Şimdi Ara

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi GREVde(Hİzmet vermiyor) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

  kardeşim anlamak ıstemıyorsunuz ama ıstemeye calısın. Saglık alanında grev yaparsan ınsanlar zarar goruyor bu bır yıldırı zarar verme terore benzer bır davranıs seklı doktor yoksa ufurukcuye mı gıtsın ınsanlar kıme gıdecek? Senın grevının ses duyurmakla alakası yok tam tersı zarar verıyor ınsanlara

 • Çöpçüler greve giderse çöpler toplanmıyor ve insan sağlığı riske giriyor. Otobüs şoförleri greve giderse insanlar işine vaktinde gidemeyip belki de işten atılıyor. Grev dediğimiz olayın maksadı zaten çalışanların bir iş faaliyetini işverene bir misilleme veya yaptırım çerçevesinde aksatarak haklar veya kazanımlar elde etmesi. Burada sorumluluk greve yol açtığı için işverene yükleniyor. Emek sömürüsü, psikolojik istismar vb içerisinde bulunup greve yol açtığı için. Grevin olayı işverene insan hayatı da dahil hak kazanımı için bir sorumluluk yüklemek. Olayın mantığını idrak etmek önemli. Bunu idrak edememiş gibisiniz. Bazı şartlar çerçevesinde toplanma ve gösteri hakkı, grev hakkı, sendika hakkı; bunlar en doğal, modern anayasalar tarafından tanınmış haklar.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

  evet grev ınsan saglıgını rıske sokuyor masallah en azından bunu ıdrak edebılmıssınız gunaydın. Öncekı mesajımı tekrar okuyun benı haklı cıkardınız sagolun

 • Birisi ölürse sorumluluk grev mantığına göre işverende. Bu mantığın mantık bilimi çerçevesinde geçersiz olduğuna inanıyorsanız zincir mantık diye bir şeyi hiç duymamış olmalısınız. Mantık bilimi bilmeyen mantıksal idrakten bahsetmemeli. Haklılık ya da haksızlık ayrı mevzu. Bence davalarında haklılar, sizce haksızlar o ayrı konu. Ama mantıkları geçerli (valid). Sorumluluk mantıken işverene yüklenebilir, ki grev işverenin çalışanlara karşı sorumsuzluğunun ürünü.

  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

  mantıgınıza hayranım ıyı ınsanları oldurelım sorumluluk işverende :D valla saçmalamada cıgır acacagınıza benım konumu anlamaya calıssanız

 • İşveren otoriteler sağlık personelini köle gibi çalıştırırken ve bu biçimde emek gücünü istismar ederken, iletişime geçildiği ve talepte bulunulduğu halde hem işveren hem de siyasi otoriteler sağlık personelinin vaziyetine karşı kayıtsız kalmayı tercih ederken başka ne yapmalarını bekliyorsunuz? Sözleşmeli köleler olarak yaşamaya devam etmelerini mi? Burada "saçmalama" konusunda bir aynaya ihtiyaç duyulacağını düşünüyorum. Bir de mantık kılavuzu.

 • O değil de şu "sizin için" söylemini samimi bulmuyorum. Bunu hiçbir meslekte samimi bulmuyorum bu arada. Kimse mesleğini hayrına yapmıyor. İnsanlar için yapmıyor. Kendisi için yapıyor. Kendisi için meslek tanımı neyse onu yerine getiriyor. Bu eğitim vermekse öğretmenlik, tedavi etmekse doktorluk, korumaksa polislik/ askerlik, eğlendirmek ise komedyenlik vs vs. Grevi de her meslek kendisi için yapar.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Bomboş konu. He aynen hükümet de doktorları çok dinliyordu. Halkın da çok umrundaydı doktorların derdi. Grev o doktorların hakkıdır. Sen adamın hakkını vermezsen doktor yerine babayı bulursun.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Halk doktor grevlerine destek vermiyor ve az maaşla çalıştığına geneli inanmıyor.


  Bunun eseri ise muayeneneci doktorlardır zamanında karun kadar zengin oldular halkın aklında kalan doktor imgesi


  villada oturan mercedesle gezen bir tiplemedir.


