Şimdi Ara

ANKASTRE KUTUSU BAĞLANTISI SS'Lİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese, evime internet bağlatmak istiyorum ama bulunduğum yerde 4 daire var ve hepsi daha önceden (3-4 sene önce) sabit hat abonesiymiş ve kullanıyorlarmış ancak daha sonrasında hepsi iptal ettirmiş ve bende bunlardan birine şimdi internet bağlatmak istiyorum ama ankastre iç tesisatı tekrar yaptırmama gerek var mı birkaç usta ile görüştüm kablo çeksemde çekmesemde kontrol için 100-150 TL arası işçilik istedi bu bana çok fahiş bir ücret geldi. Fotoğraflarını atıyorum ankastrenin yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.hizliresim.com/omPSkB

https://www.hizliresim.com/dfkbvs

https://www.hizliresim.com/4jn64l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopanick -- 24 Şubat 2021; 9:28:13 >

• 4 daire için 2 reglet yeterliyken niye 4 tane kullanılmış anlam veremedim. Siz daireye giden hattı mı arıyorsunuz?
  • NT2L kullanıcısına yanıt

Hocam benim aradığım şey ben internet bağlatacağım iss firması ile görüştüm daha önceden bulunduğum dairede yıllarca sabit hat kullanılmış ama sonrasında vefattan dolayı kapatılmış dedim bunun için herhangi montaj işlemi olacak mı bu montajı kim yapacak diye araştırdım onuda öğrendiğim şu TT ekibi gelip kablo bırakıp gidiyormuş o kabloyu reglete çakma işlemi bize ait oluyormuş ancak bizim ankastrede daha önceden hat olduğu için bu kablo işlemi olacak mı tekrardan yoksa sadece benim hatta TT sinyal verip ben direkt duvardaki telefon kablosunu taktığım yere modemi bağlayıp interneti kullanabilecek miyim?

• TT ankastreye kablo bırakacak. Sonrası firmanızda. Firma kurulum yapmazsa sizde.

En basit, 5V bir adaptörü evdeki hattın mavi-beyaz veya herhangi iki rengine bağlayın. Elinize alın bir led, aşağıda nerede yanarsa kabloyu oraya çakıyorsunuz. Bili bili dediğimiz cihazın prensibi de aşağı yukarı böyle zaten.

Anladım hocam şuanki haliyle daha önceden sabit hat kullanılsa bile telekom tekrar kablo bırakıp tekrar çaktırmam gerekecek.

• Hocam hangi kablo nereye neyin nesi hiç anlamam ama o kutunun ince bi temizliğe ihtiyacı var

Ufak yumuşak bir fırçayla tozunu toprağını barını alsanız hiç fena olmaz :)

• Basit bir işlem hocam, 150tl falan çok fazla. O paradan daha ucuzuna cat6 kablo alıp sıfırlarsınız kablolamayı. Yapmanız gereken Telekom'un bırakacağı 2 bakır kabloyu, evinize giden 2 kablo ile bağlamak(söylemesi basit gibi ama gerçekten basit), muhtemelen evde dsl girişi olan bir priz vardır ondanda modeme bağladığınızda bitiyor olay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam görsellerde üsttekiler telekomun mu yoksa dairelerin regletleri mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopanick -- 24 Şubat 2021; 12:29:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopanick

Hocam görsellerde üsttekiler telekomun mu yoksa dairelerin regletleri mi?
    Çok iyi bilen birisi değilim ama bildiğim kadarıyla telekom reglet vermiyor, sadece o kutuya kadar gelen kablolama onlara ait olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarıdan gelen lokal kablo sanırım alt taraftakilere giriyor, üsttekilerde daire olmalı.

Hocam turk telekom ankastre dolabini ellemek yasak degil mi? Benim bildigim alinan kabloyu ankastranenin oraya kadar cekip ariza kaydi birakiyoruz turk telekom ekibi bagliyor diye biliyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saha dolabına müdahale yasak
  • Hic bir yeri elleme telekom kablo cakip gidiyor uclari acik oluyor onlar baglantiyi yapinca gorursun. Adin ve soyadin ve hizmet numaran yazacak orada sen sadece sizin kablo hangisk onu bul yeter. Hizmet aldigin iss de kuruluma gelir zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.