Şimdi Ara

AOC 31.5' Q3279VWF ciddi bir ghosting sorunu var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu monitörü düşünüpte almak isteyenler için uyarı yapmak istedim.

Sorun videodaki ile aynıydı.
    https://www.youtube.com/watch?v=Eg5NHNHX1lk

Not : ürünü iade ettim.

• Bu aralar monitör araştırıyorum düşündüğüm seçenekler arasında bu monitörü de not almıştım. Teşekkürler bilgi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz daha detay verseniz ? freesync falan açık mıydı, kaç hz'de kaç fps'de
  • Barloa kullanıcısına yanıt
    Gtx1070 var haliyle freesync kapalı. Hz ve fps fark etmiyor sanırım panelle ilgili bir sorun.

• Aynı monitörü kullanıpta ghosting sorunu yaşayanların videoları,

https://www.youtube.com/results?search_query=Q3279VWF+ghosting

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MsSsS -- 21 Şubat 2018; 11:3:56 >
  • arkadaşım q3279vwfd8 modelini aldı. Monitör ayarı 75 hz ve hdmi ile bağlıyken netflix'ten bir video açtığı zaman monitör görüntüyü kesiyor. Kabloyu çıkarıp takınca bir süre yayın geliyor. 75 hz den daha düşük bir hz ye indirdiğimizde kesinti olmadan çalışıyor.
    Sizde de benzer problem var mı? Netflixte uygulaması , edge,chrome ile sorun yaşıyor musunuz? Duruma göre monitörü iade edeceğiz.
  • Lanet olsun aoc a ayni sorunlari yasamaya basladim. Servise gonderdim sorun yok diyorlar. Paranizla rezil olmak istemiyorsaniz aoc almayin. Nette bakin alayi aoc sorunlu monitorlerin

• Klasik va panel hocam niye şaşırdınız ki

İdeal overdrive:weak

(0% -100%) süresi 7.8 ms
    (100% -0%) süresi 10.0 ms
    (0% -100% -0%) süresi 17.8 ms
    (20% -80%) süresi 6.2 ms
    (80% -20%) süresi 8.6 ms
    (20% -80% -20%) süresi 14.8 ms
    Overdrive en uygun modda
    Overshoot oranı %10
    Undershoot oranı %7
    Görüntüyü tekrar oluşturmak için gereken zaman gecikmesi 14.4ms
  • Denediğim en üst segmentlerde dahi,

IPS kontrast dar, hayalet görüntü oluyor, tam siyahta panelin zayıf noktası.Renk doğruluğu ve gamut güzel.
    VA "ters hayaletler" olacak ama gerçekten güzel kontrast yakalıyor.IPS monitörümde var VA nın derinliği iyi.
    TN saf hız açı dar ama en az bulanıklık bunlarda.

Boyut büyüdükçe panel avantajları daha net görülüyor.

Şöyle tam mikro bölge aydınlatmalı monitörlerin fiyatı ilerde düşerse işler değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

arkadaşım q3279vwfd8 modelini aldı. Monitör ayarı 75 hz ve hdmi ile bağlıyken netflix'ten bir video açtığı zaman monitör görüntüyü kesiyor. Kabloyu çıkarıp takınca bir süre yayın geliyor. 75 hz den daha düşük bir hz ye indirdiğimizde kesinti olmadan çalışıyor.
    Sizde de benzer problem var mı? Netflixte uygulaması , edge,chrome ile sorun yaşıyor musunuz? Duruma göre monitörü iade edeceğiz.
    bende de aynı sorun var. neyden kaynaklanıyor bu çözebildiniz mi? daha bugün elime geldiği için iade etmeyi düşünüyorum çözemezsem.
  • Hocam videodaki görüntü beni rahatsız etmedi. Belki ghosting olayına alışmışımdır bilmiyorum. Bundan önce hangi monitör kullanıyordunuz?
  • Ghosting bayağı bayağı var web sayfalarında bile belli oluyor. Fakat oyun vb. hareketli bir iş için kullanmayacaksanız gayet ideal. Bana göre tam fiyat performans ürünü(Aldığım zaman 1000₺). Başta 32" masaüstünde büyük gelse bile sonradan alışıyorsunuz. 2 sene oldu alalı. Yeni farkettiğim bir tane ölü piksel var. Arada birde siyah ekrana düşüp geri geliyor. Genel olarak memnunum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.