Şimdi Ara

Anti Mülteci Harekatı - İnternet Topluluğu / Change.org İmza Başlatıldı ! #ÜlkemdeMülteciİstemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
3
Favori
22.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
418 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Anti Mülteci Harekatı - İnternet Topluluğu / Change.org İmza Başlatıldı ! #ÜlkemdeMülteciİstemiyorum

(En Son Oy Tarihi: 12.6.2019)
Giriş
    Adminlerden ricam konuda istenmeyen bir yorum görürseler konuyu silmeleri değil, yorumu silmeleridir.

--------------------------------------------------

Change.org kampanyasına katılın, imzalayın ve paylaşın !
    http://chng.it/rwWkPMmL5Y

Türkiye'de Mültecilerin Gitmesini İstiyor musunuz ? Lütfen Ankete Katılın.

Arkadaşlar selam,

Ülkemizde mültecilerin son anlarda geldiği durumlar çok açık ortadadır.
    Devletin büyükleri bu konuları görmezden gelip, halkın istediği dile cevap vermiyorlar.
    Günümüzde sosyal medya gibi güçlü bir alanda çıkan haberlere karşın, hükümet hala mültecileri koruma ve aklama politikası yönünde hareket etmektedir.
    Şehirler, Kasabalar, Köyler bugün mülteciler yüzünden geldiği hal ortadadır.
    Her gün ülkenin belli başlı bölgelerinden haberler geliyor, tabi ki ana akım medya bunu göstermiyor biz gerçeği görmek isteyenler ise sosyal medya üzerinden bunları görebiliyoruz.
    Türk Silahlı Kuvvetleri bu mültecilerin ülkesini savunmanın yanı sıra orada şehit olup can veriyorlar.
    Burada ise bu sözde ismi mülteci (!) olan bu insanlar keyiflerine diyecek yok sahillerde,avmler her yerdeler insanlara huzursuzluk verip duruyorlar.
    Bu konuda biz bilinçli insanlar olarak gerektiği kadar sesimizi duyurmalıyız.
    Bununla birlikte lütfen sizden ricam, sesimizi duyurabilecegimiz kadar duyuralım.

Güncel Haberler ;

İŞKUR'dan gündemi sarsacak açıklama! Suriyelilere yeni istihdam alanı açılıyor
    http://www.yenidonem.com.tr/haber/iskur-dan-gundemi-sarsacak-aciklama-suriyelilere-yeni-istihdam-alani-aciliyor-68747.html

#ÜlkemdeMülteciİstemiyorum

Fikirlerinizi buraya paylaşın, neler yapabiliriz bu işi HÜKÜMETE YASLAYIP BU İŞTEN SUÇLAYARAK ÇIKMAK ARTIK İMKANSIZ HALE GELMİŞTİR !
    BİR TANE TÜRKİYE VAR , O TÜRKİYE MÜLTECİ İSTİLASINDAN KURTULACAKTIR !

Lütfen değerli fikirlerinizi buraya yazın, konuya ise yaşanan mülteci problemleri ile ilgili haber linklerini ekleyeceğim.

Saygılarla.

Change.org kampanyasına katılın, imzalayın ve paylaşın !
    http://chng.it/rwWkPMmL5Y

Görseller Eklenecektir.

SORUN SURİYELİ SORUNU DEĞİL ! MÜLTECİ SORUNU !

Eğer gidebiliyorlarsa artık TÜRKİYE'de durmanın anlamı nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarlBenz -- 8 Haziran 2019; 20:3:25 >

• böyle bir topluluk oluşturmayı ve elimi taşın altına koymaya hazırım.
    YALNIZ ırkçılık yapılacaksa sadece ben değil binlerce insan bu topluluktan uzak durur.
    Böyle bir akım oluşturmak isteniyorsa topluluğun amacını ifade eden mesajların içinde herhangi bir ırkın ismi geçmemeli, zaten mevzuyu bilen bilir; ama yüzlerce yıl Türk vatandaşı olan arap asıllı insanlarımız da var mesela.

Mesela bazıları sırf Özbek olduğu için bazı mültecilere ses çıkarmıyor; ama kültür olarak Afganlardan bir farkları olmuyor genelde. Ki bana göre mülteci mültecidir.
    Doğudan gelen hiçbir göç akımına müsamaha gösterilmemeli, gösteremeyiz.

metninde, kendilerini gram sevmesem de arap veya Suriyeli kelimesini kaldırmalısın. Yoksa bu yüzden ırkçı, kafatasçı kişilerin bu topluluğa doluşmasını ve kontrolü ele almasını engelleyemezsin.

Böyle bir topluluğun kurulması gerektiğine inanıyorum. Buna ihtiyaç var artık.

