Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi öğretim görevlisi ile tartıştım akıl verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Söz konusu öğretmen profesör değil öncelikle bunu belirteyim. Derste öğretmen ile bir konu hakkında tartıştım.Hoca da kendisinin haklı olduğunu savunarak benim devamsızlık yaptığımı ve bir şey bilmediğimi iddia etti ve devamsızlık kağıdına bakıp 3 hafta devamsızlığım olduğu için ders içerisinde bana dersten kaldın dedi. Şimdi bende hakkımı aramak istiyorum, bu hafta hoca yoklama kağıdını kendisi doldurdu. Yani kimse imza atmadı tek tek isim okudu ve + mı koydu ne yaptı bilmiyorum. Bu kağıt geçerli mi ? Benim gelmediğim haftalarda da devamsızlığı bu şekilde almış olma ihtimali var arkadaşlardan öğreneceğim.

2. olarak bu öğretmen derse her zaman 1 yada 1,5 saat geç geliyor. Resmi olarak 40 dakika içinde dersin düşmesi gerekmiyor mu ? yani bu 5 hafta boyunca aldığı devamsızlık geçerli mi ?

3. olarak ilk ders 4 hafta gelmezseniz kalırsınız demişti. Fakat bana gıcıklık olsun diye resmi kanun üzerinden hesap yaparak %20 devamsızlığım olduğu için (3 hafta) yüzüme karşı dersten kaldın gelme dedi. Bana özel devamsızlık kuralı koyma hakkı var mı yoksa benim dışımda 3 hafta gelmeyen herkesi bırakmak zorunda mı?

4. hakkımı aramak için Ankara üniversitesi rektörlüğüne mi dilekçe yazmalıyım yoksa milli eğitim bakanlığına mı ? ya da ne yapmam lazım?

şu 40 dakika içinde öğretmen gelmezse ders düşer olayını da biraz açarsanız sevinirim.

Bu bilgiler dahilinde haklı çıkabilir miyim? ya da öğretim görevlisi bir ceza alır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 16 Mart 2017; 22:20:17 >

• Öncelikle; öğretmen derse geç gelirse 40 dakika düşer diye bir şey yok.

Ve bence bölüm başkanıyla, sonra da Dekan'la görüş.

Milli Eğitimle görüşemezsin çünkü Üniversiteler YÖK'e bağlı.
  • Git hocanla konuş alttan al özür dile yoksa işi uzatırsan nottan bırakır sakin ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.