Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
6
Favori
381.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • Shell,bp,po,opet aygaz,lukoil hepsini denedim

Lukoil general,opet aygaz albay,diğerleri onbaşı

Yalnız uzun süredir lukoil üzerinde bir baskı var istasyonları kapanmaya zorlanıyor rusyayla uçak krizinden once başladı bu baskı. Devlet kurumları sürekli engel çıkarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • milangaz,shell ve PO beğeniyorum
    ama artık ucuz gaz kullanıyorum:Bpet,Aytemiz

• Shelli tek gecerim hemen hemen hepsini denedim daha ucuz olanlarla depoyu daha cok doldurmama ragmen daha az yol katettim ustelik bazi ucuz markalar araci sarsintili calistiriyor.ben mecbur kalmadikca baska marka almiyorum tabi bu lpg kitiylede alakali olabilir ben ford focus aracima lovato lpgye shell aliyorum ve memnunum

• Yaşadığım yerde büyük markaların gazı 2.20 tl civarı iken Termo benzin istasyonunda satılan bir gaz var, 1.85 lira fiyatı. Cesaret edip alsam mı bilemedim

• Istanbuldan antalyaya gelirken Kütahya afyon arasinda hürgaz marka gaz aldim. Litre fiyati cok uygundu. Menzil olsunn çekişi olsun gayet guzeldi gaz. Markalara fazla para vermek mantikli mi bilemiyorum

• cnkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Markalı gazlarda bütan/propan karışımı yaz ve kış için ayrı ayrı ölçülü şekilde yapılır ve motorun kuru kalmaması için belli bir oranda yağ katılır. Ucuz gazlarda durumun ne olduğunu bilemiyoruz. 1 depo gaz ile güzel , kaliteli demek yanlış olur. Zira uzun süre aynı gazla kullanınca yan etkileri ortaya çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

Markalı gazlarda bütan/propan karışımı yaz ve kış için ayrı ayrı ölçülü şekilde yapılır ve motorun kuru kalmaması için belli bir oranda yağ katılır. Ucuz gazlarda durumun ne olduğunu bilemiyoruz. 1 depo gaz ile güzel , kaliteli demek yanlış olur. Zira uzun süre aynı gazla kullanınca yan etkileri ortaya çıkar.

SiZ hangi otogazi tavsiye ediyorsunuz hocam?

• Benim LPG'yi taktyrdy?ym Anelsan Opet'ten kesinlikle gaz alma diyor. Onun haricinde en iyi Shell diyor.
    Aygaz, Shell en kaliteli gazlardır.
  • Ben Honda Civic aracıma gaz taktıralı yaklaşık 1 ay oldu. Her aldığım yakıtı ve kilometreyi bir tablo ile takip ediyorum. Km de kaç litre yada kaç TL hesabını yapmak gerçekte çok zor aslında. Bunun en önemli nedeni gazın Litre yani hacim birimi ile satılması bence. Çünkü madde miktarının ölçüm karşılığı kütledir. Hele gazların hacimle miktarının ölçülmesini otogazda gördüm. Bakın ev tüplerini alırken hep kg olarak alırız ve tarif edilir. Bu durumda hata yapma ihtimali çok fazladır. Bunun içinde toplam harcanan gaz miktarı ve fiyat toplam ile uzun süreli kilometreler en mantıklı sonucu verir diye düşündüm. Bu yüzden PO dan gaz almaya başladım ve bir aydır kullanıyorum. Yaklaşık 1500 km de ortalama km maliyeti şu an 24 kuruş gözükmektedir. Son alışım BP den oldu ve fiyatı 1,96 olan PO dan 2,11 olan BP ile gaz bitti uyarı lambası çok erken yandığı için vazgeçiyorum. Bu yaptığımın ne kadar doğru olduğu tartışılır. Ayrıca sadece fiyat ile karar vermek ne kadar doğru onuda bilemiyorum. Belkide kötü bir gaz kullanıyorum ve arabanın motoruna zarar verip ömrünü kısaltıyorum. İşte bu son cümlem ile ilgili fikir verirseniz bende size şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.
    Not: Fiyatı biraz karışık yazmışım....
    PO Satış Fiyatı 1,96
    BP Satış Fiyatı 2,11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilsu -- 21 Temmuz 2016; 8:17:50 >

