Şimdi Ara

Ankara ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine döndü!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halkımızda bu adama inanıyor. Adam özür dilemiş bak diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

[bYok neymiş seferler cıkmayacakmış cıkmasın yine yargı yoluna giderler zor bişey degil.Ben anlamıyorum bu ankara halkını havasında mıdır suyundan mıdır çok vurdumduymazlar.İ.Melih anasını aglattı ankaranın tık yok..Susuz bıraktı,dogalgaza zamı caktı,ulaşım bedellerini yükseltti yine ses seda yok ama yargıtay halkım ucuza gitsin diye karar verir cıkarlar olur mu böyle şey derler.

İ.melih seve seve yapacak seve seve!!

Diger bi konu özel halk otobüsü denen kurum kayıt dışı ekonominin başlıca mimarlarındandır.(ülkenin her tarafı kayıt dışı da neyse)Normalde aldıgı para karşılıgı bize fiş-makbuz vermesi gerekiyor fakat adamlar zeki tabii vermiyolar.istedigin zamanda dövecekmiş gibi bakıyolar.Uzatmaya gerek yok.EE ne diyelim darısı istanbulun başına!

• quote:

Orijinalden alıntı: .limon.

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

küçük bir hatırlatma bu ücretleri protesto amaçlı yarın 10.00 a kadar halk otobüsleri ve minibüsler çalışmayacakmış

Tam işe gidiş saatleri.

Aynen öyle.
    Dün dolmuş sahibi komşuya dedim Abi siz hangi akla hizmet iş yapacağınız saat kontak kapatıyorsunuz diye. Cevap veremedi

veremez tabi haklısın çünkü

sabah belediye otobüsünü kullandım üst üste gittik gelirkende her yerde polis var bir sürü minibüs bekledim minibüsçülere acıdım he adamlar ayakta daha çok yolcu alıyoruz diye koltukları söküyorlar polislerde ayakta yolcu aldırtmıyor haliyle para kazanamıyorlar

• İstanbullu arkadaş saçmalamış cikmis :) ideolojik bi yorum yaptigin su cümleden belli oluyor. Ankarayi melih susuz bıraktı.. :) ankara neydi ne oldu. Değişimini bilmiyorsan sacmalama. İstanbul devlet yolunun 2 şerit gidiş 2 serit geliş oldugunu bilirim. Ama gel gelelim melihi günahım kadar sevmem. Yanliz ankarayi ne hale getirdi diyede nankörlük yapamam. Yiğidi öldür hakkını yeme. 2 dönem cok güzel isler yaptı. Ama insanoğlu tabi daha sonra nerden para kıracağı üzerine çalıştı durdu. Su an bi hizmet yok ankarada.
    Bu arada özel halk otobüssuz bi hayat düşünülemezmis bunu anladım bugün. :)
  • Oktayd arkadaş. Halk otobüsleri ile ilgili kısmını atlamışim. Ne tutarsız gerçek dışı yorum yapıyorsun sen ya. Ben ıstanbulun halk otobüslerini 1 ay kullansam bile yorum yapamam sen kimsin cikmis ordan ankaradaki halk otobüslerini karaliyon. Bu ne iştir ya. 4 senedir hergün evime bu otobüslerle gidip gelmişimdir. Ne kayıt dışı ekonomiden bahsediyosun sen. Elini Vicdanını koy. Su ankarada işlerini en iyi yapmaya çalışanlar mavi halk otobüsleri. En azından bizim hat öyle. Yazin hangi halk otobüsünde su servisi gördün sen. Yolculara karşı o kadar hoşgörülü olabilmek bile mesele. Yalan yanlış yorumların eksik kalsın. Adamlar işlerini en iyi sekilde yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WiLdNesS -- 9 Mart 2010; 18:30:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss

Oktayd arkadaş. Halk otobüsleri ile ilgili kısmını atlamışim. Ne tutarsız gerçek dışı yorum yapıyorsun sen ya. Ben ıstanbulun halk otobüslerini 1 ay kullansam bile yorum yapamam sen kimsin cikmis ordan ankaradaki halk otobüslerini karaliyon. Bu ne iştir ya. 4 senedir hergün evime bu otobüslerle gidip gelmişimdir. Daha 1 kez! Dikkat et 1 kez bilet kesmediklerine şahit olmadım. Ne kayıt dışı ekonomiden bahsediyosun sen. Elini Vicdanını koy. Su ankarada işlerini en iyi yapmaya çalışanlar mavi halk otobüsleri. En azından bizim hat öyle. Yazin hangi halk otobüsünde su servisi gördün sen. Yolculara karşı o kadar hoşgörülü olabilmek bile mesele. Yalan yanlış yorumların eksik kalsın. Adamlar işlerini en iyi sekilde yapıyor.