#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum değil de #ÜlkemdeMülteciİstemiyorum daha doğru olur bence.
    Yav bu hükümete bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım.
    Suriyeliyi yollamayana oy yok filan diyelim.
    Göndersinler, biz de oyumuzu vermeyelim onlara.
    -------------------------------
    Açıkçası bunların umrunda değil ülkede ne olup bittiği.
    Belli zaten ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
    Ben paylaşımımı yapıcam twitterda ve mümkünse farklı mecralarda.
    Ama pek umudum yok gibi.
    Bu işten nemalanıyolar.
    Nemalandıkları şeyden vazgeçmek ise fıtratlarında yok.

[EDİT]
    Açıkçası halkın yapabileceği bazı şeyler aklıma geliyor ama bunlar insanların istemeyeceği cinsten şeyler.
    Belki de halkı tanımıyorum, yine yaptığı gibi sessizce izler.
    ------------------------------------
    -Bir çok ilde eş zamanlı olarak yürüyüş yapılabilir.
    -Muhtarlara baskı uygulayabiliriz sizlere oy vermiyicez, seni bir daha seçmiyicez diye.
    Başka bir şey pek aklıma gelmiyor, gelirse editlerim.

ARKADAŞLAR KONUYU ARTILAYIN. DH ADMİNLERİNDEN RİCAMDIR, BU KONUYU UZUN BİR SÜRE ÜSTE SABİTLEYEBİLİR MİSİNİZ?. TABİ BU İSTEĞİN GEÇEKLEŞMESİ İÇİN FORUM ÜYELERİNİN DE DESTEĞİ GEREKİYOR. ADMİNLERE VE BU KONU ALTINA "KONUNUN SABİTLENMESİNİ İSTİYORUM" YAZABİLİRSİNİZ.
    umarım uzun bir süre kalır da herkes görür.
    Çok haklısın hocam, hastagh değiştirildi.
    Aslında olay ırka indirgemek değil, olayımız ülkemiz de yaşayan, topluma huzursuzluk verenlerle ilgili.
    Irksal olarak bakılmamalı o konuda haklısınız zaten bu konuda siz ve ya diğer üyelerin fikirleri çok önemli.
    Siyasilerin bu konuları okuduğunu ve sosyal mecralara önem verdiğini biliyoruz.
    Bu konuda ki amaç başta yazdığım gibi bu zamana kadar siyasilerden bu konuda bir destek göremedik aksine tam zıttı olarak toplumun aksine konuşuyorlar.
    Bizim bir ülkemiz var, bu ülke bir tane.
    Başında ki hükümet ne olursa olsun bir gün hepsi değişir, Türkiye kalacak.
    Ama bu ülke kendi özü ile kalacak, başka kültürlerle değil.
    Ak parti aldığı milyonlarca oy ve çoğu şehri ve ilçeleri hala aldığına göre demekki halk gayet memnun.Boşuna çenenizi klavyenizi yormayın.Bu aktroll topluluğuna en iyi cevap sessiz kalmakdır.Forumda ne yazıkki bu aktrollerle kendilerini aynı seviyede sayan muhalif geçinenleri saymıyorum.İnatla bu aktrolleri bloklayıp cevap vermeyecekleri halde hala cevap vermeler konulara çağırmalar gülüşmeler koklaşmalar.Can ciğer olmuşlar.Bunlarda aktrollerin paranın diğer yüzü gibiler.
  • Yav bu hükümete bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım.
    Suriyeliyi yollamayana oy yok filan diyelim.
    Göndersinler, biz de oyumuzu vermeyelim onlara.
    -------------------------------
    Açıkçası bunların umrunda değil ülkede ne olup bittiği.
    Belli zaten ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
    Ben paylaşımımı yapıcam twitterda ve mümkünse farklı mecralarda.
    Ama pek umudum yok gibi.
    Bu işten nemalanıyolar.
    Nemalandıkları şeyden vazgeçmek ise fıtratlarında yok.

[EDİT]
    Açıkçası halkın yapabileceği bazı şeyler aklıma geliyor ama bunlar insanların istemeyeceği cinsten şeyler.
    Belki de halkı tanımıyorum, yine yaptığı gibi sessizce izler.
    ------------------------------------
    -Bir çok ilde eş zamanlı olarak yürüyüş yapılabilir.
    -Muhtarlara baskı uygulayabiliriz sizlere oy vermiyicez, seni bir daha seçmiyicez diye.
    Başka bir şey pek aklıma gelmiyor, gelirse editlerim.