• halilsu kullanıcısına yanıt
    En az tutara en çok kilometre gitmek, elbette en akılcı olanıdır. Ancak burada göz önünde tutulması gereken önemli bir faktör de kalitedir. Dolayısıyla kaliteli gaz, araca en az zarar veren gaz olduğuna göre, kalitesiz ucuz gaz kullanarak, araca verilen zararlar masraf olarak cebimizden çıkmakta ve ucuz gaz ile ettiğimiz tasarrufun bir kaç katı olabilmektedir. Özetle; 3 kuruş pahalı olsun ama kaliteli olsun.
  • shell
  • arabalar da artık gaz seçmeye başladı. :) shell den başka gaz koyunca arabanın performansı düşüyor. Gazı değiştir yoksa Kızılcahamam yokuşunu çıkmam diyor namussuz
  • shell,PO,milangaz en iyi gazlar ama tercihen en ucuzları kullanıyorum:aytemiz,bpet...vs
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Total hakkinda ne düşünüyor sunuz? Demirören milangaz satmaya basladi yanlis bilmiyorsam

demirören satıyorsa iyidir milangaz gazlarını cezayirden tankerlerle getiriyor "oktan 93"
    demirören shell,PO ve en sonunda BP'nin tedarikçisi oldu,

ekonomik nedenlerden dolayı aytemiz ve bpet alıyorum ama marka gaz aldığım zaman gözüm kapalı shell,PO ve milangaz alıyor,tabii güvenilir bayilerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

demirören satıyorsa iyidir milangaz gazlarını cezayirden tankerlerle getiriyor "oktan 93"
    demirören shell,PO ve en sonunda BP'nin tedarikçisi oldu,

ekonomik nedenlerden dolayı aytemiz ve bpet alıyorum ama marka gaz aldığım zaman gözüm kapalı shell,PO ve milangaz alıyor,tabii güvenilir bayilerden

Hocam Aytemiz ucuz değil ki, ben bakırköy sahilde yeni açılan Aytemizin tabelasına baktım, 2,20 li fiyat vardı. Veliefendi hipodromunun karşısına opet açılmış, 2,09 aygaz satıyor, Adnan Şenses shell de ise 2.17 TL fiyat var. Şimdilik opet aydan aldım, 32,5 litre 67 TL ye doldu. Sonra ki depoyu diğer markalardan alıp deneyeceğim.

• amanhem kullanıcısına yanıt
    ben izmirdeyim,izmirde pompa fiyatlarına göre ucuz
  • Ben Aygaz'ı defalarca farklı istasyon ve şehirlerden aldım denedim ve memnun kalmadım menzil ve çekiş bakımından,

Uzun bir zaman Class dan milangaz aldım İst.anadolu yakası önceleri Göztepeden alıyorduk iyiydi Pendik köprüsünün altındaki Class dan almaya başladık sonra bir kart kampanyası nedeni ile Pendik köprüsü altı PO dan aldık bir anda araba yağ gibi akmaya yokuşlarda üzmemeye başladı acaba dedim,bir sonraki depoyu yine aynı Po'dan aldım performans aynı menzil olarak da %10 kadar arttı..Aynı marka gazı farklı istasyonlardan aldığımızda farklı sonuçlar olduğuna şahit oldum..

Son zam ile 2.14 tl lt fiyatı Pendik köprüsüne yakın olanlara tavsiye ederim..

Ha bu arada pompacıya sordum dedim müşteriler ne diyor bana sanki sizin gaz iyi gibi geldi dedim,abi herkes aynı şeyi söylüyor herkes memnun vs. dedi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnkcoskun

Istanbuldan antalyaya gelirken Kütahya afyon arasinda hürgaz marka gaz aldim. Litre fiyati cok uygundu. Menzil olsunn çekişi olsun gayet guzeldi gaz. Markalara fazla para vermek mantikli mi bilemiyorum

Afyona 20 km kala Pars petrol istasyonu Hürgaz hem giderken hem dönüşte (ters yönde kalsada ilerden döndüm geldim) aldım bende çok beğendim..Dönüşte İstanbula 400 km geldim 40 da şehir içinde gitti toplam 440 km yol yaptım 45-46 lt lpg ile..Antalya'ya gidişte de almıştım çok memnun kaldım..Araç 2.0 Honda crv..

Yolu Afyona düşenlere tavsiye ederim,güncel fiyat 2.09 tl idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsen -- 21 Eylül 2016; 12:46:05 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.