Şimdi Ara

Ankara ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine döndü!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TRojka

Gerçekten helal olsun, 1 hafta boyunca daha az otobüsle aynı yolucuyu taşıyarak karlarına kar katıp aynen kazığa devam yolundalar. Helal olsun.

gerçekten rezillik.acınacak haldeyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

ben anlamıyorum arkadaş.yargtay ne kadar güzel bi karar vermiş ucuzlatmış seferleri.bu seferde vay efendim bilmem ne! .ünal arkadaşım öyle yorumlar yapıyosun ki hükümetin deynekcisi misin yoksa o işte bi rantın mı var anlamadım dogrusu.Yok neymiş seferler cıkmayacakmış cıkmasın yine yargı yoluna giderler zor bişey degil.Ben anlamıyorum bu ankara halkını havasında mıdır suyundan mıdır çok vurdumduymazlar.İ.Melih anasını aglattı ankaranın tık yok..Susuz bıraktı,dogalgaza zamı caktı,ulaşım bedellerini yükseltti yine ses seda yok ama yargıtay halkım ucuza gitsin diye karar verir cıkarlar olur mu böyle şey derler.

İ.melih seve seve yapacak seve seve!!

Diger bi konu özel halk otobüsü denen kurum kayıt dışı ekonominin başlıca mimarlarındandır.(ülkenin her tarafı kayıt dışı da neyse)Normalde aldıgı para karşılıgı bize fiş-makbuz vermesi gerekiyor fakat adamlar zeki tabii vermiyolar.istedigin zamanda dövecekmiş gibi bakıyolar.Uzatmaya gerek yok.EE ne diyelim darısı istanbulun başına!

Önce adam akıllı konuşmayı öğren sonra karşıma çık konuş. Ne demek hükümetin deynekçisi misin? Sana bi deynek olurum feleğin şaşar. Türkçeyi düzgün kullan önce ayrıca. Deynek değil değnek. Ben Mevlana değilim adam ol da gel. Senin tuzun kuru olduğu için ucuzladı diyorsun.

bu insan evladına bende iyi bi mesaj yazmıştım aynı uslübü bana karşıda takınmıştı. ama admin abicikler adamın mesajını burda bırakmış benimkini silmiş. şikayet ediyorum bu adamı

• pişşttt ankaralılar ulaşım ücretlerimiz pazartesiden itibaren eskisi gibi olcakmış ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se®PiL

pişşttt ankaralılar ulaşım ücretlerimiz pazartesiden itibaren eskisi gibi olcakmış ..

Bu gün kurulmeumuş neymiş onlar toplanacakmış saat 4 te. Büyük ihtimallede yarın eski fiyatlara dönüş olacak.
  • quote:

pişşttt ankaralılar ulaşım ücretlerimiz pazartesiden itibaren eskisi gibi olcakmış ..

Sabah dinledim radyo programından, dolmuşlar şimdiden eskisi gibi tahsilat yapmaya başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .limon.

quote:

Bu gün kurulmeumuş neymiş onlar toplanacakmış saat 4 te. Büyük ihtimallede yarın eski fiyatlara dönüş olacak.

dönüldün dönülsün ama radyoda dinlediğim habere göre melih bey bugün başlatmış eski ücretleri .. ama kızmıyorum ben yazık ordanda para kazanan insanlar var benim için hava hoş nasıl olsa öğrenciyim 60 kuruş süper oluyo ama başkalarınıda düşünmek lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Sabah dinledim radyo programından, dolmuşlar şimdiden eskisi gibi tahsilat yapmaya başlamış.

aynı radyoyu dinliyoruz heralde :)
  • quote:

89.2 Alem FM Nihat'la Muhabbet.
  • quote:

quote:

aynen
  • quote:

quote:

Al 2 Nihat çı daha
    Sivrisinek forever
  • Canım sivri, feysbukumda da ekli.
  • evet bugün sabah şoförün bana yeğen eski fiyatlara dönüldü demesiyle yıkıldım sabahin verdiği sersemlik ile de bir şey söyleyemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

http://www.milliyet.com.tr/ankara-da-yeni-ulasim-ucretleri/turkiye/sondakika/02.03.2010/1206010/default.htm

6 sene önce verilmişti makkemeye sonun yeni kararlastı o yzuden böle cıktı

melikte birgunde güzeltmeye calısıyo melik ayda 41trilyon kazanıyormustu ?? 41 trilllyonnnnnnn hep üsten cıkıyorlar birazda alttan cıkın

• bir Ankara'lı ve daima toplu taşıma kullanan biri olarak indirimin gerçekleştiği hafta baya zorluk yaşadım... Eskiden kızılay'da falan sürekli otobüsün olduğu caddeler boştu heryer özel arabalara kalmıştı...

duraklarda 1 saat otobüs bekledim...

