Şimdi Ara

AnyBalance (Çok Amaçlı Servis Sağlayıcı Sorgulama Sistemi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
12
Favori
15.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Hattınız faturasız doğru mu?
    bir de sayaca basıp (hani auto görünenler) değer seçme pencerisinden görüntü lazım.
    hesap detayınızı vermek istemiyorsunuz herhalde

Faturasız hocam hattım. Buyrun bu da auto kısmındaki şeyler.

AnyBalance (Çok Amaçlı Servis Sağlayıcı Sorgulama Sistemi)

Oradaki internetlerin ikisini de denedim ama ikisinde de yenileyince 0 Mb yazdı. Halbuki normalde 200 küsür MB internetim var.
  • anladığım kadarıyla dakika paketiniz de yok. size PM attım.
  • quote:

Değerli bir paylaşım ve bilgilendirme için teşekkür ederiz. Hatta markette sadece vodafone değil, turkcell ve avea resmi programları da mevcuttur.
    Peki şimdi söyleyin lütfen paylaştığınız widget şu widgete ne kadar benziyor ve içerdikleri bilgiler ne kadar farklı?

Bir de verdiğiniz widgetle şunları yapabilirmisiniz?
    quote:

- ailenizden veya yakınlarınızdan birkaç kişinin hesabını programa tanıtıp, güncel olarak tüm hesapları tek yerden kontrol edebilirsiniz.
    - programda halihazırda 600'den fazla provider var. skype veya paypal hesaplarınız da takip edebilirsiniz.
    - istediğiniz opeartörden herhangi bir hesabı takip edebilirsiniz.

Yapabiliyorsanız kendinize ayrı bir konu açıp kendi widgetinizin tanıtımını yapabilirsiniz hatta ben bile denemeye razıyım ve niye yepyeni bir şey yapmakla uğraşayım o zaman :)

Konunuzu bu gün gördüm, ilk mesajınızda henüz Vodafone için bir modül olmadığını okudum ve bunun üzerine yine ilk mesajda uzun zamandan beri aradığınızı belirttiğiniz "sağlam bir bakiye sayaç veya sorgulama widget'ının" Vodafone için resmi olarak mevcut olduğunu söyledim bilmeyen insanlar için. Ne bu panik, sakin olun. Bundan nasıl bir anlam çıkardınız da widget dövüştürmeye kalkıştınız? Ayrıca " kendinize ayrı bir konu açıp kendi widgetinizin tanıtımını yapabilirsiniz" ne demek yahu? Vodafone'un resmi uygulamasından bahsediyorum; ne kendi widget'ı, ne tanıtımı?
  • daha tam bızıklayıp bir sürü şey ekleyemedim senin gibi chronos ama şimdilik bu ss ile idare et

bu arada herşeyin altındaki 0/0 nedir onu anlayamadım
  • Arkadaşlar güzel bir program, ülkemizdeki operatörlere uygulanması için biraz yardımcı olmamız gerekiyor :) Chronos1121 bu konuda elinden geleni yapıyor, biz de yardımcı olursak daha hızlı gelişir program. Ben şu anda kullanıyorum harika bi hal aldı kısa bi sürede.
  • Sebastian Shaw kullanıcısına yanıt
    Senin kafan bayağı karışık anlaşılan :)) Senden birkaç mesaj üstte açıklama yaptım :)

quote:

Şimdi gelelim 0/0 sorunuza. Bu değişim göstergeleridir, toplam 4 taneye kadar atayabilirsiniz günlük/haftalık/aylık/yıllık değişim olarak, hatta değişimleri değişik reklere boyayabilirsiniz. Varsayılan ayarlarda günlük ve aylık gösterim açık

quote:

