Şimdi Ara

ANTHEM Mart 2019( XBOX ANA KONU) NEW IP (XBOX ONE X 4K) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
1
Favori
7.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk Geceki Server hatalarını dikkate almıyorum. Her yeni ip de olabilecek şeylerdi. Oyun İlk görevden başlamadığı için Pek öyle ahış şahım bir sinematik göremiyorsunuz. Tarsis içinde TPS değil FPS ye dönüşüyor karakteriniz. Konuşma animasyonları her oyun kadar. Horizo Zero Dawn daki gibi senkronu vs ile sizi tutmuyor ilk oynadığınız an bile atla seçeneğine basmak istiyorsunuz. Tüm diğer mekanlarda olduğu gibi Taris içinde FPS daha da yerlerde Allah'tan oyunu FPS yapmamışlar diyorsunuz. Frosbite benim için çok özel bir motordur ve 4k TV + One X te dahi prüzsüz bir görüntü elde edemedim. Mekanlar dikey olarak derinlik veriyor ama yatay da sanki daracık yerlere sıkışmış gibisiniz(Tabi demodaki alanları göz önünde bulunduruyorum). Kaplamalardan mı atmosferden mi bilmiyorum ama tek gördüğüm sonsuz bir "Yapaylık". Atmosfer bir türlü içine alamadı beni. Bunun PVP si olmuş olsa düşünemiyorum. Sonradan çıkartma kararlarına şimdi saygı duydum. Oyundaki müzikler fazla kasvetli sizi bir sonraki noktaya hazırlayamıyor. Bir Destiny şaheseri beklememelisiniz. Haritası Destiny'nin 25 katı büyüklüğünde olacağı söylenmişti açıkçası her mekan girişinde her mekan çıkışında yükleme ekranlarının gelmesi fena halde can sıkıcı. Bir dönem Division 1 de yükleme ekranı yok denildiğinde bu mu yenilik diye dalga gecen arkadaşlara oynatsanız 2019 da bu ilkelik nedir der. Bahsettiğim şey oyunun donması değil. Bildiğiniz bilinçli şekilde yapımcı bir logo ve görsel koyuyor ve yeni mekan yükleniyor.
    Savaştığınız düşmanlar kimi yerde aniden ışınlanır gibi çıkıyor ya da ışıklanır gibi ölüyor. Karakter tasarımları gördüklerimi hesaba katınca içler acısı. Uçan kuşlar ve sesleri dışında hiç birini sevmedim. 1990'ların susam sokağı kuşağındaki peluş oyuncaklar gibiler mermi sıkmaya kıyamazsın ama bombalar yağdırıyorsun. Oyunda tek başarılı şey belki de vuruş hissi o da fazlasıyla egzejere edildiği için. Muhtemelen çok kısa sürede kontrolcü şarjlarının pilleri de bitecek. Bazen kombatta değilken bile titriyor.Yıllarca Destiny' e karakter konusunda eleştiride bulunmuştum ama kabalları çıkartınca bana göre çoğu Anthem'dekilerden güzel. Oyunu single oynarken de yanınızda javelin li botlar oluyor Halo daki gibi öldüğünüzde sizleri uyandırabiliyorlar. Oyunda easy normal hard dışında ekstra 3 tier daha var bunlar hikaye bitince 30 level olarak öneriliyor. Oynanışa göre muhtemelen zorlayıcı olacaktır ve işte o zaman seçilen karakterlerin özellikleri önem kazanacaktır. Şu anda oynadığınız Ranger ın süreki jet pack li sıçrayışları ve gürültüsü sşzş samanla aşırı derecede sıkabilir. Kimi arkadaşlar Monster Hunter dan esintiler buldu bende düşmanların bazı özellikleri (Buzlaması,ateş salması yönünden) Horizon zero dawn'a benzediğini düşündüm. Temel mantık öğlerelerini Destiny'den aldığını görüyorsunuz ama Hikaye anlatımı kıt bir destiny de sıradan bir 10.Level bile size birşey anlatırdı ancak burada görev odaklı bir gidişat mevcut. Demoda Stronghol de var oraların zevki zaten co op da çıkar ve arkadaşlarınızla kuracagınız kordinasyona göre şekillenir. FPS Düşüşleri grafik bunlar toparlanır elbette ama bana yepyeni gizem dolu bir dünyanın kapılarını malesef açmadı. Bir sonraki hiç bir adımı merak etmedim ki bu kadar haber paylaşıp takip etmeme ragmen. Sonucta bu işler video ile vs olmuyor kendiniz deneyip karar veriyorsunuz. DLC sistemnin olmadığı çok güzel bir Anthem Destiny ye rakip olabilirdi, isterdim de ama görüyorum ki bu yapım sadece Destiny nin yerini güclendirdi. Mass effect gibi gecmişteki oyunlarından bu kadar etkilenmek yerine daha özgün bir yapım ortaya çıkarsalardı daha cok basarılı olurlardı. Farklı br şey yaptıklarını sadece kendileri düşünüyor gibiler. Herneyse yine de emekleri için teşekkürler umarım hakkaniyetli fiyatlarla, begenenlerine ulaşır ne onlar zarar eder, ne de destekçileri hayal kırıklığına çok da ugramaz. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Performans felaket. Sürekli 30 fps altına düşüyor oyun üstelik çok ciddi frame-pacing sorunları var.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi oyun içinde bir tünele falan girdiğinizde loading ekranı ile karşılaşmak şaşırttı beni. Açık dünyada loading ekranı beklemek mi kaldı yahu.

