Şimdi Ara

Anne Babaya alınacak telefon ( Lenovo K5 Plus, General Mobile GM-5, Asus Zenfone 2 laser)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aile büyüklerine alınacak çok büyük ekrana sahip olmaya (5 inç civarı olması tercih edilir),şarjı uzun giden, kasma yapmayacak, sesi yeterli seviyede olan, kamerası çok kötü olmayan ve sorunu en az olan telefonu almak istiyorum. Yani oyun oynama olasılığı hiç olmayan, minimum sorunlu en uygun fiyatlı klasik ebeveyn telefonu tavsiyesi istiyorum.

Şimdiye kadar bu alanda gördüğüm telefonlar;

Lenovo vibe K5 Plus http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-lenovo-vibe-k5-plus-fiyati,38631931.html

General Mobile GM 5 http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-general-mobile-gm-5-fiyati,21542280.html

Asus zenfone 2 laser http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-asus-zenfone-2-laser-ze500kl-fiyati,5618299.html

Telefonlar fiyat olarak birbirine yakın. Fakat sorun ve kullanış olarak hangisi daha iyidir. Hangisinin daha az sorununun olduğu ve daha iyi teknik servis desteği olduğu da bu seçimde önemli.

Ayrıca bu fiyat seviyelerinde ve yukarıda belirttiğim (standart) özellikleri daha iyi sağladığını düşündüğünüz bir telefon varsa, tavsiyenizi alabilirim.

• hocam p9 lite veya p8 lite 2017 şiddetle tavsiye ederim. Gpu kötü işlemci çok iyi. Kasma zaten yapmaz. Kamera orta düzey. Şarjı çok iyi. Garantisı hele mükemmel. Kronik sorunu neredeyse yok. Gayet uygun bir telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat 50 lira 100 lira derken 1000 liraya çıksın istemiyorum. Zaten çoğu özelliğini kullanmayacaklar. Biraz daha uygun fiyat segmentine bakıyorum.

• lenovo tercih edebilirsiniz.
  • Gm hariç 2si arasında seçim yapabilirsin.

• Hep derim.

Anne - Baba - Dayı Teyze - Hala vb fazla kullanım yapmayacaklar için en mantıklı telefonlar Samsung markası.

Neden?

Hemen çoğu samsung kullanıyor ve birbirlerine sora sora işlerini halledebiliyor. Misal ben anneme J5 2016 aldım. Çok memnun kendisi.

3 günde 1 şarj ediyor
  • Zenfone 2 Laser'i bence silin tercihlerden. Geçen sene babama aldım ve berbat bir telefon. Arışı derecede kasma yapıyor ve hiç sesi de çıkmıyor. Servise gönderdik işte hoparlör ahize vs değişti, yazılım güncellendi farkeden birşey yok :) Almış olduk kullanıyor ama çok pişmanız.

Şu aralar ben de kaynanama bir telefon bakıyorum ve aklımda K5 Plus, GM5 veya Venus 3 var.

Kendim GM 5 Plus kullandım bence gayet yeterli bir telefon. Bakış açısına ve karşılaştırma çok öenmli. Birçok özelliği kullanılmayacaksa tahminimce GM 5 de birçok kişi için yeterli gelir. Elime alıp kullanmadım GM5 i.

GM 4G yi kendi anneme almıştım o da gayet memnun :) Fiyatına göre güzel telefonlar.

Lenovo K5 Plus yakın bir arkadaşımıza aldım gayet memnun.

Kısaca. Bu fiyat aralığından sıralamam:
    1- Lenovo K5 Plus
    2- GM 5
    3- Venus 3
  • o zaman moto g4 plus hocam.

• Mr. Kvnç kullanıcısına yanıt
    Ekran boyutu 5.5" olduğu için moto G4 e bakmıyorum. Zaten 5" bile büyük geliyor onlara 5.5" e hiç alışamazlar.
  • MGES38 kullanıcısına yanıt
    Vestel için aklımda soru işaretleri var. Kullanan birisi var mı emin değilim. Kronik sorunları var mıdır emin değilim. Vestel V3 5070 fiyat olarak en ucuz fakat tereddüt ediyorum. Bu telefon nasıldır diye.
  • maceraya gerek yok güncel olması ve daha uzun güncelleneceği için
    Asus Zenfone 3 Max
    Lenovo K6
  • O zaman k5plus mı k6 kararsız kaldım bende

• quote:

Orijinalden alıntı: forum_m

O zaman k5plus mı k6 kararsız kaldım bende

bir model daha diyeceğim ama çok güzel cihaz LENOVO MOTO G4 PLUS
    haftasonu arkadaşım almış 900 tl güncel android dayanıklı parmak izi hızlı incelemenizi öneririm aslında 720 tl ye k5 plus alacaktı güncelleme destek kesilmiş vazgeçti
  • quote:

Orijinalden alıntı: benonur

quote:

haftasonu arkadaşım almış 900 tl güncel android dayanıklı parmak izi hızlı incelemenizi öneririm aslında 720 tl ye k5 plus alacaktı güncelleme destek kesilmiş vazgeçti

Bugün benim de dikkatimi çekti özeliklerine göre fiyat baya iyi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: benonur

quote:

Bugün benim de dikkatimi çekti özeliklerine göre fiyat baya iyi

sar değeri yüksekmiş başka bir konuda önermiştim gerçe sar değeri tartışmaya açık bir kavram ama özel bir hassasiyet varsa belirteyim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.