Şimdi Ara

Antik Uzaylılar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
12
Favori
10.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş yere tartışıyorsunuz.
    1- dünyanın dışında gelişmiş bilince sahip canlılar var.
    2- kuran-ı kerim birtek dünyaya özel gelmiş değildir. Tüm alemlere gelmiştir. Bu diğer gezegenlerdeki bilinçli ve bilinçsiz tüm varlıkların hepsi içindir.
    3- Din ve bilim ayrılmaz bir bütündür. Din inancımızın eksiksiz olmasını ve doğru yoldan şaşmamamızı sağlarken Bilim de her açıdan ilerlemek için yapılan işlerde imanın doğrulduğuyla ilerlemelerin insan yararına ve mutluluğumuz için yapılmasına imkan verir.

din bilimsiz olamaz.
    bilim de dinsiz olamaz.

dini inkar eden ve yaptığı araştırmalarda başarılı sonuç elde eden bilim adamları Allah'ın varlığına istese de istemese de şahit olur çünkü bu bilim adamları dini araştırmış ve bilimsel verilere dayandıramadıklarından inkar yolunu seçmiş olabilir ama çalışmalarının sonuçlarında okuyup da inkar ettikleri Kuran-ı kerimde yazanlar karşılarında ispat olarak çıkmıştır.

bize imanı tam olan bilim adamları
    ve dinide oruç ve namazdan ibaret olmadığını gören inananlar feraha ulaştıracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silver1978 -- 22 Kasım 2013; 16:55:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: silver1978

Boş yere tartışıyorsunuz.
    2- kuran-ı kerim birtek dünyaya özel gelmiş değildir. Tüm alemlere gelmiştir. Bu diğer gezegenlerdeki bilinçli ve bilinçsiz tüm varlıkların hepsi içindir.
    3- Din ve bilim ayrılmaz bir bütündür. Din inancımızın eksiksiz olmasını ve doğru yoldan şaşmamamızı sağlarken Bilim de her açıdan ilerlemek için yapılan işlerde imanın doğrulduğuyla ilerlemelerin insan yararına ve mutluluğumuz için yapılmasına imkan verir.

din bilimsiz olamaz.
    bilim de dinsiz olamaz.

dini inkar eden ve yaptığı araştırmalarda başarılı sonuç elde eden bilim adamları Allah'ın varlığına istese de istemese de şahit olur çünkü bu bilim adamları dini araştırmış ve bilimsel verilere dayandıramadıklarından inkar yolunu seçmiş olabilir ama çalışmalarının sonuçlarında okuyup da inkar ettikleri Kuran-ı kerimde yazanlar karşılarında ispat olarak çıkmıştır.

ve dinide oruç ve namazdan ibaret olmadığını gören inananlar feraha ulaştıracaktır.

Sen aşmışsın... Yazdıklarının kusura bakma da hiçbir bilimsel değeri yok... Risalelerden çalıntı cümlelerden başka bir şey değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

quote:

din bilimsiz olamaz.
    bilim de dinsiz olamaz.

Sen aşmışsın... Yazdıklarının kusura bakma da hiçbir bilimsel değeri yok... Risalelerden çalıntı cümlelerden başka bir şey değil...

Sende onyargilsin hemde baya arkadas ne guzel aciklamis agzina saglik , bilimsel kanit ne isriyorsn ki daha ruyani hatirlamiyorsn tam olarak dunyanj gerceklerini tam olarak nasil somutlaysbiliesin ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yanmısbozuka

quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

quote:

din bilimsiz olamaz.
    bilim de dinsiz olamaz.

Sende onyargilsin hemde baya arkadas ne guzel aciklamis agzina saglik , bilimsel kanit ne isriyorsn ki daha ruyani hatirlamiyorsn tam olarak dunyanj gerceklerini tam olarak nasil somutlaysbiliesin ki ?

Merhaba
    Erbaa82 birincisi hayatımda Risale okumadım duymadım ve siz yazdıktan sonra Google dan araştırdım. Tanımadığım bir kişinin eseriymiş.
    Ben gerçekleri yazdım zamanla sende anlarsın.