Oynanış eğlenceli ama, javelinler kıvrak, çatışma alanları geniş olduğu için değişik yollar taktikler denenebiliyor, hep bir hareket alanınız var oyunda. Türe pek hakim değilim ama Destiny’den çok eğlendim ben oynarken. Destiny’i bi on saat falan oynadım tabi sadece sonrasını bilmiyorum. Anthem çatışma dinamikleri olarak son Mass Effecti andırıyor.

Grafikler kötü değil, çok iyi de değil ama. Bazı manzaralar dışında çok etkileyici değil. Oyun Z’de doğal 4K mı bilemiyorum ama piksel shimmer dedikleri tırtıklanmalar 4K tvde bile belirgin özellikle kamerayı hareket ettirdiğinizde.

Şu an için en temel sorunu performans. Demo bitmeden çözemezlerse çok iyi bir indirim görmeden dönmem geri.

• ne insanlar gördüm üzerinde javeline yok, ne javelinler gordum içinde insan yok
    silah yok mermi yok icinde karakter yok meele bile vuramiyor. Bu nasil sey 🙈

ANTHEM  Mart 2019( XBOX ANA KONU) NEW IP (XBOX ONE X 4K)

• bunu oyunu normal xbox one da yada s te oynamayım rezalet bir optimizasyon sorunu var , hem x hem normal s te oynadım x te bile sıkıntılı yalnız oyun eğlenceli bayağı

• Oyunu base xbox one da deneyen var mı? One x de 25fps çalışan oyun o konsolda 15fps dir herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Oyunu base xbox one da deneyen var mı? One x de 25fps çalışan oyun o konsolda 15fps dir herhalde.
    ispanyol bir oyun kanalı S modeli için oyunu test etmiş. bir fikir vereblir:
    https://www.youtube.com/watch?v=oqAizCBuwEc
  • Oyun hiç gösterdikleri gibi değil arkadaşlar ben Xbox öne x de test ettim büyük bir hayal kırıklığı ndan başka bir şey değil ..oyun grafikleri orta derece ışıklandırma güzel patlamalar efsane ..fakat FPS yerlerde sürünüyor ...helekii havada ucunca 20 FPS düşüyor gibi başımı agritti ...hemen iptal edeceğim ön siparişi ..kısaca bu oyun konsollarda değil iyi bir PC de ancak oynanır ..

• Oyunu xbox one s teb silip pc ye yükledim oynayabiliyorum şimdi 20 fps anca veriyordu oynanmıyordu pc yoksa aşmayın arkadaşlar ya da bekleyin

• Xbox One S - Xbox One X FPS karşılaştırması:

https://www.youtube.com/watch?v=dYII0qOGnUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 29 Ocak 2019; 0:34:36 >
  • ben biraz daha geniş gireyim... hem one s hem de one x kullandım... öncelikle yukarıdakileri onaylayayım: One ve One S'te oyun kötü bir durumda... FPS düşmeleri ve kullanılan motion blur sistemi bildiğin Tarsiste gezinmeyi sürreal bir deneyim hale getiriyor... net görüntü alma imkanı ancak olduğun yerde bir saniye durursan olabiliyor... her kamera hareketi = bulanık görüntü... genel olarak oyunlarda görsele çok takılmam ama bu görsel kalite kötülüğü değil, bu fps'nin 15 civarı olması ve çok kötü bir motion blur kullanımı...