ordaki sayaçlardan biri bugün itibariyle günlük ve diğeri de aylık değişimi gösterecek. istatistik veri.
    yani bugün 78 mb ve yine bugün itibariyle bu ay 78mb harcadınız. yarın sayaçlardan biri (varsayılan ayarları değiştirmediyseniz sağdaki olması lazım) sıfırlanıp yeni günün istatistiğini sayacak diğeri ise ayda bir sıfırlanır.
    gelişmiş istatistiği ise programdan hesap üstüne basıp görebilirisiniz. veya history kısmından tüm istatistiğe ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 19 Kasım 2013; 23:29:48 >
  • clearsky C kullanıcısına yanıt
    O zaman karşılıklı yanlış anlaşılma söz konusu. Siz benim amacımı anlamadınız ben de doğal olarak sizin denemenizi ters karşıladım.
    İlk mesajdaki anltmak istediğim tamamen orijinal programlardan ayrı bir widget veya program arayışı. Tabiki resmi programları biliyorum ama onlar büyük, hantal ve asla kastomize değiller.
    Yapma çalıştığım ise potansiyeli yüksek bir programı yerli kullanıcı kitlesi için adapte etmek. Bu konuda bayağı emek harcandı ve harcanmaya devam ediliyor. Kısa sürede iyi sonuçlar elde ettik ve şimdi bir yandan ben kullanıcıları bize yardım etmeye çağırıyorken siz çıkıp zaten resmi widget var derseniz, doğal olarak ben de bunu "yaptığın iş boş" olayına yorarım ve size sert çıkışi yaparım ki yaptım zaten.
    Birkaç sefer bu programın ve projenin neden farklı olduğunu anlattım onun için resmi programlara veya widgetler buna hiçbir şekilde rakip değil. Bir Vodafone kullanıcı iseniz sizin de katılımınızı bekleriz sırası gelince.
    Herkese saygım vardır, yeter ki bana ve benim yaptıklarıma da saygı duyulsun.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz ve takdiriniz için teşekkür ederim hocam.

Katılmak isteyen arkadaşlar için tekrar belirtmek istiyorum, ne kadar çok değişik kullanıcı hesabı elimize ulaşırsa o kadar çabuk ve en az hatayla modül kodlarını hazırlayabiliriz.
    Sorun yaşadığınız takdirde yine en hızlı müdagale hesap erişimizden geçer. Çünkü sorunu görüp ona göre koda müdahale etmemiz lazım.
    Çalışma esnasında hiçbir şekilde hesabınızda bir değişiklik yapılmaz, bizi ilgilendiren kısım ancak ve ancak paket ve kullanım istatistiklerinizdir. İşlem bittikten ve modül hazırlandıktan sonra veya sorun giderildikten sonra hesabınızdaki veriler bizi asla ilgilendirmeyecektir ve şifrenizi hemen kolayca değiştirebilirsiniz.
    Program kullanım esanasında ise tüm şifre ve kullanıcı adlarınız sadece sizin telefonda şifreli olarak saklanır. Hiçbir şekilde üçüncü şahıslara, yapımcılara veya sitelere transfer edilmez.
    Güvenlik takıntısı ve erişim izni verip vermemek herkesin kendi kararıdır, ancak programın hızlı gelişmesini ve sorunlarınızın ek kısa sürede çözülmesini istiyorsanız bize de güvenmeniz lazım.
    Kendi adıma konuşmak gerekirse ben bu programdan veya adaptasyondan hiçbir kar sağlamıyorum. Bu tamamen iyi niyetle başlamış ve devam eden bir çalışma. yerli kullanıcılara hizmet etmek ve programı popülerleştirmek haricinde bir gayesi de yoktur.

Türkiye bu programı kullanan tek ülke değil, Rusya ve Ukrayna'dan binlerce kullanıcısı var, marketteki istatistiklere bakıp yüksek notunu da görebilirsiniz, hatta ilk türkçe yorumlar bile eklenmeye başlandı. Şimdi kendiniz düşünün, bu kadar kullanıcı arasından bu program güvensizlik uyandırsaydı, sizce bu kötü haber ne kadar tez yayılır ve notlar düşerdi?
  • Chronos1121 kullanıcısına yanıt
    abov çok iyiymiş chronos sen ne güzel bir widgeta kavuşturdun beni bilemezsin
  • quote:

Yorumunuz ve takdiriniz için teşekkür ederim hocam.

Katılmak isteyen arkadaşlar için tekrar belirtmek istiyorum, ne kadar çok değişik kullanıcı hesabı elimize ulaşırsa o kadar çabuk ve en az hatayla modül kodlarını hazırlayabiliriz.
    Sorun yaşadığınız takdirde yine en hızlı müdagale hesap erişimizden geçer. Çünkü sorunu görüp ona göre koda müdahale etmemiz lazım.
    Çalışma esnasında hiçbir şekilde hesabınızda bir değişiklik yapılmaz, bizi ilgilendiren kısım ancak ve ancak paket ve kullanım istatistiklerinizdir. İşlem bittikten ve modül hazırlandıktan sonra veya sorun giderildikten sonra hesabınızdaki veriler bizi asla ilgilendirmeyecektir ve şifrenizi hemen kolayca değiştirebilirsiniz.
    Program kullanım esanasında ise tüm şifre ve kullanıcı adlarınız sadece sizin telefonda şifreli olarak saklanır. Hiçbir şekilde üçüncü şahıslara, yapımcılara veya sitelere transfer edilmez.
    Güvenlik takıntısı ve erişim izni verip vermemek herkesin kendi kararıdır, ancak programın hızlı gelişmesini ve sorunlarınızın ek kısa sürede çözülmesini istiyorsanız bize de güvenmeniz lazım.
    Kendi adıma konuşmak gerekirse ben bu programdan veya adaptasyondan hiçbir kar sağlamıyorum. Bu tamamen iyi niyetle başlamış ve devam eden bir çalışma. yerli kullanıcılara hizmet etmek ve programı popülerleştirmek haricinde bir gayesi de yoktur.

