Şimdi Ara

Antrenman için hangi bisiklet?(Bir cevap verin rica ediyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • -İnşallah seneye Antalya - İzmir turu yapmak
    istiyorum.
    1. ' Kron rc 1000' alıp yaklaşık 8 ay civarında
    antrenman yapıp yazdan önce bisikletimi satıp
    bir " mtb " ile tura çıkmak mantıklı mı? Yoksa
    direkt olarak bir " Mtb " ile mi yola çıkayım? 2. Antalya - İzmir (Kemer, Finike, Kaş, Köyceğiz,
    Bodrum, Söke) tura çıkmış birileri varsa nerede
    konaklaya bilirim, yol için sıkıntı var mı (ücretli
    yol, bisiklet yasak vs.)?
    Yardımcı olursanız sevinirim olmazsanız da
    canınız sağ olsun. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stump-s41 -- 28 Temmuz 2016; 16:08:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • upupup

• Kron Rc1000 biraz dandik bir bisiklet ama tabi ki bütçen ona yetiyorsa alabilrsin bence Yol bisikletinin olayı çok farklı oturus tarzı nefes olsun. Dediğin gibi 8 ay boyunca 3 günde 1 en azından 50 km yaparsan bisikletle diğer yaza kimse seni tutamaz yol bisikleti alman alıstırma için avantajlı olacaktır cünkü kısın evden cıkamazken bisiklete 500 tlye trainer alıp üzerine koyup antreman yapabilirsin.
    Sonra da ilk bahar ayında satıp mtb veya tur bisikletini alabilrsin(yada toplarsın). Hem o arada para da birikir iyi bir bisiklet alırsın. en az o bisikletle de 2 ay geçirdikten sonra yükleyerek bisikleti yola koyulabilrsin.
    Son bir tavsiye tura cıkmadan 1-2 hafta önce bisikletini yükleyip antreman yapmanı öneririm hem ağırlık açısından olur hem de yol da yaşayacağın çanta problemlerine karşı çözümün önceden hazır olur.
    Bol bol pedallar. iyi forumlar
  • Salcano city sport 20 hd
    Bianchi touring 727
    Carraro 225
    Hangisini tavsiye edersiniz

• pekbiumursanmaz kullanıcısına yanıt
    Valla çok teşekkür ediyorum ben umudumu kesip herhalde cevap gelmez demiştim ama sağolun şimdi işte bütçe sıkıntı (öğrenci olunca, birde aile tarafında imkanlar fazla el vermeyince mecburen) gönül isterki al bir tane TREK Maodne 9,90 oh mis ama olmuyor işte neyse tekrar tavsiye için teşekkürler bir de yani giriş seviyesi bir yol bisikleti ile üst modeller benim 8 ay boyunca yapacağım antrenman sonunda ne gibi etkileri olur yani uçurum bir fark olur mu? Teşekkür ederim size de iyi günler kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stump-s41

Valla çok teşekkür ediyorum ben umudumu kesip herhalde cevap gelmez demiştim ama sağolun şimdi işte bütçe sıkıntı (öğrenci olunca, birde aile tarafında imkanlar fazla el vermeyince mecburen) gönül isterki al bir tane TREK Maodne 9,90 oh mis ama olmuyor işte neyse tekrar tavsiye için teşekkürler bir de yani giriş seviyesi bir yol bisikleti ile üst modeller benim 8 ay boyunca yapacağım antrenman sonunda ne gibi etkileri olur yani uçurum bir fark olur mu? Teşekkür ederim size de iyi günler kolay gelsin.

Pek bir fark olmaz sadece vites geçişleri falan düzgün olmaz şıkır şıkır ses yapar o yüzden dedim Bir de kadro geometrisi farkı oluyor.
    imkanınız var ise Triban 500 alabilrsiniz 1299tl.

Tamamdır eyvallah duruma göre tribana bir bakarız.
  • stump-s41 kullanıcısına yanıt
    sorunuz olursa pmden her türllü sorunuzu cevaplamaya calısırm
  • Triban güzeldir. Mtb bisikletlerin ayna kol çark dişlileri ile yol bisikletinin ayna kol çark dişlileri farklı sayıda. Ayna kol dediğim pedalın olduğu dişliler. Antranman için kesinlikle yol bisikleti. İlk bisikletim bianchi wolf diye bişiydi. 10 yıl işe git gel için kullandım. Pedalda en büyük 42 dişliydi.. Halk içinde 21. Vitese aldığımda bisiklet süratlenince pedal boşta hissi oluyordu.yol bisikleti olan arkadaşlara yetişmek için ben bir pedal fazla basıyordum. Onlar normal pedal giderken ben çabalayıp duruyordum. Sonra yol bisikleti aldım. 44 çark 52 ye yükseldi. Yokuş aşağı 65 km hızla giderken pedal hala doluydu.
    Kısacası mtb nin 5. Vitesi yol bisikletinin 1. Vitesi gibidir. Antranman için yol bisikleti iyidir.

• Antrenman için salcano city fun 70 öneririm . İnce lastik ve rahattır ben bunu kullanıyorum. ince lastik dediğim yol bisikletlrtinin lastiğidir. Kontrol zordur yol bisikletlerinin eğer surcegin yol asfalt değilse hakimiyetini kaybedip dusebilirsin.

Teşekkürler sağolun.
  • mhasansanli M kullanıcısına yanıt
    Aynakolu biliyorum sağolun tavsiyeler için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.