Şimdi Ara

(Anket) CHP BELEDİYELERİNDEN MEMNUN`MUSUNUZ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
3.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

(Anket) CHP BELEDİYELERİNDEN MEMNUN`MUSUNUZ?

(En Son Oy Tarihi: 16.6.2021)
Giriş
  • Antalya'da Muratpaşadayım, şehrin göbeğinde, çarşıya olabildiğince yakın bir yerdeyim. Geçen sene buradaki sokaklara doğalgaz getireceğiz diye kazdılar, sonra ise kazılan yerlere yama atıp gittiler, tabi asfaltın altı boş olduğu için haliyle o yama sürekli çöküyordu. Hatta bir yer var ki, en az 3-4 kez yama attılar.

Tonguçun diğer tarafında kalan sokak, (96. Sokak bu arada) asıl oraları çok kötü. Sürekli kazdılar, kapattılar, kazdılar. Toprak atıp arada bi yama atıp gittiler. Yol çooook perişan bir halde. Özellikle de ara sokaklar. Aylarca yolu kazıyıp asfalt dökmelerini bekledik, balkonu 2 günde bir su tutuyoruz tozdan dolayı.

Neyse ki, geçen hafta kazdıkları sokağı dün itibariyle asfalt atmaya başladılar. En kısa zamanda buradaki bütün sokaklara dökerler umarım...

Ha bu yollar yüzünden memnun değilim. Genel olarak Antalya'nın yollarından memnun değilim, çünkü yollar düz değil, sürekli yamuk çukur vs. Ama bunu Böcük'e suçlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İzmir belediyesi yıllardır çalışmıyor. Yollar berbat durumda, Denize yakın yerler hariç hiçbir yere yatırım yapılmıyor. Köy gibi bir şehir olduk. Geceleri yoğun bir lağam kokusu ile uyuyoruz. İzmir' in göbeğinden geçen bir tramvay var trafiği felç ediyor. Güzergahı çok kötü. Kısacası artık başka bir belediye gelmesini umut ediyorum.

• Aydın'da yaşayan biri olarak memnun değilim. Belediyecilik değil adamcılık yapılıyor. Belediyenin en basit asfalt hizmetini almak bile sıkıntılı. Kanalizasyon altyapısı çok kötü. Kuşadasında su yok su! Neresinden tutsan elinde kalan bir çehircilik anlayışı hakim ancak bugün seçim olsa yine %70 alır..

• Eskişehir memnun olmasa seçmezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya BB çalışıyorum memnun değilim.
    Aşırı ilkesizler lafa geldi mi insan hakları vs mangalda kül bırakmazlar.
    Bunlar çıkıp asgari ücret 3200 TL diyor ama yol+yemek+ikramiye ancak aylık 3200'e geliyor.

Üstüne birde 7-8'inci ayda en geç yol yemek parası aldığın için vergi dilimine girip asgari ücrete düşüyorsun.

Günlük net 5lira yemek 1 lira yol parası verilip onunda 6'inci aydan sonra vergi ile kesilen bir yerde CHP'nin insan,hayvan,işçi hakları vs. her türlü söyleminin boş olduğunu görüyorsunuz.

Oy vermeyin böyle partilere ilkesizlik belli yaş üstü kesimin kanlarına işlemiş bu ülkede genç yönetimi olan yeni partilere yönelin.

CHP istediğiniz yerden bakın söyleme geldimi olan ama o ilkeleri uygulamaktan tamamen uzak eski kafa bir parti.

• BAŞIBOŞ İT SORUNUNU VE PİTBULL BELASINI HALLETMEYEN HİÇ BİR BELEDİYE HİÇ BİR HÜKÜMETTEN MEMNUN DEĞİLİM HEPSİNİN

GEBERTİLMESİ LAZIM

BUNA MANSUR YAVAŞ YÖNETİMİNDE Kİ ANKARA'DA DAHİL YÖNETİMDEN MEMNUN DEĞİLİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 9 Haziran 2021; 10:19:36 >
  • CHP BELEDİYELERİNDEN MEMLUNMUSUNUZ?

Doğru yazmayı öğrendiğiniz an anketi cevaplayacağım.

