Şimdi Ara

ANKASTREDEN GELEN KABLOYU EVİN ODALARINA DAĞITMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankastreden benim daireme gelen kablo sadece bir odada vardı. biz bu daireye taşındığımızda diğer odalara da internet kablosu çektirmiştik. benim sorum şu, zamanında çektiğimiz o kablolar benim internet hızımı yavaşlatır mı? hat değerlerimi etkiler mi? eğer düşürüyorsa o çektiğim kabloları nasıl iptal edebilirim ANKASTREDEN GELEN KABLOYU EVİN ODALARINA DAĞITMAK

• Etkilemez 8 yerde hat var gram etkilemiyor.
  • Herhangi bir tecrübem yok fakat tek bir kabloyu çoğaltınca doğal olarak bi kayıp söz konusu. İptal etmeni öneririm şahsen fakat nasıl yapacağın hakkında gram fikrim yok elektrikçi çağırabilirsin ama kaç tl ister bilemem, ama bunlardan önce bi altyapını sorgulat kaç mbps çıkıyor bunun için milleni.com.tr kullanabilirsin, eğer 8mbps üstündeyse o fazla hatları iptal ettir.
  • runorunoruno kullanıcısına yanıt
    Hocam sorgulattım. Alabileceğiniz Hız: 14 Mbps dedi
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    komşum 8 mbps yi rahatça alabiliyor sonuçta aynı altyapı aynı bina. benim alamamam ankastereden daireme gelen kabloda mı sıkıntı var yoksa bahsettiğim ekler mi
  • Ekler genelde sıkıntı yapar sizin 8mbps rahatça almanız lazımdı, isterseniz bi elektrikçiye danışın ya da internette bi döküman varsa diye araştırın. Bence sorun o eklerden başka açıklaması yok gibi.
    Hat zayıflamasına göre mi 8 mbps rahatça almam lazım yoksa milleni sitesinin 14 mbps demesine göre mi rahatça almam lazım hocam
  • hat zayıflamasının yüksek olmasının sebebi eklerdir, 14mbps yi zaten kullanmak çok zor olur oturduğunuz yerde, 8mbps yi stabil kullansanız yeter. Ekleri iptal edin.
    elektrikçi çağırdım geldi baktı. ana hat salonda burda bakır kablo var dedi diğerlerini kesti durum aynı hatta hat zayıflaması biraz daha arttı
  • Anten görevi ve kondansatör görevi görürler. Buda snr düşmesine neden olabilir. Söz konusu olan kabloların nereden geçtiği ve yalıtımı önemlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evimde bizzat denedim ve etkiliyor. Hem de neredeyse yarı yarıya etkiliyor. Bu sebepten diğer odalara dağıtmadım. Sadece modemin bulunduğu odaya bağladım.
  • techturch T kullanıcısına yanıt
    kablo nerden ek yapılmış ben onu bulamıyorum hocam ah bi bulsam kescem hepsini de
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    Benim evde sigortaların olduğu kutunun yanında bulunan kare buatın içindeydi. Sizde de aynı yerde olabilir.

• techturch T kullanıcısına yanıt
    hangisi ek hangisi ana kablo bunu nasıl tespit edebilirim hocam
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    Ankastreden gelen kabloyu yönü itibariyle bildim. Dış kapı tarafına giden tek kablo vardı ve o tarafta oda da olmadığından aşağıdan geldiği anlaşılıyordu. İç tesisat kablolarının hangi odalara gittiğini ise modemle deneme yanılma yöntemi ile buldum.

• Bazı kişiler bunu ek yaparak yapıyor ki buda hız düşmesine neden olur fakat çoğaltıcı ile yaparsan hızda minimum düzey düşme olacak fakat çokta belirgin olmayacak kaliteli kablo kaliteli splitter kullanıkdıkça bir sorun yaşancağını sanmıyorum

• Emir2201 E kullanıcısına yanıt
    eve gelen elektrikçi dedi ki. paralel hat çekmiş saçma iş yapmış dedi kendi çapında burası ana hat dedi ve diğerlerini kesti 23 olan hat zayıflaması 27 oldu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.