Şimdi Ara

ANKARADA EN PROFESYONEL MONTAJ.. ? SQ -3 -4 YOL DAN ANLAYAN ÜSTAT. ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar SPL sistemden SQ sisteme geçiş yapıyorum gönül 3 -4 yol bir sistem olsun der ama 2 yol için büççe yetiyor
    magzemelerimi hakkıyla kurabilcek kapasitedeki bir usta arıyorum 3 -4 yol kurulum bilen bir usta bulamadım..

usta buldugumda MONTAJ Resimlerini paylaşıcagım arkadaşlar TEYİBİM 3 YOL çipli bir teyip bunu ankarada montaj yapabilecek kapasitede hiç bir yer yok bildiginiz biryer varmı ... ?

Teyip : Pioneer Deh-P88RS II

SUBWOOFER : DD 2512 750 RMS ( orjinal kabiniyle )

SUBWOOFER ANFİSİ :M ACOUSTİC M1500.1D MONO

compenat : AUDİSON VOCE AV-K6

compenat anfisi : focal 2.75

oval : kıcker DS 6930

anfi : hertz he4

CADENCE :4G ELEKTİRİK KABLOSU
    SIGORTA : CACENCE
    RCA : FOCAL ELİTE 5
    YALITIM : FOCAL BAM XL
    CAPASİTÖR : POWERBASS 1 FARAD
    block dagıtıcı : ( KARARSIZIM TAVSİYENİZ. ? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djexe -- 7 Haziran 2013; 17:24:26 >

• ANKARA icin AYDIN ELEKTRONIK Diyorum gecenlerde bi arkadasimin montaji icin ugradadigimizda vitrinde focal 2.75 dikkatimi cekmisti helix lerin yaninda...bahsettigin urunler ordada war sana kesinlikle yardimci olucagini soyleyebilirim....

adamin standi zaten facia focal jl audio helix audison hertz stinger connection re audio dd dls infinity kicker clarion PIONEER PRS SERILERi sadece

https://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276?fref=ts buda linki zaten linke bakicak olursan senin elindeki malzemelerin hepsini kullaniyor ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanomer -- 7 Haziran 2013; 17:42:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanomer

ANKARA icin AYDIN ELEKTRONIK Diyorum gecenlerde bi arkadasimin montaji icin ugradadigimizda vitrinde focal 2.75 dikkatimi cekmisti helix lerin yaninda...bahsettigin urunler ordada war sana kesinlikle yardimci olucagini soyleyebilirim....

adamin standi zaten facia focal jl audio helix audison hertz stinger connection re audio dd dls infinity kicker clarion PIONEER PRS SERILERi sadece

https://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276?fref=ts buda linki zaten linke bakicak olursan senin elindeki malzemelerin hepsini kullaniyor ;)
    Ankarada bildiğim en iyi işçilik yapan AYDIN ELEKTRONİK CAR HI-FI dır.
    Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jamara

Ankarada bildiğim en iyi işçilik yapan AYDIN ELEKTRONİK CAR HI-FI dır.
    Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    TAM adresi neresi birde istanbulda dahil olmak üzere bir çok yer den sistem kurdurdum bu aydın elektironigi duydum işçiligi nasıl kazım karabekirdeki ler gibiyse arabamın beynin yakmak istemiyorum.. ? Birde fiyat olarak nasıl... ?

• quote:

Orijinalden alıntı: djexe

TAM adresi neresi birde istanbulda dahil olmak üzere bir çok yer den sistem kurdurdum bu aydın elektironigi duydum işçiligi nasıl kazım karabekirdeki ler gibiyse arabamın beynin yakmak istemiyorum.. ? Birde fiyat olarak nasıl... ?

Alıntıları Göster
    DJEXE fiyat arastiriyorsan piyasada bu isi yapan cok firma var.. ama dusun ki bahsettigin cihazlar heleki SQ VE 3 yoldan bahsediyorsun buyuk bi ihtimal aktif sistem kurumu soz konusu....bildigim kadariyla crosower kullanmadan we cok iyi gain frekans ayari yapilmasi gereken bi durum tabi bunun sahnelemesi ve ozellikle prs nin ayarlarini yapicak adam bulabilme ihtimalini goz onunde bulundurcak olursan

ANKARA " DA AYDIN ELEKTRONIK diyorum israrla yine yeniden soyluyorum en basit pasif sistem i bile ayarlarken adam TEST CD sini koyup hoparlor we hangi frekanslari okuduguna bakip gain voltaj rms ayarini ona gore yapiyo

daha onceki tanistigim firmalar abi hareketli bi parca ac diyip gain ayari yaparken eleman isi USULUNE UYGUN 2 ohm 4 ohm 1 ohm baglanti sekline gore ayar yapiyor....