3 binişimin 1inde bilet kesilmez, ben karşısında ısrarla bekler ya da istersen o şekilde alırım biletimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Oktayd arkadaş. Halk otobüsleri ile ilgili kısmını atlamışim. Ne tutarsız gerçek dışı yorum yapıyorsun sen ya. Ben ıstanbulun halk otobüslerini 1 ay kullansam bile yorum yapamam sen kimsin cikmis ordan ankaradaki halk otobüslerini karaliyon. Bu ne iştir ya. 4 senedir hergün evime bu otobüslerle gidip gelmişimdir. Daha 1 kez! Dikkat et 1 kez bilet kesmediklerine şahit olmadım. Ne kayıt dışı ekonomiden bahsediyosun sen. Elini Vicdanını koy. Su ankarada işlerini en iyi yapmaya çalışanlar mavi halk otobüsleri. En azından bizim hat öyle. Yazin hangi halk otobüsünde su servisi gördün sen. Yolculara karşı o kadar hoşgörülü olabilmek bile mesele. Yalan yanlış yorumların eksik kalsın. Adamlar işlerini en iyi sekilde yapıyor.

3 binişimin 1inde bilet kesilmez, ben karşısında ısrarla bekler ya da istersen o şekilde alırım biletimi.

o zaman hakkınızı arayın kardeşim ne demek dövecekmiş gibi bakıyor bilmem ne. Ben kendi bindiğim otobüslerden bahsettim bilmediklerime karışamam. ama vermiyorlarsa isteyeceksiniz. Ha bide şu var. Bende vermediklerini gördüm. onlarda pasosuz öğrenci bileti isteyenlerdi. O durumda bilet istemeye zaten yüzü olmaz insanın. Burdanda yanlış bi sonuç çıkarmayın 2 sene pasosuz öğrenci bileti kullandıysam en fazla 15-20 kere biletimi alamadığım olmuştur.
    az önce indim otobüsten. bilet kesmediği hiç kimse yoktu fiyatlar inmesine rağmen. Hatta muavinle sohbet ettik. tek tek anlattı ne kadar kazandıklarını . günlük 650-700 lira mazot yakıyo bu otobüsler dedi. saat 6 idi. hala mazot parası çıkmadı diyordu. günlük 1200e kadar yolcu taşıyormuş bi otobüs. kazandıklarının %25 i vergiye gidiyormuş(%10 belediyeye, %15 devlete) adamların işleri bu olmasına rağmen hiç bir kar edemedikleri gibi ceplerinden para çıkıyor.
    Bu arada duyduğum haberi buradada duyurayım. Mavi halk otobüsleri yarından itibaren sefer sayılarını azaltacaklarmış ego gibi. bazı hatlarda yarım saatte bir kalkacakmış otobüsler.

Bi an önce düzenleme gelmesi şart!! Yoksa herkes mağdur olacak bu gidişle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

o zaman hakkınızı arayın kardeşim ne demek dövecekmiş gibi bakıyor bilmem ne. Ben kendi bindiğim otobüslerden bahsettim bilmediklerime karışamam. ama vermiyorlarsa isteyeceksiniz. Ha bide şu var. Bende vermediklerini gördüm. onlarda pasosuz öğrenci bileti isteyenlerdi. O durumda bilet istemeye zaten yüzü olmaz insanın. Burdanda yanlış bi sonuç çıkarmayın 2 sene pasosuz öğrenci bileti kullandıysam en fazla 15-20 kere biletimi alamadığım olmuştur.
    az önce indim otobüsten. bilet kesmediği hiç kimse yoktu fiyatlar inmesine rağmen. Hatta muavinle sohbet ettik. tek tek anlattı ne kadar kazandıklarını . günlük 650-700 lira mazot yakıyo bu otobüsler dedi. saat 6 idi. hala mazot parası çıkmadı diyordu. günlük 1200e kadar yolcu taşıyormuş bi otobüs. kazandıklarının %25 i vergiye gidiyormuş(%10 belediyeye, %15 devlete) adamların işleri bu olmasına rağmen hiç bir kar edemedikleri gibi ceplerinden para çıkıyor.
    Bu arada duyduğum haberi buradada duyurayım. Mavi halk otobüsleri yarından itibaren sefer sayılarını azaltacaklarmış ego gibi. bazı hatlarda yarım saatte bir kalkacakmış otobüsler.

