Şimdi Ara

Anladık Bitcoin Minig patladı Ekran Kartı Fiyatları % 100 Arttı da ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu ara bir Gtx 1070 almaya soyundum. Site site geziyorum. Adamın birisi 2 yıllık kartım demiş 2400 TL fiyat açmış. Sormazlar mı adama, Minig Temmuz 2017 gibi patladı, sen 2 yıl 2.5 yıl kartı kullanmış haşata çıkarmışsın, o zaman diliminde belki yarı fiyatına almışsın şimdikinin, bu fiyatı koyarken aklından neler geçiyordu ? Dolar Euro kuru yüzünden zaten alamıyoruz peki bu bit pazarına Nur mu yağdı kardeşim bunların derdi ne ?

• Fiyatların yukselmesi onun sucu degil ki bende 1440a gtx 1060 6gb asus strix almistim simdi satsam 1800den asagi istesem de satamam

Neden?

Cunku yerine baska kart alirken ne yapacagim? Cidden Allah yardimciniz olsun biz kartları alırken fiyatlara kurlara sövüyorduk suan ondan da beter oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    İyi dileklerin için sağol ama iki taraflı düşünüyoruz madem şunu da dile getirmekte fayda var, Bende 2 yıllık minig öncesi bir karta haketmediği bir miktarı vermek zorunda değilim. Böyle bir durumda orta yollu bir fiyatlandırmaya gitmek gerekmez mi madem iki taraf da bu işten mağdur o zaman herkes elini taşın altına koymalı. Adam amazondan almış 2900 TL kart. 2000 Teklif ettim 2 yıllık karta. 2400 TL den aşağı inmiyor. Her halukarda iş yine fırsatçılığa çıkıyor. Hesap belli ürün belli. ben her halukarda bir 1000 daha koyar sıfırına girerim istediğim kartın ama bu açlardan almam almayacağım da bu satten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulina

İyi dileklerin için sağol ama iki taraflı düşünüyoruz madem şunu da dile getirmekte fayda var, Bende 2 yıllık minig öncesi bir karta haketmediği bir miktarı vermek zorunda değilim. Böyle bir durumda orta yollu bir fiyatlandırmaya gitmek gerekmez mi madem iki taraf da bu işten mağdur o zaman herkes elini taşın altına koymalı. Adam amazondan almış 2900 TL kart. 2000 Teklif ettim 2 yıllık karta. 2400 TL den aşağı inmiyor. Her halukarda iş yine fırsatçılığa çıkıyor. Hesap belli ürün belli. ben her halukarda bir 1000 daha koyar sıfırına girerim istediğim kartın ama bu açlardan almam almayacağım da bu satten sonra.

Hocam rasyonel düşünürsek satici tek mal alip satan biri olduğu icin yani global bir firma büyük karlarin peşinde bir girişimci olmadığı icin elini tasin altina koymayacaktir

Bence kendinizi cok yormayin 0 bir kart alın gitsin çok da fazla düşünmeyin ekonomi o denli kotu ki artık bosverip kendimizi yipratmamak en iyisi

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Değerlendirmen doğru. neticede ikinci el serbest piyasa. Ben işin ahlaki tarafındayım buraların muhtarı değilim, sitelerde 2000 TL ye verenide gördüm 1900 TL yede ama biz yetişemedik o ayrı konu. Ama yinede yıpranmış senelik karta çatlasamda yırtınsam da o kadar parayı vermem. Tetris oynarım yine vermem. 2 sene de ben kullanacağım ee başlıyacak devreler ısıdan nötrilize olmaya performans kayıpları vs. 1000 TL daha koyarak bir avrupa sitesinden Asus Rog Strix 1070 OC almaya karar verdim bana toplamda 3000 TL ye maal oluyor. Zaman ayırdığın için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulina

Değerlendirmen doğru. neticede ikinci el serbest piyasa. Ben işin ahlaki tarafındayım buraların muhtarı değilim, sitelerde 2000 TL ye verenide gördüm 1900 TL yede ama biz yetişemedik o ayrı konu. Ama yinede yıpranmış senelik karta çatlasamda yırtınsam da o kadar parayı vermem. Tetris oynarım yine vermem. 2 sene de ben kullanacağım ee başlıyacak devreler ısıdan nötrilize olmaya performans kayıpları vs. 1000 TL daha koyarak bir avrupa sitesinden Asus Rog Strix 1070 OC almaya karar verdim bana toplamda 3000 TL ye maal oluyor. Zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

Rica ederim hocam kartiniz simdiden hayirli ugurlu olsun ben asus strix 1060tan Allah nazarlardan saklasin cok memnunum karti isteseniz de isitamazsiniz o derece misal arkadasimda msi 970 var isinma ve isinma sonucu kasma sorunlari yasiyor

Dediğim gibi uzmeyin kendinizi memleketin hali ortada iste yapabilecegimiz bir sey yok konsola yonelme sansiniz varsa yonelin derdim ama 1070 alacak adam konsola tamah etmez diye tahmin ediyorum?

• Normalde 2 yılda ekran kartına birşey olmaz.Benim 10 yıldır aynı ekran kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumartesi70

Normalde 2 yılda ekran kartına birşey olmaz.Benim 10 yıldır aynı ekran kartı

kripto para madenciliği için kullandıysa 7/24 full güç çalışmış olabilir.

• Serbest piyasa bu. Adamlar para kazanmak için yatırım yapmış parasını kazanmış şimdi kartı satacak.
    Kimse demez ki millet oyun oynasın ucuza satayım diye. Oyuncu falan zurnanın son deliği oluyor.
  • Eskiden 3 milyar civarına krallar gibi bilgisayar diziliyordu. Şimdi ise yaklaşık 3-4 ay önce aldığım 2k ya gtx 1070 ekran kartım şuan 3 bin küsürler de geziyor cidden yazık.
  • kusura bakmayın ekran kartı üreticileri mining olayının kaymağını yiyen taraf bence.bence oyuncuları düşünmüyorlar peki böyle olsun.

ben de gtx 850 m li laptop umla yola devam ederim.
    1 yıldır orjinal oyun almıyorum,korsan da oynamıyorum size tek kuruş daha kaptırmayacagım o paralar ile gidip hobiler yapıyorum daha iyi
  • İkinci el piyasasinin artmasina eyvallah arz talep meselesi, fakat sifir urunler de bu yuzden aldi basini gidiyor. Normalde 10.000 tlye kurabilecegimiz bir mining rig, su anki fiyatlarla(bulabilirseniz tabi) 20.000 tl olmus durumda. Nvidia durumundan memnun degiliz biz oyunculara yonelik bir sirketiz diye aciklama yapmisti. Su piyasada memnun olmadiklarini hic sanmiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.