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=527087890672158&set=pb.178780078836276.-2207520000.1370617484.&type=3&theater buda bi kanit...

o yuzden kaliteli ekipman is we iscilik istiyorsan OLAYIN AYDIN ELEKTRONIK"TIR...ve isciliginin karsiligi digerlerinine gore cok cok mankul

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanomer

DJEXE fiyat arastiriyorsan piyasada bu isi yapan cok firma var.. ama dusun ki bahsettigin cihazlar heleki SQ VE 3 yoldan bahsediyorsun buyuk bi ihtimal aktif sistem kurumu soz konusu....bildigim kadariyla crosower kullanmadan we cok iyi gain frekans ayari yapilmasi gereken bi durum tabi bunun sahnelemesi ve ozellikle prs nin ayarlarini yapicak adam bulabilme ihtimalini goz onunde bulundurcak olursan

ANKARA " DA AYDIN ELEKTRONIK diyorum israrla yine yeniden soyluyorum en basit pasif sistem i bile ayarlarken adam TEST CD sini koyup hoparlor we hangi frekanslari okuduguna bakip gain voltaj rms ayarini ona gore yapiyo

daha onceki tanistigim firmalar abi hareketli bi parca ac diyip gain ayari yaparken eleman isi USULUNE UYGUN 2 ohm 4 ohm 1 ohm baglanti sekline gore ayar yapiyor....

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=527087890672158&set=pb.178780078836276.-2207520000.1370617484.&type=3&theater buda bi kanit...

o yuzden kaliteli ekipman is we iscilik istiyorsan OLAYIN AYDIN ELEKTRONIK"TIR...ve isciliginin karsiligi digerlerinine gore cok cok mankul

Alıntıları Göster
    Erhan bey firma gayet başarılı daha önce neden bulamadım bilmiyorum burayı... Ferhat bey beni çok şaşırttı bukadar kaliteli markanın dükkanında olması ve bilgisi çok kaliteli kişiligi var... İşçiligin bilmiyorum resimlerde kusursuz ama kendi aracımda görmeden hiç birşey diyemicegim anlaşırsak ferhat bey ile çalışmak istiyorum bakalım..

Tabiri cayizse biraz pimpirikli kılım.. :)
    ( SİZLERİN ÖNERİSİ GÖRÜŞLERİ NELERDİR )

• quote:

https://www.facebook.com/pages/Tox%C4%B1c-Bass-Car-Aud%C4%B1o-Systems/154196001270296?fref=ts

yardımcı olucaklardır

• quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

https://www.facebook.com/pages/Tox%C4%B1c-Bass-Car-Aud%C4%B1o-Systems/154196001270296?fref=ts

yardımcı olucaklardır

Alıntıları Göster
    Geçen gün double teyp ve component takımı taktırdım ilgi alakası çok iyi kendisinin. Her yaptığı şeyden sonra "içine sinmeyen birşey varsa ona göre düzeltelim." demesi zaten güveni arttıran en büyük etken oldu.

http://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276

• quote:

Orijinalden alıntı: Cainsonant

Geçen gün double teyp ve component takımı taktırdım ilgi alakası çok iyi kendisinin. Her yaptığı şeyden sonra "içine sinmeyen birşey varsa ona göre düzeltelim." demesi zaten güveni arttıran en büyük etken oldu.

http://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276

Alıntıları Göster
    Ferhat bey ile görüşemedim henüz... TOXSIC BASS KUBİLAY OKUMAN ile görüştüm bu montajı yapamıcagını söyledi yeteri kadar bılgısı yok guvenemedi kendisine...

• quote:

Ferhat bey ile görüşemedim henüz... TOXSIC BASS KUBİLAY OKUMAN ile görüştüm bu montajı yapamıcagını söyledi yeteri kadar bılgısı yok guvenemedi kendisine...

Alıntıları Göster
    bu ürünlerle sq sistem olmaz aktife uygun değil cihazlarınız, sadece componentler güzel ve ünitede 3yol aktif işlemci mevcut sql sistem bir derece mümkün olabilir,ben kısaca bir tavsiyede buluniyim size belki değerlendirirsiniz ,sq sistem olmaz dememdeki amac kicker oval hoparlörler sahneyi bozar ve zaten onlar dahil olursa 4yol oluyor ve işlemci gerekiyor 4yol için ama arkada hoparlor oldugu sürece sahne cok zor , anfilenizi 4kanal sq sisteme uygun bir anfi ile değiştirirseniz tiz ve midbaslar aktif 2yol olur subwooferda 3yol olarak tamamlar ama sub ve anfiniz spl amaclı ürünler sq uygun ürünler değil biraz sq hakkında bilgi edindikten sonra montaj yaptırmanız sizin acınızdan çok daha iyi olur ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xe34 -- 21 Haziran 2013; 4:13:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xe34

