve kitaplar da öyle ince falan da değil... Ayrıca vize ile final arasında fazla bi zaman yok... Geçmiş yıllara göre çok dökülenler olacak diye düşünüyorum... Bunun için şimdiden tüm kitaba çalışmak gerektiği düşüncesindeyim...
  • 3. sınıf işletme kitaplarını alan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaydj -- 21 Kasım 2012; 15:33:59 >
  • iktisat 4 kitapları halen yok. Tek kitabım var avrupa birliği ve gelmedi ay başında gelecek diyorlar ama inanmıyorum hiç, kayıdı yenilediğim ilk günde ayın 15 inde kesin gelecek dediler, gittim 1 hafta sonra gelecek dediler dün yine gittim 1 aralıkta gelecek diyorlar. Böyle saçmalık mı olur ya. Bu sene fena çuvalladı açık öğretim, eski içerikli kitapların hepsi var ama yeni çıkan dersler yok.
  • slm bence seçilen büro ile ilgili sorun sanırım arkadaşımla ben kamu yönetimi bölümü ,ben bütün kitaplarımı aldım o ise yarısını almadı henüz..
  • 5-6 ocaktaki sınavlar kaç tane üniteyi kapsayacak belli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

5-6 ocaktaki sınavlar kaç tane üniteyi kapsayacak belli mi?

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf
    Bu linkten hangi bölümdeysen onun derslerine bak.AS başlığı altındaki sayılar ara sınavdaki ünite sayısıdır.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.