oyunun demo oluşubariz bir tutorial eksikliği ile gelmiş... silah ayarlamayı bulmak bir dert, oyun içinde silah değiştirme tuşunu bulmak bir dert, zırhın rengini ayarlamayı bulmak apayrı dert... bunlar güzel bir tutorialla aşılabilir... ama aşılamayacak tek şey, silah ayarlamak için loading beklemek... forge'a girmeden en ufak değişiklik yapılamıyor ve forge'a ya tarsisten giriliyor yada tarsiste zırha binip giriliyor... destiny 1 zamanında "ne yani her bir şey yapacağımızda orbite mi dönmeliyiz" diye deliren insanlar bunda ne yapacak merak içerisindeyim...

gelelim loading olayına: oyun loading konusunda şuan çok korkunç durumda... destiny 1 ve 2'de de açık dünyada dolaşırken loading var, ama sadece karakter duruyor, 5-10 sn kadar bir sürede yükleme gerçekleşiyor ve oyun devam ediyor... bu da bir kesinti hissi oluşturmuyor... en kötü durumda gezegenden gezegene loading yaparken bile insan menülerde gezip inventory ayarlaması yapabiliyor, silah ayıklayabiliyor... Anthemda ise yükleme ekranları hem oyunu kesintiye uğratıyor, hem de elinizi kolunuzu bağlıyor...

yükleme ekranıyla ilgili demo öncesinden bir bilgi ve demo tecrübesi söyleyeyim: demoda yükleme süreleri önceki versyonlara göre iyileştirilmiş... oyunun önceki halinde takımınızdan geriye düştüğünüzde, sizi takımınızın yanına ışınlayana kadar takımınız size ışınlama gerekecek kadar ileriye gitmiş olabiliyordu... bu da sizi boss fighta gelene kadar yada görev bitene kadar sürekli loading ekranı ile başbaşa bırakmak anlamına geliyordu... bundan çok şikayet edilmişti... peki çözüm? demoda geride kalan kişi takımın yanına değil, önüne ışınlanıyor... bir noktada ben hızlı gidip bir ekiple çatışmaya başladığımda takımdakiler çatıştığım adamların arkasına ışınlandı, birden bire adamların etrafını sarmış olduk... şikayet edilen yavaş yükleme ve sürekli geride kalmanın çözümü bu olmamalı...

teknik kısımları geçersek: oyundaki hareket mekanikleri güzel ama bir çok TPS oyunda olduğu gibi yakın mesafeli dövüş ve hedef alma sistemi çok büyük sıkıntılı... yakın mesafeyi daha çok seven karakterlerde(colossus) bile kameranın pek dost davranmaması işe zorluk katıyordu... ayrıca yakın mesafe vuruşlarında animasyonun süresi dışında belirgin bir görünmez sayaç var... yani burnunuzun dibinde birden çok düşman varsa ya yakın mesafeden hedef alacaksınız yada öleceksiniz, onları yumrukla dağıtma imkanınız çok az...
    ayrıca bir çok oyunda ateş ederken hangi omuzun üstünden kamera duracağı dinamik olarak ayarlanabilirken bunda bunun tuşunu bulamadım... o yüzden herhangi bir engelin solundan ateş etmek için kabak gibi açığa çıkma gerekliliği can sıkıcı...

atış hissi ve silah çeşitliliği hoş... bazı animasyonlar gereksiz abartılı... nükleer füze atmış gibi bir patlama oluyor ve adamın zırhı bile tamamen gitmemiş... ayrıca bu tip hiç bir oyunda bu kadar mermi sıkıntısı çektiğimi hatırlamıyorum... ama yancı silahların çok çabuk hazır oluyor olması güzel... bu yancıların da çeşitliliği güzel... ama yine bir keşke meselesi, madem ki forge'a yükleme yaparak giriyoruz, o zaman her silah denemek için "forge yükle, harita yükle, freeroam yükle, tarsis yükle, zırh yükle" döngüsü olmasa, forge'da silah ve mühimmat deneyebilsek iyi olurdu...

bunların ötesinde aklıma bir konu gelirse yazarım... geçmiş ve demo tecrübelerim bana bu oyunu önsipariş ettirmedi... belki güzel bir indirimde alınır oynanır...