bu ürünlerle sq sistem olmaz aktife uygun değil cihazlarınız, sadece componentler güzel ve ünitede 3yol aktif işlemci mevcut sql sistem bir derece mümkün olabilir,ben kısaca bir tavsiyede buluniyim size belki değerlendirirsiniz ,sq sistem olmaz dememdeki amac kicker oval hoparlörler sahneyi bozar ve zaten onlar dahil olursa 4yol oluyor ve işlemci gerekiyor 4yol için ama arkada hoparlor oldugu sürece sahne cok zor , anfilenizi 4kanal sq sisteme uygun bir anfi ile değiştirirseniz tiz ve midbaslar aktif 2yol olur subwooferda 3yol olarak tamamlar ama sub ve anfiniz spl amaclı ürünler sq uygun ürünler değil biraz sq hakkında bilgi edindikten sonra montaj yaptırmanız sizin acınızdan çok daha iyi olur ...

+1
  • quote:

xe34 ewet konuyla ilgili bilgim war sadece montaji icin yer ariyordum spl den sq ya donmeye karar werdim ve ankarada AYDIN ELEKTRONIK FERHAT BEYLE ISTISARE ettikten sonra butceme gore yawas yawas sq ya donmeye karar werdim oda sizin gibi islemci almam gerektigini sql sisteme uygun cihazlarimin oldugunu soyledi we sonra audison avk focal ve prs leri gosterdi dukkanin da frekans kesimlerini yaparak dinletti volt rms degerlerini yanimda ayarlayarak aktif bir sekilde dinleme firsatim oldu we focal 2.75 le simdilik avk larimi pasif surdu midrance we tweterlar icin jl audio helix audison gibi onerilerde bulundu elindeki cihazlari gosterdi helix b4 ve jl audio slahs300/4 midrance ve tweter icin uygun olacagini soyledi bende butceme gore hareket etcegim icin once pasif sistemle basladim simdilik yorumu ve yardimci olmak istediginiz icin tsk ederim

• quote:

quote:

xe34 ewet konuyla ilgili bilgim war sadece montaji icin yer ariyordum spl den sq ya donmeye karar werdim ve ankarada AYDIN ELEKTRONIK FERHAT BEYLE ISTISARE ettikten sonra butceme gore yawas yawas sq ya donmeye karar werdim oda sizin gibi islemci almam gerektigini sql sisteme uygun cihazlarimin oldugunu soyledi we sonra audison avk focal ve prs leri gosterdi dukkanin da frekans kesimlerini yaparak dinletti volt rms degerlerini yanimda ayarlayarak aktif bir sekilde dinleme firsatim oldu we focal 2.75 le simdilik avk larimi pasif surdu midrance we tweterlar icin jl audio helix audison gibi onerilerde bulundu elindeki cihazlari gosterdi helix b4 ve jl audio slahs300/4 midrance ve tweter icin uygun olacagini soyledi bende butceme gore hareket etcegim icin once pasif sistemle basladim simdilik yorumu ve yardimci olmak istediginiz icin tsk ederim

Alıntıları Göster
    Ankara/Etimesgut Özgür Oto Müzik Tawsiye Ederim Özgür Ağbi Bu İşte Profesyonel Facede Fan Sayfası var Yarışma Arabası 1 Ci Olup Ödül Almıştı İstersen Yardımcı Olabilirim Kolay Gelsin

• quote:

quote:

rica ederim güle güle dinleyin

• delikurt006 D kullanıcısına yanıt
    Şimdi buna hemen cevap vereyim ödül neye göre verilmekte. ? ( HALKIMIZ bas dedigimiz subwofer sesi basınç sesine göre wuuu iyimiş süpermiş deyip not vermekte yarışma kaznamak çok kolay türkiye enson şampiyonasında 24.000 rms alarak birinci olmuşlardı siz bunu 26.000 yapın yarışma kazanın türkiye geneli büyük dispiritörlerin yaptıgı yarışmalar emsal teşkil etmeli oto aksesuar cı açılışları gibi yerler emsal teşkil etmez sadece kişi egolarını tatmin eder..

