Şimdi Ara

Anthem (2019) [ANA KONU] (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
938
Cevap
11
Favori
34.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Storm için build tavsiye edecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Storm için build tavsiye edecek var mı?
    skiller: Ice storm - burning orb. AoE primer dondur, orb spam. Tercihen elemental dmg bonuslu. Bütün skillerden bariz iyi bu combo, özellikle fire orb; çünkü storm en bug'lı javelin.

1. silah Avenging Herald. 2. max shield bonuslu - tercihen sniper

componentler zaten bariz belli, -%50 skill recharge lı olanla orb u hiç downtime olmadan atabilirsin.
  • bu nedir ya. şunları düzeltsinler bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 9 Mart 2019; 14:13:12 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    şu itemlerinden bir tanesinde daha baya güzel bir bug var. bulabilen kullansın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 9 Mart 2019; 14:17:5 >
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, componenetler kafa karıştırıcı geliyor bana, isim olmayınca bulmam zor oluyor.
  • 4.37 Gb boyutunda yeni bir güncelleme geldi.

1.0.3 güncelleme notları

High level fixes and changes

Respawn restrictions have been removed - Respawn timers are now based on the activity a player is in. Crit-Path, Agent Missions and other non-end game missions now have a respawn timer of 10 seconds. Strongholds, Legendary Contracts, and other end game missions now have a respawn timer of 30 seconds. The respawn timer Freeplay remains unchanged.

Loot Changes - Common (white) and Uncommon (green) drops will no longer appear for players that are level 30.

Improved stability for all platforms - this includes fixes for a number of issues that were causing crashes or connection problems

Audio Improvements - Fixed a number of issues that could cause audio to drop out

General Fixes and Improvements

Fixed a number of issues that were blocking players from accessing the Forge

All missions should now properly end when all conditions have been met

The inbox now properly displays information on PC (the inbox is found in the newsfeed)

Fixed an issue that would cause players to be unable to interact with NPCs in Fort Tarsis

The vault is no longer accessible from the Forge. This change was made to improve performance

Fixed an issue that would cause the game to hang when entering menus while on an expedition

Titans will no longer respawn on missions after they are defeated. Example: if players defeat 2 out of 3 titans and then wipe on the third, the first two will not reappear when players respawn during a mission

Server shutdown messages should now appear less often

The ability to Quickplay into a Stronghold has been added back to the game

Mouse button 4 is no longer bound to the back button for PC players

Crashes that occurred while selecting certain conversation options when interacting with an NPC have been fixed

Players should no longer get stuck at the end of the “Tomb of General Tarsis” mission

Players should now run into less issues during Quickplay missions. Additional improvements to Quickplay will be coming in future updates

Players should no longer get stuck behind fogwalls on missions or in strongholds as often

Players should now receive credit for the “There Be Giants” challenge when they are downed and when the event is active

Improved the audio when defeating creatures to provide better feedback

Changed wording for server shutdown messaging to better indicate that it is just the players server shutting down, not the entire game server

Players may now launch an expedition from anywhere within the launch bay and Fort Tarsis.

PS4 led lights will now change based on the javelin being used

It should now be harder for players to get stun locked by certain enemy compositions

The values on max flight time inscriptions have been increased

The appearance of the N7 vinyl on Legion of Dawn armor has been improved

Haluk will now properly face players during certain dialogue scenes

The message “Open the Cortex to track the legionnaire Challenges” will no longer pop up after completing the appropriate challenges

Strongholds

Fixed an issue that would cause players to get stuck at the entrance to the sewers in the Temple of the Scar Stronghold

Creature Updates

Titans: We have made several balance changes to all variations of Titans

Reduced overall damage mitigation from 100% to between 70% and 75% depending on the damage type.

Increased the time that weakpoints are exposed.

Fixed an issue that prevented effects from applying and thus preventing combos.

Increased the damage the Titan takes from weakpoint hits.

Lesser Titan’s weakpoint’s have been changed to always be active.

Improved the collision on the ring and seeking projectile attacks. This should make them easier to dodge.

Decreased the radius of the seeking projectile attack.

Decreased the damage done by the self-destruct ability.

Frozen Scar Enforcers and Scrappers can no longer move or attack while frozen.

The Monitor’s health has been greatly reduced in the Heart of Rage Stronghold.

Force

Players will be less likely to be repeatedly staggered by heavy attacks.

Adjusted the force applied by some creature attacks down which will lower the frequency of player’s being staggered.

