Şimdi Ara

Anonymous İşletim Sistemi Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anonymous, sonunda işletim sistemi de yaptı: Anonymous-OS...
    Hack grubu Anonymous, hacker araçlarıyla yüklü kendi işletim sistemini ortaya çıkardı. Ubuntu tabanlı işletim sistemi MATE adındaki arayüzü kullanıyor. Bu arada grubun bazı üyeleri, işletim sistemi fikrinden uzak olduklarını açıklıyor.
    Hürriyet'in haberine göre grubun sloglanları ve logolarıyla bezenen Anonymous-OS, hizmeti engelleme saldırısı simülatörü Ddosim, açık tarayıcısı Sql Poison ve parola kırma aracı John the Riiber gibi hack'leme araçlarıyla geliyor.

İşletim sistemi hakkında bilgilerin yer aldığı bir Tumblr blog'unda Anonymous OS'un sadece "eğitim amaçlı" ve "web sitelerinin güvenliğini denetleme amaçlı" oluşturulduğu bilgileri yer aldı. Blog, işletim sisteminin web sitelerine saldırmada kullanılmaması gerektiğini, aksi halde birçok ülkede hapse düşülebileceğini de belirtiyor.

Bir Anonymous Twitter beslemesi ise kullanıcıları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Zira geçtiğimiz günlerde Anonymous üyeleri, bir trojan yükleme tuzağına düşürülmüşlerdi. Dolayısıyla bu işletim sisteminin de bir tuzak olma ihtimali var.

Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

Anonymous adı, Anonymous'un genelinden daha kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Başbakanlık internet sitesine saldıran internet korsanları, Anonymous grubunun adını kullanarak bu eylemi gerçekleştirdikleri ya da haber kaynakları Anonymous'u hedef gösterdikleri için, ihale hacktivist grup Anonymous'a kalmıştı. Grubun yayın organından yapılan açıklamaya göre ise Başbakanlık saldırısı yapmamıştı.
    Geçtiğimiz günlerde, ismine uygun bir biçimde bilinmeyen, anonim bir kaynaktan Anonymous OS ismindeki, Linux tabanlı işletim sistemi yayınlandı. Yayınlanan işletim sisteminin özelliği, Backtrack benzeri ağ kontrolleri yapabilmesi ve saldırı simüle edebilmesi. Tahmin edebileceğiniz gibi Anonymous'un siber silahları LOIC ve HOIC türevleri de yazılımla birlikte geliyor.
    Ars Technica, işletim sistemi download sitelerinden kaldırılmadan önce indirip, kurmayı başarmış. Anonymous OS, Ubuntu 11.10'un düzenlenmiş versiyonundan başka bir şey değil. Tek özelliği, farklı ağ yazılımları ve Anonymous'un saldırı yazılımlarıyla yüklü gelmesi. Tabii bir de duvar kağıdı var.
    Hal böyle olunca, işletim sisteminin kötü niyetli kişiler elinden çıktığı düşünülüyor. Eğer bir şekilde bu işletim sistemini indirip, kurmayı deneyecek takipçimiz varsa, yapmasın. Yok yere bilgisayarınızı ve kendinizi riske atmayın.

---

Evet Arkadaşlar yüklemeyi düşünüyorum.

Ne Dersiniz ?

Bu arada nerden indireceğimi tam olarak bilmiyorum bi tane indirdim. wmvirtual da çalıştırdım

Bakın Kurulumunu böyle yaptım.

1-  Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

2- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

3- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

4- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

5- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

6- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

7- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

8- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

9- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

10- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

11- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

12- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

13- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

14- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

15- Anonymous İşletim Sistemi  Nasıl Kurulduğunu yaptım sonda bişeyi yanlış yapıyorum lütfen yardım edin

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum bunu kurmalıyım

• Ben bu adamlara güvenmiyorum. Bilgisayarı tek kullanmaya başladığım zaman sanırım pardus ile devam edeceğim
  • Arkadaşlar yükledim çok güzel bir sistem yapmışlar saldırı için ama o sistem sayesinde kendileri için başka siteleri çökertirken bizi köle bilgisayar yapıp bizimde onlara saldırmamızı sağlıyor. :D

Şahsen Ben kullanmaya devam edecem
  • Backtrack devamı Kali linux kullanmanız bu kadar arka planda soru işaretleriniz varken daha mantıklı duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 11 Haziran 2015; 20:03:59 >
  • Yok artık sorun yok mükemmel bir işletim sistemi kulanmmanızı tavsiye ederim.
    backtrack de kullandım kali linuxda başlangıç için en iyisi bu :D

yakında istek halinde birsürü foto atacam
  • Backtrackden daha mı iyi ne tür programlar yüklü? Şahsen güvenmiyorum bu gruba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi dk söz vermiştim ekran görüntüleri alıyım ve atıyım buraya bekkle
  • BlackArch varken çöp. Kali varken bile çöp.