ARKADAŞLAR KONUYU ARTILAYIN. DH ADMİNLERİNDEN RİCAMDIR, BU KONUYU UZUN BİR SÜRE ÜSTE SABİTLEYEBİLİR MİSİNİZ?. TABİ BU İSTEĞİN GEÇEKLEŞMESİ İÇİN FORUM ÜYELERİNİN DE DESTEĞİ GEREKİYOR. ADMİNLERE VE BU KONU ALTINA "KONUNUN SABİTLENMESİNİ İSTİYORUM" YAZABİLİRSİNİZ.
    umarım uzun bir süre kalır da herkes görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmahmutd -- 6 Haziran 2019; 12:1:1 >

• Adamlar paragöz Türk patronlardan maaş alıyor kayıt dışı. Sonra kendi berberine gidiyor, kendi marketinden kendi kasabından alışveriş yapıyor. Bizim Türk esnaf da düğmeye bastılar satışlar düştü ekonomi küçüldü diyor.

Salın gitsin burası Norveç değil. İç işleri bakanlığı ne diyor "Rabbim ve meclis yardımcı olsa da tüm çocukları vatandaş yapsak."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suriyelileri savunan hangi partiden olursa olsun, ister AKP, ister CHP, ister İYİ Parti benden oy yok.

• Memleketimin yoksul ve gariban insanları çalmadan, çırpmadan, kul hakkı yemeden kendi tarlasındaki ürünü pazarda satmak için saatlerce sıcakta beklerken.. Daha kötü durumda olanlar gizli gizli pazar artıklarını toplarken, çöpleri karıştırırken bu mültecilere maaş verilmesi, eğitim, sağlık hizmetlerinin bedava sağlanması, bizim garibanlarımızdan daha rahat yaşamaları inanın çok ağrıma gidiyor.
    Evet savaştan kaçan yaşlıya, kadına çocuğa yardım edilir ama özellikle rahat tavırlarla dolaşan Suriyeli genç erkekleri gördükçe öfkem daha da artıyor. Her bayramda ziyarete gidebilip dönülüyorsa, orada savaş var edebiyatı yapılamaz.
    Artık bölgeleri temizlendi, alın ailelerinizi dönün evinize, yurdunuza.. Çalışın memleketinizi yeniden inşa edin.
    Açıkçası artık memleketimde hiçbir mülteciyi görmek istemiyorum ve bunlara devletten, belediyelerden verilen her yardımın kesilmesini istiyorum. Hala kalmasını isteyen , yardım eden parti yada belediyeye de destek vermiyorum, hakkım varsa helal etmiyorum..

• Tek çözüm tedavi olmanız. Asayiş olaylarını ırka indirgemek ırkçılıktan başka birşey değil. Yani sayılara göre bir istatistik yapılsa biz Türklerin suc orani çok daha fazladır. Sizin mantığınizla ulkeyi biz turklerin terketmesi mi gerekiyor .Yanlış yapan suc isleyen cezasını ceksin , ırkının ne onemi var. Elemanin biri bugun "akilli cep telefonu kullanıyorlar " diye eleştiriyor. Bakin bu soylemler hastalik belirtileri. Sizin su yaptıginizı zaten yunan ve batı yapıyor. Biz Yunan değiliz türküz. Herkesi kastetmiyorum işin bir de din yönü var,bunlar hristiyan yada yahudi olsaydı ayni tepki verilmeyecekti. Bu soylemleri genelde sekuler sol kesim yapiyor. Burda ırkçılık yanında İslam nefreti de var.

• böyle bir topluluk oluşturmayı ve elimi taşın altına koymaya hazırım.
    YALNIZ ırkçılık yapılacaksa sadece ben değil binlerce insan bu topluluktan uzak durur.
    Böyle bir akım oluşturmak isteniyorsa topluluğun amacını ifade eden mesajların içinde herhangi bir ırkın ismi geçmemeli, zaten mevzuyu bilen bilir; ama yüzlerce yıl Türk vatandaşı olan arap asıllı insanlarımız da var mesela.

Mesela bazıları sırf Özbek olduğu için bazı mültecilere ses çıkarmıyor; ama kültür olarak Afganlardan bir farkları olmuyor genelde. Ki bana göre mülteci mültecidir.
    Doğudan gelen hiçbir göç akımına müsamaha gösterilmemeli, gösteremeyiz.

metninde, kendilerini gram sevmesem de arap veya Suriyeli kelimesini kaldırmalısın. Yoksa bu yüzden ırkçı, kafatasçı kişilerin bu topluluğa doluşmasını ve kontrolü ele almasını engelleyemezsin.

Böyle bir topluluğun kurulması gerektiğine inanıyorum. Buna ihtiyaç var artık.

