Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.701
Cevap
78
Favori
1.063.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vincee

bugünkü derslerden geçtim gibi dün olanları kontrol etmemiştim. aklımda kalan %90 emin olduğum cevapları yazıyorum.

Türk Vergi Sistemi
    mtv 4 tarife
    arsa %6
    gitmeden 15 gün önce
    kanuni merkezin olduğu yerdeki vergi dairesi
    ivazsız intikal
    apartman adının değişmesi
    beyan
    verginin mahkemece
    144
    100
    200
    savaş giderleri
    ücret
    ocak
    ticaret siciline tescil tarihi
    veraset/intikal
    tasfiye memuru

türk vergi sisteminden vize notum 33 tü inşallah geçmişimdir ... şuan yazdığın cevapları gördüm içimi bi mutluluk kapladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_meric

quote:

Orijinalden alıntı: vincee

bugünkü derslerden geçtim gibi dün olanları kontrol etmemiştim. aklımda kalan %90 emin olduğum cevapları yazıyorum.

Türk Vergi Sistemi
    mtv 4 tarife
    arsa %6
    gitmeden 15 gün önce
    kanuni merkezin olduğu yerdeki vergi dairesi
    ivazsız intikal
    apartman adının değişmesi
    beyan
    verginin mahkemece
    144
    100
    200
    savaş giderleri
    ücret
    ocak
    ticaret siciline tescil tarihi
    veraset/intikal
    tasfiye memuru

türk vergi sisteminden vize notum 33 tü inşallah geçmişimdir ... şuan yazdığın cevapları gördüm içimi bi mutluluk kapladı

%90 dediğime bakma bunlar kesin cevaplar. geçmişsindir inş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dış ticaret işlemlerinin muhasebeleştrilmesi : 18 kesin doğru, 83 almıştım ara sınavda
    Kambiyo mevzuatı : 14 kesin doğru, 93 almıştım ara sınavda
    Dış Ticaret : 20 kesin doğru, 90 almıştım ara sınavda
    İthalat ihracat uygulamaları : 22 kesin doğru , 73 almıştım ara sınavda
    Gümrükleme : 20 kesin doğru , 90 almıştım ara sınavda

Sanırım diploma bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kerem

Benim merak ettiğim diyelim busene alttan dersimiz kaldı seneye kredili sistem geliyor. Alttaki ders nolcak? Okus pokus yapıp yok etseler

Seneye kredili sistemde 2 vize 2 final olarak o dersi vereceksin.Diyelimki aldığın ders iktisat.
    Seneye iktisat makro ve mikro iktisat diye 2 ye ayrıldı diyelim..
    Ozaman 2 vize 2 finale gireceksin o sınavdan.
    Ama diyelimki dersin Tvs gibi bir ders..
    Tek döneme koydular sadece o dersi diyelim..
    Ozaman yine 1 vize 1 finale girersin.

Ben 1 ve 3 sınıfları bir arada alıyorum arkadaşlar.
    2 yıllık örgünden sonra geçiş yaptım anlayacağınız üzere.
    3. sınıf dersleri çok kolaydı..
    Finansal, Tvs, Maliyet ve İş Sosyal çok kolaydı..Bu 4 dersten bi tek İş Sosyal finali biraz sıkıntılıydı ama herkes bu dersi vizede halletti zaten.Vizesi çok kolaydı..
    Bence asıl bomba Pazarlama.
    En kolay 3. sınıf dersi diye bilinen Pazarlama dersi beklenilenden hayli zordu.

1. sınıf derslerinde ise 3. sınıf derslerine göre hayli zorluk vardı bu sene genel itibarı ile.
    İktisat vizesi misal bomba idi.
    Hepimizin hakkında hayırlısı olsun..
    Açıköğretim hakkında sorusu olan varsa nacizane cevaplamaya çalışırım.
    Eğitim Kurumundan destek aldığım için konulara vakıfım bi noktaya kadar.
  • selamlar olsun herkese öncelikle sınav sonucunu pek merak etmiyorum açıkçası cevap kağıtlarının başına birşey gelmezse kesin kez mezunum ve diplomayı bekliyorum açıkçası ve yazmamdaki sebep
    ağustos celbine yetişme şansım varmıdır acaba aralığa kalırsam alt üst olacak tüm planlarım sınav stresi yaşamadım inanın bunun stresini yaşıyorum bugünlerde aöfde neden geçici mezuniyet vermez anlamadım bi türlü
    geçen yılkiler yetişmiş umarım yetişirim ölüm kalım meselesi aralıkta işimin başına geçmem vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim yarın sabah uyanır uyanmaz aöf yi arayacağım bakalım bilgi varmı