Benim asıl merak ettiğim mahkeme hangi teknik rapora dayanarak böyle bir karar aldı... ego , özel otobüsler ve dolmuşların kar zarar durumlarını maliyet hesaplarını inceledi mi? böyle bir uygulama yapılmadan böyle bir karar verildiyse bence sadece halkta huzursuzluk çıkarmak için verilen bir karar olduğuna inanıyorum...

Ankara'daki belediye başkanı aleyhtarları ise bu durumdan bir zafer çıkarmaya çalıştılar kutlama etkinliklerine başladılar :) ...

neymiş efendim pahalı imiş neye göre pahalı ???

belediye kar edemez hizmet vermek zorundadır diyorlar tamam bir Ankara'lı olarak benim de işime gelir ama kaynak nereden temin edilcek ???

"çalmasın ego da kullansın" diyorlar buda siyasi bir laftan başka bir şey değildir...

Halk üzerinden siyaset yapılmasın (halkı kışkırtarak) Su örneğinde gördük... Bütün türkiye Ankara nın su problemini konuşuyordu... Star haberin tek gündemiydi... Belediye Başkanı İzmir'in su raporlarını gösterdi, bir daha suyla ilgili tek haber yapılmadı.

Tabi ki de herşeyin bir bedeli olmalı ücretler makul bir seviyede karşılıklı olarak belirlenmeli ama ücreti belirleyen halkın seçtiği belediyeler olmalı seçilmiş yasa görevlileri olmamalı karar ücretler pahalı yeniden düzenlensin şeklinde verilseydi , Kimse mağdur olmayacaktı ama o zaman da gündem yaratıp belediye başkanı yıpratılamayacaktı...

Ne yapılacak ise gerçekten halk için hesaplı kitaplı olarak yapılsın...

Yanlış hesap bağdattan dönmesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

bir Ankara'lı ve daima toplu taşıma kullanan biri olarak indirimin gerçekleştiği hafta baya zorluk yaşadım... Eskiden kızılay'da falan sürekli otobüsün olduğu caddeler boştu heryer özel arabalara kalmıştı...

duraklarda 1 saat otobüs bekledim...

Benim asıl merak ettiğim mahkeme hangi teknik rapora dayanarak böyle bir karar aldı... ego , özel otobüsler ve dolmuşların kar zarar durumlarını maliyet hesaplarını inceledi mi? böyle bir uygulama yapılmadan böyle bir karar verildiyse bence sadece halkta huzursuzluk çıkarmak için verilen bir karar olduğuna inanıyorum...

Ankara'daki belediye başkanı aleyhtarları ise bu durumdan bir zafer çıkarmaya çalıştılar kutlama etkinliklerine başladılar :) ...

neymiş efendim pahalı imiş neye göre pahalı ???

belediye kar edemez hizmet vermek zorundadır diyorlar tamam bir Ankara'lı olarak benim de işime gelir ama kaynak nereden temin edilcek ???

"çalmasın ego da kullansın" diyorlar buda siyasi bir laftan başka bir şey değildir...

Halk üzerinden siyaset yapılmasın (halkı kışkırtarak) Su örneğinde gördük... Bütün türkiye Ankara nın su problemini konuşuyordu... Star haberin tek gündemiydi... Belediye Başkanı İzmir'in su raporlarını gösterdi, bir daha suyla ilgili tek haber yapılmadı.

Tabi ki de herşeyin bir bedeli olmalı ücretler makul bir seviyede karşılıklı olarak belirlenmeli ama ücreti belirleyen halkın seçtiği belediyeler olmalı seçilmiş yasa görevlileri olmamalı karar ücretler pahalı yeniden düzenlensin şeklinde verilseydi , Kimse mağdur olmayacaktı ama o zaman da gündem yaratıp belediye başkanı yıpratılamayacaktı...

Ne yapılacak ise gerçekten halk için hesaplı kitaplı olarak yapılsın...

Yanlış hesap bağdattan dönmesin...

m_alone zaten pasoya otobüse vesaireye verdiğin parayı hak ettiğini düşünüyorsan bu haber seni neden bu kadar ilgilendirdi ki? Halkın seçmiş olması herhangi bir mutlakiyet, alınan kararlarda meşruiyet sağlamaz. Son paragrafaysa hiç cevap verme gereği duymuyorum, cebinizde kalan bir(!) kuruş yeterli olur zaten size.

• dediğiniz doğru ise hesaplar doğru yapılmış ise ben bir ankara lı olarak neden hala eski ücretten otobüse biniyorum ...

demekki bir yerlerde yanlış var mış... bir hafta boyunca eziyet çektiğimizle kaldık...

sorun benim cebime girecek bir kuruş değil ben onu düşünmüyorum... tüm Ankara'nın (dolmuşçu otobüsçü ve yolcu)
    cebinden ne çıkacağı...

quote:

Halkın seçmiş olması herhangi bir mutlakiyet, alınan kararlarda meşruiyet sağlamaz.

o zaman kararları kim versin sen mi ben mi ... mutlakiyetle yönetildiğimiz için ??? için tek bir kişi veya bir zümre mi ???
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.