• Cem kullanıcısına yanıt

Size katılmıyorum.İzmiri neredeyse hep sol partiler yönetmiştir.Burhan Özfatura darbe sonrası Anap rüzgarı sayesinde seçilmiştir ve başarıları sonucu sonradan dyp ile tekrar kazanmıştır. Ancak İzmir seçmeni kendini aydın,çağdaş, demokrat ve laik gördüğü için akp ye oy vermiyor(muş). Bu sözler benim değil, öğrenci olduğum dönemde seçim zamanı halktan duyduğum sözler. Her ikisini de tanımam ancak 2003 yerel seçimlerinde Piriştina ve Taha Aksoy cvlerine baktığımda ibre çok açık bir şekilde Taha Aksoy'dan yanayken Piriştina seçilmişti.Bir sonraki seçim döneminde ise belediye otobüslerinde belediyenin hizmetleri anlatılırken okul boyadık, park yaptık,çiçek diktik afişleri vardı. Ben normal yağmur yağdığında dışarı çıkılamayacağını ilk defa İzmir de gördüm çünkü altyapı yok. 2003 seçimlerinde İzmirde merkezde sadece Buca belediyesini AKP aldı ve Büyükşehir belediyesi öyle bir cezalandırdı ki bir sonraki seçimlerde Cemil Şeboy CHP ye geçmek zorunda kaldı.Ben Üçyol'dan okuluma gitmek için 270-670 beklerken tam 15 tane boş 86 saydığım günler oldu.

Sözün özü, iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın.İzmir'deki rekabetsiz ortamın asıl sorumlusu İzmir seçmeni ve AKP gelirse yaşamınıza müdahele eder korkusu yayan CHP'dir.(Bu da İzmirCHPli arkadaşlarımın sözüdür.) İzmir seçmeni sadece birkez farklı parti seçseydi, CHP koltuğu garantide görmeyecek dolayısıyla hizmet edecekti. Ama böyle bir risk olmadığı için hizmet yapmıyor haklılar da, neden yapsın ki. Nasılsa öyle de böyle de kazanacaklar. Bu söylediğim İzmir gıyabında tüm-parti şehirlerde geçerlidir.

• Cinali1 C kullanıcısına yanıt

Cünkü oralarin sorumluğu ibbdeydi. Tahmin et bakalim ibb ne yapmiyordu chpli yerel belediye diye.

Araçlardan yürünmeyen Üsküdar meydanina da güzel demek bi ilginç bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: tla776

Cünkü oralarin sorumluğu ibbdeydi. Tahmin et bakalim ibb ne yapmiyordu chpli yerel belediye diye.

Araçlardan yürünmeyen Üsküdar meydanina da güzel demek bi ilginç bu arada.

Çok anlamsız bir cevap. Yerel belediyelerin altyapiya gerekli bakımları yapmasi ve çevre düzemlemeleri yapmama gibi bir şansı yok. Ayrıca sorumluluk alanı ibb'de ise basvuru yapıp gerekli eylemin alınması gerekir. Denetleme görevi de yerel belediyenin ve zabıtanın görevidir. Ben güncel sorunlardan bahsediyorum sen siyaset çikarmaya çalışıyorsun. Halbuki Üsküdar belediyesini de eleştirdim.

Ek olarak Üsküdar meydanına gitmediğiniz çok belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cinali1

Çok anlamsız bir cevap. Yerel belediyelerin altyapiya gerekli bakımları yapmasi ve çevre düzemlemeleri yapmama gibi bir şansı yok. Ayrıca sorumluluk alanı ibb'de ise basvuru yapıp gerekli eylemin alınması gerekir. Denetleme görevi de yerel belediyenin ve zabıtanın görevidir. Ben güncel sorunlardan bahsediyorum sen siyaset çikarmaya çalışıyorsun. Halbuki Üsküdar belediyesini de eleştirdim.

Ek olarak Üsküdar meydanına gitmediğiniz çok belli oluyor.

Alıntıları Göster

Dostum bilmiyor olabilirsin;

Meydanlar, ana arterler, sahil hattı, altyapı kurumları ( İSKİ misal) hepsi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisinde. İlçe belediyesinin gücü ve yetkisi buralara müdahale yetmeye yetmez. İBB onay vermezse bir çivi çakamazsın... Yapsaydı etseydi demekle olmuyor. AKP bilerek buralara elini sürmedi hizmet götürmedi. İlçe belediyesi meydanlara, ve İSKİ'nin yetkisindeki alana müdahale edemez. İBB'ye başvuru yapıp gerekli düzenlemeyi yapsalardı demek komik gerçekten. İBB meclisinde bile yönetim neler çekiyor çoğunluk AKP'de diye her seferinde savaş çıkıyor bir şeyi onaylatacaklar diye.

şimdi İBB yönetimi değişince Beşiktaş'ta olanları anlatayım sana ( burada yaşıyorum.)

- İSKİ / İBB Ihlamurdere'denn Arnavutköy'e bütün altyapıyı yeniledi aylarca kazdı ve sıfırdan altyapı yaptı ( yıllardır yapılamıyordu).