Yanmısbozuka sizede yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Son video bu akşam yayımlandı History Channel' da.
    Programda özellikle Mısır Piramitleri üzerinde duruldu:
    "Arkeologlar hep piramitlerin eski mısırlılar tarafından basit aletlerle yıllarca zahemtli bir çalışma sonucu yapıldığını söylediler. İyi ama altı üstü bir mezar olan ve o mezarın içinde kıymetli ziynet eşyaları dolu olduğunu yedi düvele ilan edip mezar hırsızlarını çekmek neden? Bu mantıksız. Çünkü piramitler basit bir mezar değillerdi. Belki de birer enerji santraliydiler..."

Bu cümle bana mantıklı geldi. Açıkçası onca taşın basit bakır keskilerle mükemmel şekilde yontulup 1.000Km' den taşınması sadece mezar yapmak için olamaz.

Çoğu yaklaşım saçma geliyor ama ben de bu kadar zahmetin bir mezar için çekilmeyeceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetics.

quote:

"Arkeologlar hep piramitlerin eski mısırlılar tarafından basit aletlerle yıllarca zahemtli bir çalışma sonucu yapıldığını söylediler. İyi ama altı üstü bir mezar olan ve o mezarın içinde kıymetli ziynet eşyaları dolu olduğunu yedi düvele ilan edip mezar hırsızlarını çekmek neden? Bu mantıksız. Çünkü piramitler basit bir mezar değillerdi. Belki de birer enerji santraliydiler..."

Bu cümle bana mantıklı geldi. Açıkçası onca taşın basit bakır keskilerle mükemmel şekilde yontulup 1.000Km' den taşınması sadece mezar yapmak için olamaz.

Çoğu yaklaşım saçma geliyor ama ben de bu kadar zahmetin bir mezar için çekilmeyeceğini düşünüyorum.

Geçmişte yaşamış uygarlıkların hep daha ilkel olduğunu düşünmemiz bence en büyük yanılgı.

baskıcı inanışların ve rejimlerin geçmişte bir çok ilim ve bilim gelişmesini yok ettiği bir gerçek

tabi olası doğal afetler ve savaşlarda bizleri taş devrine geri atabilir.
    arkeologların binlerce yıl öncesine ait kazılarda buldukları
    piller çok iyi işlenmiş bir balyoz
    veçok karmaşık çark yapısına sahip cihazlar vs... (Googlelayın 😊)

insan oğlu bir şekilde ileri teknolojiye erişip sonra gene sıfırdan tekrar başladığının en önemli kanıtı tabi bir ihtimalde dışarıdan yardım almış olma ihtimalleri çok yüksek çünkü astronot giysisine benzer resimler uzay mekikleri bir çok uygarlık tarafından resimler ile tasvir edilmiştir. Bu uygarlıklar totosundan uydurmadıya bunları insan neyi görürse onu resmeder. Bunlar en önemli ispatlardır.

Ayrıca
    discovery yada histtory nin deniz altında çok derinlerde şanş eseri kameralara çekilen insanımsı canlıları kameraya çektiğini hem de tv de canlı yayında oldu bu mobilden yazıyorum videoyu merak eden olursa daha sonra link ekleye bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silver1978 -- 23 Kasım 2013; 21:21:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetics.

quote:

Geçmişte yaşamış uygarlıkların hep daha ilkel olduğunu düşünmemiz bence en büyük yanılgı.

baskıcı inanışların ve rejimlerin geçmişte bir çok ilim ve bilim gelişmesini yok ettiği bir gerçek

tabi olası doğal afetler ve savaşlarda bizleri taş devrine geri atabilir.
    arkeologların binlerce yıl öncesine ait kazılarda buldukları
    piller çok iyi işlenmiş bir balyoz
    veçok karmaşık çark yapısına sahip cihazlar vs... (Googlelayın 😊)

insan oğlu bir şekilde ileri teknolojiye erişip sonra gene sıfırdan tekrar başladığının en önemli kanıtı tabi bir ihtimalde dışarıdan yardım almış olma ihtimalleri çok yüksek çünkü astronot giysisine benzer resimler uzay mekikleri bir çok uygarlık tarafından resimler ile tasvir edilmiştir. Bu uygarlıklar totosundan uydurmadıya bunları insan neyi görürse onu resmeder. Bunlar en önemli ispatlardır.

