Şimdi Ara

ANNO 1800 (2019) [ANA KONU] #Rehber İlk Mesajda - 2021 Season 3 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
44
Favori
35.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam old world'de 5 tane var. New world'de bir adada 20 tane var. Şimdi üretiyorum tankeri sonrasında üreteceğim. Yoksa mühendisleri mutlu edemiyorum hem üretim hem eve elektrik sağlamak için ciddi oil gerekiyor.
  • Güzel rehber emeğinize sağlık bende Steam'de sahibim oyuna.100 saati geçtim hala arada canım istiyor oynamayı fakat bu sefer diğer oyunlara vakit ayıramıyorum
  • Old worldde az petrol var ama o petrolleri 1 veya 2 hat üzerinden her yere taşımaya kalkarsanız çok gecikme yaşanır yani çok verimsiz olur. Ben 4 tane kuyuyla 2 elektrik santralini ucu ucuna yetecek şekilde kullanabiliyordum. Her hattan sadece 1 tren geçecek şekilde ayarlayın.
  • Anno 1800 oynadığım en zevkli strateji oldu şimdiye kadar. 140 saate yakın anno 1404 oynamışlığım var aradaki gelecekte geçen versiyonları oynamadım çünkü geçmiş kadar ilgimi çekmiyor.
    Şubat'ta 40-50 saat civarı oynadım ancak okul başladığı için bırakmak zorunda kalmıştım. Şimdi bu sene gelecek son dlcyi bekliyorum tekrar başlamak için çünkü en detaylı dlc olacak oyuna çıkanlar içinde ve dlc yi oyuna sonradan entegre etmek hoşuma gitmiyor. Umarım 2020 sonu değil de Eylül gibi çıkar. İrrigation system dlc si haziranin 2. Yarısı gelecekmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İng dili yeterli olan yaşıyor vallahi bunun canlı kanıtısınız hocam
    Ne kadar istesem de Türkçe yamasının muallakta olması başka baharlara bıraktırdı, Epic'in bunu hediye edebileceği düşüncesi de var tabi

Rehber için elinize sağlık, takipledim.
  • bence ing çok şart değil bu oyun için her şeyi sembollerle grafiklerle anlamak kolay zaten ama bana da o zaman fransızca oyna deseniz bende ingilizce oynamayı tercih ederdim yani ingilizceniz sıfırsa bir yandan size de hak veriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

İng dili yeterli olan yaşıyor vallahi bunun canlı kanıtısınız hocam
    Ne kadar istesem de Türkçe yamasının muallakta olması başka baharlara bıraktırdı, Epic'in bunu hediye edebileceği düşüncesi de var tabi

Rehber için elinize sağlık, takipledim.
    maalesef hocam günümüz şartlarında ingilizce şart oluyor benim mesleki açıdan mecbur öğrendiğim için oyunlara gelince rahat oluyorum ama her zaman türkçeyi tercih ederim çünkü kendi ana dilinde oynamak ayrı bir olay.

anno ya gelince çok ağır ingilizcesi yok arada bir hikaye bildirimleri çıkıyor onu anlamasanızda olur biz anlatırız kalan şeyler sadece kelime üzerinden ve 1-2 cümle var o kadar bir süre sonra o kelimelerede alışırsınız.

• Orta halli İngilizceniz varsa sandbox modunu oynayabilirsiniz arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamamen sıfırda değil %17 diyelim hocam
    1-2 kelimelik yazıları anlamak kolay oluyor ama uzun bi açıklama olunca iptal oluyorum maalesef. Üstelik 1800'lerde geçtiği için osmanlıca gibi değişik dil içerdiğini söylüyorlar. @Showel Knight

Haklısınız maalesef bu yetersizlik sadece oyunlarda değil hayatın her alanında ortaya çıkmaya başladı, bende zorunlu olmadığı için zamanında önemsememiştim şimdiki aklım olsa Türkçe'den önce ing öğrenmeye çalışırdım o derece bunaldım yani. Uygulamalarla vb geliştirmeye çalıştım nafile. @TheMuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

Tamamen sıfırda değil %17 diyelim hocam
    1-2 kelimelik yazıları anlamak kolay oluyor ama uzun bi açıklama olunca iptal oluyorum maalesef. Üstelik 1800'lerde geçtiği için osmanlıca gibi değişik dil içerdiğini söylüyorlar. @Showel Knight

Haklısınız maalesef bu yetersizlik sadece oyunlarda değil hayatın her alanında ortaya çıkmaya başladı, bende zorunlu olmadığı için zamanında önemsememiştim şimdiki aklım olsa Türkçe'den önce ing öğrenmeye çalışırdım o derece bunaldım yani. Uygulamalarla vb geliştirmeye çalıştım nafile. @TheMuyu
    başlayın hocam bi yerden çağımız artık kolay öğrenme çağı.
    telefonda duolingo var 2 aya kalmaz baya belirli seviyeye gelirsiniz kesinlikle deneyin
    birde busuu var onuda deneyin çok güzel programlar her gün 15 dk yeterli fazlasına gerek yok

• oyunda çok zorlanıyorum. zanaatkar nüfusuna geçtikten sonra patlıyorum. Param eriyor adeta. Kaça kaç olmalı bu nüfus oranı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kedi Adam

oyunda çok zorlanıyorum. zanaatkar nüfusuna geçtikten sonra patlıyorum. Param eriyor adeta. Kaça kaç olmalı bu nüfus oranı?
    hocam nufusu dipte bırakma çok ilk başlarda ekside olman normal. engineere geçip luxury kısmını yaptıkça baya para getiriyor onlar. investora geçince zaten patlıyor para
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Çok noobum galiba :D. Tasarım olarak çok kötüyüm sanırım. verdiğiniz linkler çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kedi Adam

Çok noobum galiba :D. Tasarım olarak çok kötüyüm sanırım. verdiğiniz linkler çok güzel.
    hocam aynen linkler çok faydalı
    her zaman production chaini kontrol ederek gidin ki fazla gereksiz üretim binası yapmanıza gerek kalmaz.
    ayrıca layoutlardan da bakın kullanın blueprint modunda cok faydasını göreceksiniz
  • 3x3 kare şeklinde ev yapıyorum ortadaki kareyi de boş bırakıyorum. Ortadaki kareye ilerleyen zamanlarda da ağaç vs dikiyorum mutlu olsun garibanlar diye :)
    Tavsiye ederim. Bu arada sanırım season 2 passı alacağım kuponla. İndirim bitince de 1i alırım kuponla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 29 Mayıs 2020; 4:9:39 >
  • 2 haziran patch notları :https://www.anno-union.com/en/game-update-8-release-notes-2/

oyun çıktığından beri var olan sürekli aynı soundtrack çalma sorununu çözmüşler sonunda hayaldi gerçek oldu
  • Anno hayranı oyuncuyum, 1404'ü günler gecelerce oynadım. Yeni oyun epic'te indirimde. DLC'siz almamı tavsiye eder misiniz?
  • DeliKulaBey kullanıcısına yanıt
    oyun dlcsiz de gayet yeterli ve güzel dlcler şart değil o kadar
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    Sonunda ya. Müzikler kapalı oynuyordum

• Oyunda multiplayer nasıl. Var mı oynayan bir grup ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.