-Beşiktaş Meydanı yenileme çalışmaları geçen ay başladı, meydandaki köprü ve işletmeler kalktı, yol ve meydan yeniden düzenleniyor, otobüslerin yeri değişiyor.,

-Etiler Nispetiye caddesi ana arter, geçen dönem ilçe belediyesi kaldırımları yenilemek istedi, İBB zabıtaları gelip kavga dövüş çalışmaları durdurdu (youtube da var bakarsın videosuna). şimdi İBB yönetimi değişti geçen aylarda tüm kaldırımları sıfırdan tertemiz yaptı.

Bu şekilde her ilçede eminim onlarca örnek vardır, selametle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 9 Haziran 2021; 13:47:12 >

• Hayatım boyunca hep AKP ve türevlerinin yönettiği yerlerde yaşadığım için İzmir, Kadıköy, Maltepe gibi yerlere gittiğimde ülke değiştirmiş gibi hissediyorum. Daha rahat nefes almaya başlıyorum. Gebze'den Kadıköy'e doğru her kilometrede insanlar bile güzelleşmeye başlıyor :)

• Memlun ne ?

• Cinali1 C kullanıcısına yanıt

Bu alanlar ibb sorumluluğunda. Kafasina gore yerel belediye calisma yapamaz. Ve nedense yillardir ibb tarafindan civi bile cakilmiyordu.

Üsküdardan kastiniz neresi bilmiyorum ama benim bildiğim üsküdar o kadar da ovebileceğiniz bir yer değil. Üsküdar meydanda araç trafiğine girmeden farkli üsküdar gorüyoruz o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Size katılmıyorum.İzmiri neredeyse hep sol partiler yönetmiştir.Burhan Özfatura darbe sonrası Anap rüzgarı sayesinde seçilmiştir ve başarıları sonucu sonradan dyp ile tekrar kazanmıştır. Ancak İzmir seçmeni kendini aydın,çağdaş, demokrat ve laik gördüğü için akp ye oy vermiyor(muş). Bu sözler benim değil, öğrenci olduğum dönemde seçim zamanı halktan duyduğum sözler. Her ikisini de tanımam ancak 2003 yerel seçimlerinde Piriştina ve Taha Aksoy cvlerine baktığımda ibre çok açık bir şekilde Taha Aksoy'dan yanayken Piriştina seçilmişti.Bir sonraki seçim döneminde ise belediye otobüslerinde belediyenin hizmetleri anlatılırken okul boyadık, park yaptık,çiçek diktik afişleri vardı. Ben normal yağmur yağdığında dışarı çıkılamayacağını ilk defa İzmir de gördüm çünkü altyapı yok. 2003 seçimlerinde İzmirde merkezde sadece Buca belediyesini AKP aldı ve Büyükşehir belediyesi öyle bir cezalandırdı ki bir sonraki seçimlerde Cemil Şeboy CHP ye geçmek zorunda kaldı.Ben Üçyol'dan okuluma gitmek için 270-670 beklerken tam 15 tane boş 86 saydığım günler oldu.

Sözün özü, iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın.İzmir'deki rekabetsiz ortamın asıl sorumlusu İzmir seçmeni ve AKP gelirse yaşamınıza müdahele eder korkusu yayan CHP'dir.(Bu da İzmirCHPli arkadaşlarımın sözüdür.) İzmir seçmeni sadece birkez farklı parti seçseydi, CHP koltuğu garantide görmeyecek dolayısıyla hizmet edecekti. Ama böyle bir risk olmadığı için hizmet yapmıyor haklılar da, neden yapsın ki. Nasılsa öyle de böyle de kazanacaklar. Bu söylediğim İzmir gıyabında tüm-parti şehirlerde geçerlidir.

