Şimdi Ara

Ankastreye Sinyal Gelmiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta aktivasyon işlemlerim tamamlanmış Türk Telekom'dan gelinmiş ankastrede kablolar ayarlanıp ucu açık iki tel kablo bırakıp gidilmişti ben de eve kadar cat6 kablo çekmiştim fakat modeme sinyal gelmiyordu müşteri hizmetlerini aradım evraklarınız bize ulaştıktan sonra sinyal göndereceğiz dendi bugün kullanıcı adım ve şifremi mesaj attılar fakat hala dsl ışığı yanmıyordu ve cat6 kabloya elektrik gelmiyordu ben de aşağıdan kuruyu açıp reglet üzerinden kendi portumu buldum ve küçük bir led ile kontrol ettim
    benimki hariç diğer portlarda elektrik vardı fakat benimkini ayarlamalarına rağmen sinyal gelmiyordu

arayıp arıza kaydı açtırttım sorun türknet te mi Telekom'da mı anlamadım fakat türknet müşteri hizmetlerinin bana yanlış bilgi verdiği kesin bu süreç ne kadar sürer ve ben telekomdan gelmelerini beklemeden kendim ayarlayabilir miyim bir şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ozguryildirim -- 17 Mayıs 2017; 0:58:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telekom ya yanlış porta bağladı yada telekom ilçe genel müdürlüğü portu onaylamadı
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Portu nasıl onaylamadı sebep ne Türknet telefon numaramı ve internet kullanıcı adımı verdi ve Telekomdan gelindi

• m.ozguryildirim kullanıcısına yanıt
    olabiliyor öyle şeyler. kullancı adı geldiyse saha dolabında yanlış porta bağlama porta bağlama ihtimali daha yüksek
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Peki bu reglette yazan numaralar daire numarasına göre mi yoksa boş bulunan yere mi takıyorlar

• m.ozguryildirim kullanıcısına yanıt
    genelde boş olan yere çakarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

genelde boş olan yere çakarlar

Bugün gelip yapmışlar telekomdan yeni kablo çekmişler ama hızım cok dalgalı 50 70 arası srekli değişiyor modem değerlerim ve speedtest sonucum.

• Bu hatta 100 Mbps verilir.Hat zayıflaması 0 dbi çok iyi.DSLAM evin içindemi hocam
  • FUNKYMAGIC kullanıcısına yanıt
    Saha dolabına 20 metre ankastre şu an sorunum çözüldü zaten tam hız alıyorum çok şükür kurtulduk ttnet ten

• Vay yavrum vay saha dolabi evin icinde olsa anca bu kadar olur :)

Bastirin 100 mbit alin :)

Bizde aylardir altyapi gelecek diye bekleyelim. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hattınız 100 ü desteklemiyor deyip 75 verdiler arayıp arttırabilir miyim acaba ?

• Arayin soyleyin.

Pek anliyacaklarini sanmıyorum ama sansinizi deneyin.

100 mbiti cok rahat alir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.