• Kardeşim bence hackerlığa ilk adım burdan olmalı her bir programı sorgulamalı bence bana göre bene konu açayım dedim :D
  • oo fena la nereden kullanabiliriz
  • Bankacılık işlemleri yapmasam yüklerdim.
  • Bu adamlara güvenmeyin, kurunca "hacker" olmuyorsunuz bunu da unutmayın.
  • Sourceforge'dan kaldırılmıştı. Fanlar tarafından yapılan bir dağıtım. BlackArch var yahu bunlara ne gerek var. Hadi en olmadı BackBox var en azından güvendiğimiz kişilerce geliştiriliyor.

• bunu yükleyince bir nevi sizin bilgisayarınızı adamların server olarak kullanmasına izin vermiş oluyorsunuz.

mesela bu adamlar gidip tr ye (veya başka bi yere) bağlı bir siteye saldırıp suçu size yıkabilir.

bunu kurunca hacker olmuyorsunuz, çatır çatır dünyadaki herkesin sosyal hesaplarının şifresi ekranınızda belirmiyor bunu da söylemek lazım. illa hevesiniz varsa kali linux deneyin. onunla uğraşın.

ayrıca unutmayın ki kali ile yaptığınız her şeyi diğer linuxler ile de yapabilirsiniz. kali sadece hazır olarak programlara sahip.
  • O değilde 3 seneyi geçti ve bunu nenni yazdım diye sorguluyorum kendimi yorumları okudum da bu sistem sanırsam en başta da belirttiğim gibi pek bı artısı yok diğer alternatiflere göre değerli yorumlarınız için teşekkürler

• Kapşonlu bir pijama giyip hemen kuruluma başlamalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 4 Aralık 2018; 6:28:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Kapşonlu bir pijama giyip hemen kuruluma başlamalıyım
    dostum dikkat et

2015 de açılmış bir konu...

kali den çok gelişmiş veya farklı ne var pek anlamadım

her ne kadar ben kali yi de 4 yıl öncesine kadar john için kullanıyor idim... sonrasında apartmanda telekom alt yapısı olmadığı için çevredeki wifi leri kırmak için kullandım. ama onun yerine ispanyolların windows için yazdıkları dumper daha hızlı çalışıyor idi.. ama dumper ile yapılan taramalarda, akıllı modem ler kendilerini anında korumaya aldıkları da cabası idi...

bana pek matrak bişi olarak gözükmedi.. parrot var.. birde arch grubundan çok daha büyük bir iso ya sahip benzer bir kurulum var idi.. denedim ama ne hikmet ise çok ısınamadım onlara.. senin gibi gerçek bir linux kullanıcısı olmadığım için... kali yi alışınca diğerlerini kullanmak zor geldi.. kiiiii.... kali de john u daha çokkullandım.. onu da en amiiii şekli ile....

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

dostum dikkat et

2015 de açılmış bir konu...

kali den çok gelişmiş veya farklı ne var pek anlamadım

her ne kadar ben kali yi de 4 yıl öncesine kadar john için kullanıyor idim... sonrasında apartmanda telekom alt yapısı olmadığı için çevredeki wifi leri kırmak için kullandım. ama onun yerine ispanyolların windows için yazdıkları dumper daha hızlı çalışıyor idi.. ama dumper ile yapılan taramalarda, akıllı modem ler kendilerini anında korumaya aldıkları da cabası idi...

bana pek matrak bişi olarak gözükmedi.. parrot var.. birde arch grubundan çok daha büyük bir iso ya sahip benzer bir kurulum var idi.. denedim ama ne hikmet ise çok ısınamadım onlara.. senin gibi gerçek bir linux kullanıcısı olmadığım için... kali yi alışınca diğerlerini kullanmak zor geldi.. kiiiii.... kali de john u daha çokkullandım.. onu da en amiiii şekli ile....

Alıntıları Göster
    Yok hocam ben gırgırına yazdım, böyle saçmsapan ne olduğu belirsiz merdivenaltı şeyleri asla kurmam zaten
    Aklıma sümüklü hacker özentileri geldi ondan

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.