Şimdi Ara

Antalyada İçki Yasağı :( (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
2
Favori
17.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    E senin ailen akrabanla piknik yaparken çevrende içki içen olsa rahatsız olmazmisin?

Bu kadar genisseniz bilemeyiz ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Destekliyorum, komple yasaklanmalı.

Sen içmiyosun diye komple yasaklatamazsın. Ben de namaz kılmıyorum imam hatipler kapatılmalı

Hocam yalnız yanlış bir örnekleme olmuş imam hatipler zaten kapatılmalı. Tamamen vatan haini yetiştiriliyor oralarda

imam hatip hakkında ne biliyorsun? hangi hain, vatan düşmanı imam hatipten yetişmiş bir örnek ver. Hain terörist sizin çevrelerde yetişen bir mamül, aynaya bakıp herkesi kendiniz gibi sananlardansınız herhalde...

Puahaha.cok guldum la.

[simage]

https://media-cdn.t24.com.tr/media/stories/2013/02/page_sivas-katliami-avukati-kazim-genc-fotograflar-neden-gundeme-geldi_314820781.jpg

[/simage]

• Aslında gayet mantıklı bir uygulama.
    Ben de yönetimin bir çok uygulamasından rahatsızım. Ama bu uygulama bence onlardan değil.

Mantıklı düşünün ,

Güzel bir gün.
    Mutlusunuz , hava güzel , ailemi alıp dışarı çıkıyoruz.
    Biri , içkiyi fazla kaçırıp kafası güzel haliyle , "seviyorumm" diye bağırmaya başladı.
    Ben de ordan ailemi alıp uzaklaştım.

Hayır , şimdi o kafası güzel haliyle gelip bulaşıcak , suçlu biz olucaz.
    Ayrıca bu tür vakalar , sadece bizim ülkemize has değil , dünyanın bir çok ülkesindede bazı bölgelerde yasaklandı. Özellikle ailelerin sık uğradığı , piknik alanlarında içki içmek serbest değil.

Ülkenin bir çok uygulaması gözümde rahatsız edici olsa da , bence bu mantıklı uygulamalar sayesinde sistem bir şekilde ilerleyebiliyor.

Canı gönülden destekliyorum.

• Alkol niye serbest olmalı veya niye olmamalı bunu idrak etmek lâzım. Yapılan yasağa karşı olanlar aynı şekilde uyuşturucunun serbestliğini de savunuyor mu, savunmuyorsa neden savunmuyor. Plajda veya piknikte iki bira içip milletin karısına kızına sarkan da var, içmeyip sarkan da var. Burada içkinin serbest veya yasak olmasından ziyade halkın eğitim ve görgü seviyesinin arttırılması gerekli. Ben plaj kenarındaki bir parkta bira içen iki insan gördüğümde onları potansiyel saldırgan olarak görüyorum, çünkü hayatta hep öyle tiplerle karşılaştım, keza parklarda gece oturup içenleri de. Yapılan yasak hiçbir şeyi değiştirmez, gece içki satışı da yasaklandı güya satmayan tekel bayi ben bilmiyorum. İnsanımızı düzeltmemiz gerekli, böyle yasaklayarak anca İslâm düşmanlığını körüklerler başka da bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Destekliyorum, komple yasaklanmalı.

Sen içmiyosun diye komple yasaklatamazsın. Ben de namaz kılmıyorum imam hatipler kapatılmalı

Hocam yalnız yanlış bir örnekleme olmuş imam hatipler zaten kapatılmalı. Tamamen vatan haini yetiştiriliyor oralarda

imam hatip hakkında ne biliyorsun? hangi hain, vatan düşmanı imam hatipten yetişmiş bir örnek ver. Hain terörist sizin çevrelerde yetişen bir mamül, aynaya bakıp herkesi kendiniz gibi sananlardansınız herhalde...

İmam hatip hakkında ne mi biliyorum? Şöyle açıklayayım şuan git bir imam hatipe , de ki kaçınız atatürkten nefret ediyor, 10 kişiden 7si nefret etmemiyorsa gel buraya yaz, kanıtla kendimi banlatırım. Ülkesini kuran adamdan nefret edenlere de vatan haini denir. Ben başka bir tanımını ne gördüm ne duydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

Saçma sapan konuşmayın kardeşim. X kişisinin kıldığı namaz kimseye zarar vermez ama içki içen insanlar sarhoş olup çevrelerindekini rahatsız edebilir , alkollü araç kullanıp adam öldürebilir , kavgaya karışıp cinayet işleyebilir , kafası uçukken birine tecavüz edebilir. Boş boş konuşup her haltta dine laf etmeyin.