Siz benim dediğimi hiç anlamamışsınız. 80 sonrasından, akp dönemine kadar seçimlere bir bakın. Sürekli ve düzenli olarak kazanan bir parti var mı. Anap, SHP, DYP, DSP,CHP (Hadi son ikisinde Aday aynı.) Solda olsa, sol kesimde bile Chp- Dsp rakip olarak karşı karşıya gelmiş, bir rekabet ortamı oluşmuş. Ayrıca Piriştina iyi bir başkan, 1999 da seçildikten sonra oyunu arttırarak ilk defa karşılaştığı Taha'ya 2004 de iyi bir farkla kazanmış. Bu iş sadece CV ile olacak iş değil. Ben İzmirli değilim, hayatımın bir kısmını akdeniz, bir kısmını güneydoğu anadoluda geçirmiş biriyim, taki İzmir'e gelene kadar. Akdeniz insanı genel olarak rahat, kimseye karışmayan, daha aydın kişiler. İzmir'de öyle, ailem bile yanıma gelip kalıyor belli zamanlarda, güneydoğudaki arkadaşlıklarıyla, buradakiler çok farklı ve burada gayet güzel arkadaşlıklar kuruyor. Evet İzmir'in yerli halkı, aydın, çağdaş, demokrat ve laik. Bu su götürmez bir gerçek. Dolayısıyla muhafazakar bir partiye oyun az çıkmasıda gayet normal. Çıkan oylarda genellikle İzmir'e sonradan gelen doğu ve karadeniz kökenli vatandaşlardan. Zaten Buca'da akp nin kazanmasıda bu sebepten. Gediz, kozağaç, yıldız, çamlıpınar taraflarına giderseniz orada azımsanmayacak sayıda göçle gelenleri görebilirsiniz.

Ben istanbulda da ögrencilik yaptım, şehir sorunları orada da vardı. Belediyecilik yıllara sari olarak gelişme gösterdi, gerek teknoloji, gerek ekonomik olarak yapılanma var. Eskiyle yeniyi kıyaslarken, dönemin şartlarına bakmak lazım. Ne istanbul aynı kaldı, ne izmir, nede gaziantep.

Ayrıca akp, yaşama izmirde hemen olmasada ileriki zamanda müdahale edeceği su götürmez bir gerçek. Bunu alttan alttan yapacak birşekilde yapacak. Akp zaten yapı olarakta İzmirin ruhuna ters bir parti. Akp yerine rekabetçi olarak iyi parti olabilir yada başka bir sol parti. Tüm ülkede olduğu gibi ülke ikiye bölündüğünden bu mümkün olamıyor. Bu şekilde bir yapı oluşmasınında en büyük sorumlusu akp dir.

• Cem kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz dönemlerde hiçbir parti iki kez normal seçim kazanamadı zaten hatta o dönemlerde hiç normal seçime gidilmedi sürekli erken seçim yapıldı çünkü yönetimde olan partiye ciddi bir tepki vardı dolayısıyla bu yerel seçim sonuçlarınında aynı şekilde sonuçlanmasına sebep oldu.
    Aydın çağdaş olmak ile muhafazakar partiye oy vermemek arasında nasıl bir bağ var anlamadım? İstanbulda oturduğum ilçe olan şişlide sarıgül başkanken efsane olarak anlatılır ve partiye değil hizmete oy verdiklerini söylüyorlardı. Geçen seçim sarıgül yine aday oldu hemde dspden ama kimsenin tanımadığı biri kazandı. İzmirde CHP ülkenin en vasıfsız adayını koysa akp en iyi adayını koysa yine chp seçilir. Sizin anlayışınıza göre bu çağdaşlık demokratlık. Valla ben 4 yıl boyunca belediyenin hiçbir hizmetini görmedim desem yeridir. Size çağdaşlığınız ile her yağmurda sel belası ve susuzluk sorunlarınızla mutluluk dilerim. Benim çağdaşlık anlayışıma göre hizmet vermeyen belediye başkanı sonraki seçimde gider. Çok şükür büyüdüğüm yerde her seçim bu sonuç geldi. Ama sizin İzmir kesin daha çağdaştır 😂😂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Bahsettiğiniz dönemlerde hiçbir parti iki kez normal seçim kazanamadı zaten hatta o dönemlerde hiç normal seçime gidilmedi sürekli erken seçim yapıldı çünkü yönetimde olan partiye ciddi bir tepki vardı dolayısıyla bu yerel seçim sonuçlarınında aynı şekilde sonuçlanmasına sebep oldu.
    Aydın çağdaş olmak ile muhafazakar partiye oy vermemek arasında nasıl bir bağ var anlamadım? İstanbulda oturduğum ilçe olan şişlide sarıgül başkanken efsane olarak anlatılır ve partiye değil hizmete oy verdiklerini söylüyorlardı. Geçen seçim sarıgül yine aday oldu hemde dspden ama kimsenin tanımadığı biri kazandı. İzmirde CHP ülkenin en vasıfsız adayını koysa akp en iyi adayını koysa yine chp seçilir. Sizin anlayışınıza göre bu çağdaşlık demokratlık. Valla ben 4 yıl boyunca belediyenin hiçbir hizmetini görmedim desem yeridir. Size çağdaşlığınız ile her yağmurda sel belası ve susuzluk sorunlarınızla mutluluk dilerim. Benim çağdaşlık anlayışıma göre hizmet vermeyen belediye başkanı sonraki seçimde gider. Çok şükür büyüdüğüm yerde her seçim bu sonuç geldi. Ama sizin İzmir kesin daha çağdaştır 😂😂

