Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi Öğrencileri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
15
Favori
67.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ankara unıversıtesınde 70 almak gerekıyormus.

zormu 70 almak?

sınavlar klasıkmı olur testmı?

pdr okuyacagım.

• pasoyu okulda cıkarıyodu sımdı aklıma geldi zaten 2. döneme kadar paso sormuyorlar sorsalarda yeni geldim dersin pek acelesi yok yani onun yemek idare edicek güzellikte ..4 çeşit yemek çıkıyor ayrıca.
  • Ben Tıp fakültesi 2010 girşliyim. Büyük ihtimalle hazırlık okuyacağım. Bir şeyler soracacağım
    1. Gölbaşında servis var mı?
    2. İlk 2000 e yemek bedavaymış bunu nereden halledıyoruz
    3. Hazırlık sadece sene kaybı mı okumaya değer mı?
  • bugun soyle bır soylentı var.

ygs ıptal olcakmıs dıyorlar.

cok buyuk haksızlık degılmı olurmu sızce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Said6

Ben Tıp fakültesi 2010 girşliyim. Büyük ihtimalle hazırlık okuyacağım. Bir şeyler soracacağım
    1. Gölbaşında servis var mı?
    2. İlk 2000 e yemek bedavaymış bunu nereden halledıyoruz
    3. Hazırlık sadece sene kaybı mı okumaya değer mı?

1.soru güncell
  • arkadaşlar kayıt gerekiyor muydu muafiyet sınavı için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirocco12345

arkadaşlar kayıt gerekiyor muydu muafiyet sınavı için?

kayıt olurken yabancı dil masasına gittim. herhangi bir başvuru felan gerekmiyormuş. 10 eylülde sitede isimlerimiz açıklanacakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhtbhtbht

bugun soyle bır soylentı var.

ygs ıptal olcakmıs dıyorlar.

cok buyuk haksızlık degılmı olurmu sızce?

Soruları dışarıya veren şerefli(!) kurum ösym, mağduru niye biz olucaz???
  • seviye tespit sınavı listeleri açıklanmış( muafiyet sınavı)
    edit:link silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fandermeyle -- 27 Eylül 2010; 22:09:49 >
  • arkadaşlar bu uyum 101 programına hazırlıklarda katılmak zorunda mı ? anlamadım ondan bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: fandermeyle

seviye tespit sınavı listeleri açıklanmış( muafiyet sınavı)
    http://yabdil.ankara.edu.tr/index.php?sayfa=guncel&id=102

kayıt esnasında ayın 22sinde de seviye tespit sınav yapılacağı söylenmişti. Muafiyet sınavı 13ündeyse 22sindeki sınav ne için? hazırlık okuyamayacak olanların ingilizce dersinden muaf olması için mi ?

<<<EDİT>>>>

TEMEL YABANCI DİL MUAFİYET VE SEVİYE TESPİT SINAVI
    23 Eylül 2010 Perşembe Saat: 15.00
    ( Yeni Kayıtlı Tüm Öğrencilerin Sınava Girmesi Zorunludur )

http://yabdil.ankara.edu.tr/index.php?sayfa=icerik&id=16

Kendi sorumu cevaplamış oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baydn26 -- 8 Eylül 2010; 19:00:28 >

• Arkadaşlar sınav sonuçları açıklandı mı? Yabancı Diller Yüksekokulu'nun sitesinde göremedim öğrenci işlerine de giriş yapamıyorum. sizde nedir durum??
  • Geçen sene kaldığım seçmeli bir dersi tekrar mı almak zorundayım ?
  • edit:link silindi.

sınav sonuçları açıklandı.
    ilk sorular biraz kolaydı da son sorular bitirdi beni
    45 dakikada yapıp çıktım 100 dakika zaman vermişler ama sabaha kadar zaman verseler yine kazanamazdım
    ilk 1000 e bile giremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fandermeyle -- 27 Eylül 2010; 22:10:22 >
  • Evet arkadaşlar konu güncellenmiştir, imzamızı kullanırsanız sevinirim. Ki bu şekilde diğer arkadaşlarımıza ulaşmamız ve sorunları çözmemiz daha hızlı olur. Ayrıca Mülkiye'deki arkadaşlar sezonu bizden 1 hafta daha önce açtı. Onların ve de bizlerin yeni eğitim-öğretim yılı inşallah hayırlı olur.
  • @bhtbhtbht