Türkiye bu programı kullanan tek ülke değil, Rusya ve Ukrayna'dan binlerce kullanıcısı var, marketteki istatistiklere bakıp yüksek notunu da görebilirsiniz, hatta ilk türkçe yorumlar bile eklenmeye başlandı. Şimdi kendiniz düşünün, bu kadar kullanıcı arasından bu program güvensizlik uyandırsaydı, sizce bu kötü haber ne kadar tez yayılır ve notlar düşerdi?

hocam uygulamayı beğendim fakat yukarıdaki arkadaşta olduğu gibi bende internet paketimle ilgili bilgiye ulaşamıyorum. display preferences kısmından sayaç ekledim kalan internet ve kalan internet (hediye) fakat ikisinde de "?" var. Anybalance kısmında bakiye ve sms te sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruell2 -- 20 Kasım 2013; 2:33:22 >
  • cruell2 kullanıcısına yanıt
    Bunu çözmek için sadece SS'ler yetmez maalesef. Hesap bilgilerinizi vermeniz lazım, önceki arkadaş vermeyi kabul etmedi onun için elim kolum bağlı şu anda bu problem konusunda.
    Bilgileri bana PM atabilirsiniz, gün içinde çözmeye çalışırız.
  • Avea faturasız ile ilgili sorun yaşayıp hesap erişimi vermek istemeyen arkadaşların dikkatine!
    Programda mevcut hesabınızın üzerine uzun basıp Show Last Log seçeneğine basın. Açılan log penceseinde menü tuşuna basıp Send Log seçin. Ordan açılan pencereden mail uygulamanıza geçip hiçbir şey değiştirmeden logu yapımcıya gönderin.
    Log oluşumu ve yapımcı adresi otomatik atanacaktır, mail ana gövdesine sorunuzu kısaca açıklayabilirsiniz (türkçe olmasında sıkıntı yok).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 20 Kasım 2013; 15:30:55 >
  • quote:

Avea faturasız ile ilgili sorun yaşayıp hesap erişimi vermek istemeyen arkadaşların dikkatine!
    Programda mevcut hesabınızın üzerine uzun basıp Show Last Log seçeneğine basın. Açılan log penceseinde menü tuşuna basıp Send Log seçin. Ordan açılan pencereden mail uygulamanıza geçip hiçbir şey değiştirmeden logu yapımcıya gönderin.
    Log oluşumu ve yapımcı adresi otomatik atanacaktır, mail ana gövdesine sorunuzu kısaca açıklayabilirsiniz (türkçe olmasında sıkıntı yok).

Hocam aşağıda hatayı görüyorsunuzdur yeterli midir bu sizin için yoksa hesap bilgilerimi verebilirim sıkıntı olmaz. şifre değişebilen bir şey sonuçta.
  • Turkcell Online İşlemler uygulamasının widget'ı var ve dediğiniz gibi SMS-Konuşma ve İnternet sorgulamalarını widget üzerinden yapabiliyorsunuz. Diğer operatörleri bilemem fakat Turkcell kullanan arkadaşlar Turkcell Online İşlemler uygulamasını indirip deneyebilirler. Kendim kullanıyorum gayet memnunum.

