Şimdi Ara

Antidepresanı bırakmak :/

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
30.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne la bu böyle, kaç aydır kullandığım, uzun zamandır da günde 1 er adet yuttuğum antidepresanı 3 gün yarım içtikten sonra bıraktım. Yaklaşık 1 haftadır içmiyorum sağım solum titriyor, midem bulanıyor, kafam bir garip arada bir titreme geliyor ne oluyo lan başladığımda yapmadıydı böyle şeyler Neyse umarım çok uzun süre sürmez bu yan etkileri, çok uyutmasa bırakmaya da niyetim yoktu zaten de normalde günde 7-8 saat uyuyan beni günün 2/3ünde uyuyabilecek hale getirdi saolsun, rekorumu da 14 saate çıkardıydım

• amaçları uyutmak o tür ilaçların zatenben de kullanıyorumdum ama bıraktımama sanırım yenıden başlamam gerekecek gıbı
  • amaçlarına daha az zahmetli yollardan ulaşsalar daha hoş olurdu tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: cause_of_death

Ne la bu böyle, kaç aydır kullandığım, uzun zamandır da günde 1 er adet yuttuğum antidepresanı 3 gün yarım içtikten sonra bıraktım. Yaklaşık 1 haftadır içmiyorum sağım solum titriyor, midem bulanıyor, kafam bir garip arada bir titreme geliyor ne oluyo lan başladığımda yapmadıydı böyle şeyler Neyse umarım çok uzun süre sürmez bu yan etkileri, çok uyutmasa bırakmaya da niyetim yoktu zaten de normalde günde 7-8 saat uyuyan beni günün 2/3ünde uyuyabilecek hale getirdi saolsun, rekorumu da 14 saate çıkardıydım

benim rekor antidepresansız 14 saat uyku
  • Hangi antidepresan?..
  • Bağımlı olmuşsun sen

Sabret,sabreden derviş
  • cause_of_death doktor tavsiyesi ile bıraksan daha iyi olurdu bence 3 gün yarım içip bırakmak ters tepki vermiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

cause_of_death doktor tavsiyesi ile bıraksan daha iyi olurdu bence 3 gün yarım içip bırakmak ters tepki vermiş

Doktor dedi zaten bırak diye ben o kadar şikayet edince , 4-5 gün yarım iç bırak dedi. Arada bira içince bira içtiğim gün almim dedim, sonraki gün de bira falan sıralayınca öyle oldu. Seroxat kullanıyordum bi süre kullanmak istemiyorum ondan sonra cipralex midir nedir ona geçecekmişim
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

cause_of_death doktor tavsiyesi ile bıraksan daha iyi olurdu bence 3 gün yarım içip bırakmak ters tepki vermiş

Doktor dedi zaten bırak diye ben o kadar şikayet edince , 4-5 gün yarım iç bırak dedi. Arada bira içince bira içtiğim gün almim dedim, sonraki gün de bira falan sıralayınca öyle oldu. Seroxat kullanıyordum bi süre kullanmak istemiyorum ondan sonra cipralex midir nedir ona geçecekmişim

• quote:

Ne la bu böyle, kaç aydır kullandığım, uzun zamandır da günde 1 er adet yuttuğum antidepresanı 3 gün yarım içtikten sonra bıraktım. Yaklaşık 1 haftadır içmiyorum sağım solum titriyor, midem bulanıyor, kafam bir garip arada bir titreme geliyor ne oluyo lan başladığımda yapmadıydı böyle şeyler Neyse umarım çok uzun süre sürmez bu yan etkileri, çok uyutmasa bırakmaya da niyetim yoktu zaten de normalde günde 7-8 saat uyuyan beni günün 2/3ünde uyuyabilecek hale getirdi saolsun, rekorumu da 14 saate çıkardıydım

Antidepresanı bırakmak biraz zordur.

Ben kullandığım antidepresanı 3 defa bırakma girişiminde bulundum ama o beni bırakmadı her defasında bir süre sonra çok kötü oldum.
    Hem başlarken hem de bırakırken sadece 3 gün dozaj azaltmak yeterli değil, 1 hafta 10 güne filan çıkarmaya çalış ve sonra bırakmayı dene. İşin kötü yanı da şu. Tekrar başladığında vücudunda optimize olması için de bir süre beklemen gerekiyor (10-15 gün) böylece vücut yalama oluyor Bu antidepresan başlama bırakma işi ciddi şeyler yani.

Antidepresan alışkanlık yapar, duygularını törpüler, yüksek dozaj kullanırsan sırıtarak mal mal olarak dolaşırsın, senin dostun gibidir ama ne kadar dostundur bilinmez. Zararı var mıdır dersen ilk aklıma gelen cinsel performans diyebilirim, daha fazla açmıyayım.
  • Başlarken o kadar etki yaratmadı daValla acilen alkol ayarlamam lazım sanırsam, 1-2 bira kendime getiriyor beni
  • quote:

Başlarken o kadar etki yaratmadı daValla acilen alkol ayarlamam lazım sanırsam, 1-2 bira kendime getiriyor beni

Sigarayı bırakanların çekirdeğe sarması gibi bi şey olsa gerek antidepresanı bırakınca alkole sarmak
  • quote:

Başlarken o kadar etki yaratmadı daValla acilen alkol ayarlamam lazım sanırsam, 1-2 bira kendime getiriyor beni

davalla mı kulandığın ilacın adı
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemalton

quote:

Sigarayı bırakanların çekirdeğe sarması gibi bi şey olsa gerek antidepresanı bırakınca alkole sarmak

Daha çok çekirdeği bırakanların sigaraya sarması gibi bence

@Taner

Seroxat adı kullandığım ilacın
  • cause of death,düşündüm de haklısın(haklıyım çünkü Fenerbahçeliyim esprisi gelmez inşallah bunun ardından)
  • quote:

quote:

quote:

Daha çok çekirdeği bırakanların sigaraya sarması gibi bence

@Taner

Seroxat adı kullandığım ilacın

Çok sert değildir, ben cipralex kullanıyorum 3 yıldır. Geceleri de uyuyamadığımda, kafam çok dolu olduğunda yarım xanax atarım.
  • hep merak etmişimdir etkisi nasıl diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: KırıkKılıç

hep merak etmişimdir etkisi nasıl diye

taner amcandan anla etkilerini
  • quote:

cause of death,düşündüm de haklısın(haklıyım çünkü Fenerbahçeliyim esprisi gelmez inşallah bunun ardından)

Kaşınma
  • Uzun zamandır yoğun baş ağrım vardı. Ki halen daha var. Doktora gittim, depresif bir durum dedi ve bu tip ilaçlar yazdı. Bir iki defa anca aldım. Kullanmıyorum. Bi faydasını da görmedim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.