70 almak hem kolay hem zordur. Bu dersine bağlıdır ancak lisede geçme notunun 45 olduğu varsayıldığında ilk etapta 70 almak baya sıkıntı yaratabilir. Sınavlar dersine bağlı olarak klasik/test şeklinde yapılır ama genelde klasik şekildedir. Eğer yılsonu ortalamanız (yabno) 2.00'ın üzerindeyse 60-69 arası dersleri de başarılı olarak geçersiniz.

@Said6

Gölbaşı'nda çoğu semte servis mevcuttur. Eğer sene kaybı olacağını düşünüyorsanız Hazırlık okumanızı önermem.

@TRojka

Seçmeli dersi tekrar almak zorunda değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 13 Eylül 2010; 23:04:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

arkadaşlar bu uyum 101 programına hazırlıklarda katılmak zorunda mı ? anlamadım ondan bişey

Katılmak zorundasın. Uyum programı kredisiz ders kategorisine girdiği için katılmazsan mezun olamıyorsun. Katıldığınızda sürekli imza attırcaklar bulunduğuna dair. Kaçırmayın o imzaları. İlk günden hocaların gözüne batmayın.

Geçen sene uyumun son günü Anıtkabire gitmiştik. Yanınıza mutlaka su alın. Danışmanlarınız eğer orda olursa çekingenlik yapmadan konuşun, muhabbet edin. Ayakta dikilip boş boş vakit harcamanızdan daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

quote:

arkadaşlar bu uyum 101 programına hazırlıklarda katılmak zorunda mı ? anlamadım ondan bişey

Katılmak zorundasın. Uyum programı kredisiz ders kategorisine girdiği için katılmazsan mezun olamıyorsun. Katıldığınızda sürekli imza attırcaklar bulunduğuna dair. Kaçırmayın o imzaları. İlk günden hocaların gözüne batmayın.

Geçen sene uyumun son günü Anıtkabire gitmiştik. Yanınıza mutlaka su alın. Danışmanlarınız eğer orda olursa çekingenlik yapmadan konuşun, muhabbet edin. Ayakta dikilip boş boş vakit harcamanızdan daha iyidir.

Bu Programa katılmazsak ne oluyor. Seneye tekrar alabiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fandermeyle

http://yabdil.ankara.edu.tr/index.php?sayfa=guncel&id=104

sınav sonuçları açıklandı.
    ilk sorular biraz kolaydı da son sorular bitirdi beni
    45 dakikada yapıp çıktım 100 dakika zaman vermişler ama sabaha kadar zaman verseler yine kazanamazdım
    ilk 1000 e bile giremedim.

Ben de 100dk'nın hepsini kullandım ama yine de geçemedim
    Ayrıca bu sene Elektronik'i kazanan 67 kişiden sadece 3ü geçebilmiş hazırlık sınavını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arc Reactor -- 15 Eylül 2010; 14:42:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arc Reactor

quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

quote:

Bu Programa katılmazsak ne oluyor. Seneye tekrar alabiliyor muyuz?

Evet seneye tekrar alabiliyorsunuz ancak şahsi fikrimi söylemek istiyorum bu konuda.

Aslında gerçekten faydalı birşey. Dersler başlamadan arkadaşlarını en azından isim-memleket olarak tanımış oluyorsun. Okul hakkında bilgi veriyorlar. Dersler başlayınca zaten milletle çok muhattap olamıyorsun tenefüsler dışında. Tabi bu kişisel kabiliyetine bağlı.

Uyuma katıldığın zaman insanlar hakkında bilgi edinmiş oluyorsun, gün sonuna doğru birşeyler yapabiliyorsunuz. Bu sene katılmazsanız seneye çok canınız sıkılır, hem alt dönemlerle katılmak zorunda kalırsınız, hemde zor gelir. Gidin katılın, neyin ne olduğunu görün.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.