Edit: Bilgi amaçlı yazdım fakat şuan inceleyince program gayet iyi duruyor. Resmi widget'dan daha da geliştirilmiş diyebilirim gördüğüm kadarıyla. Müsait bir zamanımda deneyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rootzilla -- 20 Kasım 2013; 13:00:34 >
    O logu yapımcıya göndermeniz lazım işte. Görüntüyü paylaştığınız sayfada menü tuşuna basıp send log seçeneğine basıp gönderebilirsiniz.
    hesap bilgileri bana pm'den ulaştırabilirsiniz (çok daha güzel olur tabi).
  • Yukarıdaki arkadaşa bu konuda zaten cevap verdim.
    quote:

Yapmaya çalıştığım ise potansiyeli yüksek bir programı yerli kullanıcı kitlesi için adapte etmek. Bu konuda bayağı emek harcandı ve harcanmaya devam ediliyor.
    Birkaç sefer bu programın ve projenin neden farklı olduğunu anlattım onun için resmi programlara veya widgetler buna hiçbir şekilde rakip değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 20 Kasım 2013; 13:04:32 >
  • quote:

Yukarıdaki arkadaşa bu konuda zaten cevap verdim. BEN BÜTÜN OPERATÖRLER İÇİN RESMİ UYGULAMALARIN OLDUĞUNUN FARKINDAYIM.
    quote:

Yapmaya çalıştığım ise potansiyeli yüksek bir programı yerli kullanıcı kitlesi için adapte etmek. Bu konuda bayağı emek harcandı ve harcanmaya devam ediliyor. Kısa sürede iyi sonuçlar elde ettik ve şimdi bir yandan ben kullanıcıları bize yardım etmeye çağırıyorken siz çıkıp zaten resmi widget var derseniz, doğal olarak ben de bunu "yaptığın iş boş" olayına yorarım ve size sert çıkışi yaparım ki yaptım zaten.
    Birkaç sefer bu programın ve projenin neden farklı olduğunu anlattım onun için resmi programlara veya widgetler buna hiçbir şekilde rakip değil.

Sizin ve benzeri mesaj atan arkadaşların ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyorum. Başlattığım projeyi baltlamak mı? Amaca kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ama diğer yandan vakti gelince neden çoğu zaman "Ah ne güzel uygulama, keşke türkçe olsa veya keşke yerli servisleri desteklese" gibi yorumları çokça görüyoruz?
    Ben burda kendi çapımda vaktimden feragat ederek sizin gibi kullanıcılar için daha iyi alternatif çıkarmaya çalışıyorum. Görünen o ki emeğe saygı pek yoktur. Bu durumda konuyu şikayet eden biri nasıl hala çıkmadı şaşırdım doğrusu.

Yazdığım yorumu sonradan güncelledim hocam ilk gördüğümde pek birşey anlamadım fakat kullanan diğer arkadaşların gönderdiği ekran görüntülerini gördükten sonra hoşuma gitti. Sadece bilmeyen arkadaşlar için bilgilendirme maksatlı yazdım yoksa yaptığınız işe saygı duyuyorum gerçekten emek veriyorsunuz. Resmi uygulamalarda fatura tutarını vs. görmek için programın içine kadar girmemiz gerekiyor fakat sanırım widget üzerinden yaklaşık fatura tutarını da görüntüleyebiliyoruz. Resmi widget'dan daha gelişmiş bir uygulama olduğunu sonradan farkettim. Eğer Turkcell Online İşlem merkezinin entegresi için şifre vs. lazımsa seve seve de verebilirim :) Akşam müsait bir zamanımda da programı yükleyip deneyeceğim.Hatam olduysa affola.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rootzilla -- 20 Kasım 2013; 12:58:38 >
    En son konuyu sizinle konuştuğumuza göre, sanırım log sizden geldi. Ve ilginç bir ayrıntıyı benden saklamışsınız. Hattınız Avea değil BimCell :))
    Sorununuzu çözeceğiz, sıkıntı yok.

Ancak diğer Bimcell ve sanırım PTTCell sahipleri için bir duyuru yapmak istiyorum. Hatlarınız AVEA altyapısını kullanıyor ve AVEA modülü sizin içindir büyük ölçüde uyumludur. Ufak tefek sıkıntılarla karşılabilirseniz, ama hata logu gönderdiğiniz takdirde sorunu çözebiliriz.
    Bu arada yeni çıkna POCell yine AVEA altyapısını kuulanıyor mu bilmiyorum, kullanıyorsa tüm yukarıdakiler onlar için de geçerli.
  • Anlayışınız için teşekkür ederim. Hattınız Turkcell faturasız ve içinde konuşma sms internet gibi paketler mevcutsa lütfen bana PM atın.
    faturalıysanız modülü şimdiden kurup deneyebilirsiniz, sorun olursa yardımcı olmaya çalışırız.
  • Chronos1121 kullanıcısına yanıt
    Hattım faturalı fakat içerisinde SMS-Konuşma ve İnternet paketi mevcut. İşe yararsa gönderebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.