• mesajım bulunsun izleyeceğim
  • Mehmet denen kişiye bakmayın saçmalamış. Neyse antik uzaylıları ararken buraya gelmek güzel. prometheus filmini izlemeyenlere tavsiye ederim güzel bir film bu konuyla alakalı...
  • Battlestar Galactica dizisi de çok güzel bir yere bağlanır bu açıdan

geçenlerde dini bilgisi kuvvetli bir arkadaşımla konuşmuştuk bana dediği "kutsal kitaplara göre dünyanın 7 kere yeniden oluştuğu ve yaşayan her varlığın insan olmadığı o evrim de ki ara türlerin de başkaca medeniyetlere ait insanımsılar olabileceğini" söylüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 28 Aralık 2013; 23:44:07 >
  • Evrende yanlız olma olasılığımız, yanlız olmama olasılığından milyonlarca kat daha düşük bir ihtimal bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: P.Kurmay Albay

Mehmet denen kişiye bakmayın saçmalamış. Neyse antik uzaylıları ararken buraya gelmek güzel. prometheus filmini izlemeyenlere tavsiye ederim güzel bir film bu konuyla alakalı...

Demin izledim, güzel film
  • Hocam söyledikleriniz bence akla ve mantığa uygun. 5 dk sonra Allah tarafından dünya üzerindeki tüm toplumlar ve teknoloji helak edilse ve yarın yeryüzünde yalnızca iki kişi yeniden doğsa dünya taş devrine hatta ilk insan çağına dönmüş olur. buda en basitinden yazının bile bulunması için binlerce yıl geçmesini gerektirir. Yeniden yaratılan bu toplumda yine binlerce yıl sonra bizim dün yaptığımız eserlerin kalıntılarını bulduklarında, bizim şu anda mısır piramitlerini incelerken yaşadığımız şaşırmaları yaşarlar. Mesela yaratılan yeni toplum eyfel kulesini bulsa ''binlerce yıl önce bu demirden şeyi hangi amaçla yapmış olabililer? Demir madenini nasıl işlemişler? O yüksekliğe ağır demir parçalarını nasıl çıkartmış olabilirler? Yoksa dünya dışından bir varlıktan yardım mı aldılar?'' gibi birtakım haklı sorular sorabilirler. Tabi eyfel kulesi bir örnekti, mısır piramiti ve mısır tarihi çok daha karışık ve zor olmasına karşı belki de onlar o dönemde bizim şu anda kullandığımız teknolojiden birkaç yüz yıl ileri olabilirlerdi.
    Birde piramitlerin yapıldığı aletleri yine piramitlerin içinde aramak çok saçma bir davranış. Günümüzü düşünün, bir gökdelen yapılması için kamyonlar, vinçler, kepçeler, dozerler, kazmalar, kürekler, çiviler, vidalar, matkaplar, yapıştırıcılar gibi birçok değişik malzeme, araç, gereç kullanılıyor. Peki gökdelenin yapımı tamamlandıktan sonra bu saydığım aletlerin hangileri gökdelende tutulmaya devam ediyor? Hiçbirisi. Başka bir gökdelen yapılması için başka yerlere sevk ediliyor. Belki de dönemin yöneticisi o teknolojilerinin ileriye taşınmaması için hepsini imha ettirip ortadan yok etmiştir. Neden diye soramayız, çünkü bu yazdıklarımın hepsi varsayım ve doğru veya yanlışlığı tartışılabilir. Gerçekten doğru olana ise kolay kolay ulaşabileceğimizi sanmıyorum çünkü bunun için zamanda geriye gitmemiz gerekirdi...

• İzlemeye devam mı arkadaşlar:)
  • Degisik bir konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erbaa82 kullanıcısına yanıt
    Yeni bölümleri var mı ki yayınlanan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Yeni bölümleri var mı ki yayınlanan?

History Channel 2'de devam ediyor. Google'da aratınca çıkar.

• Konuyu görünce aklıma bu geldi.
  • Erbaa82 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gördüm de keşke bizim türkiyede de yayınlansa yeni sezon bizim historyde yok sanırım

1-2-3. sezonu amatörce kayıt yapmıştım o derece iyiydi Hala ara ara izlerim kayıtları,nette yok malum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.