Damage and Item Scaling Changes

Adjusted the damage scaling of secondary damage sources. These now scale with Average Item Power. This will allow these damage sources to better scale in the Grandmaster Difficulties. This will increase the scaling of the following:

Melee Damage

Combo Damage

Ultimate Damage

Status Effects

Item Procs (e.g. Proc from Yvenia’s Thunder)

Item Power scaling has changed to better reflect the actual power of the item based on its rarity. This is applied to all items retroactively. Players will see the Power of their items go up.

Gameplay Bug Fixes

The Ultimate ability bar will no longer appear full at the start of a mission when it isn’t actually full

Weapon recoil will now stop once an exo is looking straight up

Fixed a number of animation issues that could occur when the Colossus was using its shield

It should no longer be possible for the Interceptor to become Frozen while starting up their ultimate

Interceptor Aura damage will now deal the correct type of damage based on the active aura

Players can no longer equip abilities from one javelin to another

The Colossus can now use gear faster after being attacked by a heavy hit from enemies

The Colossus can now shield charge through destructible objects such as explosive canisters or harvest nodes

The Colossus now recovers faster after crashing into walls

Item Balance Updates

Increased the base health of Wind Wall and Bulwark Point to provide better scaling in higher difficulties. The duration of these has been reduced to 20 seconds, down from 60 seconds

Burst Mortar’s damage has been increased to 300, up from 145 and its cooldown has been reduced to 6 seconds, down from 10 seconds. Its description has also been fixed

Flak Cannon’s damage has been increased to 42, up from 30

Battle Cry’s description has been updated to explain that it also reduces the resistances of affected targets

Wraith Strike’s damage has been increased to 250, up from 200 and it will now apply elemental effect to targets based on the active aura

Note: Description text for Wraith Strike will be updated in 1.0.4.

Item Bug Fixes

Wind Wall should no longer block or interfere with other player abilities

Ranger Grenadier Component will now correctly lower the cooldown of grenade abilities

Fixed an issue where certain weapons were not firing where the crosshairs were aimed

The Ice Blast ability for the Storm javelin now has the primer icon correctly displayed

Inscription Bug Fixes

The Thruster Delay Recovery inscription is now correctly applying a bonus

The Overheat Delay Recovery inscription is now correctly applying a bonus

The Weapon Reload Bonus inscription is now correctly applying a bonus

Note: These will have non-updated text values until the next patch (1.0.4)

Masterwork Item Balance Updates

Increased the base damage of the following Masterwork Weapons.

Ralner’s Blaze

Rolling Carnage

Cycle of Pain

The Last Stand

Glorious Result

Insult and Injury

Sentinel Vengeance

Gnosta’s Balm

Vassa’s Surprise

Soothing Touch

Renewed Courage

Artinia’s Gambit

Masterwork Item Bug Fixes

Ralner’s Blaze - Will no longer roll with incorrect inscriptions

Ablative Shielding now provides the proper boost in shield and armor

Badge of Devastation will now generate more ultimate charge when triggered

It should no longer be possible to stack the effect from Gunslinger’s Mark more than once

• Tavsiye edeceğiniz interceptor buildi var mı?

Silah özelliklerinde yer alan "blast damage" ne oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 9 Mart 2019; 17:46:1 >
  • Yeni güncelleme sonrası tüm masterwork ve legendary itemlerin mevcut seviyeleri artırıldı.Buna göre masterwork itemler 61 e legendary itemler ise 75 levele getirildi.Support gearlar ise 38 levele getirilmiş.Güncelleme sonrasında mevcut javelinlerim aşağıdaki gibi oldular.

İtem seviyeleri yükseldiği için haliyle Grandmaster 1-2-3 te önerilen Javelin güçleride artırılmış.Lootlar belirtildiği gibi 30 level karakterlerde uncommon(beyaz) ve common(yeşil) olarak artık düşmüyorlar.Fort tarsisde javeline gitmeye gerek kalmadan R tuşu ile istenilen göreve gidilebilme özelliği getirilmiş.Bunun dışında ise çeşitli isimli bossların güçlerinde dengelenme yapmışlar.

