Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternet üzerinden sipariş verdim ve 3 iş günü içinde elime ulaştı. İlk kontrol ettiğimde 1 adet ölü piksel çıktı. Fazla umursamadım. Ama sonraki günlerde 2 tane daha ölü piksel çıkınca geri gönderdim. Elime ulaştıktan 5 gün sonra geri gönderdim. Ürünü geri gönderdiğimi iade etmek istediğimi mail ile yazdım. Bundam sonra ne telefon ile düzgün bir görüşme sağlayabildim ne de maillerime düzgün cevap alabildim. Telefon ile ulaştığımda ilgili birime aktaracaklarını söyleyip beklettiler ve sonunda hat düştü. Mail ya da Facebook üzerinden bilgi almak istediğimde ilgili birime aktardıklarını ve bana dönüş yapacaklarını defalarca söylemelerine rağmen birkez olsun dönüş yapmadılar. Monitörün ellerine ulaşmasının 11. İş gününde telefon ile bağlantı kurabildim ve değişim yapılmasını istediğimi ilettim. Telefondaki kişi bana konu ile ilgileneceğini ve kargonun 1-2 günde gönderileceğini söyledi. Ama bu süreçte herhangi bir kargo bilgisi gelmedi. İşlerim dolayısı ile üzerine düşemedim. Sonunda 18. iş gününde tekrar telefon ile değişim istediğimi bildirdim ve telefondaki beyefendi kargonun ertesi gün kesinlikle çıkarılacağını söyledi. 29. gün kargo bilgilerini almak için aradığımda telefondaki bayan teknik servisin kargoyu gönderdiğini ama kargo bilgilerine o an için ulaşamadığını söylediler. Kargo bilgilerini almak için 2. kez aradım ve aynı cevabı aldım. İşleri yoğundur diyerek fazla üzerlerine gitmedim ve ertesi günü beklemeye başladım. Sabahtan UPS kargoyu aradım, kendi adımı ve gönderenin ismini vererek kargonun hangi şubeye geldiğini öğrenmek istedim. Bana yakın kargo şubesi bu süre zarfında kapatılmıştı. UPS müşteri hizmetleri adıma bir kargomun olmadığını söyledi. Itopya'yın aradım. Telefondaki bayan teknik servisin kargoyu göndermediğini söyledi. Bunun karşısında sinirlerim boşaldı ve telefonda biraz bağırdıktan sonra para iadesi istediğimi ilettim. Bayan öğleden sonra konu ile alakalı bana dönüş yapılacağını söyledi ve tahmin edersiniz ki kimse dönüş yapmadı. Bugün para iadesinin onaylandığını söylediler. İnşallah bir ay da onu beklemem diye dua ediyorum.

Itopya ile olan tecrübem budur. İnşallah benden başkası yaşamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    iade için gönderdiğim ve 22 şubatta teslim aldıkları monitör için sözde geçen hafta ücret iadesi yapacaklardı ancak hala yapmadılar. bugün defalarca telefonla aradım ama telefona kimse çıkmadı. instagram ve mail yolu ile de talebimi iletmeme rağmen geri dönüş yapılmadı. kesinlikle uzak durulması gereken bir firma.
  • Öyle görünüyor. Monitör hergün indirimde olmasına rağmen bir tane gönderemediler üstüne de yalan konuştular. Tek dileğim en az zarar ile bu alışverişi atlatmak.

Geçmiş olsun hocam, ambalajları sıfır kondisyonuyla muhafaza edip monitör elime geçtiği günün akşamına UPS yi çağırıp iade etmiştim. Firmaya ulaşmak çok zor, telefonla arayıp bir saat müzik dinliyorsun. Herneyse monitörde sıkıntı olmamasına rağmen yaklaşık 15gün sonra anca iade alabilmiştim, umarım kısa zamanda çözüme ulaşırsın.
  • Ben de iade ettim sonunda artık ne zamana çıkarırlar parasını bilmiyorum.
    Şu sıralar para biriktiriyorum. AG273QCX 27" bu monitörü almak için.Amazon üzerinden almak istiyorum türkiye de 6000 lira civarında.
    Daha ucuza geliyor.Amazon dan monitör alan ve tecrübesi olan var mı ?
  • Arkadaşlara geçmiş olsun diyorum şansıma ki bende hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kötü bir durum gerçekten aldığınız ürünün arkasında durulmaması ve hizmet kalitesinin düşük olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Ben de iade ettim sonunda artık ne zamana çıkarırlar parasını bilmiyorum.
    Şu sıralar para biriktiriyorum. AG273QCX 27" bu monitörü almak için.Amazon üzerinden almak istiyorum türkiye de 6000 lira civarında.
    Daha ucuza geliyor.Amazon dan monitör alan ve tecrübesi olan var mı ?
    Amazondan pc ye dair bütün parçaları satın aldım ama monitöre gözüm kesmedi bi türlü sebebi ise kargo durumu. Büyük ve hasar görmesi çok kolay olan bir parça. AOC monitörlerini de iki kutuya koymuyor yani bilmiyorum amazon koyar mı bi kutuya ama iki kez düşünün derim ve amazondan monitör alan kişilerle irtibata geçin derim.
  • Arkadaşlar bende de herhangi bir problem çıkmadı açıkçası daha önce Itopya ile kötü bir alışveriş deneyimi yaşamıştım. Razer mouse aldığımda rezil şekilde göndermişlerdi bunu kendilerine mail ve DH üzerinden PM ile anlatsam da dönüş alamamıştım. Mousea herhangi bir zarar gelmediği için kullanmaya devam etmiştim.

