Şimdi Ara

ANKARANIN HAYYAMINI BULDUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
1
Favori
8.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul hayyam fiyatlarını ve sağladığı imkanları uzaktan izlemekle yetinen biz ankaralılar için harika bir yer buldum. aslında yeni keşfettim desem daha oğru olur. bugün arkadaşımla beraber sadece bir söylenti üzerine necatibey cad. üzerinde dijital fotoğraf objektifleri satanbir firmayı aramaya çıktık. yaklaşık 1 saatlik keşif sonunda balıkçıoğlu işhanı içesinde fotoğraf pazarı diye bir dükkan bulduk. işletmenin sahibi dursunali sarıkoç diye bir bey. kıs abir konuşmadan sonra eos 400d için bir lens aradığımı ama hangilensi alacağıma karar veremediğimi anlattım. oda elindeki ikinci el lenslerden bi kaç model gösterdi. yalnız fotoğraf makinesini yanımdagetirememiştim. pazartesi günü makine ile beraber gelip bi objektifi test etmek istediğimi söyledim veeeee hayatımın şoku ile karşılaştım. dursunali abi beni hiç tanımamasına ve hayatında ilk kez beni görmüş olmasına rağmen objektifi alabileceğimi, pazartesi gününe kadar istediğim kadar test edebileceğimi ve beğenrisem alabileceğimi söyledi. benyaklaşık 5 dk lık affalamadan sonra lens ile beraber dükkandan çok teşekkür ederek çıktım. burdan çıkarmamız gereken bazı dersler var arkadaşlar. öncelikle

1. gerçekten böyle insanların yok olduğunu düşünüyorken aniden karşılaştığım bu insanla haytan ümidi kesmemiz gerektiğini,
    2. ankarada necatibey cad balıkçıoğlu iş hanı 4/21 sıhhiyte de her çeşit objektifin bulunduğunu,
    3. fiyatların çok uygun olup taksitlendirme yapılabilidği,
    4.0312 229 43 56 dan veya 0542 415 41 57 den ulaşabileceğini

öğrendik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkolukisa -- 21 Mayıs 2007; 20:50:12 >

• oha diyorum.. nasıl güvenebilir ki??
  • quote:

Orijinalden alıntı: saprofit

oha diyorum.. nasıl güvenebilir ki??
    tesadüfe bakarmısız ben de bugun ararken aynı yeri buldum. oradaki bey çok yardımcı oldu gerçekten. balıkçıoğlu işhanının diğer adı da sanırım ankara pasajı. ayrıca bu işhanının içinde birkaç tane daha böyle fotografçı dükkanı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saprofit

oha diyorum.. nasıl güvenebilir ki??
    Hakkaten tebrik edilesi..
    Ben de ankaralıyım, bilmiyordum burayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

Hakkaten tebrik edilesi..
    Ben de ankaralıyım, bilmiyordum burayı..

Alıntıları Göster
    işte müşteri kazandı adam İNSANLIĞI sayesinde.. gerçekten brawo
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

işte müşteri kazandı adam İNSANLIĞI sayesinde.. gerçekten brawo

Alıntıları Göster
    helal olsun, işte özlediğimiz esnaf,özlediğimiz türkiye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyu

helal olsun, işte özlediğimiz esnaf,özlediğimiz türkiye...

Alıntıları Göster
    peki lens neydi merak ettim :)
    Pasajı biliyordum ama öyle bir yeri bilmiyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

peki lens neydi merak ettim :)
    Pasajı biliyordum ama öyle bir yeri bilmiyordum...

Alıntıları Göster
    nesli tükenenlerdenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcan1

nesli tükenenlerdenmiş

Alıntıları Göster
    Abicim alnından öpmek istiyorum."Ankaranın Hayamını Buldum" başlığını görünce sevindiğim kadar hiç sevinmemiştim.En kısa zamanda bende gideceğim.Malum lens arıyoruz.Artık 2. el birşey buluruz inşallah.Gösterdiği davranış da zaten adamın tam anlamıyla esnaf olduğunu gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-18F1A75FA

Abicim alnından öpmek istiyorum."Ankaranın Hayamını Buldum" başlığını görünce sevindiğim kadar hiç sevinmemiştim.En kısa zamanda bende gideceğim.Malum lens arıyoruz.Artık 2. el birşey buluruz inşallah.Gösterdiği davranış da zaten adamın tam anlamıyla esnaf olduğunu gösteriyor.

Alıntıları Göster
    benim gittiğim yerde ciddi uzun bir vitrin lenslerle objektiflerle vs ile doluydu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjv16

benim gittiğim yerde ciddi uzun bir vitrin lenslerle objektiflerle vs ile doluydu...

