Şimdi Ara

[Anket] İstanbul'da En iyi İngilizce Dil Kursları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
6
Favori
64.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bakırköyde yds english lineda ben egitim aldim ve gayet memnun kaldim. Ozel ders dileyenler icinde oyle bi secenekte veriyolar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben dil ögrenmenin kelime öğrenmeye baglı oldugunu düşünüyorum bu aralar bi kaç video izledim Dünyanın en hızlı ingilizce kelime öğrenme metodu mu ne yazınca çıktı google da (http://www.izlesene.com/video/dunyanin-en-hizli-ingilizce-kelime-ogrenme-metodu/7165746) 2 hafta önce izledim hala unutmadım demosundaki kelimeleri. Araştırdımwww.uzmanhafiza.com.tr de set falan satıyorlar kelime setleri . Almayı düşünüyorum fakat çok pahalı almak isteyen var ise pm atsın ortak olarak alalım ?
  • Arkadaşlar eğer ingilizceyi kısa zamanda garantili öğrenmek isterseniz bence SDM DİL OKULU ile konuşmadan karar vermeyin.

20 Yıldır İstanbul Şişli'de 9 dilde eğitim vermektedir.

ingnilizce,almanca,arapça,fransızca,italyanca,ispanyolca,çince,yunanca

ingilize kursu arıyorsanız sdm.com.tr yi ziyaret ediniz.

Gurup fiyatına özel ders alın kurumdan 0212 233 09 99
     [Anket] İstanbul'da En iyi İngilizce Dil Kursları

• Bence en iyi kurs online evimden katıldığım kurs, hemde sadece İstanbuldan değil her yerden katılabiliyorum. Bu siteye üye oldum arkadaşlar ve çok memnunum, hem gerçek öğretmenlerle gerçek zamanda kurs hemde evimdeyim. Denemek isterseniz adres bu :http://www.interokul.com/
  • Bizde çok araştırdık zamanına.O piyasadaki britishler spokenlar..vs Aman aman bulaşmayın onlara hiç.

Kesinlikle üniversiteleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Şahsen Boğaziçini tercih ettim.

Boğaziçi Üniversitesi gerçekten iyi. 1yıldır gidiyorum beginner 3 ile başladım şuan intermediate 4.

Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serrrrro

Bizde çok araştırdık zamanına.O piyasadaki britishler spokenlar..vs Aman aman bulaşmayın onlara hiç.

Boğaziçi Üniversitesi gerçekten iyi. 1yıldır gidiyorum beginner 3 ile başladım şuan intermediate 4.

Ben şuan British side gidiyorum. Belki duymuşsundur. Kapatılan British Councilin yerine açılmış bir kurstur. Hocaların hepsi yabancı. Şuan Elementarydeyim. Memnun musun diye sorarsan memnunum İngilizce öğreniyorum ama konuşmaya gelince iş değişiyor. Gittiğim kursun vasıtasıyla bu yaz İngiltereye gideceğim. Senin var mı hiç gittin mi ingiltereye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxutttt

quote:

Bizde çok araştırdık zamanına.O piyasadaki britishler spokenlar..vs Aman aman bulaşmayın onlara hiç.

Ben şuan British side gidiyorum. Belki duymuşsundur. Kapatılan British Councilin yerine açılmış bir kurstur. Hocaların hepsi yabancı. Şuan Elementarydeyim. Memnun musun diye sorarsan memnunum İngilizce öğreniyorum ama konuşmaya gelince iş değişiyor. Gittiğim kursun vasıtasıyla bu yaz İngiltereye gideceğim. Senin var mı hiç gittin mi ingiltereye?

Kursu tamamen bitirdikden sonra düşünüyorum yurtdışına gitmeyi.

Konuşmaya gelince konuşma kısmı bıraz ingilizceye maruz kalmakla ve kelime hazinen ile alakalı listening-vocabulary diyebiliriz buna.Bir defa hergün çalışmak şart hergün kesinlikle aç bbc haberleri izle hergun en az 30dk yada yabancı dizi film vs.ing altayazı yada altyazısız izle çoğunu anlamayacksın zaten olsun (sıkılma yapacağın kulak egzersizi zaten amaç bu) zamanla (en az 1 ay sonra) kelimeleri duyabilmeyi ayırt edebilmeyi öğrenmeye başlayacak kulağın.Yabancı haber sitelerini okumanı şuan için tavsiye etmem gerçekten çok zor ben bile fazla düşmem üstüne biraz ileri seviye oluyor.

Boğaziçinde hocalarımız çoğu türk.Kimisi yurtdışı tecrubesi var kimisinin yok.Yani yurtdışına çıkılmadan da nasıl şakır şakır ingilizce konuşuluyormuş orada şahit oldum. Benim şanşım şöyle işim gereği yabancılarla diyalog halindeyiz pratik yapma şansım oluyor.ispanyollar var onlarla konuşuyorum onlarda çok çok iyi bilmediği için gayet rahat anlaşıyoruz.