Ailemizle birlikte rahat rahat piknik yapamıyoruz içenler yüzünden. Gidin evinizde için şu mereti

Allah Razı Olsun Hocam. Çok güzelce anlatmışsınız. Namaz kılan kişinin kime ne zararı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_150

quote:

Saçma sapan konuşmayın kardeşim. X kişisinin kıldığı namaz kimseye zarar vermez ama içki içen insanlar sarhoş olup çevrelerindekini rahatsız edebilir , alkollü araç kullanıp adam öldürebilir , kavgaya karışıp cinayet işleyebilir , kafası uçukken birine tecavüz edebilir. Boş boş konuşup her haltta dine laf etmeyin.

Ailemizle birlikte rahat rahat piknik yapamıyoruz içenler yüzünden. Gidin evinizde için şu mereti

Allah Razı Olsun Hocam. Çok güzelce anlatmışsınız. Namaz kılan kişinin kime ne zararı olur.

ülke sınırından 100 km çapta güneye bak namaz kılan çok hepsi de kafa kesiyor. Her sakallıyı deden sanar gibi her alnı secdeye varanı da insan zannetme.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_150

quote:

Ramazanda görmeye başlarsın kime ne zararı olacağına çocuklara tecavüz vs de gırla kuran kurslarında keza yine şiddet ha evet gerçek islam bu değil biliyorum söyleme

• ek olarak ben içki yasağını destekliyorum ülke çapında yasaklanmalı hatta iddia ve diger toto moto da yasaklanmalı böylece bu devletin en büyük 2 gelir kapısı kapanmalı ki vatandaş emekli maaşları ödenmeyince ülkenin ne duruma geldigini görebilsin. IMF e 5 milyon borç verdik diye böbürlenenlerin çaykuru nasıl 650 milyon $ için ipotek ettirdigini, trabzonu katarlılara, bogazı araplara peşkeş çektiğini görür.

Hoş görse de umrunda olmaz. Biatçı tayfa önüne atılan 2 kap yemeğe razıdır. Onlar için yaşamak, hayatta kalmaktır. Sevmek, sevilmek, insanca özgürce yaşamak gibi kavramlar onlara terstir.
  • bu daha baslangic
    hayir diyen sehirler cezalandirilacak birer birer
    seriat loading
  • Simdi beyler ben dindar falan degilim icki de icerim falan da diyelim kzi kardesin annen baban bir yere piknige gitti sehir ici sayilan bir yere.Yan cardakta 3-5 adam iciyor guluyor egleniyor falan diyelim.Bir zararlari olmasa da hafifce demlenseler bile rahatsiz olursun yani ailen yaninda oldugu icin.O yuzden umuma acik piknik alanlarinda aile mekanlarinda icilmese bence de iyi.Bunun yobazlikla baskiyla falan alakasi yok.Icecekseniz gozden uzak bir yere gidersiniz mangalinizi da yaparsiniz hafiften demlenirsiniz de ama aile olan yerde insanlar rahatsiz olur.O yuzden umuma acik yerlerde yasak olmasini destekliyorum diyebilirim.Bende yasak falan deyince satisi yasaklandi sandim.

Kafan bozuktur arkadasinla cekersin bir park kenarina aksam,parkin kosesinde birani icer sohbet edersin sonra da arabana binip ceker gidersin eve.Bunda sorun yok da gunduz gozu coluklu cocuklu yerde 3-5 kisi gule gule ellerde biralarla eglenirse olmaz o is.
  • Sıkıntı şu. Bu yasak muhtemelen kalabalık alanlarda uygulanacak, mesire alanlarında falan. Yani içki içenleein sarhış olsa bile insanları rahatsız etme şansı olmadıkları yerlerde. Maalesef gece vakti mahalle parklarında denetim mümkün olmaz ve asıl sıkıntı çıkaran kısım bunlar.

• İsabetli bir karar olmuş, ben ailemle çoluğumla çocuğumla pikniğe gittiğimde 5-6 barzonun toplanıp içki içtiğini sarhoş olupta sağa sola saldırdığını görmek zorunda değilim diğer illerdede bu şekilde bir uygulaması olsa çok iyi olur.
  • Yasaklansın tabii,ağzı yerine başka yeri ile içen ,ailelere laf atan ,sıkıntı veren dankoçlardan bıktık.Sınırsız özgürlük yoktur.Dünyada herkes her istediğini istediği yerde yapamaz.Dağ başında,kimsenin olmadığı yerlerde ne halt yaparsan yap.

