Şimdi Ara

Anne babanızın anne babası olsaydınız ne yapardınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 29 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Guest-1F943E7C5 (2 mesaj) HayatDevamEdiyor (1 mesaj) B-2 Spirit (1 mesaj) 1shot1kill (1 mesaj) Omisis046 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Ben herhalde bunları sabah akşam döverdim, çıldırtıyorlar ya beni. Ben böyle sorumsuz, vurdumduymaz, elalemin dediğine bu kadar inanıp bizim söylediğimize inanmayan ebeveyn görmedim. Çevremdeki aynı yaş diğer anne-babalara bakıyorum, ulan onlar da aynı böyle sanki, hepsi tornadan çıkmış gibi birbirine benziyor ne yaptılar bunlara 70-80'lerde, o tarihe gidip incelemek istiyorum resmen acayip bir kafada hepsi. Çoğunda hayattan zevk alma yok, bir uğraş bulayım uğraşayım, üreteyim, çabalayım yok, müzik dinlemek yok, film izlemek yok, anca televizyon ne verirse onu izleyip yan gelip yatmak var. Bazen düşünüyorum, harbiden bu insanlar hiçbir şey hak etmiyor, okuyup onları rahat ettirmek falan boş iş, gene bir şey değişmeyecek çünkü bu içsel bir şey, yani mutlu olmayı bilmeyen bir insan ne yaparsanız yapın mutlu olamaz. O zaman ne için, kim için uğraşıyoruz cidden bilmiyorum, bunların bu kadar bize yaptığı baskı oku, evlen, çocuk yap, araba al, ev al falan hayatımızı zindan etmekten başka bir işe yaramıyor, kaç yaşına gelsek de hep bir baskı, baskı, baskı şu devir bitse de kurtulsak

|
    |

• boomerlar insan mı ki onların yetiştirceği çocuktan ne bekliyon

• evlatlıktan reddederim

• quote:

Orijinalden alıntı: 1shot1kill

boomerlar insan mı ki onların yetiştirceği çocuktan ne bekliyon

Boomer, zoomer, coomer Allah hepsinin belasını versin, bu geceyi bu hale kim getirdiyse Allah belasını versin

• Katılıyorum. Cehaletin nedeni, tüm bilgiyi kitaplardan veya sohbetlerden alıyorlar ve çoğu okuma bilmiyor. Köyde ne yapsın millet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi annem babam da olurdum bir kuşak kesmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.