Dil öğrenmenin anahtarı düzenli, sıkı ve sürekli çalışmaktır.Yoksa boğaziçi de diğerleride en nihayetinde aynı şeyleri öğretiyorlar yani biri 10 tane zaman öğretip diğeri 5 tane zaman öğretmiyor zamanlar belli grammarlar belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serrrrro -- 6 Kasım 2014; 17:24:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxutttt

quote:

Kursu tamamen bitirdikden sonra düşünüyorum yurtdışına gitmeyi.

Konuşmaya gelince konuşma kısmı bıraz ingilizceye maruz kalmakla ve kelime hazinen ile alakalı listening-vocabulary diyebiliriz buna.Bir defa hergün çalışmak şart hergün kesinlikle aç bbc haberleri izle hergun en az 30dk yada yabancı dizi film vs.ing altayazı yada altyazısız izle çoğunu anlamayacksın zaten olsun (sıkılma yapacağın kulak egzersizi zaten amaç bu) zamanla (en az 1 ay sonra) kelimeleri duyabilmeyi ayırt edebilmeyi öğrenmeye başlayacak kulağın.Yabancı haber sitelerini okumanı şuan için tavsiye etmem gerçekten çok zor ben bile fazla düşmem üstüne biraz ileri seviye oluyor.

Boğaziçinde hocalarımız çoğu türk.Kimisi yurtdışı tecrubesi var kimisinin yok.Yani yurtdışına çıkılmadan da nasıl şakır şakır ingilizce konuşuluyormuş orada şahit oldum. Benim şanşım şöyle işim gereği yabancılarla diyalog halindeyiz pratik yapma şansım oluyor.ispanyollar var onlarla konuşuyorum onlarda çok çok iyi bilmediği için gayet rahat anlaşıyoruz.

Dil öğrenmenin anahtarı düzenli, sıkı ve sürekli çalışmaktır.Yoksa boğaziçi de diğerleride en nihayetinde aynı şeyleri öğretiyorlar yani biri 10 tane zaman öğretip diğeri 5 tane zaman öğretmiyor zamanlar belli grammarlar belli.

Konuşma işinin burada olacağını ben kesinlikle düşünmüyorum. Ne olursa olsun sonuçta burası Türkiye ve Türkçe konuşuyorsun neticede. Burada ancak İngilizceyi öğrenirsin ama düzgün bir cümle kuramazsın. Burada birkaç kur gidip yani en azından İntermediate seviyesine gelince yurtdışına gitmek gerekiyor. Benim şahsi fikrim bu yönde

• quote:

Hocam dersler nasıl yapılıyor , gelen tipler nasıl yaşları veya çok zengin uyuz ortam yapmaya gelen tipler , güney kampüsünde mi eğitim veriliyor , diyelim beginnerı bitirdik bi belge alabiliyormuyuz

bende gelmeyi düşünüyorum uzun zamandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

quote:

Hocam dersler nasıl yapılıyor , gelen tipler nasıl yaşları veya çok zengin uyuz ortam yapmaya gelen tipler , güney kampüsünde mi eğitim veriliyor , diyelim beginnerı bitirdik bi belge alabiliyormuyuz

bende gelmeyi düşünüyorum uzun zamandır

Eğitim artık kuzey kampüsünde yapılıyor.Yeni bina yapılmış oradayız artık.

Dersler Cambridge üni yayınlarınlarından "interchange" kitabı üzerinden işleniyor.(her kur için ayrı seviyeleri var tabi) Birde boğaziçinin hazırladığı "Booklet" dediği alıştırma kitabı var. Materyallar bu ikisi.Hocalar bahsettiğim gibi çoğu türk hocalar ancak derste hiç türkçe konuşmuyorlar çok çok zorunda kalırsa (öğrenci anlayamadığı zamanlar) sadece.

Kursa gelen insanlar çeşitli çeşitli hafta içi kursu genellikle çalışanlar ve öğrencilerden oluşuyor.yaşlı nüfüs pek görmezsin ama bazen şeker teyzeler geliyor şaşırıyorum onları görünce tabi imreniyorumda aynı zamanda.

Bir kere şunu aklından çıkar yok öyle zengin tipler, uyuz tipler, boğaziçinde ortam vardır şimdi filan falan yok öyle birşey arkadaşlar.Gayet seviyeli herkesin diğerine saygılı olduğu çok güzel bir ortam var orada.Tenefüslerde bile fazla ses duyamazsın insanlar çayını kahvesini alır dışarda sigarasını içerken ayaküstü sohbet eder.

belge alma konusu;
    Malesef öyle bir seviyeyi tamamlayıp begle alamıyorsun.Belge alman için butun kurları tamamlamış olmanız gerekiyor.

