Şimdi Ara

Ankara Şaşmaz Özlem Oto Rezilliği (olay ekşide) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
2
Favori
17.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam da bunu dini değerleri değil insanı değerler ile karşılaştırın bunu yapan ateist olsaydı ne diyeceksiniz her şeyi din üstünden yorumlayıp güzel dinimizi sizde digerleride kullanmayı kesin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zapatya

Tamam da bunu dini değerleri değil insanı değerler ile karşılaştırın bunu yapan ateist olsaydı ne diyeceksiniz her şeyi din üstünden yorumlayıp güzel dinimizi sizde digerleride kullanmayı kesin bence
    Ateist yapsın hiç farketmez hocam. Sahtekarlık her inançta veya inançsız kişilerde yine sahtekarlıktır. Ama diğeri inan atesitten daha beter. Münafık deniliyor malum. Dini hassasiyetleri kullanıp vatandaşı söğüşlüyor çoğu esnaf. Oto forumu olduğu için örnek ustalardan yana canlandı. İşyerine giriyorsun ofisinde Kuran veya Euzu Besmele afişi asılı duruyor ama konuyu açan arkadaşa yaptıkları gibi neler yapıyorlar çoğu. Forumda arama yapıp görebilirsiniz. Ama gerçek anlamda düzgün ve dini değerler dışında da evrensel ahlak kurallarına bağlı ustalarda vardır elbet. Tabi bunların azınlıkta olduğunu görüyoruz ne yazık ki.

Ben bir tekstilci tanımıştım bir keresinde bir iş için. Adam elhamdülillah Müslümanım ve faiz haram diye konuya girdi. Sonra abi buranın kirası kaç lira diye sordum, aslında 10.000 lira ama 2500 gösteriyoruz dedi. Bu tipte oto sanayi sektörü dahil olmak üzere yüzbinlerce tüccar ve esnaf var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Temmuz 2018; 20:36:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hacca gidip, namaz kılıyorsa fedöcü çıkabilir usta

ne ülke ama demi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 lirayı duyar duymaz koşarak uzaklaşmanız gerekirdi.

• Çok geçmiş olsun gerçekten radyatörünüzde hiçbir şey yokmuş.Aynı şeyi hergün yapıyoruz klima radyatörlerinde.Çok abartı olmıycak derecede delik kaçak varsa kaynak yaptırıyoruz lakin radyatör çürümüşse değiştirmek zorunda kalıyoruz.

• O alt dip köşeye fan mı sürtüyormuş?

Size söyleyebileceğim tek şey, bu iş sizin lehinize sonuçlanmaz. Haklı falan da değilsiniz. Madem ki bu işin kronolojisini buraya yazacak kadar bilgilisiniz, sorunu kendiniz bulup tamiri kendiniz yapsaydınız.

Ayrıca sanayide takılan kale radyatörden anca 1 yıl hayır gelir zaten. Yetkili servisler ne güne duruyor? Gidin orjinal parça taktırın yıllarca hizmet etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

geçen sene komple kırmızı antifriz konulan araç kısa sürede hararet ibresi yükseltince su attığını farkedebildim

yüskek basınçlı sıcak su araç altında çeşme gibi birikinti yapıyordu

ustalar radyatör değişecek dedi sıfır 600tl tamir ise 300 tl

internetten araştırırken bu mucizeyi keşfettim ve sorun tamamen düzeldi

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-kuhler-dichter-radyator-sizinti-onleyici-3330-pm-otsonlm3330
    Olur da hasta falan olursan, iyileşecem diye o mucize sıvılardan içme sakın.

• vallahi hiç birşey anlamadım hangi tamirci radyatör tamir eder, hadi tamir ettirdin garantisi varmı? tamircileri hiç sevmem am kıl insanlar daha beter.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Hocam meraktan soruyorum klima radyotorude tamir edilir mi. Benide bu konuda kaziklayacaklar gibi geliyor sadece radyator tamir eden yere denk gelmedim hic klima gaz kaciriyor sorunu bulamiyorlar
    Klima gaz kaçırıyorsa renkli bi sıvı basıyorlar gaz ile beraber,gaz kaçırmaya devam ederse ve o gaz biterse adamlar sarımsı bi gözlükle klima ünitesini kontrol ediyor, o bastıkları renkli sıvı nerde varsa gaz kaçağı orda olmuş oluyor. Geçen hafta arkadşın gaz kaçağı tespit edilemeyen kılma tesisatında kaçağı böyle buldular

Ankara da iseniz yarın arkadaşa tam adresini sorup size yerini söyleyebilirim.Şaşmaz sanayisinde ama tam sokak olarak bilmiyorum

• Küfür etmek istemiyorum ama Şaşmaz da ne o ile başlayan kişiler varsa oraya toplanmış eğer işten anlamıyorsan öyle bi geçirirler ki kafayı yersin sana tavsiyem kesinlikle işin Peşini bırakma ver mahkemeye

