Şimdi Ara

annem ve kardeşim küs barıştırma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bayramın ilk günü toplu aile kahvaltısı için dayımlara gidecektik. Bayram namazının ardından eve geldik ve saat erken olduğu için yol çıkmadan önce beklemeye başladık. Bu esnada teyzem aradı ve akıl verir bir tarzda kendilerinin bir saat sonra çıkacaklarını ve onları beklememizi söyledi. Bunun üzerine annem çocuklarbaç diyerek kabul etmedi ve yola çıktık. Fakat kardeşim teyzemin akıl vermesine sinirlendi ve anneme çocuklar acıktılar demeyecektin biz istediğimiz zaman gideriz diyecektin diyerek anneme tepki gösterdi. Kardeşimin sinirlenmeye nedenlerinden biri de teyzemin benzer davranışları daha önceden de yapmasıydı. İşin kötü tarafı konu orada kapanması ve kardeşim her gün fırsat buldukça konuyu açmaya başladı. Anneme teyzemin bütün evi enayi yerine koyduğunu ve annemin karşılık veremediğini bir yerde bunun konusu açılırsa teyzemin ağzının payını vereceğini söyledi. Annem bu durumun üzerine panik yaptı. Panik yapma sebebi ise kardeşimin böyle bir şey yapması durumunda kendisinin utanacağı endişesi. Ayrıca kardeşim tartışmalar esnasında bazen ağır laflar etti. Ve kültürler. Ben bunları nasıl barıştırabilirim?

Konuda geçen kişilerin karakterleri
    Annem: insanları kırmak istemeyen fakat bunu yapayim derken biri kendisiyle dalga geçse bile karşılık vermeyen bir karakter
    Teyzem: sürekli başkalarına akıl vermeyi seven kendini üstün gören bir karakter
    Kardeşim: Biri kendisine bir şey dediğinde direk karşılığını veren alttan almayan hırçın bir karakter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun kardeşinde hatasını anlayıp annesinden özür dilemiyorsa yapacak hiç bir şey yok. Hatasını anlamalı annesine laf edeceğine teyzesine laf edebilirdi sonuçta annesini kırmak için bir neden yok annesi kibar davranmış kardeşin de boş yere laf etmiş annene. Büyük suçlu kardeşin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 1 Ağustos 2014; 1:21:19 >
  • Haklısınız. Fakat şöyle de bir sorun var annem kardeşimin teyzeme laf etmesine de razı değil. Böyle bir durumu da ben arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakacağım diyerek hoş karşılamaz. Kardeşimin bu konuya karışmamasını sağlamanın bir yolu var mıdır? @TheRad67
  • ınfiniti red bull racing kullanıcısına yanıt
    Benim annemde böyle. Sonuçta kardeşleri laf ettirmiyorlar kardeşlerine. Kızınında teyzesine yani annenizin kardeşine laf ettirmemek istemesi doğal. Ne kadar kötü bir teyze olsada. Kardeşinizin buna hiç karışmaması lazım annesine sonuçta anneniz olgun birisi sadece fazlasıyla iyi laf ettirmiyor başkadına

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Benim annemde böyle. Sonuçta kardeşleri laf ettirmiyorlar kardeşlerine. Kızınında teyzesine yani annenizin kardeşine laf ettirmemek istemesi doğal. Ne kadar kötü bir teyze olsada. Kardeşinizin buna hiç karışmaması lazım annesine sonuçta anneniz olgun birisi sadece fazlasıyla iyi laf ettirmiyor başkadına

Cevap için sağolun. Peki son bir sorum olacak. Bu durumda olaya pek karışmayıp akışına bıraksam mı daha iyi olur, yoksa kardeşimi özür dilemeye ikna etmeye çalışsam mı? (Kardeşim kendini haklı görmesinden ve karakterinden dolayı özüre yanaşmıyor. Özür dilese bile araya ben haklıyım mesajını iliştiren biri, benim ise ikna yeteneğim sıfır)
  • Dostum keskin sirke küpüne zarardir, kardesin önce annesinin yanında nasıl konuşulacagını ögrensin sonra özür dilesin kadından.

• O nasıl kardeş öyle tam dayaklık. Kız mı erkek mi?

• ınfiniti red bull racing kullanıcısına yanıt
    Kardeşine filan karışma özür dilerse dilesin dilemezse karışma. Sadece sen annene yardımcı ol. Daha fazla ilgi göster, kardeşini kıskandırır gibi.

• Erkek.
  • Kardeşini bırak ne yaparsa yapsın.Teyzenle tartışması daha iyi bile olur.Böylece ortam düzelir teyzende kendini düzeltir.Bu kadar basit.Annende çok pıssırıkmış. Annen kendini ezdirir gerçek nedenler göstermeden sizi bahane olarak gösterirse teyzen daha çoook ezer sizi :)
  • Özet:

Anne:İyi ve çekimser.

Teyze:Bencil ve dayanılmaz.

Kardeş:Ergen.

Çözüm:Teyze ile kardeşin fazla bir araya getirmemek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.