Şimdi Ara

[ANKET] 0 km i20 Style otomatik mi, Corolla 1.6 Life mı almalıyım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git

[ANKET] 0 km i20 Style otomatik mi, Corolla 1.6 Life mı almalıyım?

(En Son Oy Tarihi: 15.3.2024)
Giriş
  • Corollaya 4 gun once 80 binfiyat aldım, hemen zammı yapmıslar demek ki(dumankaya toyota)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 Haziran ayında B sınıfı otomatik vites otomobilleri test etmiştim.

İ20 sürüş olarak beni oldukça etkilemişti.

Test ettiğim otomobil, 1.4 tam otomatik idi. Vites geçişleri ve gaz tepkileri gayet yeterliydi.

Forumlarda yakıt tüketiminden şikayet ediliyor. LPG'ye bakış açınız nedir bilmiyorum ama, Hyundai'nin MPI motoru LPG ile gayet uyumlu. Siz taktırmasanız bile satarken bu önemli bir artıdır.

4 ileri tam otomatik vitesi, performansı ve yakıtı olumsuz etkilese de, oldukça dayanıklı ve sorunsuz bir şanzımandır.

Yolda giderken saçma sapan hareketler yapılmaz ve periyodik yağ değişimi zamanında yapılırsa, arabanın ömrü süresince masraf çıkarmaz.

Bir Toyota sahibi olarak, eş durumu ve şanzıman nedeniyle İ20 seçmenizin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: castinyo

Hocam neden sıfır düşünüyorsun, o paralara 2. El az km 1- 2 yaşında c sınıfı otomatik bir araç alabirsin. Tabiki naçizane düşüncem.
    34 bin sıfır faiz var, aracın şu anki değeri 82 bin, seneye 2. eli satsam bile 90-95 arasına satabileceğimi , yani değer kaybı yaşamaycağımı düşünüyorum. Açıkçası kendimi borca sokmak istiyorum, yoksa 1 senede biriktirdiğim para bu sene ancak 10 bin oldu. şu anki indirimler ban iyi bir fırsat gibi geldi...

Yani 1. amacım 34 bin 1 sene borca girmek
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Az önce Toyota ile test sürüşü yaptık.. Sonrasında aracı almaya karar verdim, çünkü iç mekan genişliği beni çok etkiledi. Ancak Van Toyota yetkili satıcısında 1.6 life kalmamış, gelecek mi diye sordum net cevap alamadım. Pazartesi Toyota'dan dönüş olmazsa i20 alıp meseleyi kapatacağım.
  • Ben oyumu Corolladan yana kullanıyorum.

1.4 Crdi

1.2 Atm + manuel

1.4 atm + otomatik i20 kullandım. Daha doğrusu ilk ikisini kullanıp otomatiği test sürüşüne çıkardım.

İ20 otomatik kanser eder hocam. Ciddi ciddi o araba ile insan kanser olur. Ben 1.3 Multijete kağnı diyordum, daha da küçük hacim almam diyordum ama bu otomatik bambaşka bi dünya. Test sürüşü boyunca dipgaz sürmeme rağmen gitmemekte ısrar ediyordu

Birde aynı gün İoniq hybrid test ettim, o güzeldi. Hyundai de otomatik olacaksa başka modellere bakın. İ20 ile test sürüşü yapınca fark edersiniz.

Manuel olursa acemiye (yada manuelin acemisine ) 1.4 Dizel i20 öneririm. Dizel Manuel i20'yi süremeyen ehliyetini iade etsin zaten. Kullanımı otomatikten de basit, kolay kolay stop ta etmiyor. Tek farkı 3. Bir pedalı daha var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.