DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
AÖF 2016-2017 Öğrenim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınav Tarihi 29-30 Nisan Bilginize...
17.021
Cevap
107
Favori
938.320
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Açık Öğretim ve Sınavları >> AÖF 2016-2017 Öğrenim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınav Tarihi 29-30 Nisan Bilginize...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1244 Mesaj
      21 Nisan 2012 13:04:48 Konu Sahibi
      AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kayıt Yenileme - Ders Seçme

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programlarda kayıt yenileme işlemleri 1.aşama ders ekle-sil, 2.aşama kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilmektedir.
      Dönemlik-kredili sistemde; öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.
      Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.(burası önemli)
      Kayıt yenileme tarihlerini anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim”, “Akademik Takvim” linkinden takip etmeniz gerekmektedir.

DERS EKLE-SİL İŞLEMİNE AİT VİDEO

AÖFnin geçen seneye ait kayıt yenileme duyurusu

Kayıt yenileme işlemlerine yeni düzenleme

KATKI PAYI DERS SEÇİMİNDEN SONRA ÖDENECEK

kayıt yenileme işlemlerinin yeniden yapılandırılmasının ardından Anadolu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, sisteme girip ders seçimlerini tamamlayan öğrenciler, danışmanları ile irtibata geçecek. Danışmanın ders seçimine onay vermesinden ardından derslerin kabul edildiği öğrenciye bildirilecek ve öğrencinin yatırması gereken ücret sistem tarafından bankaya gönderilecek. ‘Danışman kabulü tamam’ işlemi yapılan öğrenci sisteme girdikten sonra bankaya yatırması gereken öğrenci katkı payı ve ya öğrenim ücretini görecek. Bankaya ücretini yatırmasının ardından sisteme girecek olan öğrenci, ‘Onay’ düğmesine bastıktan sonra ders seçme ve kayıt yenileme işlemini tamamlamış olacak.

KATKI PAYLARININ DERS SEÇİMİNDEN SONRAKİ 2 GÜN İÇİNDE YATIRILMASI GEREKİYOR

Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini ‘Danışman kabul tamam’ işleminden sonra en geç 2 gün içerisinde bankaya ücretini yatırması gerekiyor. Yatırmadığı takdirde öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülecek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak. Ayrıca, Öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretini Son gün Saat 24:00 ‘ a kadar yatırmayan öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülerek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak.

Öğrenci ve Danışman arasındaki iletişim kayıt yenileme sistemi içerisindeki mesaj modülü ile haberleşebileceği gibi danışmanı ile yüz yüze, e-posta, dahili veya harici telefon vb. iletişim yollarını da kullanılabilecek.

ÖDEME BİLGİSİ DUYURUSU

Açıköğretim Lisans Bölümleri
      1-Felsefe ------- ------- 205.00
      2-İngilizce Öğretmenliği ------- ------- 205.00
      3-Okulöncesi Öğretmenliği ------- ------- 205.00
      4-Sosyoloji ------- ------- 205.00
      5-Tarih ------- ------- 205.00
      6-Türk Dili ve Edebiyatı ------- ------- 205.00

İktisat Lisans Bölümleri
      1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliş. ------- ------- 205.00
      2-İktisat ------- ------- 205.00
      3-Kamu Yönetimi ------- ------- 205.00
      4-Maliye ------- ------- 205.00
      5-Uluslararası İlişkiler ------- ------- 205.00

İşletme Lisans Bölümleri
      1-İşletme ------- ------- 205.00
      2-Konaklama İşletmeciliği ------- ------- 205.00
      AYÖS ile kayıt yaptıracak öğrenciler ------- 99.00+ 205.00= 304.00
      ğ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 10 Mart 2017; 18:35:18 >

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar
    • Yarbay
      2479 Mesaj
      24 Nisan 2012 08:56:47
      yine başlıyor stresli günler

• Yarbay
      4687 Mesaj
      24 Nisan 2012 12:55:15
      bilgimiz dahilinde :) hele sınav sonuçları açıklansın ona göre yol izlerim artık

• MSI H170 Gaming M3 Motherboard • Intel Core i5 6500 3.2GHz Skylake • MSI GTX 970 Gaming 4G GDDR5 256Bit • Kingston 16GB HyperX FURY Series DDR4 2133MHz •
      • Samsung 250GB 850 EVO • WD 3.5'' 1TB Caviar Blue • Thermaltake Core V31 80 Plus 650W • Samsung XL2370 23 inch •
      || Logitech G810 Orion Spectrum || Logitech G400s || Logitech G633 Artemis Spectrum || SteelSeries Qck Medium ||
      Ford Fiesta Titanium X 2013
    • Binbaşı
      1244 Mesaj
      24 Nisan 2012 14:40:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

yine başlıyor stresli günler

Orası öylede, geçmek istiyorsak bu 1 aylık sürede biraz sıkmamız lazım.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

• Yüzbaşı
      442 Mesaj
      24 Nisan 2012 16:33:48
      quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Alıntıları Göster

Orası öylede, geçmek istiyorsak bu 1 aylık sürede biraz sıkmamız lazım.

kesinlikle katılıyorum, yeni başlayan arkadaşlar var "3 yanlış 1 doğruyu götürmüyormuş sallayarak geçeriz biz bu dersleri" diyorlar öyle birşey yok aöf de çalışmadan sınıf geçen adam nadirdir hem işi şansa bırakmak tamamen mantıksız stone2627 arkadaşın dediği gibi 1 ay sıksak yeticek.