Basit yarışmalarda ise 10.000 rms ile alamıcagınız yarışma yok ANKARADA bu yarışmalara katılıp ödül sahibiyim vs deyip satış yapan yerler cok en basiti gidip sorun elinde 0 ga kablon varmı sadece kablo sorun :D

biraz sert oldu kusura bakmayın ödül konusu hassas oldugum konu.. :)

YÜKSEK DESİBEL / RMS ALMAK ARAÇTAN BUNUN LA ÖDÜL ALMAK BENCE MARİFET DEGİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djexe -- 14 Ağustos 2013; 18:41:52 >
  • djexe kullanıcısına yanıt
    ödül görmek istıyorsan dukkanında varzaten fotolarıda var yazıyor türkiye birincisi diye yarısmada dsbl ölçülürken ve aldığı ödül :=) birde her yiğidin harcı deyil o tesisatı döşeyipde ödül almak alabılıyorsan alda görelim :) sen harcarsın 4 5 bın tl adam harcamıs 40 bın tl :=) aradakı fark@djexe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delikurt006 -- 15 Ağustos 2013; 11:27:49 >
  • delikurt006 D kullanıcısına yanıt
    40 bin TL lik ne kullandı kicker 'buffur' mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.M.K

40 bin TL lik ne kullandı kicker 'buffur' mı?

:DDDDDDDDDDDDDDDdddd sen varya sen kahkaha attım :D

arkadasın mesajına gelince kardesim turkıyede 100 120 desibeli gecen 1.liğim var diyor turkıyede bildiğim kadarıyla 157 desibel cıktı en son 2007 de falan(Dünya 4.sü olan şahin yazın youtube a). 40 bin tl olması ımkansız kafadan hesaplasan 4 tane jack hammer alsa adam (neresine koyucak cok merak edıyorum) 20 23 bin tl cıvarında 4 u bunlara uygun 4 bınede vıbe black bass alsa 4 adet 24 bın eder onu bırak dunyada yok 4 jackhammerı bırlestırebılen hanı anlatıyorumkı dusun adam nasıl sallamıs 40 bın tl setı powerbassın ceosu geldı denizliye izmirdeki ana bayi gezdiriyomus sehırlerı adamın dedıgı su turkıyede ses sistemi anlayısı pek yok dıyor haklı. insanlar bılmedıgınden boyle 40 bın denılınce vay be dedırtıyor kendıne benım suana kadar gordugum kac yıldır ugrasırım bu sektorle 30 bın tl lık passata 15 bın tl harcanmıs izmirde digital design ın demo arabasıydı buraya geldıgınde cagırmıslardı benı polyesterı 5 kat izolasyon kaplanmıs aracın tamamı vs vs parcalarıyla beraber 15 bın tl ye mal olmus aracın sahıbıyle bızzat konustum sesını dınledım aracın

• quote:

Şimdi buna hemen cevap vereyim ödül neye göre verilmekte. ? ( HALKIMIZ bas dedigimiz subwofer sesi basınç sesine göre wuuu iyimiş süpermiş deyip not vermekte yarışma kaznamak çok kolay türkiye enson şampiyonasında 24.000 rms alarak birinci olmuşlardı siz bunu 26.000 yapın yarışma kazanın türkiye geneli büyük dispiritörlerin yaptıgı yarışmalar emsal teşkil etmeli oto aksesuar cı açılışları gibi yerler emsal teşkil etmez sadece kişi egolarını tatmin eder..

Basit yarışmalarda ise 10.000 rms ile alamıcagınız yarışma yok ANKARADA bu yarışmalara katılıp ödül sahibiyim vs deyip satış yapan yerler cok en basiti gidip sorun elinde 0 ga kablon varmı sadece kablo sorun :D

biraz sert oldu kusura bakmayın ödül konusu hassas oldugum konu.. :)

YÜKSEK DESİBEL / RMS ALMAK ARAÇTAN BUNUN LA ÖDÜL ALMAK BENCE MARİFET DEGİL

powerbassın ceosu izmirdeki distiribütor firmaya geldi gecen 2 ay once ve turkıyedekı bayılerını gezdırmısler denızlıye geldıgınde benıde cagırdılar ve adaımn dedıgı su turkıyede yeteri seviyede yok ses sistemi dedi adam bile cözmüs olayı bıze yenı katologunu verdıgınde vay be bunlar ne ara geldi falan dedık kısacası cok gerı kalmısız bu arkadasımda gayet guzel acıklamıs yabancı ülkelerin videolarını ızleyın yarısmaya gırmeden en az 30 bin 40 bin rms yapıyor ve demo arabası oylelıkle dıyor kendı aracına videoları mevcut predatör özellikle bu adamın vıdeolarını ızleyın

• OuzTR O kullanıcısına yanıt
    Türkiyedeki ses sistemi anlayışı ne ki? Aksesuarcı hoparlör amfi satıyor sadece. bazıları montajını bile yapamıyor. rms değeri, gain ayarı, frekans aralıkları, db seviyesi falan bilmiyorlar. kara düzen herşey
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.