• Selamlar herkese

Oyuna bir göreve denk geldim. ismi "there be giants"
    Freeplay de haritanin belirli bölgelerinde spawn olan isimli titanlari öldürmemizi istiyor ve zamanli bir görev 1 gün falan süresi var. haritada işaretlenmiş alanlarda spawn oluyorlar buraya birakayim. Uğraşmak isteyene kolaylik olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Origin ID: dMagnifique35 (Profilde CR7 var) isteyenler ekleyebilir.
  • Arkadaşlar oyuna yeni başladım 2-3 saat oynadım ve level 6'yım şuan. Yapacak görev gözükmüyor haritada. 30 levele ulaşmak için en uygun yol haritası nedir? Bir de şunları yapmayı unutma dediğiniz şeyler var mı? Yeniyim bu tarz oyunlara ama hoşuma gitti oynayacağım gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manciaa

Arkadaşlar oyuna yeni başladım 2-3 saat oynadım ve level 6'yım şuan. Yapacak görev gözükmüyor haritada. 30 levele ulaşmak için en uygun yol haritası nedir? Bir de şunları yapmayı unutma dediğiniz şeyler var mı? Yeniyim bu tarz oyunlara ama hoşuma gitti oynayacağım gibi gözüküyor.
    Free play girdiysen haritada bir şey gözükmez rasgele dolanırken event çıkar karşına onları yaparsın.

Görevleri fort tarsisten alacaksın. Hızlı lvl almak ic8n habire görev yap hard zorluk seç.

• Dün örümcek olmayan stronghold ‘ da baya oynadım, hata mı vardı bilmiyorum, 6-7 masterwork düşüyordu her oyunda, tabi nedense bunların hepsi birbirinin aynı itemlar, o kadar itemin içinde asıl aynısından 3-4 defa düşebiliyor?

Ben genel olarak oyunu beğendim, oynamak istediğim oyun bu, tabi hatalar düzeltilmeli, adam gibi içeriklerle zenginleştirilmeli.
    Sürekli aynı stronghold ‘ u oynasakta sıkmıyor olması güzel.
    Bugün gm2 bitirdik zorladı biraz, tabi takım iyi değildi, colosus, Ranger yoktu vs vs

• Hadi bakalım bizde de başladı connection error.
  • 500 gear skora dayandı 2 karakterimde. (eski yamadaki gearscore sistemine göre. şuan kaça güncellendi bilmiyorum 700 civarı sanırım) Toplam oyun sürem 29 saat.

Size genel basit bilgiler vereyim;

1) yeni başlayanlar için nasıl hızlı level 30 olurum falan diye düşünmesinler. zaten toplam 20 saat sonra her şey bitmiş olacak ve kısır döngüye gireceksiniz. o yüzden tadını çıkara çıkara yapın görevlerinizi.

2) GM 1 ile GM 2 arasındaki zorluk size bariz fazla geliyor ise kasmayın hiç. örneğin GM1 de bir düşmanı 3 atışta öldürüyorsunuz, GM 2 de bu 8 atışa çıkıyorsa eğer sakın GM2 diye uğraşmayın. GM2 ile GM1 arasında drop farkı yok denecek kadar az. Ben tüm legend itemlerimi GM1 den düşürdüm. Şuan benim için GM1 zorluk ile GM2 arasındaki zorluk farkı 1 tane fazladan ateş etmeme denk geldiği için GM2 farmlıyorum.

Kısaca GM1 stronghold 20 dakikada bitiyor, ama GM2 40 dakika sürüyorsa asla uğraşmayın. Gidin direk GM1 farmlayın.

3) Masterwork itemlerin neredeyse hiç bir değeri yok. Hani bir stronghold'da 3-5 tane düştüğü oluyor. Bir süre sonra çantanız masterwork çöplüğüne dönüşüyor. Saymadım ama şuan 70 den fazla vardır rahat kasada. Önemli olan Legend itemler (sarı)

4)Nasıl kassam daha iyi olur, hangi itemler daha iyi, ne build lazım v.s hiç bir şeyi kafanıza takmanıza gerek yok. Legend itemleri döşeyin bitti gitti. Dediğim gibi yeni başlayanlar tadını çıkara çıkara ağır ağır ana görevlerini yapsınlar. Görevler bittiğinde zaten level 30 olacaksınız (ortalama 15 saat gameplay ile bitiyor oyunun ana görevleri ve yan görevleri)

Bu görevler bittikten sonra, her gün sıfırlanan 3 adet Legion Contract göreviniz açılacak. (Mor renkteki görevler.) Her gün bu 3 tanesini GM1 zorlukta farmlayın. Bu görevlerde masterwork item alma şansınız daha yüksek. Ama dediğim gibi masterwork itemlerin aslında çokta bir değeri yok.