• Arabada içersin alkollü sürücü olup başa bela olursun sokakta orda burda içersin insanlara rahatsızlık verirsin ağzı ile içmeyip sapıtanlar için güzel bir uygulama ama ulan bi zevkimiz vardı oda gitti diyenler için kötü bir durum kısacası kurunun yanında yaş ta yanıyor muhabbeti olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Profilinde Atatürk resmi koyanların alkolikleri savunması kadar doğal ne olabilir. Kendi atalarıda nitekim sirozdan öldü onlar için aynı yolda yürümekten anladıkları bu. Aynı zamanda içkiyi övenleri umarım yakınlarını bir alkolik tarafından trafik kazasında kaybedince veya yine bir alkolik tarafından sokak ortasında bıçaklandığı zamanda bu kadar modern ve anlayışlı olarak görmek isterim. Zamanında bizde çok içtik bu zamana kadar bir faydasını görmedim he burda yasak varmı bence yok mekanda içebilirsin evinde içebilirsin ama sokakta içemezsin kardeşim bunun adı özgürlük değil ben ailemle senin o hallerine şahit olup tedirgin olmak istemem . He burda konusan mektepliler aile coluk cocuk kavramınından bir haber olduğundan anlamamalarıda çok normal. İçmeyin kardeşim komple bırakın kimse faydasını görmedi emin olun sizde görmezsiniz uyuşmuş beyinlerin kimseye faydası yok.

Madem Atatürk düşmanısın madem sen Türk değilsin (Çünkü onun düşmanları Türk değil) ozaman onun kurduğu ülkede neden ekmek yiyip su içiyorsun?

Sana Atatürk'e hakaret yetkisini kim veriyor ?
    Soyun sopun nerden geldi bilmiyorum ama açık ve net şekilde Türk vatandaşı değilsin. Israrla Türk'üm desen bile hiçbir Türk Atatürk'e hakaret etmez.

Ağzını topla edepli ol kime aitsen ona git onun ülkesinde yaşa.

Seni Playstation ve Xbox bölümünde ve takıldığın tüm bölümlerde şu hakaretin ile işfa edeceğim tek bir kişi ile alışveriş yapamayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 29 Nisan 2017; 3:25:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Profilinde Atatürk resmi koyanların alkolikleri savunması kadar doğal ne olabilir. Kendi atalarıda nitekim sirozdan öldü onlar için aynı yolda yürümekten anladıkları bu. Aynı zamanda içkiyi övenleri umarım yakınlarını bir alkolik tarafından trafik kazasında kaybedince veya yine bir alkolik tarafından sokak ortasında bıçaklandığı zamanda bu kadar modern ve anlayışlı olarak görmek isterim. Zamanında bizde çok içtik bu zamana kadar bir faydasını görmedim he burda yasak varmı bence yok mekanda içebilirsin evinde içebilirsin ama sokakta içemezsin kardeşim bunun adı özgürlük değil ben ailemle senin o hallerine şahit olup tedirgin olmak istemem . He burda konusan mektepliler aile coluk cocuk kavramınından bir haber olduğundan anlamamalarıda çok normal. İçmeyin kardeşim komple bırakın kimse faydasını görmedi emin olun sizde görmezsiniz uyuşmuş beyinlerin kimseye faydası yok.

Madem Atatürk düşmanısın madem sen Türk değilsin (Çünkü onun düşmanları Türk değil) ozaman onun kurduğu ülkede neden ekmek yiyip su içiyorsun?

Sana Atatürk'e hakaret yetkisini kim veriyor ?
    Soyun sopun nerden geldi bilmiyorum ama açık ve net şekilde Türk vatandaşı değilsin. Israrla Türk'üm desen bile hiçbir Türk Atatürk'e hakaret etmez.

Ağzını topla edepli ol kime aitsen ona git onun ülkesinde yaşa.

Seni Playstation ve Xbox bölümünde ve takıldığın tüm bölümlerde şu hakaretin ile işfa edeceğim tek bir kişi ile alışveriş yapamayacaksın.

Yav he he

• Yasak iptal edildi bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

İçki mekanda içilir evde içilir. Piknik alanında içilmez. Araba da içilmez.

Kola, çay içilen her yerde içki de içilebilir. Tabi her içki her yerde içilmez, daha doğrusu keyif vermez.

• Yasaklar her zaman daha tehlikeli maddeleri cazip kılar, bonzainin bu kadar yaygınlaşmasında AKP'nin içkiden aldığı ve sürekli yükseldiği verginin büyük payı var.

Liseliler sivil kıyafet serbestisi de sigaranın kullanımını çok yaygınlaştırdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.