• hepsi ayrı bir dolandırıcı zaten. mümkün mertebe kronik sorunu olmayan araçları aramak lazım. forumda okumuştum adam balataları ters takmış. olaya bak küfür gibi.
  • Hocam gecmis olsun sanirim tarihi yanlis yazdiniz 2017 diye

Konuya gelecek olursak sanayiye asla guvenmiyorum ustalara kesinlikle inanmiyorum adamlara birsey soruyorum o kadar sacma seyler soyluyorki sirf gereksiz muhabbet olmasin diye diyaloga bile girmiyorum evet haklisiniz yaa oylemi vs diye gecistiriyorum

Son olarak aracimin rutin bakimlarini kendim yapiyorum( 1.3 doblo)

Kendim yapamadigim bi sorunda samsuna kalkip gidiyorum gulsan sanayide aydin usta var on numara adam mutevazi isten anliyor ve gereksiz yere parca degistirmiyor

Basimdan gecen 2 olayi anlatayim

2 aracta 1.3 pratico 1 er ay arayla alindi 2 side samsunda bakim yapildi 2 sininde kronik z rot ve amortisor ust takozu sikintisi ve yag filtreler vs degisimi (yag filtre ikisinde de benden)

Ilk aracimi aldim sansa aydin ustanin dukkana gittik dedik bunda ses var

Tmm bi tur atalim dedi z rottan suphelendim dedi

Krikoyla kaldirdi bi yarim saat ugrasti ses kesin sol z rottanmi diye

Tamam sol z rot degisecek dedi ve amortisor takozlarindan birini degistirdi parcayi disaridan bana aldirtti

Filtre bakimimi fln yapti tam aklimda degil ama 60 70 tl gibi bi ucret odedim yani o zaman bana makul geldiydi

2.aracimi aldim yine aydim ustaya gittim dedi bugun cok yogunum bakamam bizde baskasina yonlendir dedik bi tane daha fiat servisine bakan var dedi ayhan oto diye

Neyse ayhan otoya gittik dedik bakim ypcaz on takimda ses var

40 45 yaslarda cok bilmis gorunumlu artist bi dayi test edelim dedi sonra geldi dedi bunun z rotlar amortisor takozlari komple degiscek

Bizde iyi dedik madem

Sonra bu artis dedi normalde disaridan getirilen filtreleri yaglari biz takmiyoruz ama neyse bu seferlik takalim fln ayagi yapti

Hesap 700 yada 800 tl olarak bize gecmis oldu

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Bu ustalar o kadar yavsak ki kesinlikle boyle bir teklifte bulunmuyorlar bile

klima sogutmuyor diyorsun hemen gaz basmaya calisiyor

Ya kardesim bu kacak kontrol sivisi denen nalet tum klimacilarda var neredeyse bu adamin gazi durduk yere bitmis iste şu sividan bas demi kacak varmi yokmu herkesin ici rahat etsin

(Bu sivi icin en son extra 20 30 tl gibi bi rakam istiyorlardi)

Ama yook klima sogutmuyorsa gazi bitmistir aaaabii zaten her sene gazi komtrol ettirmen gerekiyo bas gazi ver 200 tl

Aradan 2 gun gecince adam yine geliyor klima yine sogutmuyor

Demekki kacak var ağbi kacak sivisiyla basip kontrol edelim ver bi 200+30 tl daha

Vere vere doymazlar doyumsuzlar cunku

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim en başta bahsettiğiniz şekilde araca bakılmadığı için köpükle kaçak aradılar kaynak yapıp montajladılar gazla beraber 100tl aldılar ama sorun çözülmedi tabi, malesef ankarada değilim. merak ettiğim petekte kaçak varsa illa değişmekmi lazım tamirti olmuyormu
  • sinoplu kullanıcısına yanıt
    İyi hoş güzel söylüyorsunuzda aslında bu kaçak sıvısına ihtiyaç yok.Sisteme gaz basarken klima yağıda verilmesi gerekiyor ve bu yağ herhangi bir noktada kaçak delik olduğu zaman orayı yağlar ve üzerine toz yapışmasına neden olur.İşini iyi bilen bir usta rahatlıkla bu yöntemle sorunu halledebilir bilginize.Ayrıca ufak bir nokta varsa bunu 2-3 gün hatta 1 hafta kullanmadan bulmak zordur hani gazı be dediğiniz yağı basayımda anında delik belli olsun diye bir şey yok malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josepth -- 11 Temmuz 2018; 0:31:45 >
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Kacak sivisi basildiginda arac 5 10 dakka klimasi acik calissim hemen meydana cikiyor o fosfor bizzat basimiza geldi kac defa gaz bastirdik gaz parasi verdik

• Geçmiş olsun hocam.

Doğru düzgün bir usta bulmak, doğru düzgün bir araba bulmaktan 10 kat daha zor.

• radyatör tamiri pek önerilmez. ustalar genelde yenisiyle değiştirilmesini önerirler. hele yetkili servisin tamir yapacağını hiç düşünemiyorum. hava sıcak, sanayi sitelerinde şu anda 42 derece sıcaklık vardır. sakin olmak da zor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.