  Doktorlar ülkede 5 yıl öncesine kadar elit tabakaydı.


  Şimdi ise doktorların maaşı yanında çalıştığı sekretere güvenliğe eşitlendi bu durum geneli fakir olan halkın hoşuna gidiyor.


  Daha önce üst tabaka olan bir zümrenin kendileriyle eşit maddi koşullara gelmesinden memnuniyet duyuyorlar.


  Çözülme 100 küsür bini aşan doktor grubunda bir anda tabii ki olmayacak fakat sesler çıkmaya başladı.


  Doktorların en büyük avantajı mesleklerini global olarak yapabilecek olmaları bir tarih öğretmeni almanya da çalışamaz.


  Bir polis memuru kanada da polislik yapamaz.


  Sekreter ingiltere de sekreterlik yapamaz.


  Ama doktor bir çok ülkede doktorluk yapabilir.


  Doktorlar bunun farkına vardılar yurtdışına giden meslektaşları yurtdışına çıkarken izlenmesi gerek yolları daha sağlam ve öngörülebilir hale getirdi.


  Eğer doktorlar bu denli düşük ücret ve kötü koşullarda çalışmaya devam ederlerse kalifiye mühendisler gibi bir bir ülkeyi terk edecekler özellikli branşlarda devlette doktor bulmak zordan imkansıza doğru gidecek.


  Sağlık sistemi bir süre sonra ağırlıklı olarak özel sektöre kayacak.


  Sonuçta kapitalist sistemde terazi dengeyi bulacak ve nitelikli sağlık hizmeti maalesef paralı olacak

 • 54. Madde. Toplu iş sözleşmesinin yapılması sırasında, uyuşmazlık çıkması halinde işçiler grev hakkına sahiptirler. Bu hakkın kullanılmasının ve işverenin lokavta başvurmasının usul ve şartları ile kapsam ve istisnaları kanunla düzenlenir.

  https://www5.tbmm.gov.tr/develop/owa/tc_anayasasi.maddeler?p3=54#:~:text=54.,Madde&text=Toplu%20iş%20sözleşmesinin%20yapılması%20sırasında,kapsam%20ve%20istisnaları%20kanunla%20düzenlenir.

 • cübbesiz gandalf kullanıcısına yanıt

  Dolar cinsinden hesaplarsan fakirleşmeyen kimse yok. Türkiye şartlarına göre bakman lazım. Ülke fakirleşirken sen yerinde duramazsın.

 • O zaman Afrika'da milyonlarca çocuk aç. Yemişim senin mahkemeni işverenini. O kadar çocuk açken sen gelmişin burada işveren mahkeme diye zırvalıyorsun.


  Durumu seninkinden daha kötü insanların olması senin eylem yapma hakkını şikayetini dile getirme hakkını elinden almaz.


  Ayrıca parasal olmayan meslek yoktur.

 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  konuyla alaksız bombos yorum tebrıkler

 • mechatengu kullanıcısına yanıt

  yav arkadas afrıkadakı cocukların ulkemızdekı durumla ne alakası var gercekten kendı zırvalayıp baskasına zırvalıyorsun demek ne demek ya vasıfsız vasıfsız sacma sapan yorum tebrıkler

 • Grev haktır. Kırmıyorlar dökmüyorlar. Başka nasıl sonuca ulaşacaklar?

 • Grev nedir bilmeyen bomboş üye. Blok.

 • Alıntı

  metni:
  Durumu seninkinden daha kötü insanların olması senin eylem yapma hakkını şikayetini dile getirme hakkını elinden almaz.


  Okuma alışkanlığınız olsa keşke.


  Doktorlar memlekette durumu kendilerinden daha kötü insanlar olduğu için eylem yapmasınlar evet. Susup otursunlar.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 20 Haziran 2022; 5:3:15 >
 • Memurların grev yapma hakkı mı varmış?

 • Yani konuyu anlayamiyorki arkadaşlar hayret bir durum. Türkçem kötü desem diyorum ama Anlayan nasıl anlıyor o durumda?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.