Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi Öğrencileri (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
15
Favori
67.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mülkiye mezunlarının hala önemli avantajları var mı:? İş bulabiliyormuyuz:?
  • Mülkiye'de okuyanlar rica etsem iletişime geçebilir mi?
  • ilef / busene girişliyim abi ayrıca inek bayramı nedir ya :D:D:D daha düzğün bi isimmi bulamamışlar ne bişeyim manidar olması için eşşek bayramı bile olurda inek nedir abi at bayramı yapacam ben :D
  • Hasta olduğumdan İnek Bayramını kaçırdım bayağı üzüldüm çok eğlenceli geçiyormuş
  • Biyoloji bolumunde olan varmi ?
  • arkadaşlar önemli !!!!!!

birçok öğrencinin daha bilgi sahibi olmadığı bir durum var.O da , artık öğrenci işleri 28 yaşından sonra kayıt yenilemiyor.askerlik belgesi istiyor..(bedelliye talebin artırılması için kayıtlar bloke ediliyor.)

Muhakak ki 1 dönem 2 dönem ,1.5 yılı kalan bu sınırda gezinen arkadaşlar var, veya SEVDİĞİNİZ ARKADAŞLAR var çevrenizde..buradan herkese sesleniyorum ...sizin ve çevrenizdeki sevdiğiniz arkadaşların başına gelecek bir durum bu..okulu bitiremeden 15 ay askere alınacaksınız..24-25 yaşında üniversiteye başlayanları da etkileyen birşey bu.1 yıl sınıfta kaldığınızda bitiremeyeceksiniz..

Bu aralar askerlik yasası değişti ve 29 yaş sınırın 32 ye çekilmesi için ben ve bir grup öğrenci bu doğrultuda gerek mail bazına gerek fax ve gerek doğrudan tbmm de bu konuda sesimizi gerekli milletvekillerine,milli savunma komisyonuna ulaştırmaya çalışıyoruz..

facebook grubumuz : 29 yaş üniversite öğrencileri
    internet sitesi :http://www.askerlik29dan32ye.com

bu durumda binlerce kişi var ama daha bihaberler malesef...

not : eskiden okul kaydınızı yapıyordu,yaşınız 28 i geçsede.ama milli savunma bakanlığı yazısıyla artık askerlik belgesi istiyor..

• Arkadaşlar sınıf tekrarı olayı nasıl oluyor biri anlatabilir mi ? İlk dönemin ortalaması + İkinci dönemin ortalaması / 2 = 1.80 in altında kalırsa sınıf tekrarı oluyo benim kabaca bildiğim bu. Doğru mu peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamancokzor

Arkadaşlar sınıf tekrarı olayı nasıl oluyor biri anlatabilir mi ? İlk dönemin ortalaması + İkinci dönemin ortalaması / 2 = 1.80 in altında kalırsa sınıf tekrarı oluyo benim kabaca bildiğim bu. Doğru mu peki ?

GABNO 1.80 nin altındaysa sadece CC ve üstündekileri vererek kalırsın. Sınıf tekrarı yaparsın. 1.80-2.00 arasındaysan FF - FD - DD ve DC derslerinden kalırsın ama sınıfı geçersin. 2.00 ın üstündeysen DD-DC VE CC üstü derslerden de geçerek bir üst sınıftan devam edersin. Önemli olan GABNO'dur dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrykn

quote:

Arkadaşlar sınıf tekrarı olayı nasıl oluyor biri anlatabilir mi ? İlk dönemin ortalaması + İkinci dönemin ortalaması / 2 = 1.80 in altında kalırsa sınıf tekrarı oluyo benim kabaca bildiğim bu. Doğru mu peki ?

GABNO 1.80 nin altındaysa sadece CC ve üstündekileri vererek kalırsın. Sınıf tekrarı yaparsın. 1.80-2.00 arasındaysan FF - FD - DD ve DC derslerinden kalırsın ama sınıfı geçersin. 2.00 ın üstündeysen DD-DC VE CC üstü derslerden de geçerek bir üst sınıftan devam edersin. Önemli olan GABNO'dur dikkat

DD ve DC'nin geçmesi için dönem ortalaması dikkate alınır. 1. dönem ortalamam 0.80, ikinci dönem ortalamam ise 2.80 iken ikinci dönem DD olan dersimden geçtim. Gabno bu sırada 1.80.

• quote:

Gabno'nuzun 1.80'in altına indiği dönemin üzerindeki dönemden ders alamazsınız. Düz mantıkla sınıfta kalmak diye bir şey yok. 3. dönemde gabnonuz 1.75 olursa 4. dönemden ders alamazsınız.
  • Mülkiye ile ilgili sorusu olan arkadaşlar bana ulaşabilirse yardımcı olmaya çalışırım.
  • Bu yeni OİBS sistem hatasından dolayı dersi düşmemesi gereken bir not düşen varmı. Hocaların inisiyatifinden çıkarmışlar sistemi ve bol hatalı bu sistemi yayınlıyorlar.
  • Yeni sistemin bizim sınıfta etkilediği bayağı insan var. 45 altı ff , 46-48 dd 48-50 dc 50-70 cc diye hesaplanmış. Bu kadar büyük bir üniversiteye yakışmadı,dekanlığın bile sistemden haberi yeni oluyor.
  • quote:

Yeni sistemin bizim sınıfta etkilediği bayağı insan var. 45 altı ff , 46-48 dd 48-50 dc 50-70 cc diye hesaplanmış. Bu kadar büyük bir üniversiteye yakışmadı,dekanlığın bile sistemden haberi yeni oluyor.