5) Legend item konusuna gelince.. Benim toplamda 12 adet legend itemimin hiç biri boss'dan düşmedi. Sadece 2 tanesi stronghold'daki sandıktan çıktı.. Geri kalan 10 tanesi herhangi bir yerde karşınıza çıkan "Legend" ünitelerden düştü. Misal şu sniper kullanan yaratıklar var, onların Legend olanları (Elder olanlarda var onlarla karıştırmayın, isminde Legend yazanlar). Yani strongholdaki isminde LEGEND geçen hiç bir üniteyi pas geçmeyin. Bu üniteler ya hiç drop vermiyor ya da verdiği zaman legend veya masterwork veriyor.

6) Son olarak, Scar of temple strongholdunu farmlayın. Diğerlerinden bir farkı yok drop açısından ama düzeni çok kolay. Yaratıkların spawn yerleri v.s oldukça basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 11 Mart 2019; 11:46:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

500 gear skora dayandı 2 karakterimde. (eski yamadaki gearscore sistemine göre. şuan kaça güncellendi bilmiyorum 700 civarı sanırım) Toplam oyun sürem 29 saat.

Size genel basit bilgiler vereyim;

1) yeni başlayanlar için nasıl hızlı level 30 olurum falan diye düşünmesinler. zaten toplam 20 saat sonra her şey bitmiş olacak ve kısır döngüye gireceksiniz. o yüzden tadını çıkara çıkara yapın görevlerinizi.

2) GM 1 ile GM 2 arasındaki zorluk size bariz fazla geliyor ise kasmayın hiç. örneğin GM1 de bir düşmanı 3 atışta öldürüyorsunuz, GM 2 de bu 8 atışa çıkıyorsa eğer sakın GM2 diye uğraşmayın. GM2 ile GM1 arasında drop farkı yok denecek kadar az. Ben tüm legend itemlerimi GM1 den düşürdüm. Şuan benim için GM1 zorluk ile GM2 arasındaki zorluk farkı 1 tane fazladan ateş etmeme denk geldiği için GM2 farmlıyorum.

Kısaca GM1 stronghold 20 dakikada bitiyor, ama GM2 40 dakika sürüyorsa asla uğraşmayın. Gidin direk GM1 farmlayın.

3) Masterwork itemlerin neredeyse hiç bir değeri yok. Hani bir stronghold'da 3-5 tane düştüğü oluyor. Bir süre sonra çantanız masterwork çöplüğüne dönüşüyor. Saymadım ama şuan 70 den fazla vardır rahat kasada. Önemli olan Legend itemler (sarı)

4)Nasıl kassam daha iyi olur, hangi itemler daha iyi, ne build lazım v.s hiç bir şeyi kafanıza takmanıza gerek yok. Legend itemleri döşeyin bitti gitti. Dediğim gibi yeni başlayanlar tadını çıkara çıkara ağır ağır ana görevlerini yapsınlar. Görevler bittiğinde zaten level 30 olacaksınız (ortalama 15 saat gameplay ile bitiyor oyunun ana görevleri ve yan görevleri)

Bu görevler bittikten sonra, her gün sıfırlanan 3 adet Legion Contract göreviniz açılacak. (Mor renkteki görevler.) Her gün bu 3 tanesini GM1 zorlukta farmlayın. Bu görevlerde masterwork item alma şansınız daha yüksek. Ama dediğim gibi masterwork itemlerin aslında çokta bir değeri yok.

5) Legend item konusuna gelince.. Benim toplamda 12 adet legend itemimin hiç biri boss'dan düşmedi. Sadece 2 tanesi stronghold'daki sandıktan çıktı.. Geri kalan 10 tanesi herhangi bir yerde karşınıza çıkan "Legend" ünitelerden düştü. Misal şu sniper kullanan yaratıklar var, onların Legend olanları (Elder olanlarda var onlarla karıştırmayın, isminde Legend yazanlar). Yani strongholdaki isminde LEGEND geçen hiç bir üniteyi pas geçmeyin. Bu üniteler ya hiç drop vermiyor ya da verdiği zaman legend veya masterwork veriyor.

6) Son olarak, Scar of temple strongholdunu farmlayın. Diğerlerinden bir farkı yok drop açısından ama düzeni çok kolay. Yaratıkların spawn yerleri v.s oldukça basit.
    Oyunu çıktığı hafta bitirmiş biri olarak şu soruyu soranı hiç görmedin bari ben sorayım.

Ortalama 30 saat oyun sürem var diye hatırlıyorum. Hiç Legendary item düşmedi. Masterwork fazlasıyla var.

Üst seviye itemların düşmesinin Legend (veya diğerlerine) karakterlere son darbeyi kendi tarafımızdan vurulup öldürülmesiyle bir alakası var mı yoksa her hangi bir görevde bulunuyor ve üzerine düşeni yapıyor olman yeterli mi? Ben bu sorunun cevabını oynadığım oyun süresince çözemedim.

