Şimdi Ara

Anne tarafi 200 yildir Giresunlu, baba tarafi ise Erzincan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 200 yildir orada yasamislar soy agacindan baktim. Yav insan hic mi sıkılmaz, gider o guzelim akdeniz sahillerine egeye. Allahin dagini bulmuslar birakmiyorlar Erzincanlilar alinmasin beyler ama mesela bir Muglali olmak vardi. Erzincan ne dagin basi. Allah her yeri ayni yaratmamis iste insanlari da guzel cirkin yaratmis, sehirleri de. Giresun da ayni, yazin bile her gun yagmur yagar, hava kapalidir. İc kararticidir. Findigi ve kirazi meshur sadece. O da dagin basinda yukarialinli koyu diye bir yer. Taa 1810 lardan beri oradaymislar sanirim. Boyle iste beyler. Cok kizginim atalarima cok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 17 Şubat 2018; 23:50:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen kesinlikle esmer olmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uludağsözlük'ten çakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break the cycle -- 18 Şubat 2018; 9:36:26 >
  • break the cycle kullanıcısına yanıt
    Uludagsozlugu bilmem etmem. Bizim bir hoca var o da kirsehirliydi boyle seyler derdi hep oradan alinti yaptim Haksiz miyim yav? Muglada deniz var yazin gir serinle, yuz. Erzincan da firat nehri var bi atlasan akinti seni suriyeye goturur belesten. O da bogulmazsan. Kisin da it donuyor zaten. Sibiryayi falan tahmin edemiyorum surekli soguk. İnsan intihar eder. Simdi kadikoy deyim sahile gittim mis gibi deniz, sessizlik... Gozum gonlum acildi valla. Ah ulan ah, cok zengin olsam ben ada satin alip ulke kurardim valla.

• En iyi yer para kazandığın yerdir kardeşim. Muğla felan diyorsun iyi hoş da orda işsizlik parasızlık sıkıntısı çekersen ne anlamı kaldı. Belli ki sülalen köylerinde işlerini hayatlarını kurmuşlar hayatlarından memnunlardı. Niye ayrılsınlar ki o zaman.

• Annemler makedonyadan Aydın'a göçmüş

Babamlar Sicilya dan Antalya ya

Ben de esmerim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 18 Şubat 2018; 14:14:35 >
  • benimde aynı durum. 200 yıllık nufus olayında bir tek istanbul.
  • bizimkilerde Trabzon gözüküyo ama hiç Karadenizli gibi hissetmiyom yaww istanbulda doğup büyüdüm ondandır herhalde

• Benim ana tarafida selanikten izmire gelmis izmirden bursaya gelmis.

Baba tarafida selanikten girsesuna giresundan istanbula istanbuldan bursaya gelmis.

• bizimkiler de sivaslı ama iyi ki sivaslıyım yaşasın sivaslılık tekrar gelsem dünyaya tekrar sivaslı olmak isterdim net
  • Köy?

• quote:

Orijinalden alıntı: trapperist

Köy?

ne köy
  • Anne tarafım da baba tarafım da 1800'lerden beri aynı köydeler. Ne bileyim insan azıcık Rusya'ya falan gider ya. Lan onu da bırak, karşı köye de mi gidip evlenmediniz lan?

• dur yav bir tarafimiz erzincanin ilic ilce ciftlik koyunden gelmeymis bir tek o var. Obur tarafta da iki tane Trabzondan gelenler var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.