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]
  • Teşekkürler. Artık bekleyeceğim. Ne de olsa alıştırdılar.

Teşekkürler meseleyi böyle derli toplu aktardığınız için. İnsanlar genelde kötüyü de iyiyi de abartarak anlatıyorlar.
    Ben de benzer bir durumu başka bir yerle yaşıyorum şu an, Allah'a şükürler olsun işin maddi kısmının canımı sıkacak bir tarafı yok ama düşünüyorum da üniversite zamanlarımdaki gibi harçlıktan arttırıp zar zor biriktirdiğim parayla almış olsaydım ve böyle bir sorun yaşasaydım...
  • en son salı günü mert isimli çalışanla görüşme yaptım. kendisine konuyu baştan sonra aktardım. konuyla kendisinin ilgileneceğini teknik servisle görüşeceğini ve en geç cuma gününe kadar geri dönüş yapacağını bildirdi. henüz herhangi bir gelişme yok pazartesi bir daha arayacağım bakalım sonuç ne olacak.
  • Ben de sorun yaşamadım. Şansıma hiç ölü piksel yok, sanırım ışık sızması denilen olay var, yani ekran tamamen siyahken kenarlarda biraz ışık oluyor ama burada belirtmeseler dikkat bile etmezdim. Renkleri hoşuma gidiyor ekranın, bir tek parlaklık biraz daha fazla olabilirdi. Fiyat/performans olarak bakınca daha iyisini bulamazsınız.
  • Stok kalmamış. Nasıl temin edeceğiz bu monitörü. 2. el bakmak lazım galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Stok kalmamış. Nasıl temin edeceğiz bu monitörü. 2. el bakmak lazım galiba.
    Bi kaç kez stok yenilendi firmayı arayıp öğrenin isterseniz gelmeyecekse amazon veya 2.el kaldı tek fırsat
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

Bi kaç kez stok yenilendi firmayı arayıp öğrenin isterseniz gelmeyecekse amazon veya 2.el kaldı tek fırsat

Alıntıları Göster
    Global olarak çok tutulan bir model olduğu için stok kalmamış hemen hemen hiç bir yerde.
    İtopya bize stok gelecek dedi. Takipteyim. Girdiği an 3 5 demeden alacağım.
    Kesin kararımı verdim (:
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Global olarak çok tutulan bir model olduğu için stok kalmamış hemen hemen hiç bir yerde.
    İtopya bize stok gelecek dedi. Takipteyim. Girdiği an 3 5 demeden alacağım.
    Kesin kararımı verdim (:

Alıntıları Göster
    buyur
    1499 tl
    AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör
    https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 11 Nisan 2019; 18:4:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

buyur
    1499 tl
    AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör
    https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/

Alıntıları Göster
    Bildirim geldi direk stok girince (:
    Hesap kesimi ayın 20'sinde. Taksitli faiz biniyor.
    Enpara ile peşin alıp ücretsiz 6 ya böleceğim. Sepete ekledim (:

• dostlar sizce 1500 e bu monitör mü ? yoksa 1700 e bu monitör mü ?
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/casper-gaming-monitor-m-cs-qhd270-m2758qp-144-hz-2560-1440-cozunurluk-2k-qhd-418356573

anlayan biri yardımcı olabilir mi ?

boyut çok önemli değil ama ölü piksel olsun . renkleri olsun hangisinden memnun kalırız

sistem : ryzen 2600 , 1660 ti ekran kartı
  • tanjugunduz kullanıcısına yanıt
    Casper yani ölü piksel olmasa bile ne kadar kaliteli olabilir adına yorum yapılır sadece
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.