Hiç bir şey yapmadığım zamanlarda da masterwork düştü, tek başıma herkesi ben öldürdüğüm zamanlarda bile masterwork düşmediği de oldu. Bunun bir standartı yok gibi.

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    O açıdan hem iyi hem kötü bir durum var. Görev veya stronghold'a girdiniz diyelim. Hiç bir şey yapmasanız bile tüm dropu alırsınız. Bu bence kötü bir şey. Yani sen yerinden kıpırdama ama diğer takım arkadaşların savaşıyor diye drop al..

Senin kimseyi öldürmene gerek yok, ben havada uçarken yerde gördüğüm legendlar oldu. Ben tek kurşun bile sıkmamıştım..

Asıl problem şu, bunun cevabını da ben bilmiyorum. Malum çok karabol ortam oluyor. Bazen duvarın arkasında arkadaşın bir düşmanı öldürüyor ve senin arkan dönük olduğu için yere düşen itemi göremeyebiliyorsun.. Yani itemi pas geçebilirsin.. Stronghold boss öldükten sonra senin pas geçtiğin legend veya masterwork itemler çantana otomatik düşüyor mu acaba? Zannetmiyorum otomatik geleceğini o yüzden etrafa bakmaktan kanser oluyorum bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 11 Mart 2019; 12:3:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

O açıdan hem iyi hem kötü bir durum var. Görev veya stronghold'a girdiniz diyelim. Hiç bir şey yapmasanız bile tüm dropu alırsınız. Bu bence kötü bir şey. Yani sen yerinden kıpırdama ama diğer takım arkadaşların savaşıyor diye drop al..

Senin kimseyi öldürmene gerek yok, ben havada uçarken yerde gördüğüm legendlar oldu. Ben tek kurşun bile sıkmamıştım..

Asıl problem şu, bunun cevabını da ben bilmiyorum. Malum çok karabol ortam oluyor. Bazen duvarın arkasında arkadaşın bir düşmanı öldürüyor ve senin arkan dönük olduğu için yere düşen itemi göremeyebiliyorsun.. Yani itemi pas geçebilirsin.. Stronghold boss öldükten sonra senin pas geçtiğin legend veya masterwork itemler çantana otomatik düşüyor mu acaba? Zannetmiyorum otomatik geleceğini o yüzden etrafa bakmaktan kanser oluyorum bazen.
    GM3'te örümceği kestik. Sonunda itemlerı almayı unuttum ve çantama düşmemişti. Bu bambaşka bir saçmalık. Freeplay'te bunu yap anlarım ama görevlerde illa üzerinden geçmeni istemesi lüzumsuz.

Legendary ve masterwork itemların düşme ihtimalini arttıran yabancı forumlarda bir kaç şey gördüm ve denedim ama pek bir şey değişmedi. Mesela özelliklerde ve silahlarda bulunan özelliklerin içerisinde "SUPPLY ve LUCK" ibaresi bu olasılığı arttırdığı söyleniyordu.

Ayrıca harita üzerinde işaretleme, oyun içinde spotlama ve uçarken etrafa bakabilmek için ayrıca bir tuşun olmaması oyunun bence en büyük saçmalıklarından biri. Güncelleme sonrası da bakmadım gelmiş mi diye..

• shockwave error kullanıcısına yanıt
    Stronghold bosslarından düşen itemları hiç almıyorum, alamıyorum gidene kadar oyun kapanıyor ama almasamda sağ altta düşen itemları görüyorum, geliyor yani.
    Bölüm geçişlerindeki sandıklardan ve düşman öldürünce düşenlerin ise üstünden geçmek gerekiyor.

Bence en büyük sıkıntı sürekli aynı itemların düşmesi, arka arkaya 2-3 oyunda atsam hep aynıları geliyor, verdiğimiz emekler boşa gidiyor.
    Bir stronghold atıyorum 6-7 masterwork düşüyor, bir daha atıyorum 1-2 ne biçim saçmalık anlamadım.
    Oyun adam olana kadar milleti kanser eder, o zamana kadar Division 2 oynamak lazım.
    Uçma olmasın kimse şu oyuna giremez, adamlar 5-10 yıldır geliştiriyoruz derken hiçbir şey yapmamışlar, tonlarca hata, eksik..,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 11 Mart 2019; 16:58:46 >
  • Lootunuz batsın, abv, eskiden siliyordum şimdi duruyor öyle, bu azaltılmış hali yani.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.