iyi sabahlar ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefret_1984

selamlar olsun herkese öncelikle sınav sonucunu pek merak etmiyorum açıkçası cevap kağıtlarının başına birşey gelmezse kesin kez mezunum ve diplomayı bekliyorum açıkçası ve yazmamdaki sebep
    ağustos celbine yetişme şansım varmıdır acaba aralığa kalırsam alt üst olacak tüm planlarım sınav stresi yaşamadım inanın bunun stresini yaşıyorum bugünlerde aöfde neden geçici mezuniyet vermez anlamadım bi türlü
    geçen yılkiler yetişmiş umarım yetişirim ölüm kalım meselesi aralıkta işimin başına geçmem vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim yarın sabah uyanır uyanmaz aöf yi arayacağım bakalım bilgi varmı

iyi sabahlar ayrıca

haziranın sonuna kadar yetişmesi lazım sanıyorum. Geçen yıl kültür üniversitesinde okuyan arkadaşımın yetişmemişti aralıkta gitmişti. Bende isi bırakıp yetişirse ağustosta gitmeyi düşünüyorum ama zor gibi borçlarımı kapatıp kafam rahat gitmem lazım. Bakalım hayırlısı inşallah yetişir. Son 2 yıldır yetişiyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefret_1984

selamlar olsun herkese öncelikle sınav sonucunu pek merak etmiyorum açıkçası cevap kağıtlarının başına birşey gelmezse kesin kez mezunum ve diplomayı bekliyorum açıkçası ve yazmamdaki sebep

iyi sabahlar ayrıca

Diplomanı beklemene gerek yok sınav sonuçları açıklandığında bürodan geçici mezuniyet belgesi ile şubene gidip ağustosa yetişirsin.
  • tşk ederim yetişirrrrrrr merak etmeyin cevabı aldım sadece geçici mezuniyet belgesi düzenlenmiyomuş malesef saçmalığın en önde giden tarafıda buyaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefret_1984 -- 4 Haziran 2012; 14:39:03 >
  • Arkadaslar merhaba. Isletme 3. siniftayim. E-ogrenme portalinda kitapciklarinin ve cevap anahtarlarinin aciklanmis oldugunu goruyorum. Yanliz anlamadigim bir konu var. Pazar sabahi oturumu icin Hukuka Giris kitapcigi gozukmuyor. Ctesi sabahi Hukuka giris var, fakat o farkli oturum ve girdigimsinav sorularindan tamamen farkli. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslarin bilgilerini paylasmasini rica ederim. Pesinen tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkatomant

Arkadaslar merhaba. Isletme 3. siniftayim. E-ogrenme portalinda kitapciklarinin ve cevap anahtarlarinin aciklanmis oldugunu goruyorum. Yanliz anlamadigim bir konu var. Pazar sabahi oturumu icin Hukuka Giris kitapcigi gozukmuyor. Ctesi sabahi Hukuka giris var, fakat o farkli oturum ve girdigimsinav sorularindan tamamen farkli. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslarin bilgilerini paylasmasini rica ederim. Pesinen tesekkurler...

Eklerken hata etmişler.
    Ben Eskişehir'i aradım.
    Bana dedilerki tam hatırlamamakla birlikte 3514 kodu Pazar günkü Hukuğa Giriş dersinin kodu..
    Ben ona baktım notumu öğrendim.
    Fakat sonra onu da kaldırdılar.
    444 10 26' yı arayın..
    Plaka koduna 26 olan Eskişehir kodunu girin.
    Oraya anlatın sizi bi numaraya yönlendirecekler oradan Hukuğa Giriş dersinin kodunu öğrenip bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

quote:

Orijinalden alıntı: bkatomant

Arkadaslar merhaba. Isletme 3. siniftayim. E-ogrenme portalinda kitapciklarinin ve cevap anahtarlarinin aciklanmis oldugunu goruyorum. Yanliz anlamadigim bir konu var. Pazar sabahi oturumu icin Hukuka Giris kitapcigi gozukmuyor. Ctesi sabahi Hukuka giris var, fakat o farkli oturum ve girdigimsinav sorularindan tamamen farkli. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslarin bilgilerini paylasmasini rica ederim. Pesinen tesekkurler...