Bi an önce düzenleme gelmesi şart!! Yoksa herkes mağdur olacak bu gidişle.

Bakınız hakkımızı aramak için açılmış ve kazanılmış bir dava ve hakkımız olan ücretler. Arıyoruz bizler hakkımızı merak etmeyin. Ayrıca öğrenci pasosu diye nitelendirdiğiniz öğrenci olduğumuzu kesin olarak belirleyen kartlar üzerine tamamen soygun(!) amaçlı olarak alınan 20tl ücret ise. Hiç bir zaman sahip olmadım, hiç bir güç de aldıramaz.

• nolucak bu vatandaşın çilesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

ben anlamıyorum arkadaş.yargtay ne kadar güzel bi karar vermiş ucuzlatmış seferleri.bu seferde vay efendim bilmem ne! .ünal arkadaşım öyle yorumlar yapıyosun ki hükümetin deynekcisi misin yoksa o işte bi rantın mı var anlamadım dogrusu.Yok neymiş seferler cıkmayacakmış cıkmasın yine yargı yoluna giderler zor bişey degil.Ben anlamıyorum bu ankara halkını havasında mıdır suyundan mıdır çok vurdumduymazlar.İ.Melih anasını aglattı ankaranın tık yok..Susuz bıraktı,dogalgaza zamı caktı,ulaşım bedellerini yükseltti yine ses seda yok ama yargıtay halkım ucuza gitsin diye karar verir cıkarlar olur mu böyle şey derler.

İ.melih seve seve yapacak seve seve!!

Diger bi konu özel halk otobüsü denen kurum kayıt dışı ekonominin başlıca mimarlarındandır.(ülkenin her tarafı kayıt dışı da neyse)Normalde aldıgı para karşılıgı bize fiş-makbuz vermesi gerekiyor fakat adamlar zeki tabii vermiyolar.istedigin zamanda dövecekmiş gibi bakıyolar.Uzatmaya gerek yok.EE ne diyelim darısı istanbulun başına!

Önce adam akıllı konuşmayı öğren sonra karşıma çık konuş. Ne demek hükümetin deynekçisi misin? Sana bi deynek olurum feleğin şaşar. Türkçeyi düzgün kullan önce ayrıca. Deynek değil değnek. Ben Mevlana değilim adam ol da gel. Senin tuzun kuru olduğu için ucuzladı diyorsun.

• Seferleri azaltmadaki amaç nedir onu anlamadım ?
    Süreç ne durumda bilmiyorum ama mahkemenin kararı yanlışsa zaten temyizden döner.
    Ki görülen o ki zaten fahiş zam varmış. Tüketici dernekleri öyle söylüyor, her ne kadar bir kısım bilinçli! tüketici bu zamdan haşnut olsa da karar doğru gibi.

Belediyeye bağlı seferlerin azaltılmasında iki anlam çıkar.

1- Belediyenin zararını önlemek.
    2- Yargıya karşı halkın tepkisini arttırmak böylece yargı reformu için kamuoyunun desteğini almak.
    __

Ne demiş İ.Melih başkan ona bakalım.