• Teğmen
      106 Mesaj
      24 Nisan 2012 21:27:22
      quote:

Orijinalden alıntı: rizabardakci239

Alıntıları Göster

kesinlikle katılıyorum, yeni başlayan arkadaşlar var "3 yanlış 1 doğruyu götürmüyormuş sallayarak geçeriz biz bu dersleri" diyorlar öyle birşey yok aöf de çalışmadan sınıf geçen adam nadirdir hem işi şansa bırakmak tamamen mantıksız stone2627 arkadaşın dediği gibi 1 ay sıksak yeticek.

Aöf örgün eğitimden çok daha zordur,anlatan,öğreten veya tekrar öğretmenin yok.Herşey senin elinde , bi kaç tane kitap ve sen baş başa.Gelde çalış...Sınıf geçme adına arkadaşa katılıyorum.
      Şu sınav sonucları açıklansaydı bir yaa

• Yarbay
      6114 Mesaj
      25 Nisan 2012 09:24:56
      Programlı çalışana 1 ay anca yetecektir zaten.

Siyah-beyaz devam.
    • Binbaşı
      1938 Mesaj
      25 Nisan 2012 11:03:36
      İnşallah son kez sıkıcam , sonra diploma

• Yarbay
      2814 Mesaj
      25 Nisan 2012 11:10:08
      3. sınıf işletmeyim ilk sınavda konular 1-7 üniteler arası çıkmıştı bu sınavda nereye kadar sorumluyuz ?

Opel Astra J Hb 1.6 cdti 136hp 320nm Sport
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      25 Nisan 2012 11:18:04
      quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

İnşallah son kez sıkıcam , sonra diploma

bende oyle işletme 4.yildayım 3.sınıftan türk vergi sistemi var. Bi dahaki hafta başlıyorum çalışmaya. Artık bir an önce bitirmek istiyorum. Umarım son hazırlığımız olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

May the Force be with you
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      25 Nisan 2012 11:20:13
      quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

3. sınıf işletmeyim ilk sınavda konular 1-7 üniteler arası çıkmıştı bu sınavda nereye kadar sorumluyuz ?

tüm kitaptan sorumlusunuz.

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      25 Nisan 2012 12:10:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Alıntıları Göster

bende oyle işletme 4.yildayım 3.sınıftan türk vergi sistemi var. Bi dahaki hafta başlıyorum çalışmaya. Artık bir an önce bitirmek istiyorum. Umarım son hazırlığımız olur :)

Türk vergi sistemi benide zorladı ya. Zor olacağını düşünmüyordum ama kitapçıkları sonuçlarını görünce o dersin notunun düşük olacağını anladım.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      25 Nisan 2012 12:25:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

bilgimiz dahilinde :) hele sınav sonuçları açıklansın ona göre yol izlerim artık

Valla açıkcası bende onu bekliyom çünkü ona göre derslere ağırlık vereceğim.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

• Yüzbaşı
      278 Mesaj
      25 Nisan 2012 12:59:36

http://resim.donanimhab.../mpage_1/f_/key_//tm.htm
      konu özetleri işinize yarayabilir.

Fenerbahçe S.K
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      25 Nisan 2012 13:29:23
      quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Alıntıları Göster

Türk vergi sistemi benide zorladı ya. Zor olacağını düşünmüyordum ama kitapçıkları sonuçlarını görünce o dersin notunun düşük olacağını anladım.

Geçmis yıllarda çıkmış sorulara baksaydinız keşke. Bi 19-20 soru oradan geldi benim görebildiğim. Ben artık ne olursa olsun diyerekten sadece bu soruları ezberledim kitaba hiç bakmadım :) finallerde de büyük ihtimalle çıkmış sorular çıkacak. Onlara bakmanızı öneririm

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      25 Nisan 2012 14:31:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

Alıntıları Göster

Geçmis yıllarda çıkmış sorulara baksaydinız keşke. Bi 19-20 soru oradan geldi benim görebildiğim. Ben artık ne olursa olsun diyerekten sadece bu soruları ezberledim kitaba hiç bakmadım :) finallerde de büyük ihtimalle çıkmış sorular çıkacak. Onlara bakmanızı öneririm

Yok zaten çıkmışlara baktımda Vergi sistemi dersi biraz sakata bindi açıkcası tam olarak aklımda kalmamış.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Nisan 2012 23:56:28
      Sonuclar belli olsada ona gore calissak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      27 Nisan 2012 12:14:32 Konu Sahibi
      Geçmiş yılların final sorularını sipariş ettim bugün gidip alıcam. sonuçlar açıklansın,açıklanmasın artık yarın başlayacağım. Ara sınava hazırlandığım gibi hazırlanırsam sınavları geçeceğime inanıyorum veya en fazla 1-2 ders büt e kalır diye düşünüyorum.

Evet beyler Son 35 gün zaman daralıyor bir an önce başlamak lazım.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      27 Nisan 2012 12:25:38
      2. dönem konuları baya uzun detay çok var umarım herkes hayırlısıyla atlatır herkese kolay gelsin şimdiden başarılar

KESKİN
    • Çavuş
      71 Mesaj
      27 Nisan 2012 14:56:50
      ben başladım çalışmaya boş zamanım var biraz günde 5-6 ünite gidiyoz bakalım. Yetişecek sınava tekrarada zaman bırakmam lazım.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.