Şimdi Ara

anti depresanın zararları ben yandım siz yanmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
14.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bundan 1 2 yıl önce sosyal fobim olduğundan dolayı sürekli evde bilgisayar başında takılan biriydim derken liseye başladım ve dış ortama alışmak için maalesefki doktor izni olmadan faverin adlı antidepresan ilacına başladım o beni biraz rahatlattı herneyse kullanmaya devam ettim sosyal fobim geçmeye başladı insanlar arasında daha rahat olmaya başladım ve antidepresanın beyin hücrelerimi hissizleştirip etkisiz hale getirdiğinin farkına vardım artık eskisi gibi hayal kuramıyordum ki ben asosyal biri olarak gerçeklikten çok hayallerim de yaşayan biriydim. ve bir çok takıntımda beraberinde geldi, kendimi eskisi gibi hayal kurmak için zorladım diyebilirim herneyse esas sorun 1 - 1,5 ay önce sanırım beynimi bu yönde fazla zorlamamdan dolayı kafamın arkasında yani tıp dilinde hayal kurmaya yarayan occipital lobe da ısınma veyahut yanma meydana geldi ve o günden beri bende nefes darlığı başladı ve boğazımda gırtlak kapağı olduğunu tahmin ettiğim elastiki bir cisim yukarı doğru çıktı hayal gücüm iyice öldü ve nefes darlığımda beraberinde geldi biliyorum artık yapılacak birşey yok suçlusuda benim sanırım. bu arada gitmediğimde doktor kalmadı hepsi takıntı,sinirsel deyip geçiştirdi biraz olsa haklılar tabi, neyse katlanmaya devam diyeceğim odur ki antidepresan gibi şeyler sevimli gözüksede aslında içten içe daha kötü yapıyor insanı kullanmayın kullandırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 18 Mart 2011; 13:16:42 >

• ben de antidepresana başladım panik bozukluk sebebiyle ama öğrendim ki olay benim düşüncelerimde bitiyor ben kötü düşünürsem panik başlıyor. düşünmezsem birşey olmuyor. sen bence düşüncelerini değiştir.
  • Prozac diye bi ilaç kullandım... Baya etkisi oluyor ama bağımlılık yapıyor allah kimseye vermesin... Böyle hastalıklar
  • Senin hayal gücün ölmemiş maşallah baksana nur topu gibi çalışıyor :D

Şaka bir yana dediğin şey imkansız yani ne bu aşllah aşkına core2quad işlemcimi çekirdek ısınması falan kan dolaşıyor bunun içinde öyle bölgesel ısınma imkansız yani sende takıntı oluşmuş buda bir hastalık kendi kuruntuların yerine doktora inanmalısın belki bir ssüre yatarak tedavi göçrebilirsin

+ eklmeden edemiycem anti depresanları siz siz olun yok arkadaşıma şiyi geliyor banada iyi gelir diye sakın olaki kullanmayın direk beyne etki eden ilaçlardır bunlar dalağa böbreğe benzemez hayatınız kayar..
  • bana kalirsa tamamen psikolojik. ilaci birakip kendini hayatinin akisina birak. dusunme rahatsizligini. zamanla gecer umarim
  • Bende obsesif bozukluk vardı.5 tane psikolojik hap kullanıyordum.Günlük 18 saat uyuyordum.Bunun yüzüden 4 ayım gitti bu sene össyi kazanamıyacam gelecek sene tekrar dershane off

İlaçları bilerek bıraktım.Şimdiki durumum ilaçlı halimden daha iyi.İlaçlar bahane..

Xanax kullandım.Hap alkol almadan alkol etkisi yapıyor.Recete ile veriliyordu o derece kötüydüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linksiz -- 18 Mart 2011; 13:47:40 >
  • lustral 100mg kullanıyorum ben sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ivoorzwart

lustral 100mg kullanıyorum ben sorun yok

recetelı mı kullanıyosun birader.recetesız alma ımkanımız var mı ?
  • Onlarca ilaç kullandım beni en rahatlatan yine faverin oldu ama 1 yıldır kullanmıyorum yarın dr gidicektim yine bu ilacı yazdırmak için durumumu anlatmak için mesajını gördüm ohaaa diyorum sadece,

Edit:Bu arada beyin bedava değilmiydi yahu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 29 Mart 2011; 23:57:16 >
  • quote:

ısınma veyahut yanma meydana geldi

• doktor izni olmadan faverin adlı antidepresan ilacına başladım

Demişsin

bende antidepresan kullanıyorum ben bayağı faydasını gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RecycleBin

quote:

reçeteli kullanıyorum ama reçetesiz satılıyor.reçetesiz alma çünkü tam 20tl.
  • quote:

quote:

quote:

ben de bu ilacı kullanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. zaten geç boşalma sorunum var bir de bu ilaç tetikliyormuş. artık 1 saatte zor olur

• quote:

Orijinalden alıntı: BurkayT

quote:

quote:

quote:

ben de bu ilacı kullanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. zaten geç boşalma sorunum var bir de bu ilaç tetikliyormuş. artık 1 saatte zor olur

vallahi bunu psikiyatr ile görüşmen lazım.farklı ilaç verebilir veya düşük dozdan başlatabilir.ben ilkten 50mg kullandım iki kutu şimdi 100mg kullanıyorum

• önce insanları fakirleştirirler,sonra herşeye zam yapılır geçim derdi başlar para yetmez evlilik olmaz boşanmalar olur sorunlar birbirini taki eder ve büyür
    insanlarda para kalmaz kredi çeker ödeyemez para olmaz evden çıkmazlar hep sorunlar çıkar durur birde gdo lu ürünlerden genetik yapmızda sorunlar başlar
    sonuç olarak depresyon ilacı içmeden duramayan insanlar ortaya çıkar
    ilaç içse bile yan etkisi vardır,ilaç içmese bir dert içse bir dert bu hale geldik
    ilaç içinde o zamanda yan etkiler başlar,bir insanda bozukluklar çok oluşmaya başlayınca biribi yapsan diğerini bozar

ne güzel dimi
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Antidepresan ilaçlar öyle bodoslama kullanılacak ilaçlar değil malesef. Kullanan varsa da bir an önce bıraksın. Bi şey olmaması olmayacağı anlamına gelmez.
  • "Anti depresan kullanmayın, kullandırtmayın" diyemessin sen burada millete. Adam kafasına göre anti depresan'a başlıyor. Dua et daha daha kötü birşey olmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

ben de antidepresana başladım panik bozukluk sebebiyle ama öğrendim ki olay benim düşüncelerimde bitiyor ben kötü düşünürsem panik başlıyor. düşünmezsem birşey olmuyor. sen bence düşüncelerini değiştir.

O kadar kolaydı kardeşim, evet.Zevkimizden deliriyoruz zaten canımız sıkılıyo deliriyoz canımız sıkılıyo düzeliyoz aslında.

Ya gidicem doktordan ilaç isticem en kötü ihtimal bende gidip kendim alcam gizli gizli kullancam böyle olmuyo.

Normal-Deli arası bişeyim ama her an sıyırabilirim.

• En iyi antideprasan BoL PARaDıR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

"Anti depresan kullanmayın, kullandırtmayın" diyemessin sen burada millete. Adam kafasına göre anti depresan'a başlıyor. Dua et daha daha kötü birşey olmamış

yönetici haklı ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 30 Mart 2011; 0:29:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.