"Bir süre sonra hissetmemeleri mümkün değil, çünkü kısa süre sonra otobüslerin hem akaryakıt hem de personel giderlerini karşılayamamaya başlayacağız. Onun karşısında çok ciddi aksamalarla da karşı karşıya gelebileceğiz. Minibüs ve halk otobüslerinin durumları da aynı şekilde. 2003 yılı ile 2010 yılı arasındaki enflasyon toplam olarak yüzde 124.5, ama buna karşılık Ankara Belediyesi'nin yapmış olduğu zam yüzde 85; yani enflasyonun yüzde 40 altında. Böyle olmasına rağmen fiyatların yarı yarıya düşürülmesi ister istemez bizi çıkmaza sokuyor"

Hani hep rakam veriliyor, çift haneli rakamların aşağısındayız diye.
    Bu durumda ya başbakan yalan söylüyor, ya Gökçek yalan söylüyor.
    Eğer pahalı benzinden yakınıyorsa, bunun hesabını mahkemeden de değil bağlı olduğu partinin genel başkanına sormalı.
    Benzinle ilgili rakamlar ortada, ya en pahalı kullananız ya en pahalı kullananlar arasında ilk 3'te.

http://www.tudef.org.tr/index.php?aid=78

__

Özel taşıma yapanlara gelince onların da hakkıdır karşı eylem yapmak, itiraz etmek. Fakat hakkını korumaya çalışan tekel işçisine laf atıp yine hakkını arıyan dolmuşcuyu gazlamak da ayrı bir siyasi ahlaktır belirtmek gerek. Bu karardan birileri memnun olacaktır birileri olmayacaktır. Önemli olan çoğunluğun yani tüketicinin cebinden çıkan, belediyenin ya da dolmuşcunun cebine az girmesi değil. Kadir Topbaş da zarar ediyor ama parayı çıkarmasını biliyor. İ.Melih anca pır pır konuşur.

Ama adam işi biliyor, deveyi diken...demişler. 2.kez seçildiyse makbuldur zam. Mahkeme kararını geri alsın bence de...

• Kararı geri alsın dedim aldılar, diktatör kanı var bende. Hadi haıyrlı uğurlu olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: öSCi
    Ama adam işi biliyor, deveyi diken...demişler. 2.kez seçildiyse makbuldur zam. Mahkeme kararını geri alsın bence de...

gerçekden de çok ilginç bir olay var burda insanları öyle bir taraf yapmışlarki haksız yapılan zamların indiriminde dahi
    taraf buldular kendilerinine yukardaki cümlenin başındaki atasözümüz nede doğruymuş
    istanbul halkından örnek alsın bence herkez nasıl geri aldı metrobüs zamnalrını topbaş isterse almasın sandık orda duruyo

• halk otobüslerine yazı asmışlar otobüs başına gün başına 350 tl zarar yapıyoruz diye. nasıl oluyor bu zarar biri açıklasın

cumartesi günü eski fiyatlara geçilecekmiş. su yolunu buldu. tartışılanlar havada kaldı yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-Murat-_ -- 11 Mart 2010; 19:52:57 >
  • otobüse binemeyen o kadar gariban varki. şurda doğrusunu yazsam ne değişecek acaba. haklı olanın güçsüzün tarafında olması gerekirken hak güçlünün taraf olmaya başladı. tabi bir de vicdan konusu var oraya hiç girmesek daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-Murat-_ -- 11 Mart 2010; 19:53:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Melih ne yapsın. Zaten kâr amacı güdemez ama zarar mı etsin belediye. Onu mahkemeye soracaksınız Melih efendiye değil. Zarar etmektense adam seferleri kısıp en az zarar etmeyi amaçlıyor. Ha aynı olarak dursa bu sefer cepten yiyecek millete hizmet veremeyecek. Sonra millet nerde belediye diye şikayet edecek. Şikayeti Yargıtay'a yapacaksın ki bu kararın temyiz yolu da muhtemelen açıktır kararın iptalini isteyebilirsin.

Seçim zamanı millete top, don, gömlek dağıtmak masrafsız mı?

don ne zaman dağıltıldı yahu, kaçırmışız

• Gerçekten helal olsun, 1 hafta boyunca daha az otobüsle aynı yolucuyu taşıyarak karlarına kar katıp aynen kazığa devam yolundalar. Helal olsun.
  • Eski fiyatlara mı döndü otobüsler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Eski fiyatlara mı döndü otobüsler?

cmartesi günü döneceklermiş. mahkeme geçerli yürütmeyi durdurmuş
  • Yarın dolmuşlar eski fiyattan çalışacak diyorlardı
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.