Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
6
Favori
381.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • Opet Aygaz kullanıyordum, Lt'sini 2,01 TL'den alıp fakat karışımlı olduğunu ve enjektöre kadar yağımsı bir sıvının geldiğini bir yakınım söyledi kafam iyice karıştı. BRC kitim var yakıtımdan da memnunum 18 kuruş gibi yakıyorum şehir içi. En son BP'den aldım yine 2,01'e 32 lt tankım var max 25,5 lt alıyor, 20 ltden sonra dolum sırasında ötmeye başlıyor ve 50 TL yani 25 LT iken yakıt alımını durduruyorum şamandırayı zorladığı için. Şuan 250 Km oldu ve hala 1 ışığım yanıyor + klimada açııyorum ve pek devirli kullandığım söylenemez. BP'nin performansından pek memnun kalmadım, şimdi total deneyeceğim propan oranını %50 olduğunu söylüyorlar, performans çok iyiymiş fakat 30 km falan daha az gidiyormuş diğer LPG'lere göre.
  • ben dün itibarı ile milangaza geçtim. çok iyi çekişi shell ve aygaz göre farkettim. daha önce devamlı shell kullanıyordum memnunum bundan sonra milangaz ile devam edicem. sistem zavoli süper akıllı obd li sistem 1.4 opel corsa d
  • Devamlı milangaz (cezayir gazı) alıyorum yüksek oktanlı (oktan93) çekişi çok iyi,milangazdan çok memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane 2 arac var bizde lovato takılı. Shell kullanıyoruz. Ama milangaz ve mogaz (aygaz) ucuz shelle göre. Ne yapmalıyız kafam çok karıştı. Kalite anlaminda shelle dicek hiç lafım yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aygaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    2 ay önce aldığım clio sedan 1,4 16v aracıma, deponun dibindeki 10 litre aygazın üzerine depoyu 33 litre daha milangazla fullettim (ankara İstanbul yolu girişi) ama aracım bi acayip oldu, teklemeye başladı, çekişi düştü... acaba opetin gazı daha mı iyi...
    Bu arada shelli hiç denemedim... o nasıl acaba...
  • mustafas72 M kullanıcısına yanıt
    Bende hiç öyle birşey olmadı üstelik farklı araçlarla denedim,belki bulunduğunuz bölgenin istasyonunda bir sorun vardır
    Milangazdan memnunum,shell ve PO istasyonları ile anlaşmaları var gazları cezayirden gemilerle geliyor yüksek oktanlı oktan 93

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 1 seneye yaklaştı devamlı ipragaz kullanıyorum ve gazın performansı gitgide artıyor , katettiğim mesafeler uzuyor fiyatıda diğer gazlara göre ciddi oranda ucuz

şehiriçi ağırlıklı kullanımda 1 litre ile 11 km yol yapıyor araç 1,6 tempra sw

yalovada terminali geçince sağda ve bursadada terminali geçince yolun solunda 2 tane istasyonu var bildiğim , dezavantajı heryerde bulunmaması
  • Gaza gelme ipragaza gel

• aracım otomatik megane 3 play edition, 1.5 yıldır lpg ile kullanıyorum, performanslarını şöyle anlatayım:

shell : çekişi genel olarak gayet iyi ama az km yapıyor. 30 lt ile 200 km falan yapıyorum. bi de shell'den shell'e çok farkediyor. her ikisi de çok merkezi olan 2 farklı shell'den aldığımda birinde araç çok atik olurken diğerinden aldığımda gaz yemiyor.

opet: ilk defa geçenlerde aldım . çekiş fena değil , km olarak sanırım 210 falan olacaktır.

petrol ofisi : aynı miktar ile en fazla yol katedebildiğim gaz. ancak çekişi ciddi anlamda düşüyor. 230 km falan gidiyorum 30 lt ile. ama araç gaz yemiyor, basıyorum devir yükselmiyor. özellikle yokuşlarda çok sıkıntılı.

bp: petrol ofisinin gazıyla ilgili yazdığım yorumlar aynen geçerli.