Ekstra bilgide vereyim;Yani şöyle gittiniz kayıt olmaya bir deneme sınavına girdiniz işte atıyorum seviyeniz beginer3 çıktı yada int1 çıktı.Zaten direk o seviyeye yerleşiyorsunuz.Girdiniz sınıfa 2 hafta sonra bakıyorlar sizin ingilizceniz sınıftakilerden çok iyi belli yani fark var aranızda ozamanda yine sizi bir üst kura alıyorlar.

• Bütçeniz yurtdışına yetmiyorsa mecbur burada eğitim alacaksınız ama yararı tartışılır sadece grammer öğrenirsiniz .Esasında iş hayatında kimse sizin grammerinizi çok sorgulamaz akıcı konuşmak grammerden önde gelir.Tabi bizim Türkiye' de mantık farklı olduğu için kimse ingilizceyi düzgün konuşamaz :)
  • Bay İyi İnsan kullanıcısına yanıt
    UZMAN HAFIZA şuana kadar gitdiğim en iyi ingilizce öğreten ve ilgilenen kurs. Dersler bire bir yani özel ders çok Faydalı
  • Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce aldığım ama kullanamadığım bir eğitim hakkım var. İndirimli olarak size devredebilirim. Bilişim Eğitim Merkezi' nden aldım bu eğitimi.
    İlgilenenler bana PM atabilir.
  • kadıköy avrupa lisanları merkezi hem hesaplı hem hocalar tecrübeli
  • Kimse bunların maliyetinden söz etmemiş..Bence önemli
  • sıralama yaptığın dil okulları hakkında bayaaa bir şikayet var istersen önce bu kurslar hakkında şikayetvar sitesinden araştırma yapabilirsin.
  • Arkadaşlar,

yazacaklarıma ister reklam deyin,ister kulak verin ! Ben sadece yılların kötü tecrübelerini ve kendimce çözümünü söyleyeceğim,gerisi size kalmış

İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum ve bu bölgece yıllarca bir çok kursa para kaptırdım, İngiliz hoca tuttum ama basit konuşma kalıplarından oluşan sohbetten ileri gidemedim,işin kötüsü lojistik sekötüründeyim ve İngilizce öğrenmeme gibi bir lüksüm yok ama na yapsam olmuyordu ama bir arkadaşımın tavsiyesi ile UDES İngilizce'nin Şişli şubesine gittim, çok şükür yıllarca yapamadığımı çok kısa zamanda yaptım ama hala öğrenciyim çünkü özgüvenim geri geldi ve gidebileceğim yere kadar gideceğim

Bu kursun farkını çok kısa anlatayım,

bir kere boşluk doldurmalı o saçma kitaplardan okutmuyorlar,kendi kitapları var,ayrıca bu tamamen konuşma kursu,öyle hoca saatlerce konu anlatmıyor,aksine öğrenci daha aktif.
    Sonra kur sistemi yok,işinize gelmedi mi kursu bırakıyorsunuz,sınıflar ve katılımcılar çok kaliteli,genelllikle yönetici.
    Kursun sistemi sayesinde her kitapta binlerce kelime öğrenip bunları cümlede kullanabilir seviyeye geliyorsunuz,diğer kurslarda kelime ezberletiyor ama burada ezberlettiği kelimeleri sürekli sıcak tutarak unutmanıza engel oluyorlar.
    yani işin özü başka kurslarda 6 ayda öğreneceğiniz burada 2 ayda daha iyi bir şekilde öğreniyorsunuz,ama tüm bunlardan çok çok daha önemli bir şey var ki ; insanın kendine olan özgüvenin yerine geliyor,sorunun aslında sende değil sistemden kaynaklandığını görüyorsun

• serrrrro kullanıcısına yanıt
    Bende boğaz içi İngilizce kursuna gitmek istiyorum. Siz hangisine gidiyorsunuz genel, iş, yoğun ve bu kurslarda Critical Reading konusu varmı? Biliyorum SAT sınav konusu ama benim İngilizcem İngilizce metinleri kavramak için yeterli değil.
    Mesela kursa gidip kursu bitirsem İngilizce metin veya ders kitaplarındaki metinleri anlayabilirmiyim? Kursla ilgili tavsiyelereiniz hani şunu yaparsan daha iyi olur ya da keşke şunu yapsaydım dedikleriniz varmı? Ayrıca bir liseden daha fazlasını verebiliyormu?
    Okuma yazma okey o her kursta var ama metni anlayıp yorumlama ve konuşma konuşulanı anlama ve cevap verme çoğu kursta ve özel hocalarda çok sahip olamayacağınız bir durum bu yönlerden kursu nasıl değerlendiriyorsunuz?
    İlginiz için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancun1