• one s optimizasyonunu merak edenler için kendi kaydım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 28 Ocak 2019; 11:34:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

one s optimizasyonunu merak edenler için kendi kaydım

sende fort tarsis baya normal görünüyor... bende kabus gibiydi... kaydı bulursam linki atayım hemen...

edit: şu videonun 38. dakikasına sarıp bakın... One S'ten bu yayın...https://mixer.com/Gokhanca?vod=80744548

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 28 Ocak 2019; 14:58:4 >

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan chromatic aberration, motion blur vs. ne varsa kapattım ondan farklı görünüyor olabilir , yinede oyunun optimizasyonunun kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor
  • Oyun mekaniklerinden ötürü çok eğlenceli olmuş. Oynarken epey eğlendim. Ancak optimizasyon yerlerde frame drop harici sürekli bir frame pacing var 30 fps de çakılı olsa bile takılma hissi yüksek. Bir oturuşta 1-2 saat oynayayım denilince çekilmez oluyor.
    Hadi optimizasyon vs düzeltilir de genel olarak support klasını severek oynayan birisi olarak support javelini olmamasını gerçekten saçma buldum. Kesinlikle büyük bir eksiklik.

• izlerken sıkıldım
  • Oyuna başladım, göreve giderken görevden attı loading ekranı geldi, loading ekranı da sonsuza kadar dolmuyor gözüküyordu, kısacası çıkmasına 3 hafta kala oyunun durumu hiç de iyi gözükmüyor.İkinci Fallout 76 vakası olabilir.
  • DigitalFoundry'nin demo üzerinden OneX - Ps4Pro karşılaştırması gelmiş:
    https://www.youtube.com/watch?v=mdr1DWvt31c

Hızlıca özetlemek gerekirse hayvan gibi downgrade yemiş oyun öncelikle, E3 demosunda gösterilenle alakası kalmamış. X ve Pro neredeyse aynı görünüyor, çözünürlükler aynı, detaylar aynı. Buna rağmen nasıl oluyorsa Pro X'i tokatlıyor. Performans Pro'da daha iyi. Pro'da 30fps altına daha az düşüyor. X'de sık sık 25 fpslerde geziyor. Pro'da 1080p zorlanırsa sürekli 30fps üstünde kalıyor, hatta 60 fpslere yaklaştığı nadir zamanlar oluyor.

• gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    PS4 Pro da 1080p de fps locked koymamışlar alet 50 fps ye kadar çıkıyor. One x de ise fps kilidi var ama bu testler tam sürümden değil düzeltirler. PS Pro gibi %40 daha güçsüz bir konsolun one x den iyi performans vermesi mümkün değil. Bu şekilde oyunu xbox’a asla çıkartamazlar linç yerler.

• Viscreal dan sonra Ea nin planladigi bioware i nasil bi bahane bulup da kapatsam dedigi oyunu xbox one s uzerinde 2 saat kadar oynadim.( Demoyu bitirdim.)

Oncellikle daha once ne destiny ne de division oynadim oyunun turunu bile bilmiyourm mmo rpg mi ne adi bile aklimda kalmiyor. Ilk defa anthem sayesinde bu tarz bi oyun oynadim. Tamam vurus hissi guzel hos. Ucma kacma patlatma vs ama oynarken dedim ki “ eeeeee “ bu ne abi.

Allah in belasi ea seni. Ya git ya. Bu oyun birak indirimi hic oynanmaz. En azindan konsol da . Bioware gibi Mass effect serisini yapmis bir firmaya once freelancer larina mass effect andromeda yi yaptiriyorsun. Oyun cikiyor rezelat. Buglar havada ucusuyor. Ne hikaye var. ne de shepherd gibi vurucu bi karakter.

Hic ne emek hazirlanmis insan oglunu resmen 23 yasinda gence birakir gibi... ulan nesil bitti be .... cocuklari. Bu koca nesilde guzelim mass effect 3 lemesinden sonra sirf isminden shitty bir oyun yapip, bir de su rezalet oyunu yaptiriyorsun bioware e. Git sen Dice yaptir ... evladi.

Bu oyunu belki free to play olsa oynardim. Bioware gibi rpg oyunu yapan firmaya su oyunu yaptirdilar. Demoya bakiyorsun konusma seceneklerine sadece 2 secenek var.. saka gibi.

Gecen nesilde sirf 3 tane mass effect serisi gorduk. Bu nesil sadece bir tane. O da bi halta yaramiyor. Sen gidip cakma destiny yap dur ancak. Hic olmadi bu. Bu studyoya yazik. Neyse kapatsinlarda elemanlari rockstar yada sony ye CD project e falan gecsin de EA ...... fifadan yurusun gitsin. Uzak dursun bioware calisanlarindan.Ellesmesin onlara

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.