Şimdi Ara

Antifiriz koyarken yaptığım hata ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 ay önce termostat ın olduğu yerdeki hortumu söktüm, 1-2 litre su boşalttım hortumu tekrar taktım. Su kabından 2 litre antifiriz ekledim o günden beri termostat hiç kapanmıyor. Anlıycanız motor suyunu tamamen boşaltmadan yaptım , motor sıcaklığı rolantideyken ancak 70 e kadar yükseliyor. Uzun yolda ise 80 km yol yaptım motor sıcaklığı 20 dereceyi geçmedi . Yaptığım hata nedir ? Suyunu tamamen boşaltmalımıyım ? Hava yapma olasılığı var mı ? Antifiriz koymadan önce 90 derecede çakılı kalıyordu ibre yardımcı olursanız sevinirim.

• Hortumu çıkartıp takarken termostata bir şey olmuştur.
  • hocam böyle basit işleri genelde ustaya götürmeden yaparım . Hortum direk termostat kapağına takılıyor yani termostatla hiç alakası yok. Termostat bu kapağın içinde bunun başka sebebi olabilir mi ? sizce
  • Genlesme kabi yokmuydu aracta? Oradan koysaydin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

Genlesme kabi yokmuydu aracta? Oradan koysaydin.

Su kabı dediğim zaten genleşme kabı

Yardımcı olabilecek yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

quote:

Sunu dene:genlesme kabinin kapaginii ac ve araci rolantide calisitr. Az az gaz ver haharet orta seviyeye kadar gelsin. Hava yaptiysa cikar. Motor fan acsin. Sonra kapagi kapa sonra motoru kapa.

Ama bence bir daha antifriz alacak paran varsa butun suyu bosaltip yeniden doldur. Su ve antifrizi bidonda karistir. 5 lt su bidonu uygun. Sonra eksigini tamamlarsin. Sonra hava almak icin kabin kapagini acik birak araci rolantide calistir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumelian -- 18 Şubat 2012; 15:50:20 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: infernaltr

quote:

Sunu dene:genlesme kabinin kapaginii ac ve araci rolantide calisitr. Az az gaz ver haharet orta seviyeye kadar gelsin. Hava yaptiysa cikar. Motor fan acsin. Sonra kapagi kapa sonra motoru kapa.

Ama bence bir daha antifriz alacak paran varsa butun suyu bosaltip yeniden doldur. Su ve antifrizi bidonda karistir. 5 lt su bidonu uygun. Sonra eksigini tamamlarsin. Sonra hava almak icin kabin kapagini acik birak araci rolantide calistir...

Teşekkürler dediklerinizi yarın uygulayacağım sonucu buraya yazarım

• hava yapmıştır korkulacak bir şey yok. yukarıda arkadaş ta demiş genleşme kabının kapağını aç ara ara gaz ver ama 2000 deviri geçirme. hava yaptıysa eğer çıkar oradan.
  • büyük bi ihtimal hava yapmıştır motor sıcaklıgı normal seviyeye geldiginde arabayı çalıştır aktif su kaybından havasını al düzelir heralde
  • 20 derece olması imkansız. değeri doğru göstermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kestamit

20 derece olması imkansız. değeri doğru göstermiyor.

Kalorifer sıcak çalışırken yolda giderken ibre 20 dereceye kadar inince buz gibi üfürmeye başlıyor ? göstergenin yalnış olduğunu düşünmüyorum.

Bugün aracın bütün suyunu boşalttım tekrar çalışır vaziyette suyunu doldurdum . Değişen bir şey olmadı sanırım termostat arızalanmış , değiştirip tekrar deniyeceğim bakalım sorun çözülecek mi ?
  • vw mi araç ? araya bi 100 lira sıkışmıştır... hep yapar bunu şakacı şey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

vw mi araç ? araya bi 100 lira sıkışmıştır... hep yapar bunu şakacı şey...

Biraz önce uzan mesafe yolculuk yaptım. Gösterge 90 derecede çakılı kaldı , hiç düşmedi . Ben bu aracı çözemedim ya yaptığım işlemler sonucu motor soğuyunca düzeldi yada başka bir şeyden dolayı Hocam 100 TL olsa yine iyi 150 TL civarında fiyatları yedek parça fiyatı bmw ile aynı ama yinede vwli olmak bir ayrıcalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infernaltr -- 19 Şubat 2012; 18:03:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.