Alıntıları Göster
    lensi iki gündü deniyorum. lens tokina 28-210. renkler benimkit lensime göre çok daha canlı ve gerçekçi, fakat odoklama ile ilgili bir problemi var lensin. bazen odaklamıyor, odaklasada görüntü net çıkmıyor. tekrar kit lensime döndüm malesef ama orda daha bi sürü lens var biri olur sanırım. bi tane de sigma vardı aklım onda kaldı şimdi. birde fotoğraf drnekleri var. derneğin web sitesiwww.fsk.org.tr bizim ankaralı fotocular olarak bi toplansak, kendi pazarımızı oluştursak. belki elinizdeki lensleri bn alırım veya benim elimdekileri siz alırsınız.

not: dursunali beyin dükkanına mutlaka uğrayın, ve bildiğiniz başka yerler varsa burda toparlayalım elimizde bi bavurulacak yer listesi olsun derim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gkolukisa

lensi iki gündü deniyorum. lens tokina 28-210. renkler benimkit lensime göre çok daha canlı ve gerçekçi, fakat odoklama ile ilgili bir problemi var lensin. bazen odaklamıyor, odaklasada görüntü net çıkmıyor. tekrar kit lensime döndüm malesef ama orda daha bi sürü lens var biri olur sanırım. bi tane de sigma vardı aklım onda kaldı şimdi. birde fotoğraf drnekleri var. derneğin web sitesiwww.fsk.org.tr bizim ankaralı fotocular olarak bi toplansak, kendi pazarımızı oluştursak. belki elinizdeki lensleri bn alırım veya benim elimdekileri siz alırsınız.

not: dursunali beyin dükkanına mutlaka uğrayın, ve bildiğiniz başka yerler varsa burda toparlayalım elimizde bi bavurulacak yer listesi olsun derim :)

Alıntıları Göster
    Temmuz başında Ankara'ya dönünce ilk işim oraya gitmek olacak. Teşekkürler, @gkolukisa...

• quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Temmuz başında Ankara'ya dönünce ilk işim oraya gitmek olacak. Teşekkürler, @gkolukisa...

Alıntıları Göster
    ben de projeydi sınavdı kurtulduktan sonra bir uğrayayayım, AF lensleri neler varmış bakayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

ben de projeydi sınavdı kurtulduktan sonra bir uğrayayayım, AF lensleri neler varmış bakayım.

Alıntıları Göster
    AKARA nere hocam ? Hayırlı olsun yakın olanlara, İstanbul'a gerek kalmicak inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

AKARA nere hocam ? Hayırlı olsun yakın olanlara, İstanbul'a gerek kalmicak inşallah

Alıntıları Göster
    Harbiden he ilk gördüğümde konuyu bune dedim nedir bu AKARANIN HAYYAMINI BULDUM?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 21 Mayıs 2007; 15:42:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Harbiden he ilk gördüğümde konuyu bune dedim nedir bu AKARANIN HAYYAMINI BULDUM?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Doğrusu sanırım
    Ankara'nın Hayatını Buldum.!

Hayat ?

Ha fotoğrafçılara Hayyam = Hayat demek olabilir tabii

• quote:

quote:

Doğrusu sanırım

Hayat ?

Alıntıları Göster
    abi siz bilmiyorsunuz tabi "hayyamda şu lens var çok ucuz kaçırma git al" derken biz burda ne acılar çekiyoruz :) bazen para oluyor gidip alacak zaman olmuyor. hele geçenlerde 400d yiğ 1000 ytl satan bi yer söylediler hayyamda o gün bugündür tansiyon problemim var. çok acıların çocuğu oldumbelki ama konu slr ve lens olunca duygusallaşmamak elde değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gkolukisa

abi siz bilmiyorsunuz tabi "hayyamda şu lens var çok ucuz kaçırma git al" derken biz burda ne acılar çekiyoruz :) bazen para oluyor gidip alacak zaman olmuyor. hele geçenlerde 400d yiğ 1000 ytl satan bi yer söylediler hayyamda o gün bugündür tansiyon problemim var. çok acıların çocuğu oldumbelki ama konu slr ve lens olunca duygusallaşmamak elde değil :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gkolukisa

Yahu çok güldürdünüz beni Allah için Özellikle koyu kısıma

Gerçi aynı sorun bende de var ama tansiyon şeklinde değil

• quote:

quote:

Doğrusu sanırım

Hayat ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

Doğrusu sanırım

Hayat ?

Hayyam ne ki

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

quote:

Doğrusu sanırım

Hayat ?

Hayyam ne ki

Alıntıları Göster
    Hayyam Fotoğrafçılar Çarşısı, tüm fotoğrafçıların olmazsa olmaz yeridir. Resmen Türkiye'nin Slr piyasası. Esnaf gibi esnafı, adam gibi malları vardır uygun fiyatlı. İsteyen garantili alır isteyen spot. Bu arada İstanbul Sirkeci'dedir Hayyam, o yüzden bu kadar sevindi Ankara'lı kardeşler
    quote:

quote:

quote:

Doğrusu sanırım

Hayat ?

Hayyam ne ki

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.