#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum değil de #ÜlkemdeMülteciİstemiyorum daha doğru olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 6 Haziran 2019; 13:18:56 >

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın hocam, hastagh değiştirildi.
    Aslında olay ırka indirgemek değil, olayımız ülkemiz de yaşayan, topluma huzursuzluk verenlerle ilgili.
    Irksal olarak bakılmamalı o konuda haklısınız zaten bu konuda siz ve ya diğer üyelerin fikirleri çok önemli.
    Siyasilerin bu konuları okuduğunu ve sosyal mecralara önem verdiğini biliyoruz.
    Bu konuda ki amaç başta yazdığım gibi bu zamana kadar siyasilerden bu konuda bir destek göremedik aksine tam zıttı olarak toplumun aksine konuşuyorlar.
    Bizim bir ülkemiz var, bu ülke bir tane.
    Başında ki hükümet ne olursa olsun bir gün hepsi değişir, Türkiye kalacak.
    Ama bu ülke kendi özü ile kalacak, başka kültürlerle değil.
  • Suriyelileri hedef alınarak aslında başta yazmadım, bir arkadaşın fikri ile düzeltildi.
    Burada önemli olan bir ırkı hedef almak değil, ülkemiz de yaşanan mülteci krizinden dolayı insanların huzursuz olması.
    Lütfen konuyu başka noktaya çekme, bugün burada sol parti'de olsa ve ya aklına gelebilecek herhangi bir nokta.
    Burada önemli olan insanların huzuru ve refahıdır.
    Burası Türkiye, buranın bir kültür belli kuralları var.
    Sen kendi ülkende ki kuralları buraya taşıyıp yaşamaya kalkarsan bu olmaz.
    Mültecileri başı boş bırakıp sağda solda hırsızlık yapıp insanlara zarar vermeleri, sahillerde dolaşıp eğlenmeleri.
    Bununla birlikte eli silah tutabilecek, kendi ülkesine savunabilecek bir sürü mülteci genç var.
    Bu olay aslında çok farklı yere gitti, bak dostum olayı siyasete algılayıp yorum yapma rica ediyorum.
    Yarın bir gün sana da rahatsızlık vermeye başladıklarında bunun nasıl bir durum olduğunu anlayabileceksin, buna müslüman kardeşliği vs. olarak da bakma.
    Bu tamamen senin yaşam düzeninin bozulması ile alakalı.

• We Will Dominate kullanıcısına yanıt
    Kendisi vatan haini Şeyh Said'e "şehit" demiş biridir. Atatürk'e ise dolaylı olarak "zalim" demiştir. O kadar...
  • Mülteci sorununu çözecek siyasetçi benden oyumu alır. İsterse doları 4 liraya düşürsün bu mülteciler gitmedikçe benden oy felan yok.
  • bazı arkadaşların gözlerinde silivri hasreti görüyorum. ensarız bi ya ! onlar bizim ümmet kardeşlerimiz ! mekkeyiz biz medineyiz arabız yol yabdık
  • Up artık büyük çaplı bi hareket başlamalı
    Yoksa 10 sene içinde afgan ıraklı suriyeli derken biz azınlık kalıcaz
    Halen suriyelilere karşı şikayette bulunanlara ırkçı diyenler de onlarla beraber gönderilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    konu silindi ya salla babam salla. ''pkklı heval kardeşlerinizden'' derken? türküm bu bir, ikincisi de pkk sempatizanı değilim.

klasik siyasal islamcı kulu. karşındaki kişiye uydurma ithamlarda bulun, her olayı da sözde islam nefretine bağlayıp din istismarı yapın. yemin ediyorum siz insanların sabrını zorluyorsunuz.
  • Mültecilerden rahatsız olduğum oluyor evet, ama hepsinden değil.

Ben daha çok durumun yönetilmesinden şikayetçiyim, kendi halkına bedava hizmet sunamıyorken... Hepimiz biliyoruz yani durumu 3-5 duyar kasıp evini sureyilelere açamyanların martavalları ile bu günlere geldik..

Bu hakları sunanlar keşke istifa etse, kapılar açılsa herkes istediği yere gitse, ülke bi mülteci akımından kurtulsa, yardımlar azalınca ya hırsızlığın boyutu artacak, ya da gidecekler zaten.
  • Pkk lı heval kesim demenizden belli masa altından pkk lılarla iş yürütüp halka hiç bir haber vermeyenleri bile biz pkk lı yapmadık siz bunu nasıl söylersiniz ya nasıl siz varya gram ülkenizi düşünmüyorsunuz gram kendi vatandaşınızı düşünmüyorsunuz dünyada ülkeler kendi vatandaşı rahat yaşasın diye her haltı edebiliyor bizdekiler kendi vatandaşını 2.sınıf yapıp 1.ye mültecileri koyuyor ne güzel dimi bu müslümanlık dimi önce içindekinin karınını doyur sen önce içindeki evladına bak T.C lafı zoruna giden bir iktidar var rahatsız oluyorsunuz dimi Türk ten Atatürk'ten Rizeliyim ama hiç bir zaman bu ülkenin çıkarına olmayan hiç bir şeyi savunmadım ne olursa olsun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.