Olayları aşırı derecede birbirine karıştırıyorsunuz. Şu ana kadar " vasıfsız aday" gösterildi mi. Yada sizce mantıken gösterilebilir mi. Şu söylediğiniz mantıklı mı yani. Hiç bir şeyden anlamayan biri aday gösterilecek. Bu mümkün mü, değil tabi ki. Misal tunç deneyimli bir başkan. Haliyle, akp nin öyle bir aday koyması lazım ki, akp görüşünü İzmirlilere unutturup sadece o kişiye oy verdirebilecek kadar iyi olacak. Ben şu zamana kadar, akp tarafında, öyle bir aday görmedim, olma ihtimalide zor. Piriştina hala bir çok kişi tarafından sevilir ki onun başkanlık döneminin tamamını görmedim ben. Adamın yaptığı dönemler belli 1999-2004. Ve daha 2. döneminin başındayken ömrü vefa etmedi.

O zamanlar, genel seçimlerde de yerel seçimlerde de partiler arası rekabet vardı, çünkü bir sonraki dönemin garantisi yoktu. Neden 2002 den sonra olan bu rekabet yerini sadece 2 partili bir yarışa ve diğerinin İzmirde kazanması zor bir partili seçime bıraktı. Bunda Türkiyedeki genel durumun hiç mi etkisi yok. Bak baştan beridir, üstüne basa basa yazıyorum, partiler arası rekabet olsun ve chp karşısına İzmirlilerin verebileceği başka bir parti çıksın. Çıksın ki daha iyisi olsun. Ben hiç İzmirde chp çok iyi, mükemmel çalışıyor, İzmire yeter bu dedim mi. Hayır. Ama siz hala diyorsunuz ki, neden Akp ye vermiyorlar, işte rekabet diyorsunuz. Akp yapı gereği İzmirde alamaz.

"Aydın çağdaş olmak ile muhafazakar partiye oy vermemek arasında nasıl bir bağ var anlamadım "

Yani bunu anlamamak özellikle izmirde yaşamış biri için zor olmasa gerek. Hiç mi anlayamadın, o zaman sözlük anlamına bakman bile yeterli, yani olaya kompleks bir açıdan bakmaya gerek yok.

Ben karşıyakadayım, özel durumlar hariç sel baskını görmedim. Özel durumdan kastım, aşırı derece yağış. Bu yağışı denize kıyısı olan başka şehirde alsa aynı sorunu yaşar zaten. Susuzluk sorunu ise en son 2 sene önce yaşamıştım 3-4 gün kadar. Bence abartıyorsunuz. İzmirde her büyük şehirde olan trafik sorunu var, körfez kokusu sorunu var, daha da önemlisi İzmirde akp ambargosu sorunu var. İktidar değişirse ki pek zannetmiyorum, İzmir hem daha rekabetçi seçimlerin olduğu, daha hızlı gelişen bir şehir haline gelir.

• küçükçekmece belediyesi.

chp ye geçti burası önceki belediye de akp ve başında da temel denen herif vardı herif hizmet yokki varsa yoksa kendini afiş fotosunu görürdük. herif pano manyağı bilenler bilir. burada ekşide söz etmiş.

birde 20 milyon liraya afişe kendi fotograflarını koyarak zevk alan biriydi. aha da şurada ele alınmış. sayıştay raporların da da var. Bilboardların Efendisiydi 

ha birde ondan önce aziz başkan vardı hatta geleceğin ibb başkanı olarak gösteriyordu. adam küçükçekmeceyi adam etmişti resmen. sonra malum olaylar. burada açıklayamam.

ibb ye gelecek olursak

bana kalırsa ekrem beklediğim perfonmansı veremedi ne yalan söyleyeyim. mansur gibi icraat adamı da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 9 Haziran 2021; 23:44:53 >

• başıboş hayvanları toplamak belediyenin işi ama pitbull a devlet çok ciddi yaptırımlar yapması lazım.

• ibb deki, akp dönemine ait 50 den fazla yolsuzluk araştırma dosyasına iç işleri el koymuştu. 6 aydır ses yok. ibb'yi elinden kaçıran partinin trolleri de buradan şimdiki ibb yi kötülemeye çabalıyor. yatacak yeriniz yok yatacak. utanmak insani bir eylemdir. sizde yok da ondan yazdım.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bakanlik-el-koymustu-ibbnin-yolsuzluk-dosyalarindan-6-aydir-ses-yok-1843008

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.