Şimdi Ara

Antalya Ankara arası yazlık lastikle yolculuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok mühim bir işim çıktığından önümüzdeki 5-6 gün içerisinde Antalya-Ankara gidiş dönüş yapmam gerekecek orada araba da lazım. Antalyada kışlık lastik gereksiz malumunuz. Bu güzergahta sıkıntı yaşar mıyım 7000km de yeni sayılır lastikler, baya kötü görünüyor tahminlerde. Özellikle bu güzergahı bilenlerin tavsiyesi ne olur, araç kiralamaya bile baktım ama antalyada kiralık araçlarda da kışlık lastik olmuyormuş. Yanıma zincir yada kar çorabı alacam her türlü.

• 1 ay önce fethiye ankara ankara fetiye yaptım kışlık lastik olmasına rağmen Afyonda büyük sıkıntı yaşadaım ne tuz var ve başka birşe ort 20km hız ile ilerledim sürekli durarak yani demem o ki sakın olaki yazlık lastik ile çıkmayın Allah muhafaza birşey olur. Nacizane tavsiyem ya uçakla gidip ankarada araç kiralayın ya da lastik kiralama vs yapın veya çıkma lastik için adamla anlaşın alın sonra geri verin vs gibi bir çözüm bulun ne olursa olsun yazlık lastik aman abi çıkma yola

• Antalya'da sorun olmaz ama Antalya'dan çıktıktan sonra her yer risk demek. Ben olsam asla böyle bir risk almazdım. Antep olayına bakıp ders almak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Afyon-Ankara arası problem olur. Uçakla gelin

• antalyada kısa dönem lastik kiralaması yapan yer var mıdır bildiğiniz. otokoçlar 1 ay diyor en az

• Ben bi kaç sene önce şubat başında gitmiştim afyonda iken kar bastırdı afyon dağından tüm araçlar vites 1 de indik tırlar vs durdurmuştu trafiği zaten benim açımdan problem olmadı sağ sağlim gittim ama frene dokununca kar olduğu için direk kayıyodu ve 3 kaza gördüm

Lastik olarakta 3 aylık falken zx yazlık lastik vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HemşireZED -- 19 Ocak 2022; 19:41:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay önce fethiye ankara ankara fetiye yaptım kışlık lastik olmasına rağmen Afyonda büyük sıkıntı yaşadaım ne tuz var ve başka birşe ort 20km hız ile ilerledim sürekli durarak yani demem o ki sakın olaki yazlık lastik ile çıkmayın Allah muhafaza birşey olur. Nacizane tavsiyem ya uçakla gidip ankarada araç kiralayın ya da lastik kiralama vs yapın veya çıkma lastik için adamla anlaşın alın sonra geri verin vs gibi bir çözüm bulun ne olursa olsun yazlık lastik aman abi çıkma yola

• Ölmenin 1001 yolu.

No: 41

• Kar tecrubeniz yok anlaşılan tecrübeli biri bu havada arac ile uzun yola çıkmaz. Kar lastiği yol açık ise çalışır. Yolun kapandığı durumlarda zincir gerekir en yakın açık noktaya veya dinlenme tesisine kadar.
    Kar lastiği dahi alsanız sıkıntı yaşayacaksınız şartlar şuan ağır

• Haftaya hava çok kötü olacak gündüz -5, gece -11 civarı. En iyi kışlık lastik bile zorlancak iken yazlık ile gelmenizi hiç tavsiye etmem. Kendizi ve başkalarını riske atmayın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Konya üzerinden giderseniz eğer Seydişehir'i geçince Alacabel geçidi var, orayı yazlık lastikle inmeniz imkansız, bence hiç riske girmeyin gereksiz macera aramayın.

• Konuyu okurken bile ürperdim. Kışlık lastik ile yazlık lastik arasında inanılmaz fark var, bunu zamanında tecrübe ettiğimden bu yana kışın kışlık lastik kullanıyorum ancak kışlık lastiğin bile işe yaramadığı yerler de gördüm. Özellikle buzda. Sakın ha sakın yazlık lastikle bu riske girmeyin derim.

• Kışlık lastik + sağlam en bilinen marka kar çorabı olmadan antalya sınırından çıkmayı bile düşünme derim. Dört mevsim bile şu hava şartlarında imkansız. Yaz lastiği ile yola çıkarsan kaza yapma ihtimalin %99.99

• Kar yağışına denk gelmediğiniz sürece hiçbirşey olmaz. Ben sürekli Bodrum Ankara gidiyorum, kar lastiğinden ziyade araçta zincir bulundurun. Kafan rahat gider gelirsin.

• parker48 kullanıcısına yanıt
    Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. Size uyup çıksa kaza yapsa ne olacak?

• metinTasci M kullanıcısına yanıt

Her türlü manada acil durumlar için zincir bulundursun diye not düştüm.

• İşte herkes en azından 3PMSF logolu dört mevsim lastik kullansa sorun kalmaz

• 2019 2 şubat ankara, hatay gittim yollar açıktı kar yağışına denk gelmezsenız sorun olmaz, araba öyle hemen kaymaz, kar yağışına denk gelmedım yazlık lastık, zaten kısa sürede yolları açıyorlar siz dıkkat edın hava durumuna bakın göstergelere bakın, acil değilse kendı aracınızla gıtmeyın afyon üzeri ise öğle saatlerınde gıtmeye calısın zaten orası ana yol acık oluyor gececegınız bölgenın mobese kameralarına bakın kar yagısı varmı dıye yeterlıdır sabah saatı buzlanma olabılır ona dıkkat sorun olmaz sadece hızı koruyun

• ahmetdelihoca A kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.