Bende boğaz içi İngilizce kursuna gitmek istiyorum. Siz hangisine gidiyorsunuz genel, iş, yoğun ve bu kurslarda Critical Reading konusu varmı? Biliyorum SAT sınav konusu ama benim İngilizcem İngilizce metinleri kavramak için yeterli değil.
    Mesela kursa gidip kursu bitirsem İngilizce metin veya ders kitaplarındaki metinleri anlayabilirmiyim? Kursla ilgili tavsiyelereiniz hani şunu yaparsan daha iyi olur ya da keşke şunu yapsaydım dedikleriniz varmı? Ayrıca bir liseden daha fazlasını verebiliyormu?
    Okuma yazma okey o her kursta var ama metni anlayıp yorumlama ve konuşma konuşulanı anlama ve cevap verme çoğu kursta ve özel hocalarda çok sahip olamayacağınız bir durum bu yönlerden kursu nasıl değerlendiriyorsunuz?
    İlginiz için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim

Critical Reading açıkçası pek anımsayamadım.Akademik düzeye giriyordur belki bilemiyorum.

Ben genel ingilizce kursuna gittim.Bu kişinin ihtiyacına göre değişir esasen.Yoğun ingilizce programı hafta içi hergün ve bu benim için zaman açısından zordu.
    iş ingilizce konları ise; cv yazımı, toplantılar,iş yemekleri,iş seyahatleri,pazarlama ,tanıtım,iş sözleşmesi,müşteri ilişkileri..vs olarak tanımlıyor boğaziçi üniversitesi.Şahşi kanaatim iş ingilizcesine gidecek olan birisinin mutlaka belli bir seviye ingilizce bilgisi olması gerekir yani genel ingilizce seviyesi iyi olmalı.Benim için uygun değildi ve genel ingilizce'yi seçtim.

Kursla ilgili tavsiyelerim önceki mesajlarımda mecut yeni birşey yok.Kendi açımdan ise, kurs süresince daha fazla kitap okusaydım ve daha fazla yabancı haber-dizi-film(altyazısız yada inglizce altyazılı) izleseydim diyebilirm.Çok faydalı çalışmalardır.

Sıkı ve düzenli çalışmayla inanın birçok şeyi öğrenecek ve anlayacaksınız.Okumanız, yazmanız ve dinlemeniz gelişeceklerdir.

ingilizce metinlerin anlamlarını iyice kavramanız için ingilizce-ingilize sözlük kullanmanızı tavsiye ederim.Ben eğitim süresince hep onu kullandım."Longman Active Study" çok iyi bir sözlüktür.

• Uzun zamandır donanım haber'e üyeyim, geçen akşam bir şeye bakerken bu başlık gözüme ilişti, bende yıllarca çok çektiğim için kırk yılın başı, ilk defa insanlara bir faydam olsun diye ingilizce kursları hakkında tecrübelerimi anlattım ama maalesef görüyorum ki burayı örümcek gibi saran kursların reklamını yapan vampirlerin işlerine gelmediği için yazdığımı beğenmemişler .Ya da donanım haber'in işine gelmemiş bilemiyorum !!!

İnsanlar beğensin diye buraya da yazmadım ama REKLAM ASALAKLARI da çamur atınca sinirlendim

Yukarıda da örneklerini göreceğiniz üzere, bir çok kursun -üniversite kursları da dahil – reklamı var artık forumlarda..Sonuçta onların para kapısı bu kurslar.

Ne acıdır ki ,Türkiye’de ki tüm kurslar , Türkçe’nin dil yapısını bilmeyen,türklerin nasıl öğrenmesi gerektiği üstüne hiçbir fikri olmayan yabancıların yazdığı saçma, renkli fotoroman gibi, boşluk doldurmalı kitapları okutup insanlara fast food ingilizce eğitimi verip kandırsınlar, tezgahları dönsün istiyorlar ama kimse kusura bakmasın bunu yapmayan tek kurs var bu ülkede.

Bu işe yıllarını vermiş,cilt cilt kitap yazan bir adamın kursunu araştırın,gidin deyince bazılarının işine gelmemiş i tabi, bilinsin istemediniz ama kimse koyun değil ,merak edip araştıran zaten farkı görecek

Şimdi vampirler yine beğenmezler ama olsun ,son kez inadına yazıyorum ve iddia ediyorum Türkiye'nin en iyi kursu UDES İNGİLİZCE dir, adını çoğu insanın bilmiyor olması bu gerçeği değiştirmez. Bilakis,reklam yapmamaları tek işlerinin eğitim olduğunu gösteriyor bence.

Bu kursla tek bağlantım,öğrencisi olmamdır, mesaj atanlara özelden ispatlayabilirim.Benim kaybedecek bir şeyim yok,ister gidin ister gitmeyin ama bilin istedim.

Eyvallah..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.