Eklerken hata etmişler.
    Ben Eskişehir'i aradım.
    Bana dedilerki tam hatırlamamakla birlikte 3514 kodu Pazar günkü Hukuğa Giriş dersinin kodu..
    Ben ona baktım notumu öğrendim.
    Fakat sonra onu da kaldırdılar.
    444 10 26' yı arayın..
    Plaka koduna 26 olan Eskişehir kodunu girin.
    Oraya anlatın sizi bi numaraya yönlendirecekler oradan Hukuğa Giriş dersinin kodunu öğrenip bakabilirsiniz.

Hakan Barlak, cok tesekkurler... Sayende ogrenmis oldum. Sanirim gecmisim, cevaplari net hatirlamamakla birlikte...

Bu gun bende arayip 34 plaka kodu ile irtibata gectim. Banada ilgili kiz " yuklemeler devam ediyor olabilir, gun icinde tekrar kontrol edin" dedi. Pek guvenilir bir bilgi olmadigini dusunuyordum ki sizin yazinizi gorunce iyice dusuncem netlesti. Tekrar tesekkurler...

Iyi aksamlar dilerim...
  • Arkadaşlar ben busene tembelliğimden ve ilgisizliğimden dolayı %99 sınıf tekrarı yapacağım, sormak istediğim; Kaldığım derslerden sınava giriyorum değilmi ? Diğer derslerle hiçbir işim olmayacak doğrumudur ? Seneye kaldığım dersleri de verdiğimde bir üst sınıfa geçeceğim galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar ben busene tembelliğimden ve ilgisizliğimden dolayı %99 sınıf tekrarı yapacağım, sormak istediğim; Kaldığım derslerden sınava giriyorum değilmi ? Diğer derslerle hiçbir işim olmayacak doğrumudur ? Seneye kaldığım dersleri de verdiğimde bir üst sınıfa geçeceğim galiba

Evet, geçtiğiniz dersten bir daha mesul değilsiniz...
    Bu sene 7 dersiniz var diyelim, birinden geçtiniz..Seneye 6 dersten mesulsünüz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar ben busene tembelliğimden ve ilgisizliğimden dolayı %99 sınıf tekrarı yapacağım, sormak istediğim; Kaldığım derslerden sınava giriyorum değilmi ? Diğer derslerle hiçbir işim olmayacak doğrumudur ? Seneye kaldığım dersleri de verdiğimde bir üst sınıfa geçeceğim galiba

Evet, geçtiğiniz dersten bir daha mesul değilsiniz...
    Bu sene 7 dersiniz var diyelim, birinden geçtiniz..Seneye 6 dersten mesulsünüz..

En kötü 4 veya en iyi ihtimalle 3 dersten kalmayı planlıyorum . Kaldığım derslerden bütünlemeye girip 1 tanesinide geçsem öfff hayale bak
  • Merhaba
    Arkadaşlar myo da ve aynı zamanda işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim

bilgisayarda bir yazılım ile önceki senenin sorularını çözeblieceğiniz bir uygulama hazırladım.

şuan sadece işletme için var, istenirse diğer bölümler içinde yapabilirim. Kendim için hazırlamıştım bunu ama sonra böyle bir şey aklıma geldi. Kitaptan tekrar çözmek zor, internettden bulup pdf üzerinde çözüp sonra cevapları kontrol etmek eziyet oluyor.

Neyse lafı fazla uzatmıyım. Deneme içeriği hazırladım bir tane.
    içerisinde Örneğin: 3.sınıfın tüm derslerinin vize-final-büt soruları hem yazılım hemde pdf şeklinde.
    ayrıca alıştırma var burada sorunun doğru cevabını verene kadar diğer soruya geçemiyorsunuz. Sına v şeklinde belirtilmiş kısımda ise tüm soruları yanıtladıktan sonra cevapları doğruları yanlışları hepsini görebilirsiniz.

sınıf olarak örneğin 3.sınıf tüm dersler için 15 Tl
    tek tek ders için 5 Tl düşünüyorum. iletişim için aofyazilim@gmail.com

Herkese kolay gelsin.
  • Sinav sonuclari bir aciklansinda ona gore bakicaz artik

6 dersin kacini versek 4.sinifa geceriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 tanesini verirsen bir üst sınıftasın en fazla 2 dersten kalma lüksün var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

4 tanesini verirsen bir üst sınıftasın en fazla 2 dersten kalma lüksün var.

Eyvallah arkadasim cok sagol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

4 tanesini verirsen bir üst sınıftasın en fazla 2 dersten kalma lüksün var.

Eyvallah arkadasim cok sagol

Bahsettiginiz 6 dersin icinde alttan dersiniz varsa, gecmeyi planladiginiz 4 dersin 2 si alttan aldiginiz dersler olmali...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.