yani hem çekişi iyi olan hem çok yol götüren gaz diye bi olay yok. aracın performansını en az düşüren gaz, en fazla tüketim yapan gazdır. kendi adıma bir depoda 10 km az gitmesini, çekişinin düşmesine tercih ederim. o yüzden şimdilik shell ve opet aygazdan şaşmam mecbur kalmadıkça. bi de dediğim gibi istasyondan istasyona ciddi farklar olabildiğini shell deneyimimde farkettim. bunu da göz önünde bulundurmak lazım. yeni istasyonların depoları daha temiz olur, haliyle yakıttaki toz tortu daha az olur diye düşünüyorum. şu an sık kullandığım güzergahlara yeni otogaz satışı da yapan 2 opet 1 shell istasyonu açılıyor. şanslıyım

• en iyi gaz ucuz gazdır,lpg yi neden bağlattık ucuza gezmek için
    istasyonda dümen olmadıktan sonra en ucuz gazı alırım bpet,aytemiz,alpet farketmez benim için
    alıyorum geçiyorum
  • Yakın zamanda taktırdım LPG,

Peugeot 206,

BRC GFİ,

Ankara, Kasım-Aralık dönemi. yoğun saat, sıkışık trafik. Hepsi Şehir içi.

30 Litre yakıt ile; Güvenal Gaz (1,99 TL) 250 Km yol.

BP (2,45 TL) 253 km yol,

Aygaz (2, 32 TL) 255 km yol.

PO Gaz (2,30 TL ) Bakacaz, demem o ki fark yaşamadım, çekiş vb konular dahil.
  • en ucuz olduğu için genelde bpet,aytemiz alıyorum
  • shell Akaryakıt firmasıdır gazi yoktur bircok firmanin gazini alir shell çalışanları durustse eger soylerler zaten her sartda Opet/Aygaz saygılar

• Arkadaşlar bp aygaz shell hepsi aynı para firmalar anlaşmış en kötü gaz dahi 2.55

Opetten alıyordum ama enjeltörleri tıkıyormus dediler bp den almaya başladım ama nasıldır ne önerirsiniz genelde şehir içi kullanıyırum performans a gerek yok.

Bp 2.53
    Aygaz 2.55
    Shell 2.55
    Milangaz 2.48

• Petrol ofisi LPGyi 1.88den veriyor orada performansı düşük kalabiliyor ama her lpg 3 5 aynı gidiyor lpgyi ucuz alırsanız da hava filtresi ve gaz ayarı yapılması ekstra katkısı var
    Aygaz 1.99
    Shell 2.02 bulunduğum bölgede

• Bulundugum sehirde en ucuz gaz 2.14 ile güvenalgaz. Hem ucuz hem performansi iyi hem menzili en yuksek gaz.

• LPG yi aracıma taktırdığım gündem beri Opetten alıyorum, ama bana işin içinde bir hile var gibi geldi. Çünkü km de tutar hep değişiyor, bazen fazla km yapıyor bazen az. Opetten almayı bırakıp değiştireceğim. Aşağıda aldığım yakıt tutarı ve yaptığım km ler yazıyor, sizce bu kadar fark edermi.?

50 TL=204 km
    68 TL=198 km
    43 TL=185 km
    50 TL=211 km
    52 TL=177 km
    56 TL=193 km
    63 TL=211 km
    42 TL=175 km
    62 TL=169 kö

• Kullanılan yer aynıysa garip hocam milangazı kullanmanızı tavsiye ederim sıkıntılı bir şube değilse bölgenizdeki memnun kalacağını düşünüyorum ben sabit değerler yakalıyorum

70 tl (370-365 km)

• 2014 ibiza aracımda 2 yıldır brc kıt takılı, 1 yıl shell kullandım filtre değişiminde zerre yağlanma yoktu ve sonra ipragaz kullanmaya basladım bir sonraki filtre değişiminde resmen yağ akıyordu. Şunu da söyleyeyeim ipragazla 40-50 km daha fazla yol yapıyordum ve daha fazla performans alıyordum.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.