Şimdi Ara

ANTEPFISTIĞI KAMPANYASI (İLGİ BÜYÜK) FAKAT SATAN ÇIKMADI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
926
Cevap
39
Favori
38.322
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.maraspazar.com/pec~u~yas-antep-fistigi-500-gr-243

yaş almak isteyen kilo 13lira. ne kadar güvenilir bilemem
  • Arkadaşlar yukarıdaki birçok ürün HepsiAntep.com sitemizde en uygun şartlarda satılmaktadır.
    Ürünlerimize her türlü garantiyi vermekdeyiz. Garanti derken, tazeliği, dolgunluğu, çıtlaklığı konularında :)

İstediğiniz miktarlarda sevkiyat 24 saat içerisinde yapılmaktadır.
    Ürünlerimiz bu sezonun ürünleridir.
    50 Tl üzeri bedava ve kdv tara
    Ürün çeşitleri ve günlük fiyatları içinwww.HepsiAntep.com sitemizi takip edebilirsiniz.
    Şimdiden afiyet olsun.

ANTEPFISTIĞI KAMPANYASI  (İLGİ BÜYÜK) FAKAT SATAN ÇIKMADI

• 500 GR yazıyor görmediniz sanırım.

Ben biraz önce başka bir arkadaştan 14 tl den 5 kilo sipariş verdim.

10 tl kargo parası aldı ama onuda sağolsun sanalpazar cüzdana 10 tl atmış bedavaya geldi.
  • Antep Fıstığının çeşitlerinin bilinmesi açısından aşağıdaki bilgiyi paylaşayım.
    Öncelikle Antep fıstğının menbası Gaziantep / Nizip ilçesinin Barak yöresidir. Diğer bölgelere buradan yayılmıştır. Bazıları aslına uygun olrak antep fıstığı fidanlarından üretilmişken, birçok yörede menengiç ağacına aşılama yapıldığı için bu kalite yakalanamamaktadır. Siirt ve iran fıstığı bu türlerden olup, görsel olarak güzel ancak tad olarak pek tasvip edilmemektedir. Bir miktar Abd'den gelenler olsa da onlarda da bu tad yakalanamamıştır.

Antep fıstığının türleri.

Ağustos ayında yaş ve taze olarak toplanıp, Yaş Taze Antep Fıstık olarak satılır.
    Yemek için yaş ve sert kabuklarının çıkarılması lazım.

Bazen kurutulup, kışın aynı kabuğuyla satışa sunulur. Buna da kırmızı Kuru Kabuklu Antep Fıstığı denilir.
    Yemek için kuru ve sert kabuğun çıkarılması lazım.

Kırmızı ve asıl sert kabuk da çıkarılıp, kabuksuz olarak satılırsa Kırmızı iç Antep Fıstığı diye satılır.
    Bu ürün direk ağza atılabilir veya tadlılarda kullanılabilir.

Ağustos'da toplanan kırmızı fıstığın yaş kabuğu soyulup, sert kabuğuyla birlikde kurutulup, çıtlatılıp, tuzlanıp, kavrulan fıstığa da Kavrulmuş Antep Fıstığı denilir.
    Kuruyemiş olarak tüketilen budur. Hafif tuzludur.

İlk hasadda yani Temmuz ayında daha kırmızılaşmadan, yeşil olarak toplanana da Boz iç Antep Fıstığı denilir. Buda yaş veya kuru satılabildiği gibi genellikle kabukları ayıklanır ve içi çıkarılıp boz iç fıstık olarak satılır. Baklavalık fıstık budur. Boz İç Antepfıstığı (Baklavalık). En değerli olan budur.

Tabi arada bunların görünüm, tad, renk ve kalibrasyon olarak sınıflandırması da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

500 GR yazıyor görmediniz sanırım.

Ben biraz önce başka bir arkadaştan 14 tl den 5 kilo sipariş verdim.

10 tl kargo parası aldı ama onuda sağolsun sanalpazar cüzdana 10 tl atmış bedavaya geldi.

Bizde verelim hocam nerden verdiniz siparis ?
  • Takip
  • Uygun fiyat olursa bende 2 kilo almayı düşünürüm. Takipteyim.
  • Takipteyim.Uygun fiyat olursa en az 2 kiloda ben alabilirim.
  • 2 kiloda ben uygun olursa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekşide heaabı olan olsa kesin uyguna satan birini buluruz. Ekşi de hesabı olan varsa konu açabilir. Burada toplu satıp sürümden kar edeyim diyen çık ayacak gibi ilk konuda belirttiğim arkadaş şuan tek umut bakalım ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara Gimat yeni açışan Nevgross'ta antep fıstığı 30,00 TL Kavrulmuş fındık 40,00 TL. Ankaralılara duyurulur. Fıstıktan anlamam ama fındık gğzeldi.
  • TzisTa kullanıcısına yanıt
    ulus'da da 30 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: proferbil

Elazığ ın gürbüzler kuruyemişi belki bişeyler yapar bize.

Gürbüzlerin birşeyler yapacağını zannetmiyorum. Forumda adamlar resmen bezdirildi ve küstürüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarahaten

ulus'da da 30 tl.

Ulusta açıkta satılan o kuruyemişleri diyorsanız isterse 10 lira olsun genede almam şahsen.
  • bende alırım 2-3 kilo zannımca... tabi kaliteli olması kaydıyla.
  • clfkaya C kullanıcısına yanıt
    Arkadas buraya konu actiydi aslinda ama kargo 10 tl oldugu icin tepki gormustu. Konusu silinmis sanirim.

Acikcasi sanalpazar cuzdana 10 tl yuklememis olsaydi bende kargo parasi yuzunden vazgecebilirdim.

Ayni arkadastan 3 sene once r10 uzerinden farkli zamanlarda toplamda 9 kilo fistik almistim hosuma gitmisti. Buraya konu acmasini da ben soylemistim ama kargo sirketiyle anlasamamis olsa gerekki sabit fiyat olarak 10 tl yazdi ve tepki gordu.

Alacaksaniz iletisime gecebilirim kendisiyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 kilo alicam satan cikarsa fiyat onemli degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheEvent

Size 1.sınıf yeni mahsul kavrulmuş fıstık yedireceğiz inşallah çalışmalar devam ediyor. Mahsul daha yeni toplanmaya başladı.

Taze satacaktık kargoyla anlaşamadık. Birde taze fıstık kargoda çabuk bozuluyor. En kısa zamanda konu açılacak.

Ben tazede istiyorum nasıl yapabiliriz
  • Takipteyim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.