Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Kabloya gerek yok o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExEcuTor61 -- 1 Şubat 2019; 23:54:24 >
  • Arkadaşlar sizin ekranda oyunlarda ekran ışığının çok ufak yanıp sönmesi, sanki gücün kesilip gelmesi gibi şeyler oluyor mu ?
  • Öyle bi durumla hiç karşılaşmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SMTZHR kullanıcısına yanıt
    Deli olacağım çözemedim sorunu. Cs go giriyorum lobide iken fps_max 144 yapıyorum ekran hz değerini kontrol ettiğimde sürekli değişken oluyor sabit kalmıyor bu sırada ekran ışığında ufacık kırpmalar oluyor. Eğer fps_max 0 yaparsam 144 hz sabit kalıyor ve olmuyor o kıpırdama. Monitörü yollamak istemiyorum bunun için :(

Soruna örnek için çektim. TIKLAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExEcuTor61 -- 4 Şubat 2019; 15:36:56 >
  • ExEcuTor61 kullanıcısına yanıt
    Freesync özelliğini kapatınca da aynı sorun oluyor mu?
  • leventserdar kullanıcısına yanıt
    Freesync kapatınca sorun olmuyor normal görünüyor. Benim ekranda mı sorun sadece anlamadım.
  • Selam. Ben de bu monitörden aldım. Yalnız monitörde 1 ölü piksel çıktı. Monitörün ekranında veya arkasında jelatin yoktu. Sizlerdeki de böyle mi geldi?

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    Evet, bende de jelatin yoktu ama ölü piksel çıkmadı, şans işi o tamamen.
  • Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    jelatin bende de yoktu.
  • @ExEcuTor61 Bana sanki oyunla alakalı gibi geldi, bide csgodan farklı bi oyunda yapıyor mu öyle?

@Kan Turalı Monitörün ayağında paket sarılı sadece geri yerlerde jelatin yok zaten.
    Bence bu arıza değil. Oyun açılış ekranı sabit resim olduğu için FPS yi max 144 gösteriyor.(muhtemelen daha yüksek bir değer, limite takılmış). MSI fps ölçme programı ile bakın derim. O aralıkta 200+ FPS gibi değere çıkıyor olabilir. Özetle iade edilecek bir durum yok bence.
  • SMTZHR, Farklı oyunda da denedim yapıyor hertz değeri sabit kalmıyor aniden inip çıktı mı o titreme ışık sönmesi gibi şey oluşuyor.

anthon, Msi afterburner ile denedim. Cs go da fps oyun içinde 300 civarına çıkıyor. PUBG de denedim 100-120 fps bandında da aynı şey var. Freesync kapatıyorum sorun kalmıyor.
    Freesync açık olduğu sürece fps değerine göre tazeleme oranı değişecektir, freesync/gsync meselesi bu zaten. Ama özellikle freesync monitörlerde bahsettiğiniz duruma rastlanabiliyor ama muhtemelen panelden panele değişen bir şeydir. Nvidia ekran kartlarına freesync desteği geldiğinde denedğim oyunların sadece bir kaçında bahsettiğiniz sorunla karşılaştım, çoğu sorunsuzdu.
    Eğer her oyunda ani parlaklık değişikliği oluyorsa ("flicker" diye taibr ediliyor) o zaman sizdeki monitörün freesync özelliği sorunlu. Hz değişikliği sorun değil aksine olması gereken ama ani parlaklık değişikliği yanlış bir şeye işaret.
    Bilemiyorum sorun neyde kapalı kullanıyorum yapacak bir şey yok maalesef.
    Hocam yani bu monitörü alırsak nvidia ekran kartımız olsa bile freesync özelliğinden faydalabiliyor muyuz?

Ekran kartım evga gtx 970 g sync

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TonyJunior -- 12 Şubat 2019; 11:40:49 >
  • TonyJunior kullanıcısına yanıt
    Bir yerde en az 10 serisi ekran kartı olması gerektiğini okumuştum. Bende 1060 var ama daha mini displayport kablo almadığım için deneme fırsatım olmadı.
    Bir yerde en az 10 serisi ekran kartı olması gerektiğini okumuştum. Bende 1060 var ama daha mini displayport kablo almadığım için deneme fırsatım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Denediğinizde benide bilgilendirirseniz çok mutlu olurum ona göre ekran kartı mı direk yükseltirim

%100 performansla olmasa da freesync çalışıyor, evet. Sadece 10 serisi ve üzeri kartlarla, sadece Windows 10'da ve DP bağlantısından.
    Şu konuda insanlar tecrübelerini paylaştılar:https://forum.donanimhaber.com/freesync-destekli-ilk-nvidia-surucusu-yayinlandi--136722612

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventserdar -- 12 Şubat 2019; 14:58:7 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.