Aynen ben ve bir sürü arkadaşımda etkilendi geçmem gereken derslerden kaldım sistem yüzünden. Sistemi yazanlarda hala birşey yapmıyorlar ve bir sürü açığı var ve kapatmıyorlar. Birde ANKARA ÜNİVERSİTESİ olucak.
  • quote:

Bu yeni OİBS sistem hatasından dolayı dersi düşmemesi gereken bir not düşen varmı. Hocaların inisiyatifinden çıkarmışlar sistemi ve bol hatalı bu sistemi yayınlıyorlar.

Gelen bu yeni sistem baştan aşağı hatalı ve saçmalıklarla dolu herkes bunu kabul ediyor, hocalar bile... Kimsenin hiçbirşeyden haberi yok. Öğrenci işlerine gidersin "Bilmiyorum" der, ama şöyle birşey de var hocaların elinden hiçbirşey alınmadı, gene her zaman olduğu gibi istediği şekilde ortalamayı aşağıya çekip harf notlarını yükseltebiliyorlar sadece o hocanın bunu yapmak istemesi yeterlidir. Onun dışında zaten yönetmeliliğin 17.maddesinde harf notlarının karşılığı açıkca yazıyor.
  • Sistemdeki değişikliği özetleyebilecek arkadaşlar var mı acaba? Kaçırdığım şeyler var sanıyorum.
  • Sistemi özetlersek; Sistemi yapanlar ve uygulamaya koyanlar, neyin ne olduğunu, ne için yapıldığını bile bilmiyor :) kısacası saçma sapan, öğrenciyi mağdur etmek üzere yapılmış birşey olarak görüyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Sistemdeki değişikliği özetleyebilecek arkadaşlar var mı acaba? Kaçırdığım şeyler var sanıyorum.

Sistemde olan şu Diyelim senin vize final ort 45 geldi. Sınıfın ortalaması 46 hocanda dedi ki benim için geçme notu 50 CC'dir ama bu yeni sistem yüzünden 45 gelen not DC gelecekken istemeden FD'ye düşürüyor sistem ve hoca buna müdahale edemiyor. sadece FD içinde değil AA ikende öyle 86 ve altı alırsan AA alamazsın sistem izin vermiyor hocan desede 70 AA yinede olmuyor. Böyle bir saçmalık yönetmelikte bile yok

quote:

Orijinalden alıntı: Lirva

Sistemi özetlersek; Sistemi yapanlar ve uygulamaya koyanlar, neyin ne olduğunu, ne için yapıldığını bile bilmiyor :) kısacası saçma sapan, öğrenciyi mağdur etmek üzere yapılmış birşey olarak görüyorum ben.

Sistemin açıkları da çok fazla bir hacker tüm bilgileri alabilir öğrencilerin, hocaların vs.vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrykn -- 14 Haziran 2012; 23:27:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Sistemdeki değişikliği özetleyebilecek arkadaşlar var mı acaba? Kaçırdığım şeyler var sanıyorum.

Sistemde olan şu Diyelim senin vize final ort 45 geldi. Sınıfın ortalaması 46 hocanda dedi ki benim için geçme notu 50 CC'dir ama bu yeni sistem yüzünden 45 gelen not DC gelecekken istemeden FD'ye düşürüyor sistem ve hoca buna müdahale edemiyor. sadece FD içinde değil AA ikende öyle 86 ve altı alırsan AA alamazsın sistem izin vermiyor hocan desede 70 AA yinede olmuyor. Böyle bir saçmalık yönetmelikte bile yok

quote:

Sistemi özetlersek; Sistemi yapanlar ve uygulamaya koyanlar, neyin ne olduğunu, ne için yapıldığını bile bilmiyor :) kısacası saçma sapan, öğrenciyi mağdur etmek üzere yapılmış birşey olarak görüyorum ben.

Sistemin açıkları da çok fazla bir hacker tüm bilgileri alabilir öğrencilerin, hocaların vs.vs...

Bölümümde 70'den esnemediği için hiç bir hoca böyle bir durumdan haberim yoktu. Gerçekten kötü bir uygulama olmuş.

• quote:

Mülkiye ile ilgili sorusu olan arkadaşlar bana ulaşabilirse yardımcı olmaya çalışırım.

sorayım o zaman :) ben hazırlığı yeni bitirdim bölüm çalışma eko. CB ile geçtim de etkili mülkiyede baya diyolar nedir durum ?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.